Hakerzy publikują dane niewiernych małżonków

Daniel Górecki, 2015-08-19 13:33 | Źródło |

W ubiegłym miesiącu głośno było w włamaniu hakerów do pewnego, trzeba przyznać dość osobliwego, portalu randkowego. Chodzi bowiem o Ashley Madison, czyli kanadyjski serwis dla osób będących w stałych związkach (małżeńskich bądź partnerskich), które szukają skoku w bok (reklamuje się on hasłem „Życie jest krótkie. Zafunduj sobie romans".

ashleymadison_homepage_story

Hakerzy znani jako Impact Team, którzy dokonali ataku, zagrozili właścicielowi serwisów Avid Life Media, że opublikują dane użytkowników, jeśli ten nie zdejmie z sieci zarówno Ashley Madison, jak partnerskiej strony Established Men. Jak nietrudno było się domyślić, ich żądania nie zostały spełnione, a cyberprzestępcy właśnie spełnili swoje groźby publikując 9.7 GB danych dotyczących 32 mln osób, które korzystały z portalu. Impact Team umieścił je w ukrytej sieci dostępnej za pomocą przeglądarki TOR, ale te szybko stały się powszechne również w tej "zwykłej". Nie ujawniono jednak całych numerów kart kredytowych, a jedynie cztery ostatnie cyfry, ale wydaje się, że niewierni małżonkowie bardziej przejmują się innymi informacjami, np. jakich „doświadczeń” poszukiwali. Co więcej, zdradzono metodę szyfrowania haseł przez Avid Life Media.

Koncern wydał już oświadczenie, w którym potępia atak i określa go mianem zwykłego przestępstwa, a nie hacktivismem.

impact-team-message

Tagi: hakerzy, dane, wyciek, Ashley Madison, Impact Team, Avid Life Media, Established Men,

Komentarze (14)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

19.08.2015 13:46

Wątków: 54 | Odpowiedzi: 31058

hmmmz

Pan Darwin już zadba, by namierzeni na liście nie przekazali genów dalej Ikona: ;)

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

19.08.2015 13:52

Wątków: 481 | Odpowiedzi: 46482

Pozytywni hakerzy, to mi się podoba Ikona: ;)

Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

19.08.2015 13:56

Wątków: 307 | Odpowiedzi: 766

ujawnianie danych osobowych

to oczywiście przestępstwo, ale podając swoje dane w internecie(a zwłaszcza na tego typu stronie) zawsze niesie ryzyko, więc nie szkoda mi "ofiar".

19.08.2015 14:15

Wątków: 711 | Odpowiedzi: 27337

Fronda i Terlik pewnie maczał w tym paluchy

Zauważyłem pewną prawidłowość, że im cieńszy TV tym większe głupoty w nim puszczają.

19.08.2015 14:21

Wątków: 54 | Odpowiedzi: 31058

hmmmz

nie zdziwiłbym się, gdyby on się tam pojawił na liście Ikona: ;)

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

19.08.2015 15:08

Wątków: 307 | Odpowiedzi: 766

Titus Fox

nie ma go, sprawdzałem

19.08.2015 15:17

Wątków: 54 | Odpowiedzi: 31058

hmmmz

bo faceci znani są z podawania prawdziwych danych na portalach randkowych Ikona: :P

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

19.08.2015 15:20

Wątków: 481 | Odpowiedzi: 46482

Titus

No właśnie już widzę jak podejrzliwy mąż przegląda te dane.

Hmm...Słodka41 spotkała się z AntonioBanderasem81..a co jeśli to moja?

Ikona: ;)

Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

19.08.2015 15:30

Wątków: 54 | Odpowiedzi: 31058

hmmmz

to i tak gigantyczny sausage fest, jako że w przeważającej większości rejestrowali się tam faceci, a tylko sporadycznie chętne do wyskoku w bok laski hetero Ikona: :D

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

19.08.2015 23:16

Wątków: 24 | Odpowiedzi: 8918

TF

Zdziwiłbyś się, ile kobiet w stałych związkach się puszcza Ikona: ;)

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

19.08.2015 23:21

Wątków: 72 | Odpowiedzi: 7082

jcxjcx

tyle, że popyt/podaż przeważnie na ich korzyść jest więc nie potrzebują się rejestrować na gówno-portalach, wystarczy uderzyć do lokalnego baru Ikona: ;)

4790K, 32GB DDR3, GTX1080

19.08.2015 23:30

Wątków: 24 | Odpowiedzi: 8918

U mnie we wsi nie ma baru, trza by jakiś otworzyć Ikona: ;)

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

20.08.2015 00:04

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 288

Impact Team

normalnie zalosne zmarnowany czas i potencjal.

20.08.2015 09:44

Wątków: 186 | Odpowiedzi: 4888

...

Mi sie podoba co zrobili Ikona: :) Nie szkoda mi tych ciot, co tam mialy konta. Jak facet ma jaja, to nie ciagnie nieudanego zwiazku i zachowuje sie fer wobec kobiety.

Vendetta musi być

20.08.2015 14:59

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 259

...

a ja uwazam, ze to w jaki sposob ludzie radza sobie ze zwiazkami, jakie maja upodobania, hobby i czy pierdziela sie po katach jak kroliki, to jest ich i TYLKO ich sprawa ( jak dlugo nie lamia prawa) - i zaden no-life gownohacker nie powinien sie w take rzeczy wpier...ac.

Fools rush in where angels fear to tread

20.08.2015 20:57

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1009

@jcxjcx

Podobno 90-95% wszystkich kont tam należy do facetów Ikona: :) I co więcej mam twarde dowody, że to może być prawda, bo kilka lat temu napisałem skrypt, który liczył kobiety na Sympatii w jednym województwie i po interpolacji tego na całą Polskę wyszło mi, że na jedną kobietę przypadało od 7 do 14 facetów Ikona: :) Szukającym kobiet przez takie portale życzę sukcesów Ikona: ;)

20.08.2015 21:14

Wątków: 24 | Odpowiedzi: 8918

Arael

Jak Yogi pisał wystarczy iść do baru, milfy widocznie też wyznają tą politykę i nie bawią się w klikanie, wolą pomacać prawdziwego konia Ikona: ;)

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!