Sony i Panasonic wspólnie będą tworzyć telewizory OLED

Kamil Pieczonka

2012-06-23 12:51

Samsung oled Panasonic

Reuters podał jeszcze nieoficjalną informację, jakoby Sony wraz z firmą Panasonic, czyli dwaj japońscy giganci na rynku elektroniki użytkowej, zamierzali w przyszłym tygodniu ogłosić partnerstwo przy tworzeniu matryc i w rezultacie, także telewizorów OLED. Plotki tego typu pojawiały się już kilka miesięcy temu, w okolicach premiery telewizorów OLED od Koreańczyków, czyli Samsunga i LG. Według anonimowych źródeł, Panasonic planuje rozpoczęcie masowej produkcji telewizorów OLED dopiero w 2015 roku, co może oznaczać, że firma dopiero wtedy spodziewa się większego popytu na tą technologię, spowodowanego prawdopodobnie spadkiem cen.

[PR] LG i TPV zakładają Smart TV Alliance

Kamil Pieczonka

2012-06-22 16:40

LG

LG Philips sdk

Firmy LG Electronics oraz TP Vision (reprezentująca markę telewizorów Philips) oficjalnie utworzyły sojusz Smart TV Alliance, do którego dołączają obecnie kolejni producenci telewizorów. Celem sojuszu jest współpraca, mająca zwiększyć zalety „inteligentnych telewizorów” (Smart TV) przez utworzenie otwartego środowiska dla producentów aplikacji. Środowisko to nie będzie chronione patentami, umożliwiając tworzenie atrakcyjnych usług niezależnych od platformy. Ustanowienie sojuszu Smart TV Alliance poprzedziła informacja o nawiązaniu współpracy przez wymienionych powyżej producentów telewizorów, podana do wiadomości podczas targów IFA 2011 w Berlinie. Nazwy podmiotów dołączających do sojuszu będą publikowane w jego serwisie internetowym.

IKEA Uppleva TV przetestowany

Janusz Kaban

2012-06-20 11:00

Telewizor TV RTV

IKEA nie tak dawno zapowiedziała małą rewolucję w salonach ze swoim zintegrowanym systemem domowej rozrywki - Uppleva TV - w skład którego wchodzi telewizor, głośniki i odtwarzacz DVD/Blu-ray. Teraz trafił on do sprzedaży i z tej okazji pojawiły się pierwsze testy. Według szwedzkiej strony M3 zestaw z 32-calowym telewizorem ma następujące plusy i minusy. Plusy: łatwość montażu, dobra jakość dźwięku - zwłaszcza z bezprzewodowego subwoofera, aplikacje takie jak YouTube działają szybko (poza wprowadzaniem tekstu), nagrywanie bezpośrednio na USB działa dobrze...

[PR] Telewizory Philips z serii 6000 - kino 3D w Twoim domu

Kamil Pieczonka

2012-06-11 11:47

Philips

Telewizor Blu-ray Full HD

Pomimo krytycznych zapowiedzi, telewizory 3D odniosły spory sukces zarówno w Polsce jak i na świecie. Wynika to tylko z jednego faktu. Z roku na rok stają się one coraz doskonalsze. Już teraz można stwierdzić, że wyprzedziły kino trójwymiarowe. I nie chodzi tu wyłącznie o jakość obrazu. Telewizja 3D przestała być wyłącznie egzotyczną nowinką techniczną. Technologia ta błyskawicznie wkroczyła do naszych domów. Olbrzymi skok, który dokonuje się na naszych oczach sprawił, że tegoroczne odbiorniki Philips z serii 6000 są znacznie bardziej zaawansowane niż jeszcze rok temu.

[PR] Telewizory Hannspree z pełnym podświetleniem LED

Kamil Pieczonka

2012-06-03 11:11

Hannspree

Telewizor LCD HANNspree

Hannspree wprowadza na polski rynek dwa nowe telewizory, wyposażone w wyświetlacze LCD z pełnoekranowym podświetleniem LED. Urządzenia wyróżniają się doskonałą jakością obrazu, eleganckimi obudowami (z ultracienkimi ramkami) oraz bogatym zestawem funkcji dodatkowych. Nowości Hannspree - modele AD32UMMB i AD40UMMB - wyposażone są w ekrany o przekątnych 32" (HD Ready, 720p) i 40" (rozdzielczość Full HD - 1080p). Wyświetlany na nich obraz charakteryzuje się doskonałą ostrością, świetnym nasyceniem kolorów oraz głęboką, intensywną czernią - jest to zasługa zastosowania w urządzeniach pełnoekranowego podświetlenia diodami LED, trybu 24p (wyświetlanie obrazu z prędkością 24 klatek na sekundę) oraz całego zestawu technologii poprawiających jakość obrazu.

Sharp pokazuje nowe ekrany IGZO

Janusz Kaban

2012-06-01 12:38

oled LCD Sharp

Sharp już wcześniej zapowiedział, że w tym roku pokaże gotowe produkty oparte o technologię Igzo bazującą na amorficznym tlenku - półprzewodniku o wiele lepszym od stosowanego obecnie amorficznego krzemu. I tak się właśnie stało - podczas imprezy Society for Information Display w Bostonie zostało zaprezentowanych kilka prototypów - 4.9-calowy o rozdzielczości 720 na 1280 pikseli i drugi 6.1-calowy o rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli. Zobaczyć można było tam też kilka matryc w innej technologii  - 13.5-calowy ekran QFHD (3840 na 2160 pikseli) bazujący na White OLED z filtrami RGB (czyli podobnie jak w ostatnio zaprezentowanym telewizorze od LG) oraz giętki ekran...

UHDTV będzie miało dwa standardy, podobnie jak HDTV

Kamil Pieczonka

2012-05-28 12:32

UHDTV UHD rozdzielczość

Wygląda na to, że ITU (International Telecommunication Union) przy zatwierdzaniu specyfikacji nowych standardów, które zastąpią w przyszłości FullHD postąpi podobnie jak ze standardem HD, który najpierw przejściowo bazował na rozdzielczości 720p (1280x720 pikseli), a dopiero później osiągnął "pełną" rozdzielczość 1920x1080. Oba standardy oznaczane są jako HD i podobnie będzie też z Ultra High Definition. Uprawnienia do takiego oznaczenia odbiorników telewizyjnych zyskają zarówno ekrany o rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli), jak i te oferujące 7680x4320 pikseli (standard 8K). Jednym słowem przeciętny konsument nadal będzie musiał wczytywać się w specyfikacje, a my będziemy musieli tłumaczyć, czym różni się jedno UHDTV od drugiego, podobnie jak było z HD Ready i Full HD.

[PR] LG oficjalnie prezentuje OLEDa, za 8000 euro

Kamil Pieczonka

2012-05-26 14:27

LG

Telewizor LG oled

Telewizor 3D LG OLED 55EM9600 o przekątnej 55 cali (140 cm) to największy telewizor OLED na świecie, który oferuje wyjątkową jakość obrazu. Urządzenie zapewnia precyzyjny i żywy obraz zarówno w 2D, jak i w 3D, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii: czterokolorowych pikseli i funkcji Color Refiner. Czterokolorowe piksele dodają biały subpiksel do tradycyjnych trzech głównych kolorów, co zapewnia szeroką gamę barw widocznych pod każdym kątem. Rozwiązanie to daje LG przewagę nad konkurencyjnymi telewizorami OLED opartymi na tradycyjnej konfiguracji RGB. Algorytm przetwarzania kolorów LG optymalizuje tony i odcienie - barwy są więc bardziej realistyczne i mniej męczące dla wzroku.

NUads - czyli przyszłość reklam według Microsoftu

Janusz Kaban

2012-05-18 12:20

Microsoft TV MS

Jeśli zastanawiacie się po co Microsoft wprowadzając do sprzedaży Kinecta wprowadził zmiany w umowie licencyjnej Xbox Live pozwalające MS na zbieranie danych pochodzących z sensora, jest prosta odpowiedź - reklamy. Te mają się nazywać NUads i mają wystartować w przyszłym miesiącu. Według Microsoftu mają one odmienić cały rynek telewizyjny. NUads jest tak naprawdę skrótem od natural user-interface ads - a prostym wyjaśnieniem tej nazwy jest to, że z pomocą Kinecta mają one przekształcić zwykłe reklamy TV w swego rodzaju interaktywną zabawę, w której będziemy mogli aktywnie...

TV od IKEA już w przyszłym miesiącu

Janusz Kaban

2012-05-17 09:28

Telewizor TV RTV

Jakiś czas temu sieć szwedzkich sklepów z meblami IKEA zapowiedziała, że wkroczy na rynek telewizorów ze swoim produktem nazwanym Uppleva -w skład którego wchodzi szafka z telewizorem LED (ma on podłączenie do sieci), odtwarzacz DVD/Blu-ray oraz głośniki 2.1 z bezprzewodowym subwooferem. Co ciekawe - rozmiar telewizora, jego kolor jak też kolor i ułożenie poszczególnych szafek w zabudowie Upplevy będzie można dobrać według naszych potrzeb. W środku znajdziemy odpowiednie miejsce na schowanie naszych dodatkowych urządzeń czyli na przykład konsoli do gier...

Rekordowe straty Panasonic w 2011 roku

Janusz Kaban

2012-05-14 11:53

Plazma oled Panasonic

Panasonic opublikował swój raport finansowy za 2011 rok i jeszcze nigdy nie było tak źle - japoński producent zanotował bowiem stratę netto na poziomie 9.7 miliarda dolarów. Próbą odmiany tego stanu rzeczy ma być skupienie się na oddziale produkującym telewizory - gdzie duże inwestycje w technologie plazmową i produkcji LCD doprowadziły do ogromnych strat. W obecnym roku firma spodziewa się o wiele lepszych rezultatów z powodu zeszłorocznej restrukturyzacji, mimo że sprzedaż spadła z 17.3 miliona do 15.5 milion a jednostek. Tym co zapewne ucieszy wielu z Was...

Apple kupi Loewe AG? Kolejne potwierdzenie prac nad TV

Kamil Pieczonka

2012-05-13 16:56

Telewizor Apple telewizory

AppleInsider podał wczoraj informację, że Apple jest już w końcowej fazie ustalania szczegółów umowy, na mocy której wykupi wszystkie udziały w firmie Loewe AG, produkującej luksusowe telewizory, które charakteryzują się nieprzeciętnym designem, świetną funkcjonalnością i przede wszystkim wysoką ceną. Kwota transakcji to podobno 87,3 miliona euro, czyli jak na możliwości Apple, to praktycznie drobne. Nie mniej jednak i tak jest to spora premia nad rynkową wartością Loewe, która w piątek wynosiła niespełna 59 milionów euro. Do podpisania umowy ma podobno dojść pod koniec przyszłego tygodnia.

Foxconn potwierdza Apple iTV, ale jeszcze trochę poczekamy

Kamil Pieczonka

2012-05-11 20:00

Telewizor Apple Sharp

Szef Foxconna "puścił wczoraj parę z ust" i wystrzelił z nowiną, że jego firma przygotowuje się do produkcji telewizora dla Apple, który ma być nazwany iTV. Spekulacje o stworzeniu telewizora nasiliły się w zeszłym roku po publikacji biografii Steve'a Jobsa, w której to on sam wspomniał, że znalazł receptę na idealny telewizor. Foxconn, który współpracuje z Apple między innymi przy produkcji iPada, ma też zająć się podobno produkcją telewizora, ale na dzień dzisiejszy nie wiadomo jeszcze nawet jak rzeczony sprzęt miałby wyglądać. Wiadomo natomiast, że cała ta sytuacja powiązana jest z ostatnim wykupieniem przez Foxconna udziałów w fabryce Sharpa (10% warte 808 milionów USD), w Sakai w Japonii, która to zajmuje się produkcją matryc IGZO, o których nie tak dawno wspominałem.

Samsung pokazał produkcyjny model swojego TV OLED; jest cena

Janusz Kaban

2012-05-10 09:14

Telewizor LG oled

Samsung już na targach Consumer Electronics Show pokazał prototypy swoich 55-calowych telewizorów wykorzystujących technologię OLED. Teraz, podczas wystawy światowej, która w tym roku ma miejsce w Yeosu w Korei Południowej, zaprezentował model, który trafi do produkcji - ES9500. Ma on być wyposażony w funkcje takie jak Smart Interaction (kontrola głosem i gestami), Smart Content (różne oprogramowanie dostarczone z telewizorem) i Smart Evolution (czyli możliwość zaktualizowania w przyszłości dwurdzeniowego procesora, na którym ów TV działa do czegoś mocniejszego). Do tego Smart Dual View...

LG też będzie miało swoją chmurę - LG Cloud

Kamil Pieczonka

2012-04-30 13:42

Android PC synchronizacja

Powoli robi się to już śmieszne, ale przecież nikomu nie można zabronić rozwijania swoich usług. Tym razem o swoim pomyśle na "chmurę" poinformowało LG, które chce w ten sposób połączyć trzy urządzania, smartfony, notebooki oraz telewizory. W domyśle, filmy i zdjęcia jakie wykonamy telefonem, mają być niemal natychmiast dostępne na komputerze i telewizorze. Będzie istniała też możliwość wgrywania filmów z komputera do chmury. Co więcej usługa LG Cloud ma oferować także obsługę materiału 3D, a obecnie jest planowana aplikacja tylko na PC i Androida. Na temat dostępnej powierzchni i ewentualnych płatnych usług LG nie chce jeszcze nic mówić. Aplikacje w wersji beta można pobrać tutaj.


GeekWeek poleca