ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 164.

Kamil Pieczonka

2016-03-06 23:22

Microsoft SSD Samsung

Tak, 3. raz z rzędu jesteśmy o czasie! I to nawet pomimo tego, że tak wam się nie podoba wymowa Xiaomi ;-). W dzisiejszym odcinku powiemy całkiem sporo o goglach VR, w tym między innymi o sukcesie przedsprzedaży HTC Vive, deweloperskiej edycji HoloLens od Microsoftu oraz pierwszych kroków z VR w... McDonaldzie! Poza tym szykują nam się kolejne premiery smartfonów, w tym oczekiwany HTC 10 (już nie One i nie M10), Huawei P9 z dwoma obiektywami oraz Oppo R9, który ma być stworzony do robienia zdjęć. W czasie antenowym zmieściła się też premiera Raspberry Pi 3, pogłoski i możliwym upgrade specyfikacji Xbox One, a także dysk Samsunga o pojemności 16 TB. W kategorii odgrzewane kotlety kolejny raz dostarcza nam rozrywki AMD ze swoją kartą Radeon R7 350, a w kategorii fart roku, pewna pisarka, która w spamie znalazła 100 000 zielonych... Zapraszamy do oglądania!

Pierwsze rendery HTC 10, premiera w połowie kwietnia

Kamil Pieczonka

2016-03-06 10:34

HTC

smartfon HTC premiera

HTC bardziej teraz skupione jest chyba na wirtualnej rzeczywistości w postaci zestawu Vive, który sprzedaje się jak świeże bułeczki, pomimo swojej dosyć wysokiej ceny, ale nie zapomina o rynku smartfonów. Podczas MWC mieliśmy tylko krótki teaser, ale premiera jest coraz bliżej, co można wywnioskować po tym, że pierwsze rendery smartfona opublikował Evan Blass, znany szerzej jako evleaks. HTC 10 (firma porzuca człon One) zadebiutuje prawdopodobnie w połowie kwietnia, a dostępny w sklepach będzie w połowie maja.

Kantar: Apple smartfonowym liderem w USA, Samsung w Europie

Daniel Górecki

2016-03-02 14:00

Samsung Apple Sony

Firma analityczna Kantar Worldpanel opublikowała swój najnowszy raport dotyczący rynku smartfonów, który koncentruje się na 3 największych rynkach, czyli USA, tzw. EU5 (czyli Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii) oraz Chinach (miejskich regionach tego kraju).

Pebble wyraźnie obniża ceny smartwatchów Time

Daniel Górecki

2016-03-02 09:53

obniżka cena TIME

Jeśli z jakichś powodów wstrzymywaliście się z zakupem własnego smartwatcha Pebble Time, to Wasza cierpliwość została właśnie nagrodzona. Producent zdecydował się na obniżenie ceny zarówno modelu Time, jak i Time Round, aż o 50 USD, co oznacza, że ich nowe ceny wynoszą odpowiednio 149,99 USD oraz 199,99 USD (za Time Steel wciąż musimy zapłacić 249,99 USD).

Tablety Samsung Galaxy Tab A i Galaxy Tab E na renderach

Daniel Górecki

2016-03-01 14:03

Android Samsung tablet

Samsung przygotowuje się właśnie do ujawnienia nowych 7-calowych tabletów, wkrótce spodziewamy się więc zapowiedzi zarówno modelu Galaxy Tab A, jak i Galaxy Tab E.

McDonald's szykuje zestawy Happy Meal z goglami VR

Daniel Górecki

2016-03-01 11:30

smartfon gra Szwecja

Jeśli Oculus Rifti i HTC Vive stanowią zdecydowanie zbyt duże obciążenie dla waszego budżetu, to McDonald's szykuje alternatywę, która pozwoli klientom firmy doznać wirtualnej rzeczywistości. Szwedzki oddział koncernu zdecydował się na nietypowy ruch i wypuści nową wersję Happy Meal zapakowaną w pudełko, które będziemy mogli transformować w gogle VR. Co więcej, „Happy Goggles” oferowane będą z narciarską grą VR.

AMD szykuje uniwersalny standard stacji dokujących dla GPU

Daniel Górecki

2016-03-01 10:45

AMD notebooki gpu

Od jakiegoś czasu producenci notebooków prezentują swoiste stacje dokujące dedykowane przenośnym komputerom, w których umieścić można stacjonarną kartę graficzną. Takie urządzenie po podłączeniu do laptopa gwarantować ma nam wydajność na poziomie zarezerwowanym dotychczas dla desktopowych GPU.

Samsung wskakuje do pierwszej 5 producentów układów mobilynch

Daniel Górecki

2016-03-01 07:54

Samsung Apple Qualcomm

Samsung wyraźnie zwiększył swoje udziały w rynku mobilnych układów SoC i według najnowszych danych koreański gigant wskoczył już do pierwszej piątki producentów tego typu procesorów. Firma obecnie zajmuje czwarte miejsce, co udało się głównie za sprawą serii Galaxy S6 i rozszerzenia serii Exynos o modele ze średniej i niższej półki cenowej.

HTC zainteresowane mobilnym VR, nowy flagowy smartfon "wkrótce"

Daniel Górecki

2016-02-29 10:27

HTC VR wirtualna rzeczywistość

HTC nie zdecydowało się zaprezentować swojego nowego flagowego smartfona na targach MWC, jak zrobiło to Sony, LG, Samsung czy Xiaomi. W sieci pojawia się jednak coraz więcej przecieków na temat urządzenia znanego jako One M10, a tajwański producent potwierdził właśnie, że jego zapowiedź nastąpi wkrótce. Co ciekawe, zasugerował także, że firma zainteresowana jest mobilnym VR.

Sąd uznaje odwołanie Samsunga w sporze z Apple

Daniel Górecki

2016-02-27 11:17

Samsung Apple patenty

Amerykański Sąd Apelacyjny odwrócił werdykt z 2014 roku wydany przez kalifornijski sąd federalny, w którym Samsung został uznany winnym naruszenia patentów Apple i zmuszony zapłacić konkurentowi blisko 120 mln USD na pokrycie strat z tego tytułu.

Na marcowej konferencji Apple może pojawić się mniejszy iPad Pro

Daniel Górecki

2016-02-26 09:04

smartfon Apple tablet

Wiemy, że na marcowej konferencji Apple zamierza zaprezentować zarówno nowy 4-calowy smartfon (iPhone 5se), jak i tablet. Do tej pory sądziliśmy, że będzie to iPad Air 3, jednak najnowsze przecieki sugerują odmienny scenariusz. Jak donosi portal 9to5Ma, gigant z Cupertino szykuje na tę okazję mniejszy wariant zeszłorocznego iPada Pro.

Samsung rozpoczął produkcję 256 GB modułów pamięci UFS 2.0

Daniel Górecki

2016-02-25 14:00

Samsung telefony smartfony

Wiele hi-endowych smartfonów oferuje 64 GB pamięci na dane, część z nich wyposażona jest w nawet 128 GB pamięci wewnętrznej i zaledwie garstka idzie jeszcze dalej, dostarczając 256 GB. Jest jednak szansa, że wkrótce się to zmieni, ponieważ Samsung rozpoczął masową produkcję 256 GB modułów pamięci wewnętrznej dla smartfonów.

Facebook wprowadził nowe przyciski wyrażania emocji

Daniel Górecki

2016-02-25 08:57

FaceBook serwis społecznościowy WoW

Zgodnie z obietnicą Facebook zdecydował się rozszerzyć możliwość naszej reakcji na post poza standardowy przycisk „Lubię to!”. Tym samym po ponad roku testów otrzymaliśmy nowe przyciski emocji, które powinny lepiej sprawdzać się w określonych sytuacjach. Niestety wciąż nie doczekaliśmy się „nie lubię tego” i znając podejście koncernu Marka Zuckerberga do tego tematu, raczej możemy o tym zapomnieć.

Oppo SuperVOOC - w pełni naładowana bateria w zaledwie 15 minut

Daniel Górecki

2016-02-24 11:12

smartfon OPPO bateria

Oppo zdaje sobie sprawę, że coraz trudniej jest rywalizować na rynku smartfonów, szczególnie w Chinach, gdzie nieustannie pojawiają się nowe firmy oferujące ciekawe produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Producent ten zyskał jednak nowy argument, który przekonać może niezdecydowanych klientów do jego telefonów.

SanDisk zapowiada najszybszą kartę microSD na świecie

Daniel Górecki

2016-02-24 09:53

karta pamięci MicroSD SanDisk

SanDisk zaprezentował swoją nową kartę pamięci microSD o pojemności 128 GB. Nie jest to obecnie żaden wyczyn, ponieważ na rynku znaleźć można karty oferujące znaczenie więcej GB, ale SanDisk Extreme PRO UHS-II pochwalić może się prędkościami jakich próżno szukać w konkurencyjnych rozwiązaniach.