84-calowy telewizor 4K od LG dostępny w sprzedaży

Zbigniew Jezior

2012-07-21 18:00

Telewizor LG 3D

Od wczoraj w sprzedaży w Korei Południowej, na rodzimym rynku firmy LG dostępny jest 84-calowy telewizor tego producenta. Model 3D 84 Ultra Definition wyróżnia się nie tylko dużą przekątną ekranu (213 cm) ale również matrycą o rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli). Kolosalnej wielkości ekran jest podświetlany diodami LED i może również wyświetlać obraz 3D dzięki pasywnym okularom z technologią Film Pattern Retarder.  Ponadto producent deklaruje wysoką jakość obrazu, co ma być efektem zastosowania m.in. zaawansowanego procesora z funkcją kontroli głębi.

[PR] Sharp AQUOS LC-46LE540E - nowy telewizor LCD LED

Kamil Pieczonka

2012-07-11 13:44

Sharp

Telewizor Sharp Aquos

Telewizor Sharp AQUOS LC-46LE540E został wyposażony w panel o przekątnej 40” lub 46“ i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) z powłoką antyrefleksyjną dzięki czemu w słoneczne dni nie będziemy rozpraszani odbiciami na ekranie. Cechuje go również odświeżanie na poziomie 100Hz z filtrem poprawiającym jakość odtwarzanego obrazu, wbudowany tuner HD (DVB-T / DVB-C), dekoder MPEG2 / MPEG4 H.264 oraz złącze USB i wsparcie dla DLNA umożliwiające bezpośrednie odtwarzanie plików multimedialnych na telewizorze z pamięci USB lub sieci domowej.

Panasonic i Sony rozpoczynają współprace nad OLED - oficjalnie

Kamil Pieczonka

2012-06-27 00:11

Panasonic

oled Panasonic Sony

Tak jak informowaliśmy w sobotę, Panasonic oraz Sony oficjalnie dzisiaj podały do publicznej wiadomości, że rozpoczynają współpracę przy produkcji paneli OLED, aby sprostać konkurencji swoich koreańskich konkurentów. Sony i Panasonic planują zintegrować swoje technologie i know-how, aby zwiększyć efektywność prac badawczo-rozwojowych w obszarze paneli i modułów OLED nowej generacji. Firmy wspólnie opracują technologię OLED opartą na metodzie nadruku, która umożliwi masową produkcję dużych paneli i modułów OLED o wysokiej rozdzielczości. Obie firmy planują rozpocząć masową produkcję w roku 2013.

90-calowy telewizor LCD LED od Sharpa

Kamil Pieczonka

2012-06-27 00:06

Sharp

Telewizor LCD Sharp

Sharp poinformował dzisiaj o wprowadzeniu do swojej oferty największego na świecie telewizora LCD podświetlanego diodami LED. Aquos LC90LE745U oferuje przekątną 90 cali, czyli blisko 2,3 metra i jest zdecydowanie największym telewizorem LCD dostępnym w masowej sprzedaży. Urządzenie oferuje oczywiście obraz w rozdzielczości FullHD, co przy takim rozmiarze pewnie może być już dla niektórych niewystarczające. Co ciekawe pomimo olbrzymiej matrycy, cała konstrukcja waży tylko 64 kg i w najgrubszym miejscu ma 13 cm, co pozwala na montaż tego modelu na ścianie.

Sony i Panasonic wspólnie będą tworzyć telewizory OLED

Kamil Pieczonka

2012-06-23 12:51

Samsung oled Panasonic

Reuters podał jeszcze nieoficjalną informację, jakoby Sony wraz z firmą Panasonic, czyli dwaj japońscy giganci na rynku elektroniki użytkowej, zamierzali w przyszłym tygodniu ogłosić partnerstwo przy tworzeniu matryc i w rezultacie, także telewizorów OLED. Plotki tego typu pojawiały się już kilka miesięcy temu, w okolicach premiery telewizorów OLED od Koreańczyków, czyli Samsunga i LG. Według anonimowych źródeł, Panasonic planuje rozpoczęcie masowej produkcji telewizorów OLED dopiero w 2015 roku, co może oznaczać, że firma dopiero wtedy spodziewa się większego popytu na tą technologię, spowodowanego prawdopodobnie spadkiem cen.

[PR] LG i TPV zakładają Smart TV Alliance

Kamil Pieczonka

2012-06-22 16:40

LG

LG Philips sdk

Firmy LG Electronics oraz TP Vision (reprezentująca markę telewizorów Philips) oficjalnie utworzyły sojusz Smart TV Alliance, do którego dołączają obecnie kolejni producenci telewizorów. Celem sojuszu jest współpraca, mająca zwiększyć zalety „inteligentnych telewizorów” (Smart TV) przez utworzenie otwartego środowiska dla producentów aplikacji. Środowisko to nie będzie chronione patentami, umożliwiając tworzenie atrakcyjnych usług niezależnych od platformy. Ustanowienie sojuszu Smart TV Alliance poprzedziła informacja o nawiązaniu współpracy przez wymienionych powyżej producentów telewizorów, podana do wiadomości podczas targów IFA 2011 w Berlinie. Nazwy podmiotów dołączających do sojuszu będą publikowane w jego serwisie internetowym.

IKEA Uppleva TV przetestowany

Janusz Kaban

2012-06-20 11:00

Telewizor TV RTV

IKEA nie tak dawno zapowiedziała małą rewolucję w salonach ze swoim zintegrowanym systemem domowej rozrywki - Uppleva TV - w skład którego wchodzi telewizor, głośniki i odtwarzacz DVD/Blu-ray. Teraz trafił on do sprzedaży i z tej okazji pojawiły się pierwsze testy. Według szwedzkiej strony M3 zestaw z 32-calowym telewizorem ma następujące plusy i minusy. Plusy: łatwość montażu, dobra jakość dźwięku - zwłaszcza z bezprzewodowego subwoofera, aplikacje takie jak YouTube działają szybko (poza wprowadzaniem tekstu), nagrywanie bezpośrednio na USB działa dobrze...

[PR] Telewizory Philips z serii 6000 - kino 3D w Twoim domu

Kamil Pieczonka

2012-06-11 11:47

Philips

Telewizor Blu-ray Full HD

Pomimo krytycznych zapowiedzi, telewizory 3D odniosły spory sukces zarówno w Polsce jak i na świecie. Wynika to tylko z jednego faktu. Z roku na rok stają się one coraz doskonalsze. Już teraz można stwierdzić, że wyprzedziły kino trójwymiarowe. I nie chodzi tu wyłącznie o jakość obrazu. Telewizja 3D przestała być wyłącznie egzotyczną nowinką techniczną. Technologia ta błyskawicznie wkroczyła do naszych domów. Olbrzymi skok, który dokonuje się na naszych oczach sprawił, że tegoroczne odbiorniki Philips z serii 6000 są znacznie bardziej zaawansowane niż jeszcze rok temu.

[PR] Telewizory Hannspree z pełnym podświetleniem LED

Kamil Pieczonka

2012-06-03 11:11

Hannspree

Telewizor LCD HANNspree

Hannspree wprowadza na polski rynek dwa nowe telewizory, wyposażone w wyświetlacze LCD z pełnoekranowym podświetleniem LED. Urządzenia wyróżniają się doskonałą jakością obrazu, eleganckimi obudowami (z ultracienkimi ramkami) oraz bogatym zestawem funkcji dodatkowych. Nowości Hannspree - modele AD32UMMB i AD40UMMB - wyposażone są w ekrany o przekątnych 32" (HD Ready, 720p) i 40" (rozdzielczość Full HD - 1080p). Wyświetlany na nich obraz charakteryzuje się doskonałą ostrością, świetnym nasyceniem kolorów oraz głęboką, intensywną czernią - jest to zasługa zastosowania w urządzeniach pełnoekranowego podświetlenia diodami LED, trybu 24p (wyświetlanie obrazu z prędkością 24 klatek na sekundę) oraz całego zestawu technologii poprawiających jakość obrazu.

Sharp pokazuje nowe ekrany IGZO

Janusz Kaban

2012-06-01 12:38

oled LCD Sharp

Sharp już wcześniej zapowiedział, że w tym roku pokaże gotowe produkty oparte o technologię Igzo bazującą na amorficznym tlenku - półprzewodniku o wiele lepszym od stosowanego obecnie amorficznego krzemu. I tak się właśnie stało - podczas imprezy Society for Information Display w Bostonie zostało zaprezentowanych kilka prototypów - 4.9-calowy o rozdzielczości 720 na 1280 pikseli i drugi 6.1-calowy o rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli. Zobaczyć można było tam też kilka matryc w innej technologii  - 13.5-calowy ekran QFHD (3840 na 2160 pikseli) bazujący na White OLED z filtrami RGB (czyli podobnie jak w ostatnio zaprezentowanym telewizorze od LG) oraz giętki ekran...

UHDTV będzie miało dwa standardy, podobnie jak HDTV

Kamil Pieczonka

2012-05-28 12:32

UHDTV UHD rozdzielczość

Wygląda na to, że ITU (International Telecommunication Union) przy zatwierdzaniu specyfikacji nowych standardów, które zastąpią w przyszłości FullHD postąpi podobnie jak ze standardem HD, który najpierw przejściowo bazował na rozdzielczości 720p (1280x720 pikseli), a dopiero później osiągnął "pełną" rozdzielczość 1920x1080. Oba standardy oznaczane są jako HD i podobnie będzie też z Ultra High Definition. Uprawnienia do takiego oznaczenia odbiorników telewizyjnych zyskają zarówno ekrany o rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli), jak i te oferujące 7680x4320 pikseli (standard 8K). Jednym słowem przeciętny konsument nadal będzie musiał wczytywać się w specyfikacje, a my będziemy musieli tłumaczyć, czym różni się jedno UHDTV od drugiego, podobnie jak było z HD Ready i Full HD.

[PR] LG oficjalnie prezentuje OLEDa, za 8000 euro

Kamil Pieczonka

2012-05-26 14:27

LG

Telewizor LG oled

Telewizor 3D LG OLED 55EM9600 o przekątnej 55 cali (140 cm) to największy telewizor OLED na świecie, który oferuje wyjątkową jakość obrazu. Urządzenie zapewnia precyzyjny i żywy obraz zarówno w 2D, jak i w 3D, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii: czterokolorowych pikseli i funkcji Color Refiner. Czterokolorowe piksele dodają biały subpiksel do tradycyjnych trzech głównych kolorów, co zapewnia szeroką gamę barw widocznych pod każdym kątem. Rozwiązanie to daje LG przewagę nad konkurencyjnymi telewizorami OLED opartymi na tradycyjnej konfiguracji RGB. Algorytm przetwarzania kolorów LG optymalizuje tony i odcienie - barwy są więc bardziej realistyczne i mniej męczące dla wzroku.

NUads - czyli przyszłość reklam według Microsoftu

Janusz Kaban

2012-05-18 12:20

Microsoft TV MS

Jeśli zastanawiacie się po co Microsoft wprowadzając do sprzedaży Kinecta wprowadził zmiany w umowie licencyjnej Xbox Live pozwalające MS na zbieranie danych pochodzących z sensora, jest prosta odpowiedź - reklamy. Te mają się nazywać NUads i mają wystartować w przyszłym miesiącu. Według Microsoftu mają one odmienić cały rynek telewizyjny. NUads jest tak naprawdę skrótem od natural user-interface ads - a prostym wyjaśnieniem tej nazwy jest to, że z pomocą Kinecta mają one przekształcić zwykłe reklamy TV w swego rodzaju interaktywną zabawę, w której będziemy mogli aktywnie...

TV od IKEA już w przyszłym miesiącu

Janusz Kaban

2012-05-17 09:28

Telewizor TV RTV

Jakiś czas temu sieć szwedzkich sklepów z meblami IKEA zapowiedziała, że wkroczy na rynek telewizorów ze swoim produktem nazwanym Uppleva -w skład którego wchodzi szafka z telewizorem LED (ma on podłączenie do sieci), odtwarzacz DVD/Blu-ray oraz głośniki 2.1 z bezprzewodowym subwooferem. Co ciekawe - rozmiar telewizora, jego kolor jak też kolor i ułożenie poszczególnych szafek w zabudowie Upplevy będzie można dobrać według naszych potrzeb. W środku znajdziemy odpowiednie miejsce na schowanie naszych dodatkowych urządzeń czyli na przykład konsoli do gier...

Rekordowe straty Panasonic w 2011 roku

Janusz Kaban

2012-05-14 11:53

Plazma oled Panasonic

Panasonic opublikował swój raport finansowy za 2011 rok i jeszcze nigdy nie było tak źle - japoński producent zanotował bowiem stratę netto na poziomie 9.7 miliarda dolarów. Próbą odmiany tego stanu rzeczy ma być skupienie się na oddziale produkującym telewizory - gdzie duże inwestycje w technologie plazmową i produkcji LCD doprowadziły do ogromnych strat. W obecnym roku firma spodziewa się o wiele lepszych rezultatów z powodu zeszłorocznej restrukturyzacji, mimo że sprzedaż spadła z 17.3 miliona do 15.5 milion a jednostek. Tym co zapewne ucieszy wielu z Was...


GeekWeek poleca