ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Samsung Galaxy S5 - wideo recenzja

Maciej Guguł

2014-09-19 11:37

Android Samsung recenzja

Można pokusić się o stwierdzenie, że Samsung zawładnął rynkiem urządzeń mobilnych i patrząc na statystyki sprzedaży trudno temu zaprzeczyć. Dużo osób jednak wytyka Koreańczykom, że ich polityka polega głównie na zalewaniu rynku tanimi, acz kiepskiej jakości słuchawkami, które nie oferują nic ciekawego. Osobiście mam nieco odmienne zdanie na ten temat, choć sam nie pałam wielkim uczuciem do produktów tego giganta, to jednak jego urządzania mają całkiem sporo do zaoferowania. Zgodzę się z tym, że oferta smartfonów z logo Samsunga jest ogromna i to w każdym przedziale cenowym, a jeśli popatrzymy na górną półkę, to ich arsenał jest iście imponujący. Szczególną uwagę przykuwa oczywiście ich flagowiec, czyli Samsung Galaxy S5, który po ogromnym sukcesie poprzednika miał wysoko zawieszoną poprzeczkę, a ja sprawdziłem czy udało im się ją przeskoczyć, o czym będziecie mogli przekonać się z poniższej wideo recenzji. 

Polecane smartfony - wrzesień 2014

Daniel Górecki

2014-09-08 18:41

Android Apple LG

Już jutro poznamy zapewne wszystkie szczegóły na temat nadchodzącego iPhone 6 (od 19:00 zapraszamy na naszą relację z konferencji :-)), ale jeśli nie planujecie wydać ponad 3000 PLN na smartfona, to pewnie zainteresuje Was nasz poradnik, w którym sprawdziliśmy czym warto się zainteresować w przedziale cenowym od 400 do 2000 PLN. Naszym zdaniem to najciekawsze propozycje, ale liczymy też na Wasze komentarze i dodatkową listę ciekawych modeli, tak aby każdy zainteresowany mógł znaleźć coś dla siebie.

OnePlus One - pierwsze spojrzenie na pogromcę flagowców

Kamil Pieczonka

2014-08-20 19:35

smartfon recenzja test

Gdy w kwietniu tego roku firma OnePlus zapowiadała wprowadzenie swojego smartfona, który ma oferować specyfikację na poziomie najlepszych modeli uznanych producentów, a przy tym kosztować praktycznie dwukrotnie mniej, to chyba każdemu przeszła przez głowę myśl, że to zbyt piękne aby było prawdziwe. Niestety po części było zbyt pięknie, bo z zapowiedzi rozpoczęcia otwartej sprzedaży w drugim kwartale 2014 roku pozostało niewiele, a żeby nabyć OnePlus One, nadal trzeba zdobyć zaproszenie, co może i jest coraz łatwiejsze, ale z pewnością zniechęca przed zakupem sporo grono osób, które daje upust swoim nerwom np. na fanpage'u marki. Nam jednak udało się zdobyć globalną wersję OnePlus One w kolorze Sandstone Black wyposażoną w 64 GB wbudowanej pamięci i zanim Maciek przygotuje dla Was wideo recenzję, postanowiłem się przyjrzeć temu cudowi natury z bliska i wydać pierwszy werdykt. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury.

Sony Xperia Z2 - wideo recenzja i nasza opinia

Maciej Guguł

2014-07-10 18:29

FrazPC Video

smartfon xperia recenzja

Pytając przechodniów jaki atrybut jest najważniejszy w ich smartfonie, często jedynie rozkładają ręce. Trudno temu się dziwić, wszak  większość osób nabywa to co podsuwa im operator za przysłowiową złotówkę wraz z abonamentem. Oczywiście od tej reguły są wyjątki i Ci wszyscy, którzy wiedzą czego dokładnie poszukują… mają swoje wymagania. Jedni potrzebują żywotności baterii, kolejni mają chrapkę na wielki ekran, amatorzy zdjęć chcą dobrego aparatu, a jeszcze inni patrzą jedynie na wyniki wydajności w benchmarkach… no i dobrze aby design powodował opad szczęki wśród znajomych. 

Sony Xperia Z1 - Wideo recenzja i nasza opinia

Maciej Guguł

2014-06-13 12:10

xperia recenzja Sony

Zeszły rok na rynku telefonii komórkowej to była prawdziwa batalia, bo każdy producent chciał zaskarbić sobie jak największą liczbę klientów proponując im smartfony jakich świat jeszcze nie widział. Wszystko rozbijało się o wprowadzanie do ofert wypasionych pięciocalowców, a jednym z pierwszych było Sony, które prezentując swoją wodoodporną Xperie Z utarła nosa konkurencji. Jednakże ich dominacja nie trwała zbyt długo, gdyż pozostali mając nieco więcej czasu oferowali jeszcze lepsze rozwiązania. Nic więc dziwnego, że niemal natychmiast w sieci zaczęły pojawiać się doniesienia na temat kolejnego superflagowca, który w prasie zaistniał pod nazwą Honami, a przecieki na temat jego specyfikacji rozbudzały nie tylko mój apetyt. Wreszcie 4 września 2013 roku Sony oficjalnie zaprezentowało światu ów tajemniczy fablet, który okazał się być Xperią Z1. Ten dużo lepszy na papierze i bardziej szczelny smartfon tak mi się spodobał, że postanowiłem go nabyć na własny użytek. Skoro więc już go posiadłem, to opinią na jego temat postanowiłem podzielić się z wami w poniższej wideo recenzji Sony Xperia Z1.

HTC One M8 - wideo recenzja i nasza opinia

Maciej Guguł

2014-05-21 16:35

HTC Android HTC Sense

Kiedy HTC pokazał swojego pierwszego flagowca z serii One model M7, opinie okazały się być bardzo pozytywne na jego temat i niemal każdy chciał go jak najszybciej nabyć, ale firma napotkała na pewne problemy z produkcją, przez co jego sprzedaż opóźniła się o prawie dwa miesiące. W tym czasie konkurencja nie traciła okazji i wypuściła swoje urządzenia, które rozchwytywały rynek. Mimo tego początkowe dane o sprzedaży okazały się być bardzo optymistyczne, ale samo HTC mimo własnego rekordu uznało ten wynik za mało spektakularny. Rzeczywiście patrząc na zmagania największych rywali, to flagowiec HTC miał zainteresowanie dość przeciętne, a klienci, którzy postanowili go nabyć z całą pewnością docenili jego niebanalną stylistykę oraz jakość wykonania, aczkolwiek nie ukrywali, że jego specyfikacja nieco pozostaje w tyle, w szczególności jeśli idzie o aparat. Nic więc dziwnego, że rok później Tajwańczycy postanowili odnowić i podrasować swojego flagowca i zaoferować swoim klientom coś jeszcze lepszego, a co ważniejsze na czasie. Czy zabiegi odmładzająco-upiększające sprawią, że One M8 może konkurować o tytuł najlepszego smartfona na rynku? Przekonajmy się. Zapraszam do obejrzenia wideo recenzji HTC ONE M8.

Motorola Moto G - wideo recenzja i test

Maciej Guguł

2014-04-03 14:07

smartfon Android recenzja

Pamiętam jeszcze czasy świetności marki Motorola, która rywalizowała jak równy z równym z fińską Nokią, a posiadanie Motki było czymś szczególnym… ah te czasy telefonów z klapką. Niestety dziś to już jedynie mgliste wspomnienie, bo niegdyś jeden z najbardziej cenionych producentów, obecnie chwyta się brzytwy ratując się przed zatonięciem. Początkowo z pomocą miał przyjść sam wujek Google, który nabył Motorolę blisko 2 late temu. Jednakże szybko okazało się, że potrzebne są drastyczne cięcia i amerykański gigant, całkowicie wycofał się ze starego kontynentu.

Co zostanie po tegorocznym MWC? - targi w pigułce

Daniel Górecki

2014-02-27 20:23

Własne

Ubuntu Meizu MX3 MWC 2014

Nie od dziś wiadomo, że urządzenia mobilne to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów branży elektronicznej i w odróżnieniu od komputerów, które już od dawna borykają się z kryzysem sprzedażowym,  wciąż biją one kolejne rekordy popularności. Ostatnie badanie przeprowadzone przez firmę Nielsen wykazały, iż coraz więcej czasu spędzamy korzystając z inteligentnych telefonów, co odbywa się kosztem pecetów. Posiadają one bowiem wiele funkcji wcześniej zarezerwowanych dla komputerów, z których możemy korzystać w dowolnym momencie -w pracy, szkole, autobusie, itp.

LG L7 II (P710) - wideo recenzja i test

Maciej Guguł

2014-02-26 16:15

LG Android recenzja

Kiedy w 2012 roku firma LG wypuszczała na rynek swoją nową rodzinę smartfonów z serii L-Style, nikt chyba nie spodziewał się, że odniesie ona tak ogromny sukces sprzedażowy. Trzy budżetowe słuchawki rozchodziły się jak świeże bułeczki i mimo, że ich specyfikacja nie była nadzwyczajna, to tylko w pierwszym roku znalazły przeszło 15 milionów nabywców (a recenzję LG L9 obejrzana na naszym kanale 220 000 razy ;-)). Głównym wabikiem na klientów nie była wyłącznie niska cena, ale także atrakcyjny design, który wyróżniał słuchawki LG na tle nudnej i mało ciekawej konkurencji. Idąc za ciosem firma postanowiła o kontynuowaniu serii i druga generacja „eLek” została zaprezentowana na zeszłorocznych targach w Barcelonie, czyli nie jest to najmłodszy produkt, ale postanowiliśmy sprawdzić, jak odświeżona budżetówka sprawdza się w użytkowaniu i czy wprowadzone zmiany są na tyle korzystne, aby móc mówić o powtórzeniu sukcesu protoplasty? Przekonajmy się. Zapraszam do zapoznania się z moją opinią w poniższej wideo recenzji smartfona LG L7 II.

Philips PicoPix 3610 - wideo recenzja

Maciej Guguł

2014-02-05 16:00

recenzja projektor test

Pogoń za coraz to większymi przekątnymi ma się w najlepsze i producenci telewizorów, niemalże cyklicznie przełamują kolejne bariery, ale niestety najczęściej dotyczy to głównie cen, które bywają astronomiczne. Alternatywą dla osób, które chcą poczuć się jak w kinie mogą okazać się projektory, ale te przeważnie wymagają nieco miejsca do prawidłowego funkcjonowania, a co gorsze generują sporo hałasu. Jednakże na rynek zawitały projektory kieszonkowe, które wydają się być idealne dla zacisza domowego, choć dotychczas ich piętą achillesową była mała ilość emitowanego światła. Niemniej jednak i tutaj można dostrzec rozwój i przykładowo gość dzisiejszej wideo recenzji należy do trzeciej generacji kieszonkowych projektorów PicoPix od Philipsa i w stosunku do poprzedniej odsłony jego dioda LED dostarcza o 25 procent więcej lumenów, a co ciekawsze produkt ten posiada pełną obsługę sieci bezprzewodowej. No po takich rewelacjach nie pozostało mi nic innego jak przekonać się osobiście na co stać tego maluszka, dlatego zapraszam do zapoznania się z moją opinią na temat Philips PicoPix 3610.

10 najlepszych tabletów od 300 do 1000 PLN

Kamil Pieczonka

2014-01-22 17:30

Redakcja

Android tablety tanie tablety

Dzisiaj postanowiliśmy pomóc Wam w wyborze najlepszego tabletu w cenie do 1000 PLN i wybraliśmy 10 najciekawszych modeli w przedziale cenowym od 300 do 1000 PLN. Badania wskazują, że to właśnie ten segment tabletów cieszy się w Polsce największym zainteresowaniem klientów, a widać to też po ilości oferowanego sprzętu, według porównywarek cenowych, w kwocie do 1000 PLN można wybierać spośród blisko 1000 modeli tabletów (!!!). Te najciekawsze znajdziecie poniżej powinno Wam to zaoszczędzić sporo czasu :-). Zapraszamy do lektury!

Google Nexus 5 - wideo recenzja i test

Maciej Guguł

2013-12-07 14:18

wydajność specyfikacja Lifestyle

Polska to często dla producentów kraj bardzo odległy i wynaturzony, który boryka się z wieloma przedziwnymi zarządzeniami losu... są nawet zwolnicy teorii, że w naszym kraju żyją smoki, które pożerają ludzi. Takie czy inne przesłanki często stają się powodem pomijania naszej, jakże przecież wspaniałej ojczyzny na drodze do ogłoszenia oficjalnej dystrybucji sprzedaży sprzętu, a przykładów można wymieniać na pęczki, choć my skupimy się na smartfonach, bo jak dobrze wiecie Google wypuczając swojego Nexusa 4 bardzo długo zwlekał z prowadzeniem go do sprzedaży w naszym kraju i przez dłuższy czas jedynym sposobem na jego zdobycie, było sprowadzenie go za sąsiedniej granicy... niestety to podnosiło koszta zakupu, a przecież jedną z największych zalet Nexusa był właśnie stosunek niskiej ceny do jakości oraz wydajności jaką oferowało urządzenie.

Sony Xperia Z Ultra - wideo recenzja i nasza opinia

Maciej Guguł

2013-11-20 14:00

xperia recenzja Sony

Producenci wypuszczając swoje pierwsze fablety, czyli smartfony z przekątną większą niż pięć cali sprawdzali poniekąd możliwości rynku i zainteresowanie tego typu gigantami wśród klientów, a wyniki okazały się zaskakująco dobre, to też każda szanująca sie firma zaczęła masowo wypuszczać "pięciocalowce" prześcigając się w pomysłach na pozyskanie nabywców. Oczywiście jednym z głównych rozwiązań było zwiększanie przekątnych i takim sposobem dotarliśmy do ery "sześciocalowców" i obecnie jednym z największych przedstawicieli fabletów jest Sony Xperia Z Ultra, która w dużej mierze jest powiększoną i zmodernizowaną wersją standardowej „Zetki”. Powstaje oczywiście pytanie czy tak wielki sprzęt może jeszcze znaleźć uznanie wśród nabywców oraz po co komu wodoodporne monstrum o przekątnej ekranu 6,4 cala? Jeśli zadajecie sobie podobne pytania oraz chcecie zapoznać się z moją opinią na temat Xperia Z Ultra, to zapraszam was do obejrzenia poniższej wideo recenzji. 

Huawei Ascend Mate - wideo recenzja i nasza opinia

Maciej Guguł

2013-10-23 18:30

Android wideo recenzja Maciej Guguł

Historia telefonów komórkowych liczy już przeszło 40 lat i mało kto wie, że pierwsze modele wymagały sporo siły od swojego użytkownika, gdyż ważyły około 40 kilogramów. Jednakże kolejne lata przyczyniały się do coraz to efektywniejszego odchudzania słuchawek przy jednoczesnej ich miniaturyzacji, ale ten trend został mocno wyhamowany w 2007 roku przez firmę Apple, która zrewolucjonizowała rynek propagując smartfona z ekranem dotykowym. W ten sposób iPhone przyczyniły się do nagłego zwrotu producentów w projektowaniu urządzeń mobilnych, którzy rozpoczęli wyścig w tworzeniu coraz to większych smartfonów. 

Asus FonePad - Wideo recenzja i nasza opinia

Maciej Guguł

2013-09-26 17:40

smartfon Android Asus

Asus to firma, która niewątpliwie lubi eksperymentować i łączyć funkcjonalność kilku urządzeń w jednym produkcie, co stało się niejako znakiem rozpoznawczym Tajwańczyków. Ich przygoda rozpoczęła się dość niewinnie, kiedy to Asus postanowił spleść ze sobą drogi netbooków i raczkujących wówczas tabletów, co zaowocowało powstaniem pierwszego Transformera. Spore grono użytkowników pokochało możliwość doczepienia klawiatury do swojego tabletu i tym samym przekształcenie go w klasycznego netbooka. Był to sygnał dla Asusa, że tego typu kombinacje mogą stać się kluczem do zaskarbienia sobie uznania na rynku mobilnym i od tamtego czasu Tajwańska firma coraz śmielej poczyna sobie w konstruowaniu pewnego rodzaju „elektronicznych kombajnów”, a najnowszym posunięciem jest chęć zaoferowania tabletu, który de facto ma być smartfonem, co nawet sugeruje już sama nazwa. Jednakże sam mam wielkie wątpliwości, czy siedmiocalowy potworek można jeszcze traktować jako telefon? Przekonajmy się czy Asus Fonepad to wciąż jedynie tablet, a może jednak należy uznać go za smartfona… zapraszam do zapoznania się z naszą opinią w poniższej wideo recenzji Asus Fonepad.