Sony odkrywa wszystkie karty - PlayStation 4 za 399 euro

Daniel Górecki

2013-06-11 08:10

konsola Sony gry

Obok konferencji Microsoftu to właśnie event Sony był najbardziej wyczekiwany podczas tegorocznych targów E3. Oczekiwania graczy skoncentrowane były w tym przypadku na nowej konsoli japońskiego koncernu - wyglądzie urządzenia, dacie premiery, cenie i oczywiście nowych grach. Sony, podobnie jak Microsoft, postanowiło nie czekać dłużej i w Los Angeles udzieliło odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Xbox One i Play Station 4 - porównanie specyfikacji

Kamil Pieczonka

2013-05-24 17:00

FrazPC

Microsoft konsola Sony

Mamy już za sobą pierwsze prezentacje dwóch nowych konsol, których debiut planowany jest na koniec bieżącego roku, dlatego myślę, że możemy się też pokusić o pierwsze porównanie i próbę oceny potencjału obu urządzeń, które przez najbliższe kilka lat będą zapewniały nam rozrywkę. Od czasu premiery X360 i PS3 minęło blisko 8 lat, więc najwyższa pora aby na rynku pojawiło się coś nowego i z lepszą specyfikacją, tym bardziej, że rozdzielczości telewizorów też nie stoją w miejscu. Jeśli zatem ciekawi Was co siedzi w Xbox One i Play Station 4 i jak to może przełożyć się na wydajność, to zapraszam do lektury.

Tak będzie wyglądała konsola PlayStation 4?

Kamil Pieczonka

2013-05-13 21:41

E3 konsola Sony

W sieci pojawił się pierwszy teaser zapowiadający ujawnienie konsoli PlayStation 4 podczas targów E3, tak przynajmniej wskazuje na to jego nazwa, ale nie jest to film opublikowany oficjalnie przez Sony, a pojawiają się też opinie, że to efekt prac jakiegoś internauty i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Naszym zdaniem, ktoś musiałby sobie zadać za dużo trudu aby stworzyć taki teaser, ale nic nie można wykluczyć. W filmie, który znajdziecie poniżej pojawia się kilka migawek prezentujących samą konsolę, która przypomina nam nieco opublikowane kilka miesięcy temu, rzekome zdjęcia nowego Xboksa...

Sprzedaż PS4 i Xbox 720 ma sięgnąć 4,8 mln tylko w tym roku

Kamil Pieczonka

2013-03-21 15:16

AMD sprzedaż APU

Co prawda na temat następcy Xbox 360 nie wiemy jeszcze nic pewnego, ale większość plotek jest zgodna, że tak jak i w PlayStation 4, tak i w kolejnym Xboksie, wykorzystany zostanie tandem AMD, czyli prawdopodobnie procesor oparty na rdzeniach Jaguar i układ graficzny klasy Radeon HD 7000 korzystający z architektury GCN 2.0. Według analityków dzięki temu, tylko w tym roku przychody AMD zwiększą się o blisko 290 mln USD.

[PR]NVIDIA wspiera technologie PhysX i APEX dla konsoli Sony PS4

Kamil Pieczonka

2013-03-07 20:40

NVIDIA

nvidia Sony wsparcie

NVIDIA ogłosiła dzisiaj wsparcie dla konsoli Sony PlayStation 4 poprzez popularne pakiety programistyczne (SDK) NVIDIA® PhysX® oraz NVIDIA® APEX®. Twórcy gier stosują technologie PhysX i APEX do detekcji zderzeń oraz symulacji postaci, ubrań, płynów, cząstek i innych elementów w szerokiej gamie platform w tym komputerach PC, konsolach stacjonarnych i przenośnych oraz urządzeniach mobilnych.

Gry na PlayStation 4

Kamil Pieczonka

2013-02-28 19:09

StrefaGier

gry PS4 PlayStation 4

O ile tytuły mające się ukazać na PlayStation 4 będziemy poznawać przez cały bieżący rok – a zapowiada się coraz ciekawszy zestaw – to największą niewiadomą była cena gier na nową konsolę Sony. Atmosferę niepewności podsycali sami producenci, gdyż niektórzy z nich twierdzili, że produkcja na PS4 będzie kosztowna, a więc i gry muszą być drogie. Na graczy padł strach...

PlayStation 4 w Polsce

Kamil Pieczonka

2013-02-22 20:20

konsola premiera w Europie

Sony poinformowało, że PlayStation 4 pojawi się w sklepach w 2013 roku, ale może to nastąpić tylko w jednym regionie. Jak wiadomo do obsłużenia jest Japonia, Ameryka i Europa. Póki co nie wiadomo na jaki region zdecydowało się Sony, ale można podejrzewać, że tradycyjnie, jako pierwsza nową konsolą zostanie obdarowana Japonia.

PlayStation 4 - wymagania i specyfikacja

Kamil Pieczonka

2013-02-22 20:11

Blu-ray USB 3.0 specyfikacja

Mimo iż wszyscy na to mocno liczyliśmy, to w czasie konferencji Sony, najnowsza konsola nie została pokazana. Przedstawiciele Sony opisali za to bardzo wyraźnie zmiany w oprogramowaniu PlayStation 4. Mottem przewodnim była prostota, elastyczność i przystępność. Chodzi tu zarówno o użytkowników jak i o deweloperów. Jak pamiętacie, producenci gier narzekali początkowo, że PlayStation 3 jest maszyną bardzo trudną do oprogramowania. Tym razem błąd się nie powtórzy i PS4 będzie pod tym względem znakomitym „partnerem”.

[PR] Wedźmin 3: Dziki Gon również na PlayStation 4

Kamil Pieczonka

2013-02-21 18:07

Sony gra data premiery

Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon nad którą pracuje obecnie studio CD Projekt RED ukaże się m.in. na konsole PS4. Studio będące częścią notowanej na GPW Spółki CD PROJEKT potwierdziło że gra ukaże się w 2014 r. i będzie dostępna na wszystkie zaawansowane platformy sprzętowe, w tym na konsolę nowej generacji – PlayStation 4, którą właśnie zapowiedziało Sony.

Cena PlayStation 4

Kamil Pieczonka

2013-02-21 13:18

StrefaGier

Sony cena PS4

Firma Sony Computer Entertainment planuje zdobyć światowy rynek konsol między innymi dzięki cenie swojego nowego urządzenia, wypuszczając go najpewniej po cenie przekraczającej niewiele ponad 40000 jenów za sztukę. A po przeliczeniu przy obecnym kursie tamtejszej waluty (3,2912 zł za 100 jenów) wychodziłoby, że własny egzemplarz konsoli PlayStation 4 dostaniemy już za około 1350 PLN!

PlayStation Meeting - streaming z konferencji i nasz komentarz

Kamil Pieczonka

2013-02-20 20:26

Sony

Sony premiera prezentacja

Już za niespełna 4 godziny rozpocznie się konferencja PlayStation Meeting, na której według wszystkich plotek, Sony ujawni nam nowe informacje dotyczące konsoli PlayStation 4. Na pewno nie dowiemy się wszystkiego, szczególnie jeśli chodzi o cenę czy datę dostępności w sklepach, ale można chyba z bez większych wątpliwości stwierdzić, że poznamy wiele nowych informacji. Wideo z konferencji w Nowym Jorku na żywo można śledzić poniżej, jeśli jednak nie macie czasu spędzić nocy z Sony, to rano znajdziecie tutaj również podsumowanie całego wydarzenia i zebrane w jednym miejscu najważniejsze informacje. Zapraszamy też do dyskusji w komentarzach.

PlayStation 4 za nieco ponad 400 USD?

Kamil Pieczonka

2013-02-07 14:28

konsola Sony premiera

Debiut najnowszej konsoli do gier Sony zbliża się wielkimi krokami. Potwierdzają się też doniesienia, że PlayStation 4 zostanie pokazana po raz pierwszy już 20 lutego na konferencji w Nowym Jorku. Według opublikowanego dzisiaj raportu w Asahi Shimbun cena konsoli będzie oscylować w granicach 40 000 jenów, czyli ~430 USD. To wyraźnie taniej niż PlayStation 3, która podczas swojego debiutu kosztowała 599 USD.

PlayStation 4 zadebiutuje 20 lutego, w sprzedaży nieco później

Kamil Pieczonka

2013-02-01 08:56

konsola Sony premiera

Dzień zaczynamy od mocnej zapowiedzi Sony i potwierdzenia przez Wall Street Journal, że za niespełna 3 tygodnie, 20 lutego 2013, Sony pokaże światu następcę konsoli PlayStation 3 na specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji. Jest to o tyle zaskoczeniem, że do tej pory raczej nikt nie spodziewał się, że konsola pojawi się w tym roku i wyprzedzi swoim debiutem następce Xbox 360. Sprzedaż japońskiej konsoli miałaby się rozpocząć nieco później, ale analitycy zakładają, że w czwartym kwartale, na rynku będzie dostępna zarówno konsola od Sony, jak i od Microsoftu.

GeekWeek poleca