Wszystkie informacje o Project Scorpio, specyfikacja, akcesoria i planowane gry. Pierwsi dowiecie się też o cenie i dostępności najnowszej konsoli Microsoftu.

Microsoft wyjaśnia, iż Xbox One nie będzie stanowić hamulca dla Project Scorpio

Daniel Górecki

2017-05-22 14:00

Microsoft konsola Xbox One

Microsoft powoli zaczyna odkrywać karty w temacie Project Scorpio, jednak nadchodząca konsola firmy wciąż kryje wiele niewiadomych. Gigant z Redmond postanowił wyjaśnić jedną ze spraw, która często poruszana była w pytaniach odnośnie sprzętu.

Project Scorpio - tak prezentować będą się gry na ekranach 4K i 1080p

Daniel Górecki

2017-04-27 12:22

4K Xbox supersampling

W trakcie zorganizowanego niedawno zamkniętego pokazu Microsoft pochwalił się możliwościami Project Scorpio zarówno w rozdzielczości 4K, jak i 1080p. Jednym z uczestników tego wydarzenia była ekipa Windows Central, która postanowiła pochwalić się z nami informacjami o tym, co zaprezentował gigant z Redmond.

Project Scorpio - Microsoft potwierdza prezentację konsoli na E3

Daniel Górecki

2017-04-14 11:00

E3 data zapowiedzi E3 2017

Ostatni tydzień był prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat Project Scorpio, czyli nadchodzącej konsoli Microsoftu. W tym czasie poznaliśmy szczegóły specyfikacji urządzenia, kilka funkcji czy mogliśmy bliżej przyjrzeć się jego dev kitom. Wciąż jednak nie doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji sprzętu, ale gigant z Redmond właśnie potwierdził kiedy takowa nastąpi.

Tak prezentują się dev kity Project Scorpio

Daniel Górecki

2017-04-12 22:12

specyfikacja dev kit wersja deweloperska

Przed tygodniem poznaliśmy specyfikację nowej konsoli Microsoftu i od tego czasu sukcesywnie dociera do nas coraz więcej informacji na temat Project Scorpio. Tym razem mamy okazję przyjrzeć się bliżej dev kitowi nadchodzącego Xboxa, czyli specjalnej wersji urządzenia przygotowanej dla deweloperów.

Project Scorpio z HDMI 2.1 i wsparciem dla FreeSync 2

Daniel Górecki

2017-04-11 20:18

VR Digital Foundry FreeSync

Technologie FreeSync oraz G-Sync od swojej premiery zyskały mocno na popularności i obecnie są już praktycznie obowiązkowe w monitorach dla graczy. Odpowiadają one za usuwanie takich niepożądanych zjawisk, jak rwanie obrazu (tearing) i zacięcia (stuttering), a także zmniejszanie do minimum opóźnienia sygnału (input lag) poprzez synchronizację częstotliwości odświeżania monitora z częstotliwością generowania klatek przez kartę graficzną. Jak do tej pory zarezerwowane były one jedynie dla pecetowych graczy, ale już wkrótce ulegnie to zmianie, a to za sprawą Project Scorpio.

Poznaliśmy szczegóły specyfikacji Project Scorpio

Daniel Górecki

2017-04-06 15:59

Zgodnie z przeciekami za sprawą Digital Foundry mamy dziś okazję poznać specyfikację Project Scorpio, czyli nowej konsoli Microsoftu. Co prawda gigant z Redmond, podobnie jak Sony w przypadku PS4 Pro, nie mówi tu o kolejnej generacji, a jedynie o produkcie premium skierowanym do bardziej wymagających graczy, ale wygląda na to, że tegoroczny Xbox będzie czymś więcej i oferować powinien większy skok jakościowy niż PS4 Pro w stosunku do PS4.

W tym tygodniu możemy poznać specyfikację Project Scorpio

Daniel Górecki

2017-04-03 09:15

Red Dead Redemption 2 Forza Motorsport 7

Jeśli informacje ujawnione przez Windows Central okażą się prawdziwe, to już w tym tygodniu możemy doczekać się prezentacji specyfikacji Project Scorpio od Microsoftu.

Project Scorpio z lepszą grafiką także na telewizorach Full HD

Daniel Górecki

2017-03-10 14:00

Full HD

Do oficjalnej prezentacji Project Scorpio pozostały jeszcze 3 miesiące, ale konsola pojawiła się już nawet na stronie sklepu Microsoftu, gdzie możemy zostawić nasz e-mail i jak tylko ta stanie się dostępna, zostaniemy o tym poinformowani. Jak na razie gigant z Redmond nie zdradził zbyt wielu szczegółów na temat sprzętu i wiemy jedynie, że ten oferować ma moc obliczeniową na poziomie 6 teraflopsów, będzie obsługiwać rozdzielczość 4K, technologię HDR i mieszaną rzeczywistość (wsparcie nastąpić ma w 2018 roku).

Mieszana rzeczywistość na Xboxach od 2018 roku

Daniel Górecki

2017-03-02 08:16

Acer headset mieszana rzeczywistość

W trakcie trwającego w San Francisco Game Developer Conference (GDC) Microsoft zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu rozpocznie wysyłki headsetu mieszanej rzeczywistości. Warto przypomnieć, że w październiku zeszłego roku koncern zaprezentował całą serię gogli wirtualnej rzeczywistości.

Microsoft zaprasza na prezentację Project Scorpio na 11 czerwca

Daniel Górecki

2017-02-16 10:00

Microsoft

data konferencja

Trzeba przyznać, że Microsoft umiejętnie utrzymuje Project Scorpio w tajemnicy i poza informacjami przekazanymi w trakcie zeszłorocznych targów E3 niewiele więcej wiemy na temat nowego Xboxa. Na szczęście gigant z Redmond zdradził już, kiedy otrzymamy pełnoprawną prezentację tego urządzenia.

Project Scorpio - nowe szczegóły na temat konsoli Microsoftu

Daniel Górecki

2017-01-25 10:30

gpu scorpio Phil Spencer

Digital Foundry słynie z wiarygodnych doniesień odnośnie konsol i warto przypomnieć, że to właśnie ta ekipa dostarczyła nam szczegółowych informacji na temat PS4 Pro i Nintendo Switch przed oficjalnym ujawnieniem tych urządzeń. Tym razem mieli okazję przyjrzeć się nowemu dokumentowi Microsoftu, który zweryfikowano u deweloperów przygotowujących produkcje na Xboxa.

Wszystkie gry PC na UWP będą działać na Project Scorpio w 4K

Daniel Górecki

2016-11-08 13:00

UWP Project Helix

Wraz z premierą PlayStation 4 Pro, która odbędzie się jeszcze w tym tygodniu, rywalizacja na rynku konsol wskoczy na wyższy poziom, a konkretniej poziom 4K. Microsoft już kilkukrotnie powtarzał, że Project Scorpio będzie w stanie obsługiwać gry w natywnym 4K, natomiast sprzęt Sony często ucieka się do sztuczek, jak skalowanie obrazu. Z najnowszych informacji do jakich dotarł portal Windows Central wynika zaś, że producenci gier bazujących na platformie Universal Windows Platform nie będą mieli żadnych problemów, by zapewnić natywną rozdzielczość 4K na nowej konsoli Microsoftu.

Startowe tytuły dla Xbox Scorpio w natywnym 4K

Daniel Górecki

2016-09-19 09:00

Xbox Scorpio rozdzielczość

Wielu graczy poczuło lekkie rozczarowanie po prezentacji PS4 Pro, szczególnie gdy potwierdzono, że moc obliczeniowa konsoli w większości przypadków nie pozwoli na obsługę natywnego 4K i w takim przypadku gry będą upscalowane do tej rozdzielczości. Głos w tej sprawie zabrał nawet szef Sony Interactive Entertainment, Andrew House, który stwierdził, że jego zdaniem najważniejsze jest doświadczenie płynące z gry, a nie użyty termin.

Xbox "Scorpio" z GPU Polaris i CPU Zen

Daniel Górecki

2016-06-14 09:52

wydajność CPU ZEN

Jak na razie Xbox One przegrywa wyraźnie z PS4, co wynika m.in. ze słabszej wydajności konsoli Microsoftu, ale wygląda na to, że gigant z Redmond szykuje kontratak, który zapewni mu pierwsze miejsce przynajmniej w aspekcie mocy konsoli. Zapowiedziany na wczorajszej konferencji prasowej przez koncern Xbox o nazwie kodowej „Project Scorpio” ma być najwydajniejszą konsolą na rynku i według nieoficjalnych doniesień zdeklasuje pod tym względem PS4 Neo.

GeekWeek poleca