ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

HTC One - wideo recenzja i nasza opinia

Maciej Guguł

2013-08-02 17:53

HTC Android test

Obecnie rynek smartfonów posiada trzech mocnych przedstawicieli tak zwanych flagowców, którzy rywalizują o względy potencjalnych nabywców i każdy z nich ma coś unikatowego do zaoferowania. Rywalizacja rozpoczęła się od wprowadzenia przez Sony na rynek wodoodpornej Xperia Z (recenzja), ale na odpowiedź nie należało długo czekać i chwilę później na sklepowych półkach pojawił się naszpikowany bajerami Galaxy S4 (recenzja), którym Samsung utarł nieco nosa firmie HTC, gdyż ta miała nieco problemów z prowadzeniem do sprzedaży swojego flagowca oferującego moc zamkniętą w solidnej i pięknej obudowie smartfona One.

Sony Xperia SP - wideo recenzja i opinia

Maciej Guguł

2013-07-17 20:39

smartfon xperia recenzja

Nie tak dawno temu postanowiliśmy zamieścić ankietę, w której to nasi widzowie lub też czytelnicy mogli zagłosować na dowolnie wybrany przez siebie smartfon, który następnie miał zostać głównym obiektem wideo recenzji. Ku naszemu zaskoczeniu zwycięzcą okazała się słuchawka klasyfikowana w średnim segmencie stworzona przez japoński koncern Sony, a jest to Xperia SP. Nieoficjalnie mówi się, że to następca modelu S, który rozpropagował całą linię Xperia od czasu rozłąki Sony z Ericssonem, ale producent nigdy nie nadał mu takiego przydomku, dlatego ciężko szukać tu bezpośredniego odwołania do poprzednich urządzeń. Niemniej jednak warto odpowiedzieć sobie na pytania, co oferuje ów smartfon i czy użytkownik może być zadowolony z jego zakupu? Jeśli chcecie zapoznać się z moją opinią na temat Sony Xperia SP, to zapraszam Was do obejrzenia poniższej wideo recenzji. 

Samsung Galaxy S4 (i9505) - wideo recenzja i opinia

Maciej Guguł

2013-05-20 15:40

smartfon Android Samsung

Nastał jednak kolejny rok, a tradycji musiało stać się zadość i niemal każdy z wypiekami oczekiwał kolejnej rewolucji od Samsunga, a sam zainteresowany skutecznie podsycał atmosferę przed premierą. Jednakże poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko, dlatego powstaje pytanie czy Samsungowi udało się pobić własny rekord? Jak duże innowacje wprowadził do modelu Galaxy S4, a jeśli tak to jak wysoko wyniosą produkt Samsunga ponad konkurencję? Być może to tylko triki marketingowe i tak naprawdę przesiadka z „Trójeczki” jest całkowicie nieuzasadniona? Jak sami widzicie pytań jest dużo, a ja postaram się znaleźć na nie odpowiedź w poniższej wideo recenzji smartfona Samsung Galaxy S4 – GT-i9505, do której obejrzenia serdecznie zapraszam.

Samsung Galaxy S III (JB 4.1.2) - wideo recenzja i opinia

Maciej Guguł

2013-05-03 13:38

Samsung Galaxy Galaxy S3

Niemal dokładnie rok marzyłem o przetestowaniu flagowego produktu Samsunga, czyli Galaxy S III, ale jakoś nigdy nie nadarzyła się ku temu okazja. Mimo usilnych prób wciąż byłem odprawiany z kwitkiem i z łzą w oku musiałem pogodzić się z faktem, że widmo przetestowania „ES trójki”, oddalało się z każdym dniem coraz bardziej, aż z końcem zeszłego roku utraciłem wszelką nadzieję. Jednakże w komentarzach oraz listach wciąż pojawiały się kolejne prośby o recenzję sprzętu, który znalazł już przeszło 50 milionów nabywców, dlatego mocno zastanawiałem się czy komuś jest jeszcze potrzebna wideo recenzja smartfona z rocznym stażem? Pomyślałem jednak, że może być to dobry wstęp dla nadchodzącego następcy, czyli Galaxy S 4 (którego mam już w swoich rękach i którego zobaczycie też w poniższym filmie), więc podjąłem ostateczną próbę zdobycia Galaxy S III, która tym razem zakończyła się sukcesem. W ten sposób mogłem dokładnie sprawdzić, dlaczego tyle osób zdecydowało się na jego zakup? A także znaleźć odpowiedź na pytanie czy „ES Trójka” jest wciąż smartfonem godnym uwagi? Jeśli stoicie przed decyzją zakupu smartfona, to zapraszam do zapoznania się z moją wideo recenzją Samsung Galaxy S III.

Sony Xperia T - Wideo recenzja Bondowego smartfona

Maciej Guguł

2013-03-20 15:00

FrazPC Tech Lab

smartfon xperia recenzja

Mogę iść o zakład, że wiele osób oglądając filmy z Jamesem Bondem, marzy o tym, aby choć przez chwilę poczuć się jak agent Jej Królewskiej Mości. Jednakże mało kto ma szansę na ratowanie świata w heroiczny sposób przed szaleńcem ze złotym pistoletem, biorąc udział w pościgach najlepszymi i najdroższymi samochodami, a przy tym wszystkim rozkochując w sobie piękne kobiet, bo te rzeczy zarezerwowane są dla wybrańców. Niemniej jednak producenci sprzętu uznali, że zwykli śmiertelnicy będą skorzy do zasmakowania chociaż namiastki z życia agenta, co mogą im zapewnić liczne gadżety sygnowane jako produkt, którego używał sam James Bond. W ten sposób filmy z najsłynniejszym agentem stały się wręcz reklamą dla produktów rzekomo unikatowych, niezwykłych. Jedną z takich gałęzi niewątpliwie są smartfony, a w najnowszej ekranizacji pod tytułem „Skyfall” główną rolę odgrywa Sony Xperia T. Pozostaje jednak pytanie czy telefon ten posiada w sobie namiastkę wyjątkowości?

Motorola Razr i XT890 - wideo recenzja i test

Maciej Guguł

2013-03-10 18:42

smartfon Intel Atom Lifestyle

W niedawno opublikowanej wideo recenzji ZTE Grand X In zaprezentowaliśmy stosunkowo tanią alternatywą smartfona wyposażonego w procesor Intela w architekturze X86, co jest dość nietypowym rozwiązaniem jak na ten rynek, gdzie dominują układy typu ARM. Wyniki testów pokazały jednak, że rozwiązanie znane dotychczas głównie z komputerów stacjonarnych może bardzo dobrze sprawdzić się w smartfonach i to wszystko na jednym rdzeniu. Ale jak już wspominałem była tańsza alternatywa w postaci procesora Atom Z2460, natomiast w ofercie giganta układów krzemowych jest jeszcze bardzo zbliżony parametrami model Z2480, tylko ze zwiększonym maksymalnym zegarem taktowania do 2 GHz. A tak się składa, że właśnie taka jednostka napędza gościa dzisiejszej wideo recenzji, czyli Motorola RAZR i XT890. Jeśli jesteście ciekawi jak sprawuje się ten smartfon i czy jest ostry jak żyletka, to zapraszam do oglądania.

Google Nexus 4 (LG E960) - wideo recenzja i nasza opinia

Maciej Guguł

2013-01-14 14:12

smartfon LG recenzja

Rok 2007 ukazał światu zupełnie innowacyjny sposób korzystania z telefonów komórkowych, a iPhone wyposażony w iOS wyznaczył nowy kierunek dla producentów sprzętu GSM. Jednakże już wówczas Google mocno pracował nad własnym systemem operacyjnym, który jak się nieco później okazało był otwartą platformą o znacznie szerszych możliwościach niż produkt z symbolem nadgryzionego jabłuszka. Jednocześnie gigant z Mountain View był świadom, że aby ich Android zaistniał na rynku będzie potrzebował wsparcia sprzętowego i to nie byle jakiego.

Pentagram Tab 10.0 - mini recenzja i konkurs!

Błażej Owsiany

2012-12-30 20:45

Android Google recenzja

Czy pojęcie „tani tablet za 850 złotych” jest jeszcze na miejscu? Ciężko powiedzieć – z jednej strony nie, ponieważ za niewiele więcej możemy otrzymać Google Nexus 7 o pojemności 16 GB, z drugiej jednak owszem, wszak Nexus ma ekran o przekątnej długości 7”, a na rynku można spotkać również urządzenia 10-calowe. Dziś mamy zamiar zająć się jednym z nich – na warsztat wzięliśmy tablet Pentagram Tab 10.0.

Samsung Galaxy Note 2 (N7100) - wideo recenzja

Maciej Guguł

2012-12-27 20:15

smartfon Samsung wideo recenzja

Jeszcze jakiś czas temu często spotykałem się z opiniami ze telefony z wyświetlaczami, których przekątna jest większa niż cztery cale, są całkowicie niepraktyczne i po co to komu. Jednakże z upływem miesięcy, na rynku pojawiały się coraz to potężniejsze smartfony, których wymiary wciąż się zwiększały, a wcześniejsze narzekania jakimś sposobem milkły. Kiedy Samsung obwieścił światu chęć stworzenia Galaxy Note z ekranem 5,3 cala, ludzie popukali się po głowę, a media drwiły z pomysłu Koreańczyków. Okazało się jednak, że wyśmiewany produkt pojawił się na rynku i spora część osób skusiła się na niego... właściwie to miliony, a dokładniej ujmując dziesięć. Wielkoekranowy smartfon okazał się prawdziwym hitem sprzedażowym, więc nic dziwnego, że Samsung po nie całym roku od jego premiery, zaserwował światu kolejny model, czyli Galaxy Note II (N7100), który oczywiście został wyposażony w jeszcze większy wyświetlacz. Tym razem jednak nikt nie wyśmiewa produktu Samsunga, dlaczego? Przekonajmy się w poniższej wideo recenzji Samsung Galaxy Note II (N7100).

LG Swift L9 (P760) - wideo recenzja i test

Maciej Guguł

2012-12-19 19:00

LG recenzja Lifestyle

Firma LG podjęła słuszną decyzje wypuszczając na rynek serię budżetowych telefonów komórkowych, których głównym atutem jest wyszukany design, spotykany do tej pory głównie w droższych urządzeniach. Potwierdzeniem tego założenia jest już przeszło 10 milionów sprzedanych egzemplarzy z rodziny L-Style. Oczywiście nie są to smartfony cechujące się dużą wydajnością, ale spora część użytkowników wcale tego nie potrzebuje i dla nich liczy się głównie wygląd oraz możliwość łatwego wykonania podstawowych czynności przewidzianych dla smartfona. Niemniej jednak Koreańczycy postanowili sięgnąć po klientów, którzy mają nieco większe wymagania i stworzyli model LG Swift L9 (P760), a ten niewątpliwe celuje w użytkowników potrzebujących większego ekranu oraz odpowiedniej wydajności, pozwalającej na wykonywanie wszystkich funkcji urządzenia typu smartfon, a przy tym koszt nie wprawia o zawrót głowy.

LG Swift L5 - wideo recenzja

Maciej Guguł

2012-11-09 17:19

smartfon LG test

Przeczesując oferty producentów smartfonów często okazuje się, że tańsze rozwiązania nie koniecznie idą w parze z wyglądem, ale nie jest to reguła, bo LG postanowił stworzyć serię przystępnych cenowo „eLek", które mają zachwycać również nieprzeciętnym, acz spójnym designem. Jednego z przedstawicieli miałem okazje już zaprezentować, ale telefon choć przez LG określany jest mianem średniej półki, to raczej należy go traktować jako budżetowy produkt. Niemniej jednak sprzęt wywarł całkiem niezłe wrażenie, szczególnie w kwestii wizualnych doznań, bo wydajnością nie grzeszył. Więc pozostaje pytanie czego można spodziewać się po niższym i tańszym modelu jakim jest LG Swift L5? Jeśli chcecie się przekonać, to zapraszam do zapoznania się z jego wideo recenzją.

LG Swift (Optimus) L7 - wideo recenzja

Maciej Guguł

2012-10-19 19:57

Android LG amoled

W mediach pierwsze skrzypce zawsze odgrywają rzeczy, które łatwo się sprzedają i przeważnie są to elementy odzwierciedlające marzenia szarych obywateli. Jednakże rzeczywistość bywa z goła odmienna, bo przecież większość nie jeździ najnowszym Astonem, nie zakłada diamentowej bielizny, a do obiadu nie wypija butelki Cheval Blanc rocznik 47. Jednakże chętnie o tym czytamy i w rezultacie pomijamy rzeczy, na które możemy sobie pozwolić. Oczywiste jest, że obecnie media zachwycają s...

HTC One S - Wideo recenzja

Maciej Guguł

2012-10-05 13:33

smartfon HTC Android

W zeszłym roku można było odnieść wrażenie, że firma HTC nieco zagubiła się na rynku. Oczywiście powstawały nowe smartfony, ale większość spełniała kryterium „odgrzewanego kotleta”. Brak powiewu świeżości odczuć niemal w każdym kolejnym smartfonie. Tajwański producent najwyraźniej dostrzegł problem i postanowił nieco odświeżyć swój wizerunek, co uczynił prezentując na tegorocznych targach w Barcelonie serię smartfonów „One”, na którą składały się topowy model X, budżetowy V oraz średniak S i właśnie o tym ostatnim będzie ta oto wideo recenzja.

Sony Xperia S - test i wideo recenzja

Maciej Guguł

2012-09-28 15:30

smartfon Android recenzja

Firmy Sony oraz Ericsson działające osobno borykały się coraz gorszą sprzedażą, dlatego w 2001 roku połączyły siły, aby stawiać czoła coraz silniejszej konkurencji. Jednakże początki małżeństwa nie należały do łatwych, ale późniejsze lata umocniły markę na rynku kilkoma udanymi telefonami komórkowymi jak dla przykładu K750i lub też wiele modeli z serii Walkman czy Cybershot. Nowym zagrożeniem dla Sony Ericsson okazał się rynek smartfonów, na którym można było odnieść wrażenie, że konkurencja jest o jeden krok do przodu. Ten powód stał się głównym argumentem dla najsłynniejszego rozwodu ostatnich lat na rynku technologii, bo rok 2011 był ostatnim dla firmy Sony Ericsson. Szwedzi oficjalnie sprzedali swoją połowę udziałów japońskiemu koncernowi za miliard 470 milionów dolarów. Dzięki temu Sony może samodzielnie stawać do szranki z konkurencją, a to ma przyśpieszyć znacząco rozwój urządzeń. Pierwszym tego typu przykładem ma być nowa seria smartfonów NXT, a topowym modelem została Xperia S, której postanowiłem się bliżej przyjrzeć i sprawdzić jaki postęp dokonała firma Sony.

HTC Desire C - wideo recenzja i test

Maciej Guguł

2012-08-15 09:16

HTC Android recenzja

Najwięcej uwagi przykuwają nowości z segmentu rzeczy ekskluzywnych i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ tego typu produkty przeważnie wykonane są z najlepszych materiałów, posiadają najnowsze rozwiązania technologiczne, a co ważniejsze ogromną kampanię reklamową. Niestety wszystkie te rzeczy kosztują i choć większość z nas zagląda na najdroższą półkę, to w zderzeniu z rzeczywistością często decydujemy się zmniejszyć maksymalny pułap cenowy. Na części osób wymusza to miesięczny budżet wydatków, a reszta zwyczajnie nie ma ochoty przepłacać za produkt tylko dlatego, że jest popularny.