Dell zapowiada nowe laptopy Alienware 13, 15 i 17

Daniel Górecki

2016-09-03 10:28

notebook laptop VR

Della zaprezentował trzy nowe gamingowe laptopy z rodziny Alienware, które bazują na najnowszej serii kart graficznych Nvidii, czyli Pascalach. Co więcej notebooki te dedykowane są wirtualnej rzeczywistości, dzięki czemu pozwolić mają nam wykorzystać potencjał Oculus Rifta i HTC Vive.

Snapdragon VR820 - referencyjna platforma VR od Qualcomm

Daniel Górecki

2016-09-02 13:00

specyfikacja headset gogle

Nie tylko Alcatel zdecydował się zaprezentować swoje samodzielne gogle VR w trakcie berlińskich targów IFA, ponieważ na podobny ruch zdecydował się amerykański gigant Qualcomm. Firma wykorzystała swój flagowy układ Snapdragon 820, który zasila wiele topowych smartfonów z tego roku, do zapewnienia odpowiedniej wydajności platformie wirtualnej rzeczywistości o nazwie Snapdragon VR820.

Alcatel zapowiada samodzielny headset VR o nazwie Vision

Daniel Górecki

2016-09-02 09:00

wirtualna rzeczywistość vision Alcatel

Na targach IFA pojawił się także Alcatel, który zaprezentował swoją propozycję w kategorii gogli wirtualnej rzeczywistości. Alcatel Vision to samodzielny headset niewymagający od nas podłączenia smartfona lub komputera, by cieszyć się technologią VR. 

Huawei prezentuje nowy tablet - MediaPad M3

Daniel Górecki

2016-09-02 08:10

cena tablet IFA 2016

Dwa smartfony z serii Nova to nie jedyne urządzenia mobilne jakie Huawei przywiozło ze sobą na targi IFA, ponieważ chiński producent zaprezentował także MediaPad M3. Jest to kolejna edycja stylowego tabletu w metalowej obudowie, który skierowany jest głównie do multimedialnych zastosowań.

Yoga 910, Tab 3 Plus i Miix 510 - nowe produkty Lenovo na IFA

Daniel Górecki

2016-09-01 14:20

hybryda Lenovo Windows

Oprócz oryginalnego Yoga Book Lenovo zaprezentowało na targach IFA również 3 inne produkty, odświeżony laptop Yoga 910 z nowym procesorem Intel Kaby Lake, tablet Yoga Tab 3 Plus oraz hybrydę Miix 510.

Nowe laptopy Acer z serii Swift, w tym najcieńszy laptop świata

Daniel Górecki

2016-09-01 13:00

Acer

Acer Swift 7 Swift 1

Podczas trwających targów IFA Acer zaprezentował także coś dla miłośników klasycznych laptopów w postaci rodziny Swift, która składa się z czterech serii (Swift 7, Swift 5, Swift 3 i Swift 1).

Yoga Book - nietypowy tablet typu 2w1

Daniel Górecki

2016-09-01 12:30

Yoga Yoga Book

Na berlińskich targach IFA nie mogło oczywiście zabraknąć Lenovo, które przywiozło ze sobą kilka nowych produktów, ale jednym z najciekawszych jest niewątpliwie Yoga Book, czyli unikalna niezwykle lekka i cienka hybryda tabletu z laptopem. Co w niej takiego oryginalnego?

Acer przedstawia nową serię Spin, w tym najsmuklejszą hybrydę

Daniel Górecki

2016-09-01 11:12

Acer

Kaby Lake Spin 5 Spin 7

Podczas trwających w Berlinie targów IFA Acer przedstawił także nową rodzinę hybrydowych produktów Spin - urządzenia pracują pod kontrolą systemu Windows 10, mają dotykowe ekrany i obrotowe zawiasy 360 stopni.

Samsung zapowiadana nowe smartwatche - Gear S3

Daniel Górecki

2016-09-01 08:35

Samsung smartwatch Gorilla Glass SR+

Zgodnie z oczekiwaniami Samsung w trakcie swojej konferencji prasowej w ramach targów IFA zaprezentował swój nowy smartwatch Gear S3, który będziemy mogli nabyć w dwóch wersjach: Classic ze skórzanymi paskami i łącznością WiFi oraz Frontier z bardziej sportową stylistyką, gumowymi paskami i zintegrowaną łącznością LTE. Oba modele są większe od poprzednika, ponieważ ich tarcza mierzy 46 mm (przekątna), a dla porównania w Gear S2 było 44 mm, dlatego koreański producent wciąż sprzedawać będzie starszy zegarek, by posiadać w ofercie coś dla miłośników mniejszych rozmiarów.

Acer Predator 21 X - 21-calowy laptop z zakrzywionym ekranem

Daniel Górecki

2016-08-31 16:33

IPS waga zakrzywiony ekran

Targi IFA oficjalnie ruszą dopiero pod koniec tygodnia, ale w praktyce pierwsi producenci już prezentują swoje nowe produkty, w tym Acer, który zaskoczył nas bardzo nietypowym laptopem dla graczy. Ten wyróżnia się w dwojaki sposób - rozmiarem, ponieważ Predator 21 X wyposażony został w aż 21-calowy ekran, a ponadto jest to pierwszy na świecie notebook z zakrzywionym wyświetlaczem.

Corning ujawnia nowe szkło Gorilla Glass SR+

Daniel Górecki

2016-08-31 14:00

opaska zabezpieczenie Corning

Corning, czyli producent popularnego szkła Gorilla Glass, które obecnie zabezpiecza większość smartfonów trafiających na rynek, zapowiedział Gorilla Glass SR+. Mamy tu oczywiście do czynienia z nowym szkłem, które tym razem skierowane jest do urządzeń typu wearable (smartwatche, opaski, itp.), a twórcy określają swój nowy produkt jako „przełomową innowację”.

W 2018 dyski SSD w laptopach wyprzedzą HDD

Daniel Górecki

2016-08-31 11:00

SSD notebooki dyski

Pomimo coraz większej popularności nośników SSD na rynku komputerów, wciąż dominują tu starsze dyski twarde, co wynika oczywiście z ich dużo niższej ceny. Sytuacja powoli ulega jednak zmianie, szczególnie w przypadku laptopów, gdzie producenci coraz chętniej montują dyski półprzewodnikowe i według najnowszych prognoz firmy analitycznej DRAMeXchange wkrótce mogą prześcignąć HDD.

Samsung szykuje następcę hybrydy Galaxy TabPro S

Daniel Górecki

2016-08-30 15:52

Windows 10 Galaxy TabPro S Galaxy TabPro S2

Samsung wypuścił swoją pierwszą hybrydę z Windows 10 na pokładzie (Galaxy TabPro S) 8 miesięcy temu i urządzenie to zebrało naprawdę dobre recenzje, a według części ekspertów wypada nawet lepiej niż Microsoft Surface Pro. Nic więc dziwnego, że koreański gigant zamierza kontynuować tę serię, ponieważ według najnowszych przecieków pracuje już nad następcą Galaxy TabPro S.

Fitbit zapowiada nowe opaski dla aktywnych - Charge 2 i Flex 2

Daniel Górecki

2016-08-30 12:00

funkcjonalność FitBit Flex 2

Fitbit postanowił odświeżyć swoje dwie najpopularniejsze sportowe opaski i w związku z tym zaprezentował nowe modele - Charge 2 oraz Flex 2.

Opera Sync zostało zhakowane

Daniel Górecki

2016-08-29 10:14

przeglądarka internetowa Opera włamanie

Wycieki danych z dużych firm to już chleb powszedni i chociaż trudno się z tym pogodzić, to chyba musimy zacząć się do tego przyzwyczajać. Hakerzy po raz kolejny udowodniają bowiem, że nie koncentrują się jedynie na najbardziej oczywistych celach i wykorzystają każde słabsze ogniwo jakie znajdą. Tym razem ich ofiarą padła Opera, a konkretniej usługa przeglądarki o nazwie Sync, dzięki której możemy synchronizować zawartość przeglądarki między kilkoma urządzeniami, także mobilnymi.


GeekWeek poleca