Nokia rozważa sprzedaż działu HERE Maps

Daniel Górecki

2015-04-13 12:00

Microsoft Google Nokia

Jak wynika z najnowszych doniesień, Nokia zamierza sprzedać kolejny dział swojego biznesu, a mianowicie ten związany z mapami i systemem nawigacji HERE Maps. Agencja Bloomberg podaje, że fiński koncern chce w ten sposób walczyć z kłopotami finansowymi, z jakimi boryka się od pewnego czasu – firma skoncentrować ma się głównie na dziale odpowiedzialnym za sieć bezprzewodową Nokia Networks.

WSJ: Google pracuje nad nowymi, lepszymi bateriami

Daniel Górecki

2015-04-13 10:00

Google baterie akumulatory

Baterie to niewątpliwie pięta achillesowa współczesnych urządzeń mobilnych i pomimo tego, że regularnie otrzymujemy informacje o nowych projektach, których celem jest poprawa tego elementu, wciąż nie doczekaliśmy się obiecywanej rewolucji. Może uda się to Google, ponieważ jak podaje gazeta The Wall Street Journal, Amerykanie wzięli sobie do serca narzekania użytkowników i rozpoczęli prace nad nową przełomową technologią.

Naukowcy prezentują przełomowe baterie aluminiowo-jonowe

Daniel Górecki

2015-04-08 12:00

ładowanie baterie urządzenia mobilne

Niejednokrotnie słyszeliśmy już o nowych przełomowych rozwiązaniach, które stanowić mają rewolucję w zakresie baterii dla urządzeń mobilnych, ale jak do tej pory żaden z tych pomysłów nie doczekał się komercjalizacji, a standardowe akumulatory litowo-jonowe wciąż nie mają żadnej sensownej konkurencji. Może jednak najnowsze odkrycie naukowców z Uniwersytetu Stanford w końcu dostarczy długo wyczekiwany powiem świeżości?

Samsung prognozuje 30% spadek dochodów za pierwszy kwartał

Daniel Górecki

2015-04-07 13:00

Samsung sprzedaż prognozy

Samsung Electronics zaprezentowało swoje prognozy dla pierwszego kwartału bieżącego roku i trudno nie zauważyć, że sytuacja koreańskiego giganta wygląda identycznie jak w drugiej połowie ubiegłego roku. Oznacza to, że koncern wciąż pochwalić może się sporymi zarobkami, ale zdecydowanie mniejszymi niż te, do których nas przyzwyczaił.

Sharp wyodrębni dział wyświetlaczy LCD dla urządzeń mobilnych

Daniel Górecki

2015-04-06 10:53

Sharp smartfony tablety

Sharp pomimo usilnych starań, w tym większej koncentracji na produkcji mobilnych wyświetlaczy, od dłuższego czasu ma poważne kłopoty finansowe i w ostatnich 4 latach aż trzy razy odnotowywał stratę netto. Jak natomiast wskazują najnowsze doniesienia, japoński producent jest gotowy na bardziej drastyczne kroki, które pomóc mają mu przetrwać na tym wymagającym rynku.

Komisja Europejska przygotowuje pozew przeciw Google

Daniel Górecki

2015-04-03 08:15

Google Komisja Europejska Unia Europejska

Komisja Europejska od dłuższego czasu przygotowuje się do starcia z Google i wygląda na to, że nie przyjdzie nam już zbyt długo czekać na oficjalny wniosek do sądu skierowany przeciw przeglądarkowemu gigantowi. Zdaniem gazety Wall Street Journal przedstawiciele Unii Europejskiej kończyć mają swoje kilkuletnie śledztwo związane ze stosowaniem przez amerykański koncern niekonkurencyjnych praktyk.

UE chce zniesienia blokad regionalnych na cyfrowe dobra

Daniel Górecki

2015-03-30 11:00

UE Komisja Europejska Unia Europejska

Jeśli uważacie, że blokady regionalne na cyfrowe dobra są po prostu zbędne, to mamy dla Was dobrą wiadomość, ponieważ Komisja Europejska zdaje się podzielać to zdanie. Zarys nowej strategii w tym aspekcie (Digital Single Market) zakłada więc zapobieganie blokowaniu serwisów internetowych w poszczególnych regionach, jeśli rzeczywiście nie ma ku temu żadnego uzasadnienia.

AMD z najniższymi wydatkami na R&D od 10 lat

Daniel Górecki

2015-03-26 11:05

AMD inwestycje rozwój

Budżet przeznaczony na prace badawczo-rozwojowe jest dla firm produkujących podstawowe podzespoły do komputerów bardzo istotnym czynnikiem, ponieważ określa potencjalne tempo rozwoju takich firm oraz ich obecny stan. W sieci pojawił się nowy raport skoncentrowany na trzech koncernach: AMD, Nvdii i Intelu.

Razer OSVR otrzyma sensor do śledzenia ruchu rąk od Leap Motion

Daniel Górecki

2015-03-26 08:54

razer headset sterowanie

Ponad pół roku temu firma Leap Motion ogłosiła, że zamierza przygotować rozwiązanie pozwalające na śledzenie ruchów naszych rąk czy manipulowanie za ich pomocą obiektami w wirtualnej rzeczywistości. Teraz okazuje się zaś, że to Razer i jego deweloperski headset OSVR jako pierwszy skorzysta z tej technologii.

[PR] Dyson inwestuje w zwiększenie pojemności baterii li-ion

Kamil Pieczonka

2015-03-19 16:21

Dyson

Dyson baterie litowo-jonowe Sakit3

Dyson zainwestuje 15 milionów dolarów w firmę Sakit3. Jest to część 2,3 miliardowej inwestycji w technologię przyszłości ogłoszonej przez Dysona w zeszłym roku. Współpraca z Sakti3 pomoże w realizacji planów Dysona, które zakładają wprowadzenie do produkcji 100 nowych urządzeń w czterech nowych kategoriach w ciągu najbliższych czterech lat. Działania są częścią inwestycji wartej 20 milionów dolarów, zakładającej komercjalizację półprzewodnikowej technologii Sakti3, która zostanie wykorzystana w produkcji nowych urządzeń Dysona.

Samsung zapowiada nawet 128 GB pamięci w tańszych smartfonach

Daniel Górecki

2015-03-19 11:00

Samsung telefony smartfony

Decydując się na smartfon z niższej półki skazani jesteśmy przeważnie na małą ilość pamięci wewnętrznej, Samusung postanowił jednak zmienić tę sytuację i zapowiedział nowe 3-bitowe pamięci NAND, które dostarczyć mają nawet 128 GB pamięci na dane w telefonach.

Oculus Rift zadebiutuje dopiero w 2016 roku?

Daniel Górecki

2015-03-16 14:00

premiera przesunięcie premiery VR

Oczekiwanie na premierę konsumenckiej wersji Oculus Rifta nieco się przeciąga, w międzyczasie ten innowacyjny headset VR dorobił się już kilku groźnych rywali, a teraz dowiadujemy się, że być może zadebiutuje na rynku jeszcze później niż się spodziewaliśmy. ...

YouTube wspiera już materiały wideo w 360°

Daniel Górecki

2015-03-16 11:00

Android Google filmy

Jeśli posiadacie kamerkę, która potrafi nagrywać filmiki w 360°, to podzielenie się nimi z innymi będzie teraz zdecydowanie łatwiejsze. YouTube, czyli najpopularniejszy serwis wideo na świecie, doczekał się bowiem wsparcia dla tego typu materiałów.

JDI prezentuje panel WQHD z technologią in-cell touch

Daniel Górecki

2015-03-09 09:15

smartfon ekran WQHD

Firma Japan Display Inc. ujawniła swój nowy wyświetlacz LCD dedykowany smartfonom, który wyróżnia się wysoką rozdzielczością WQHD (2560x1440 pikseli) oraz zastosowaniem technologii in-cell touch. Będą to pierwsze tego typu ekrany, które wejdą do masowej produkcji, bo do tej pory trudno było uzyskać tak wysoką rozdzielczość w przypadku tej technologii.

WSJ: Google szykuje Androida dla wirtualnej rzeczywistości

Daniel Górecki

2015-03-07 10:50

Android Google VR

Poza podstawową wersją dedykowaną smartfonom i tabletom, Android doczekał się już kilku innych wariantów, jak np. Android Wear dla inteligentnych zegarków czy Android TV dla telewizorów. Jak jednak donosi Wall Street Journal, Google nie zamierza na tym poprzestawać i szykować ma już kolejna wersję swojej popularnej platformy, tym razem z myślą o technologii VR.


GeekWeek poleca