ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Prezentowy poradnik komunijny 2017

Daniel Górecki

2017-05-04 17:21

Redakcja

smartfon laptop klawiatura

Chociaż aura za oknem na to nie wskazuje, właśnie rozpoczął się sezon maturalny, a w najbliższy weekend startują też komunie. W związku z tym ostatnim warto pomyśleć o odpowiednich prezentach, a w wyborze upominku pomoże Wam przygotowany przez nas poradnik. Przedstawione tu technologiczne propozycje nadadzą się także na inne okazje, więc jeśli szukacie prezentu, który będzie nie tylko modny i udany, ale i rozwijający i choć trochę praktyczny, to zapraszamy do lektury.

Wybraliście najlepsze produkty roku 2016!

Daniel Górecki

2017-01-21 15:00

Redakcja

wyniki głosowanie gra roku

Podobnie jak przed rokiem przygotowaliśmy dla Was głosowanie na najlepsze produkty, tym samym już po raz drugi to nasi użytkownicy wybierali zwycięzców w kilku interesujących kategoriach. Podliczyliśmy już wyniki i trzeba przyznać, że te nie odbiegają zasadniczo od naszych typów, ale nie ukrywamy, iż pojawiło się też kilka zaskoczeń (np. bardzo wysoka pozycja Forza Horizon 3 w kategorii gra roku). Murowani faworyci jednak nie zawiedli, czego najlepszym przykładem jest kategoria Najlepsza gra roku 2016, w której bezkonkurencyjny okazał się Battlefield 1.

Polecane smartfony - lipiec 2015

Daniel Górecki

2015-07-08 18:00

Redakcja

Android telefony specyfikacja

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się sporo interesujących smartfonów, a bardzo szybki rozwój tego segmentu rynku sprawia, że nowe modele wyrastają jak grzyby po deszczu. Postanowiliśmy więc nieco pomóc niezdecydowanym i przedstawić kilkanaście słuchawek w różnych przedziałach cenowych, które warto wziąć pod uwagę w trakcie ewentualnych zakupów.

Najlepsze smartfony z 2014 roku

Kamil Pieczonka

2015-01-26 20:46

Redakcja

ranking smartphone smartfony

Przełom roku to zawsze czas podsumowań i nie inaczej jest również u nas. Jakiś czas temu stworzyliśmy własną, dosyć subiektywną listę 10 najlepszych gier zeszłego roku, a dzisiaj mamy dla Was listę najlepszych smartfonów, które zadebiutowały w 2014 roku. Siłą rzeczy musi tu być sporo drogich urządzeń, tzw. flagowców, ale myślę, że lista i tak nieco Was zaskoczy, a każdy znajdzie ciekawą propozycję dla siebie. Trudno uznać rok 2014 jako rewolucyjny, producenci raczej niczym nas nie zaskoczyli, a głównie skupili się na spokojnej ewolucji, która przyniosła masowe stosowanie ekranów 720p/1080p, większe baterie czy kolejne rdzenie w procesorach. Wszyscy jednak wiemy, że nie tylko to się liczy, na czym zatem warto skupić uwagę? Zapraszamy do lektury.

Polecane tablety - listopad 2014

Daniel Górecki

2014-11-05 17:16

Android Samsung Windows

Podobnie jak ma to miejsce w całym sektorze urządzeń mobilnych, na rynku tabletów nieustannie przybywa nowych propozycji, mamy więc dla Was kolejne zestawienie, które może okazać się pomocne przy wyborze odpowiedniego dla siebie modelu. Tradycyjnie już urządzenia podzielone są na grupy cenowe, aby każdy mógł znaleźć sprzęt na własną kieszeń - nie zabrakło zatem tańszych modeli, których cena nie przekracza 300 PLN, tabletów o najkorzystniejszym stosunku ceny do wydajności, a także nieco droższych propozycji o cenie przekraczającej 1000 PLN.

Smartwatche w natarciu - przegląd inteligentnych zegarków

Daniel Górecki

2014-09-22 19:34

Samsung Apple Asus

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach tradycyjne zegarki straciły nieco na popularności, a to ze względu na szybki rozwój smartfonów, które skutecznie zastąpiły nam wiele urządzeń. Teraz natomiast w wielkim stylu wracają na salony i nie pełnią już tylko funkcji biżuteryjnej, ale stają się inteligentnym gadżetem, oferującym wiele ciekawych rozwiązań.

10 największych sukcesów branży technologicznej ostatnich lat

Daniel Górecki

2014-03-30 19:30

FrazPC

Android ranking iPhone

Ostatnim razem zaprezentowaliśmy Wam 10 największych wpadek branży technologicznej ostatnich lat, więc teraz dla równowagi postanowiliśmy wybrać 10 największych naszym zdaniem sukcesów. Skupiliśmy się na produktach, które w znacznym stopniu odmieniły czy też nawet zrewolucjonizowały nasze codzienne życie lub okazały się po prostu ogromnym sukcesem komercyjnym. Prym wiodą tu bez wątpienia Google i Apple ze swoimi urządzeniami, ale nie zabraknie także popularnych serwisów społecznościowych, gier online czy usług typu „chmura”. Na koniec tradycyjnie już zapraszamy do komentowania.

Apple iPad mini - wideo recenzja

Maciej Guguł

2012-11-22 12:10

Apple tablet tablet apple

Pierwsze pogłoski o tym, że Apple szykuje się do wypuszczenia mniejszej wersji iPada pojawiły się niemal natychmiast po premierze pierwotnego tabletu z logo nadgryzionego jabłuszka. Jednakże firma z Cupertino (a właściwie to jej prezes, Steve Jobs) była przeciwnikiem fragmentacji urządzeń i z każdym kolejnym debiutem kolejnej generacji iPada, wydawało się, że zostanie zachowany status quo. Niemniej jednak były to jedynie pozory, które być może miały zwodzić konkurencję, bo po zapowiedzi konferencji pod tytułem "We've got a little more to show you" było oczywiste, że iPad mini nadchodzi i 23 października 2012 roku został on pokazany całemu światu. Jaki jest iPad mini od Apple? Zapraszam do wideo recenzji, w której przedstawimy wam zalety i wady mini tabletu z logo nadgryzionego jabłuszka.

Apple iPhone 5 - wideo recenzja

Maciej Guguł

2012-10-26 18:10

smartfon Apple telefon

Chyba żaden inny gadżet elektroniczny nie wzbudza tyle emocji, co iPhone i czasami zastanawiam się, na czym polega fenomen tego smartfona? Dochodzę do wniosku, iż firma głównie bazuje na wizerunku, który zdobyła kilka lat temu pierwszą generacją iPhona i przyznaje, że był to produkt unikatowy oraz wychodzący przed szereg. Sprzedażowy sukces smartfona z logo nadgryzionego jabłuszka przyczynił się do błyskawicznej odmiany rynku telefonii komórkowej, gdzie wszystkie firmy rozpoczęły masowy atak dotykowymi urządzeniami, które do złudzenia przypominały rozwiązanie firmy Apple. Dziś smartfony stały się pewnego rodzaju normą i każda licząca się firma posiada w swojej ofercie przynajmniej kilkanaście zróżnicowanych modeli o różnych parametrach i systemach. Natomiast Apple wciąż stoi przy jednym produkcie, którym jest iPhone i można wyjść z założenia, że brak dywersyfikacji dobrze się sprzedaje, czego dowodem były liczne kolejki oraz wycieczki ludzi do innych krajów w celu zdobycia najnowszego iPhona, co mogliśmy obserwować w pierwszych dniach od premiery „piątki”. Czy rzeczywiście jest to na tyle wyjątkowy produkt? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w tej oto wideo recenzji iPhone 5. Zapraszam do oglądania.

Apple MacBook Air (Mid 2011) - prekursor ultrabooków

Kamil Pieczonka

2012-03-27 16:00

laptop notebook Apple

Prawdopodobnie na zaledwie kilka miesięcy przed premierą kolejnej wersji MacBook Air, prezentujemy Wam recenzję zeszłorocznego modelu, który obecnie staje w szranki z coraz popularniejszą kategorią notebooków, jaką są ultrabooki. O genezie ultrabooka i krótkiej historii tego segmentu rynku pisałem już w jednym z poprzednich artykułów, dlatego jeśli chcecie bardziej zagłębić się w ten temat to polecam jego lekturą. Poniżej skupimy się natomiast na produkcie Apple, który przez ostatnie 2 lata praktycznie się nie zmienił z zewnątrz, przechodząc tylko niewielkie zmiany konfiguracyjne. Czy nadchodzący model będzie bardziej rewolucyjny? Być może przekonamy się o tym w okolicach wakacji, a tym czasem zapraszamy do lektury recenzji modelu MacBook Air z matrycą o przekątnej 13 cali.

Rzut okiem: Apple iMac 21,5 cala (2011)

Kamil Pieczonka

2011-11-01 23:33

Apple all-in-one Core i5

Komputery Apple w Polsce do najpopularniejszych nie należą i o przyczynach takiego stanu rzeczy pisałem już przy okazji poprzedniej recenzji MacBooka Pro. Podstawowy problem to cena i niestety w przypadku iMaca to się nie zmienia. O tym jednak zamierzam napisać nieco dalej, bo jest naprawdę o czym, a że nowe iMaki dostępne są w czterech wersjach i do tego z różnymi dodatkami, to przedział cenowy w jakim się zamykają jest naprawdę szeroki (od 5000 do ponad 15000 PLN!). Nie ma jednak wątpliwości, że komputer od Apple świetnie się prezentuje, ale pytanie czy oferuje coś ponad to? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższej, krótkiej recenzji modelu z ekranem o przekątnej 21.5 cala. Zapraszam do lektury.

Recenzja tabletu Apple iPad 2

Maciej Guguł

2011-07-06 00:00

Apple recenzja test

Pierwsze informacje na temat tworzenia nowego produktu przez firmę Apple, pojawiły się już w drugiej połowie 2009 roku. Wówczas reakcje konkurencji oraz potencjalnych nabywców były nieco powściągliwe, bo dotychczasowe tablety nie zyskiwały większych sukcesów sprzedażowy, więc pojawiło się pytanie, dlaczego gigant z Cupertino wkracza na rynek niszowego sprzętu? Steve Jobs stosunkowo krótko trzymał świat w niepewności i na początku 2010 roku zaprezentował iPada. Odzew był bardzo skrajny od zachwytu po obojętność, ale wyniki sprzedażowe jednoznacznie przypieczętowały sukces bardzo udanego, choć niepozbawionego wad, tabletu Apple. Potwierdziła to również konkurencja, która szybko rzuciła się w wir pracy, aby stworzyć własny sprzęt, który stanąłby do rywalizacji z iPadem. Konstruktorzy kreślili nowe projekty, fabryki pracowały na pełnych obrotach, a kampanie marketingowe wykorzystywały największe działa. Blisko rok od premiery tabletu Apple, w mediach zaczęły napływać coraz to częstsze informacje o konkurencyjnych produktach, które lada dzień miały pojawić się na półkach sklepowych i właśnie wtedy Steve Jobs pokazał, jaki ma do tego stosunek. 2 marca 2011 roku w San Francisco odbyła się premiera iPad 2, który jednoznacznie pokazała, że nadchodząca rywalizacja jest o rok do tyłu w rozwoju i może jedynie stanąć w szranki z poprzednim modelem. Postanowiłem sprawdzić, czy powyższe stwierdzenie jest prawdziwe. W moje ręce trafił nowiutki iPad 2 w najmocniejszej konfiguracji i wreszcie mogłem zaznajomić się z „cudownym” produktem Apple, czego rezultatem jest poniższa recenzja.

Recenzja Apple iPad

Maciej Guguł

2011-03-01 09:46

Apple recenzja gry

Gdybym użył stwierdzenia, że pierwsze tablety pojawiły się na świecie blisko pół wieku temu, to większość uznałaby takie zdanie za nieprawdziwe. Jednakże historia pokazuje nam, że to właśnie wtedy zrodziła się idea obsługi komputera przy użyciu specjalnej podkładki, która odbierała impulsy magnetyczne ze specjalnego stylusa. Niestety takie rozwiązanie było niezwykle kosztowne i mało mobilne, dlatego pomysł ten musiał zaczekać na rozwój technologii. Oczywiście tego typu rozwiązanie początkowo zrodziło powstanie tabletów graficznych, a dopiero w latach 90 udało się stworzyć pierwsze tablety PC...