ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Samsung Q7C - test telewizora QLED

Daniel Górecki, 2017-11-05 17:00 | Źródło Redakcja |

Kilka miesięcy temu miałem okazję przetestować tegorocznego OLEDa od LG (LG OLED B7) i nie ukrywam, że z miejsca zakochałem się w tej technologii do tego stopnia, że rozważam szybką wymianę telewizora, który nabyłem w tym roku, ale ... Samsung także ma asa w rękawie i chodzi tu o tzw. kropkę kwantową, czyli technologię QLED - zbieżność nazw przypadkowa :) W tym roku koreański gigant przypuścił szturm na rynek z całą kolekcją telewizorów QLED, a ja otrzymałem możliwość przetestowania najniższego modelu z serii Q7 (w ofercie firmy są jeszcze modele Q8 i Q9) w zakrzywionym wariancie oznaczonym literką C (płaski panel oznaczony jest literką F).

_86_01

Przyznam szczerze, że byłem bardzo ciekaw jak wypadnie ten model, ponieważ seria Q7 to swoisty następca niezwykle udanego zeszłorocznego modelu KS7000, który posiadam prywatnie, więc znam ten TV na wylot, zarówno pod kątem jego mocnych, jak i słabszych stron. Miałem więc spore oczekiwania względem nowej generacji korzystającej ze wsparcia technologii kropki kwantowej i niestety po testach mam dość ambiwalentne odczucia co do tego produktu, ponieważ z jednej strony rzeczywiście wypada on lepiej w tych aspektach, w których poprzednik niedomagał, ale z drugiej pozostawia nieco niedosytu. Nie uprzedzajmy jednak faktów i zacznijmy od początku.

Samsung Q7C dostępny jest w trzech rozmiarach, czyli 49, 55 i 65 cali. Co ciekawe, płaski wariant Q7F oferowany jest dodatkowo w 75 calach, co jest o tyle dziwne, że to przecież właśnie zakrzywione panele zdają się mieć większy sens przy dłuższych przekątnych. Najwyraźniej jednak standardowe płaskie TV cieszą się wciąż większą popularnością, dlatego producent oferuje tu większy wybór - nam do testów dostarczył 55-calowy model. Podobnie jak to było z recenzowanym przeze mnie OLEDem od LG, chcę w tym miejscu podkreślić, że nie będzie to test wnikający w szczegóły techniczne recenzowanego modelu czy omawiający samą technologię QLED (opracowań na ten temat jest całe mnóstwo), a raczej wrażenia z użytkowania. Często odnosić będę się także do porównań z modelem KS700/KS800, który jest poprzednikiem recenzowanego TV.

uk-qled-q7c-qe65q7camtxxu-black-61591734

55-calowy wariant Samsunga Q7C wyceniony jest przez producenta na 7999 PLN (w sieci znaleźć można nieco lepsze oferty), co jest naprawdę sporą kwotą. Na szczęście płaski model Q7F w tym samym rozmiarze jest wyraźnie tańszy, bo kosztuje 6499 PLN, dlatego też z miejsca wydaje się być atrakcyjniejszą propozycją, tym bardziej, że różnice pomiędzy nimi zdają się sprawdzać jedynie do designu.

Sprzęt zapakowano w typowy karton z uchwytami ułatwiającymi przenoszenie, a wszystkie elementy w środku zostały dobrze zabezpieczone i odseparowane od siebie. Montaż także jest prosty i nie powinien sprawić kłopotów nawet zupełnie „nietechnicznym” osobom.

q7camfxza_pdp_img_5_020117

Design

Pierwszy rzut oka na sam telewizor pozwolił mi zauważyć, że pod względem designu Samsung zrobił krok do przodu i Q7C prezentuje się lepiej od poprzednika. Wydawać by się mogło, że wzornictwo elektroniki użytkowej ma mniejsze znaczenie, ale dziś telewizor nie jest już tylko urządzeniem do oglądania telewizji czy centrum domowej rozrywki, ale często pełni także funkcję elementu wystroju naszego salonu i Samsung zdaje się to w pełni rozumieć.

Cieszy przede wszystkim postawienie na lepszej jakości tworzywa, bo zdecydowanie więcej tu metalu. Ramka wykonana jest ze srebrzystego aluminium, a poza tym jest bardzo cienka i prezentuje się świetnie (przypomina tę zastosowaną w ubiegłorocznym KS9500), nadając urządzeniu charakteru klasy premium. Sam telewizor jest także naprawdę cienki, ale zakrzywiony panel sprawia, że trudno docenić tę cechę w tym modelu.

samsung_q7c_1_

Podstawa również prezentuje się stylowo - jest cienka, o walcowatym kształcie i wykonana głównie z nierdzewnej stali i podoba mi się bardziej niż to, co oferowały zeszłoroczne modele. Poza tym, jest dość wąska, przez co możemy postawić telewizor na stosunkowo niewielkich meblach. Co ciekawe, Samsung oferuje tu możliwość dokupienia innych podstaw i możemy skorzystać ze stojaka Gravity i postawić telewizor za pomocą uchwytu przypominającego modernistyczną rzeźbę. Dla pasjonatów romantycznej klasyki jest opcja uchwytu Stojak Studio, nasuwająca skojarzenie obrazu na sztaludze. Oczywiście jest też opcja zawieszenia TV na ścianie i sprzęt wspiera popularny standard VESA 400×400, ale oprócz typowego wieszaka zdecydować możemy się też na tzw. "No Gap" (brak w zestawie), który umożliwia zminimalizowanie przestrzeni pomiędzy telewizorem i ścianą. Montując QLED TV za jego pomocą nie musimy poziomować uchwytów, a jedynie wyregulować ekran podwieszony do delikatnej ramy, a wieszak No Gap umożliwia też regulację ustawienia o 15 stopni, w celu uzyskania optymalnego kąta widzenia.

samsung_q7c_27_

Producent zadbał także o to, by telewizor dobrze prezentował się z tyłu, na wypadek gdybyśmy chcieli ustawić go na środku pokoju lub w innych miejscach odsłaniających jego plecy. Co prawda tylna część obudowy wykonana została z plastiku, ale ten jest solidnej jakości, a poprzeczna tekstura sprawia, że telewizor wyróżnia się na tle konkurentów oferujących przeważnie monotonne czarne tylne panele. Z tyłu nie widać również kabli czy wnęk, które zakłócałyby jednolitą linię, bo zarówno mocowanie podstawy, jak i miejsce podłączenia kabli, zakryte zostały bardzo dobrze komponującymi się z panelem maskownicami.

samsung_q7c_28_

 

Strona 1 z 4

Tagi: Samsung, recenzja, test, 4K, Telewizor, TV, HDR, rzut okiem, wrażenia, QLED, Q7C,

Komentarze (32)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

05.11.2017 17:53

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 10357

1. Zmiany w OS w stosunku do edycji z zeszłego roku dotyczą też "Plug&Play" - Tizen zazwyczaj jest w stanie poprawnie wykryć rodzaj podłączonego do HDMI urządzenia i je nazwać. W 2016r. stało HDMI1, HDMI2, etc. W tym roku TV wyświetli PC, BluRay, itp. Małę gówienko, a cieszy. Już nie trzeba się uczyć na pamięć, gdzie co jest podłączone.
2. Sporo Samsungów już konfigurowałem i wszystkie śmigały bez zakładania konta Samsung, żadnych braków w smarcie z tego powodu nie zauważyłem.
3. Smukła obudowa ma swoją wadę: brak śrub mocujących tylny panel do ramki. Jest klejona. Po wyjęciu z pudła będzie cacy, ale po powieszeniu blisko ściany TV się nagrzewa i kleje lubią puszczać. Niby pierdoła, patrzy się na ekran, a nie na plecy obudowy, ale jednak... KS7000 pod tym względem był jeszcze gorszy, tym bardziej, że plecy polakierowali na połysk. Kurz przyciągał piorunem, TV grzał się przez to jeszcze bardziej.
4. No i największa wada kropek kwantowych - wypalanie. Miałem zwroty serwisowe KS7/8 z wypalonymi logo stacji. Q7 trochę za krótko na rynku są, aby móc stwierdzić, czy jest podobnie, ale w końcu technologia ta sama.
5. Nowy OneConnect ma też pewną wadę: światłowód łączący go z TV jest delikatny i chwila nieuwagi może być brzemienna w skutkach. Tym bardziej, że chowając wtyczkę światłowodu we wnęce telewizora łatwo go przytrzasnąć klapką maskownicy. Kilku typom już zamawiałem nowe światłowody. Koszt: 200 dolców Ikona: :D

Dzieciak z pedalskim ryłem, łysy i rudy, bez jednego jajka.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

05.11.2017 19:23

Wątków: 340 | Odpowiedzi: 23576

Hmmm

Dla mnie nastepcą KS7000 jest raczej MU7000 (w wersjach od 55 cali w gorę czyli 120Hz)

_____________________Get Rich Or Die Tryin...

05.11.2017 19:29

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 10357

Bo to ten sam TV, ino zabrali mu kropki kwantowe. Reszta to samo.
Technologicznie rzecz biorąc Q7 i KS to to samo.

Dzieciak z pedalskim ryłem, łysy i rudy, bez jednego jajka.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

05.11.2017 20:30

Wątków: 214 | Odpowiedzi: 7547

..

niby OneConnect spoko, ale patrząc jak mam zamontowany soundbar, czy moi znajomi to nie głupie byłoby wmontowanie tego właśnie w to urządzenie.
jcxjcx - a nie lepiej dać do spawania jak to światłowód?

error :) Popsuli fraztrix :(

05.11.2017 21:14

Wątków: 652 | Odpowiedzi: 3203

czyli w skrocie

mówiąc do TV od LG jeszcze daleko konkurencji Ikona: :)

coś na doła i na ćwiczenia mięśni brzucha http://www.frazpc.pl/b/181924/0/calosc

05.11.2017 21:39

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 10357

chans

W seriach KS i Q Samsung postawił sobie za punkt honoru dać użytkownikowi jak najcieńszy profil telewizora. Oznacza to, że w przypadku powieszenia na ścianie (czyli niemalże całość całej sprzedaży serii KS i Q) użytkownik nie miałby jakiejkolwiek możliwości dostępu do gniazd znajdujących się na plecach TV. Część elektroniki też zawadzała. OneConnect wydaje się tutaj rozsądnym wyjściem z sytuacji - złącza są pod ręką, a samo pudełko leżąc na jakimś odtwarzaczu nie burzy obrazu całości.

A światłowód jak chcesz to daj do spawania Ikona: ;)

Dzieciak z pedalskim ryłem, łysy i rudy, bez jednego jajka.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

05.11.2017 22:19

Wątków: 190 | Odpowiedzi: 4967

hmm

dajcie spokój z tymi "testami" telewizorów z których nic nie wynika. Przecież tu nie ma ani jednego pomiaru.

MSI Z87-GD45, 4770K @ 4.5ghz, 32gb 2400mhz, GTX980Ti, Plextor M5 Pro 256GB, Sony FW900. Wciąż gram na CRT :)

05.11.2017 22:43

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8458

to widze

Kwantumowe rozczarowanie. Jak bym mial szukac to tylko OLED skoro tu tez sie wypalaja loga w ekranie tak jak na oledach to jaki jest sens tej technologi vs OLED po za tym ze moga wciskac kolejne rewizje LCD w cenie OLED lol

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

05.11.2017 22:57

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 10357

Jaki sens? A już tłumaczę:
1. Oszczędzają na:
- licencjach, gdyż nie muszą płacić LG za patenty, a tym bardziej zamawiać u nich paneli OLED
- produkcji, gdyż korzystają z już istniejących linii produkcyjnych klasycznym paneli LCD
2. Robią sobie reklamę - kto uwierzy, że podobieństwo nazw OLED i QLED jest przypadkowe ten jest... Ikona: ;)

Jak dotąd każdy, któremu montowałem QLEDa rozpływał się nad tymi TV, chłopy po 40-50 lat na karku cieszyli się jak dzieci, jak widzieli te kolory, smarta i całą resztę.
Szczerze? LG ze swoimi OLED może tylko zazdrościć przebicia na rynku Samsungowi z QLED.

Dzieciak z pedalskim ryłem, łysy i rudy, bez jednego jajka.

05.11.2017 23:30

Wątków: 207 | Odpowiedzi: 5626

no wlasnie jcxjcx madrze pisze

moj tata ma zakrzywionego UHD 65KS ilestam i jest przeszczesliwy z powodu tego telewizora. 80% tresci oglada w dzien, a czern do momentu kiedy nie postawisz obok OLED jest przynajmniej dobra. Smart TV Samsunga jest o 2 dlugosci lepszy niz ten od LG.

OLED jest swietny, ale za drogi. 55" OLED FHD ze smart TV z prehistorii kosztuje 5k pln. Jeszcze jak ogladasz tylko filmy i TV to FHD i tak jest praktycznie jedyna opcja, ale jak chcesz ogladac zdjecia z dobrego aparatu, to zdecydowanie wolisz TV 4k.

Vendetta musi być

05.11.2017 23:42

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 10357

LG może i jest "innowacyjny", ale to rynek weryfikuje, co się sprzedaje i co ludzie łykają. Obecnie na 10 sprzedanych QLEDów przypada 1-2 OLED. Raczej lipton, tym bardziej, że co drugi sprzedany QLED to sztuka 65" za ~9000 PLN, więc już przedział spokojnie w okolicach OLED.
Jak mogę to podsumować? *ujowa reklama i dostępność po stronie LG. Cashback nic tu nie pomaga. Słabsze procki i system nic nie pomagają. Tizen jest w cholerę lepszy.
Wniosek? Z punktu widzenia Kowalskiego trzeba sprzedać:
- ponadprzeciętny telewizor, ale bazujący na powszechnej technologii, który zadowoli 99% odbiorców
- szybki i łatwy w obsłudze system o sporych możliwościach multimedialnych, stabilny do bólu
Efekt? Samsung Q7 Ikona: ;)

Dzieciak z pedalskim ryłem, łysy i rudy, bez jednego jajka.

06.11.2017 09:29

Wątków: 7 | Odpowiedzi: 5533

Jeżeli

ten beznadziejny Tizen jest w cholerę lepszy to nie mam pytań dlaczego LG się nie sprzedaje.

06.11.2017 09:45

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 10357

Nie mówię o zajebistości samego systemu, ale o tym, że o wiele łatwiej trafia w gusta użytkowników. Że jest w pizdu dziurawy to akurat żadna tajemnica, ale mało kto o tym wie.

Dzieciak z pedalskim ryłem, łysy i rudy, bez jednego jajka.

06.11.2017 10:42

Wątków: 7 | Odpowiedzi: 5533

nie chodzi

mi o dziurawość tylko o beznadziejność... Obsługa/wygląd... Masakra ergonomiczna. Każdy ekran inna filozofia, standardowe sterowanie tv niezintegrowane z resztą systemu. Chyba Ray Charles im to projektował...

06.11.2017 10:44

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 10357

Patrz pan, a rynek uważa dokładnie odwrotnie Ikona: ;)

Dzieciak z pedalskim ryłem, łysy i rudy, bez jednego jajka.

06.11.2017 11:14

Wątków: 7 | Odpowiedzi: 5533

Samsung

od dawna był liderem rynku TV więc ludzie kupują bo są przyzwyczajeni do marki. Sam system jest bardzo słaby - da się używać - być może inne są jeszcze gorsze - widziałem tv na androidzie (Phillips) i też było jakoś chaotycznie - może za duże wymagania mam.

06.11.2017 11:25

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 36

Co wy pieprz...??

samsung traci udziały w tv premium na potęgę i tylko ślepy koleś wybierze w podobnej cenie samsunga zamiast oleda lg..
https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1507720613

Krzysztof

06.11.2017 11:34

Wątków: 7 | Odpowiedzi: 5533

W premium

może tak, ale ogólnie to Samsung od "zawsze" ma około 1/5 rynku. Kolejne jest właśnie LG ale to już 1/10. Więc przewaga Samsunga w świadomości konsumentów jest duża. Mój następny TV to będzie OLED ale to za kilka lat:)

06.11.2017 11:48

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 27919

wiadomo że ma więcej, sam jak mam możliwość kupuję Samsunga, lub doradzam znajomym/rodzinie
głównie ze względu na funkcje smart i ogólną jakość
co do Qleda i Oleda, to Q7 65" to ~9tyś a B7V ~12tyś, chociaż różnica cen już się zmniejszyła od premiery (wtedy było różnicy jakieś 8tyś) to jednak dalej jest 3 tysiące, i nawet dopłacając dostaje TV z gorszym HDR, smartem i input lagiem
Qledy dodatkowo zyskują na ogólnym designie, tym kabelkiem i generalnie lepiej nadają się do oglądania TV w nasłoneczniony dzień, chociaż tutaj seria Oled 7 już się poprawiła względem zeszłorocznej
sam gdybym mógł dopłacić brałbym Oleda B7V, jednak brałbym pod uwagę jego ułomności wszystkie, taki Q7 dla przeciętnego użytkownika będzie większym pewniakiem zadowolenia

i7-6700K/MSI Z170A Gaming M5/16GB/1080Ti/RM850i/Samsung 960Evo 500GB + 850Evo 500GB/Fractal R5/ASUS PG279Q + Ryzen 1600/16GB/980Ti/Crucial 480GB/RM550x/LG 24GM77-B

06.11.2017 12:16

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 36

zobacz w rozmiarze 55"

różnica to raptem tysiak a jest jeszcze cashback - więc sorry - jedyna przewaga to hdr ale i tak nie do końca bo oled nadrabia kontrastem. Input lag jest na obu tv pomijalny więc nie wiem o czym piszesz..?
Design - kwestia gustu a osobne pudełko to dla mnie pomyłka wolę wszystko w tv bez zbędnego kabelka, który może jakieś dziecko urwać lub zahaczyć - po co mi w sypialni extra stolik pod to - tv z modułem CI jest idealne..
Jeżeli oled lg ma wg Ciebie tyle ułomności to po stronie samsunga musisz zapisać wszystkie związane z matrycą i rodzajem podświetlenia - słowem lg miażdży i nie ma testu porównawczego, który by wykazał inaczej..

Krzysztof

06.11.2017 13:59

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 373

Wy chyba piszecie o Polsce...

w tej sprzedaży telewizorów.
Ostatnio był raport od LG ile na świecie sprzedaje ale nie telewizorów ale matryc OLED ,z których powstają telewizory i SAMSUNG został zdetronizowany.
Prawie 15miliardów dolarów przychodu za kwartał tylko z tej jednej działko mówi wiele ale jak wiemy liczy się zysk tutaj więc SAMSUNG za niedługo będzie samodzielnym liderem w zyskach nawet gdy APPLE ma marżę dużo wyższą od INTELA ,który także sobie nie żałuje.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

06.11.2017 14:19

Wątków: 190 | Odpowiedzi: 4967

hmm

LG sprzedaje panele dla Philipsa, Panasonica, Loewe, Sony... a wciąż mam wrażenie, że OLED to niestety nisza.

MSI Z87-GD45, 4770K @ 4.5ghz, 32gb 2400mhz, GTX980Ti, Plextor M5 Pro 256GB, Sony FW900. Wciąż gram na CRT :)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

06.11.2017 14:29

Wątków: 195 | Odpowiedzi: 24498

jcxjcx

i te jego teorie na podstawie wiedzy sprzedawcy telewizorów... nie zapominajcie, że według tego gościa w telewizorach LG były kiepy po papierosach i inne drydrymały. Gość jest mitomanem...

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

06.11.2017 15:11

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 10357

Czekałem na ancymona, czekałem Ikona: :)
Wysysaj dalej z palucha, wysysaj. Nigdzie nie pisałem, że kiepy w LG widziałem na własne oczy.

Misiu kolorowy, jeśli ponad 50% zamówień na telewizory w mojej firmie to sprzęt Samsunga to mam twierdzić, że LG ma większy udział w rynku? Co mnie interesuje trend światowy, skoro działam na rynku polskim.
I nie, nie jestem sprzedawcą telewizorów. A przynajmniej nie kalam się sprzedażą pojedynczych sztuk Ikona: ;)

Dzieciak z pedalskim ryłem, łysy i rudy, bez jednego jajka.

06.11.2017 17:25

Wątków: 141 | Odpowiedzi: 3879

hm

300 zl zwrotu na tv w kwocie rzedu 11-12 tys? LOL.

Przewrotność losu nie zna granic.

07.11.2017 18:37

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 268

Test?

A co tu zostalo przetestowane albo zmierzone bo chyba nie zauwazylem?

szukam ISP w Trouniu co mi da łącze z 3mbit/s UPLOADEM ... może być TV kablowa ... może by tak podłączył cały blok? tj. 66 mieszkań?

08.11.2017 09:14

Wątków: 379 | Odpowiedzi: 16809

no jak to co

przecież cos tam było ze ma 35cm!

http://www.speedtest.net/result/6901318932 ☺

09.11.2017 10:56

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 1921

jcxjcx

popularność Samsunga w tv od 5-6k wzwyż... przykład twojego sklepu to trochę za mało, żeby wyciągać wnioski. tylko Oled w tej chwili, Qled to porażka przy obecnych cenach (Oled 55 cali z nowej serii nieco ponad 5k).

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/oledyzacja-postepuje-lg-sony-w-gore-samsung-pikuje.html

"Jak duża jest to zmiana świadczą dane za rok 2015, w którym to okresie Samsung miał niemal 58% (!) udziału w rynku telewizorów ultra premium, a LG niecałe … 18%. Nie ulega zatem wątpliwości, że zmiany są ogromne.”

09.11.2017 11:21

Wątków: 207 | Odpowiedzi: 5626

...

Moim nastepnym TV bedzie OLED

Vendetta musi być

09.11.2017 11:32

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 1921

polecam ten model: https://goo.gl/y1eRmw

przystępny cenowo z nowej serii 55 cali, dwóch znajomych ma i sobie bardzo chwali.

09.11.2017 11:55

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 27919

gówniany model, nie polecam
jak za Oleda coś brać to B7V od ~7500zł za 55"

i7-6700K/MSI Z170A Gaming M5/16GB/1080Ti/RM850i/Samsung 960Evo 500GB + 850Evo 500GB/Fractal R5/ASUS PG279Q + Ryzen 1600/16GB/980Ti/Crucial 480GB/RM550x/LG 24GM77-B

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.11.2017 12:51

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 6904

ale A7

można już było w NoeNecie wyrwać za 4.4k pln, hdr i 4k w B7 - nie każdy ma odpowiednie źródła sygnału.

"gówniany model, nie polecam " - hmm, czemu? jest o połowę tańszy od B7, na materiałach full hd różnic miedzy A7 a B7 ponoć nie ma.

Husarze nie pytali "ilu?" ...ale gdzie są.

09.11.2017 13:04

Wątków: 207 | Odpowiedzi: 5626

...

Na 55 cala fajnie sie oglada zdjecia w 4K. W filmach bedzie ciezko zauwazyc roznice i mimo wszystko malo kto oglada filmy analizujac sdrobne zczegoly na 2 planie Ikona: ;)

Vendetta musi być

09.11.2017 13:12

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 27919

UHD to nie tylko 4K Ikona: :) sama rozdzielczość akurat nie jest taka istotna
wydać 5 tyś na taki TV trochę wtopa, lepiej dołożyć/poczekać/kupić coś innego

i7-6700K/MSI Z170A Gaming M5/16GB/1080Ti/RM850i/Samsung 960Evo 500GB + 850Evo 500GB/Fractal R5/ASUS PG279Q + Ryzen 1600/16GB/980Ti/Crucial 480GB/RM550x/LG 24GM77-B

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.11.2017 13:28

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 6904

z bardziej racjonalnych wad A7

Ikona: :) to nie przyjmuje on sygnału 100/120 Hz z kompa a to dla mnie go dyskredytuje, B7 daje radę 120@1080p,
ale to wada tylko dla niewielkiej grupy odbiorców/maniaków płynności w grach, chciałbym zagrać w Forze 3 na 50 calach i 120 fps, moja stara plazma obsługuje jedynie 60 i w porownaniu z 120 fps w monitorze to przepasc w "feelingu"...

"Pójście" w oled z hdr/4k oznacza też konieczność posiadania droższych źródeł sygnału, spora różnica w cenie, jak mi plazma padnie to wezmę pewnie b8/c8, obawiam się jedynie wad paneli, o których sporo na hdtv forum - martwe piksele/przebarwienia są nierzadkie, niektorzy wymieniali tv nawet dwu/trzykrotnie... na dzisiaj nie ma co idealizowac oled-ow.

Husarze nie pytali "ilu?" ...ale gdzie są.

09.11.2017 13:52

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 1921

PiwO

racjonalne argumenty proszę. filmy rozumiem oglądasz tylko w 4k, tak? ja tam ściągam dobrej jakości (bitrate) 1080p / dts i nie widzę, żadnej logicznej przesłanki, by lać moczem po modelu, który zjada te lcdki za podobne pieniądze pod kątem oglądania filmów - nic nie zastąpi tego kontrastu i jakości wyświetlanego obrazu, żaden Qled i inne wynalazki tego rodzaju.

jasne, można dopłacić do 4k/hdr (bardziej do tego drugiego ma sens, niż do 4k), ale w tej kwocie tv nie ma sobie równych.

@Budasty - dzięki za info odnośnie sygnału 120hz, kupowany do filmów różnicy nie robi, ale jakby ktoś chciał brać do gier, to już inna sprawa.

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.