ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Microsoft przegrywa kolejną sprawę z brytyjskim nadawcą BSkyB

Daniel Górecki

2015-05-06 12:00

Microsoft Sky Skype

Microsoft przegrał właśnie kolejną walkę sądową przeciwko British Sky Broadcasting (BSkyB) - tym razem chodziło o program Skype, którego nazwa zdaniem Sądu Unii Europejskiej jest zbyt podobna do używanej przez brytyjskiego giganta medialnego. Sąd uznał także, że logo serwisu również może wprowadzać w błąd zbyt dużym podobieństwem do Sky.

Microsoft może wycenić HoloLens nawet na 1000 USD

Daniel Górecki

2015-05-05 10:00

Microsoft cena VR

Zaprezentowane przez Microsoft w styczniu tego roku okulary rozszerzonej rzeczywistości HoloLens robią naprawdę duże wrażenie - zdaniem twórców urządzenie znajdzie szereg zastosowań i wspierać będzie aplikacje zrobione pod Androida, iOS oraz oczywiście Windows 10, ale ma być także bardzo ciekawym sprzętem do grania.

Square Enix prezentuje nowe demo technologiczne dla DirectX 12

Daniel Górecki

2015-05-02 10:01

Microsoft nvidia demo technologiczne

Square Enix, czyli japońskie studio kojarzone przede wszystkim z popularną serią Final Fantasy, regularnie dostarcza nam dema technologiczne prezentujące swoje możliwości w zakresie najnowszych technologii. Tym razem, w trakcie BUILD 2015, producent przy wsparciu Microsoftu oraz Nvidii postanowił zaprezentować swoje najnowsze dzieło w tym temacie, czyli WITCH: Chapter 0 [cry] ukazujące możliwości nowego API graficznego DirectX 12.

Nowy supermateriał zapewni tranzystory o grubości 3 atomów

Daniel Górecki

2015-04-30 10:24

przełom Technologia tranzystory

Grafen doczekał się właśnie kolejnego konkurenta, który zapewnić ma przełom w temacie technologii tranzystorów. W najnowszym numerze dziennika Nature ogłoszono bowiem, że naukowcom z Cornell University udało się opracować nowatorską i bardzo wydajną metodę produkcji eksperymentalnego materiału znanego jako Transition Metal Dichalcogenide (TMD).

Samsung wciąż zalicza spadki, głównie za sprawą działu mobilnego

Daniel Górecki

2015-04-29 14:00

Samsung smartfony zysk

Najnowsze wyniki finansowe Samsunga wskazują, że firma poradziła sobie w pierwszym kwartale tego roku nieco lepiej niż pod koniec ubiegłego, jednak Koreańczycy wciąż odnotowują spadki, kiedy główny rywal firmy pochwalić może się wzrostami.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 148.

Kamil Pieczonka

2015-04-28 21:50

Google Acer Nokia

W dzisiejszym odcinku zaczynamy od dosyć nudnego sprzętu jakim jest myszka komputerowa, ale tym razem, nie jest to wcale taki pospolity gryzoń. Przyjrzymy się też specyfikacji procesorów Intel Skylake oraz informacjom na temat kart Radeon R9 3x0 o kodowej nazwie FijiT i FijiVR, a także nadchodzącym grom takim jak Mad Max, Overlord, Total War: Warhammer oraz Carmageddon: Reincarnation. Powiemy też parę słów o projekcie Google Fi, aktualizacji Android Wear oraz nowych smartfonach Acer Liquid X2Nokia Lumia 940/XL i planach Nokii na powrót na ten rynek. Na sam koniec szczegółowa specyfikacja procesora Mediatek Helio X20 wyposażonego w 10 rdzeni (!!!) oraz problemy w królestwie Apple związane z słabym przystosowaniem tabletów iPad do dużego projektu edukacyjnego. Zapraszamy do oglądania!

Wyniki finansowe Microsoftu za ostatni kwartał

Daniel Górecki

2015-04-24 13:00

Microsoft Xbox surface

Microsoft opublikował swój najnowszy raport finansowy dotyczący ostatniego kwartału, w tym czasie koncern wygenerował z 21.7 mld USD przychodu blisko 5 mld USD zysku netto (4.98 mld USD). I o ile obroty firmy wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku o 6%, tak zyski spadły już o 12%. Gigant z Redmond podkreśla jednak, że ich najnowsze rezultaty obejmują 190 mln USD wydatków związanych integracją i restrukturyzacją wymuszoną umową z Nokią.

Niemiecki sąd uznał, że Adblock Plus jest legalny

Daniel Górecki

2015-04-23 14:00

wyrok Niemcy sąd

Po trwającym 4 miesiące procesie niemiecki sąd w Hamburgu stwierdził, że blokowanie reklam jest całkowicie legalne. Tym samym firma Eyeo, która jest właścicielem popularnego program Adblock Plus, wygrała sprawę przeciw wydawcom Zeit Online oraz Handelsblatt.

Wyciekły plany dotyczące 10 nm układów ARM

Daniel Górecki

2015-04-23 13:00

ARM notebooki smartfony

Procesory mobilne wyposażone w rdzenie Cortex-A72 od ARM wciąż nie zadebiutowały na rynku, ale brytyjski koncern nie marnuje czasu i przygotowuje już nową technologię, która zastąpi zarówno hi-endowe układy, jak i te z niższych segmentów. W sieci pojawił się slajd, który zdradza przyszłe plany firmy, dając nam niezły obraz tego, czego możemy oczekiwać za rok czy dwa.

Facebook generuje ponad 70% przychodów z sektora mobilnego

Daniel Górecki

2015-04-23 12:00

mobile FaceBook reklamy

Jak wynika z raportu Facebooka za pierwszy kwartał tego roku, Mark Zuckerberg i spółka mogą mieć spore powody do zadowolenia. Wygląda bowiem na to, że firmie opłacało się postawić w większym stopniu na rynek mobilny, ponieważ obecnie aż 73% z przychodu z reklam koncernu (3.32 mld USD) pochodzi właśnie z sektora mobilnego.

Google zostaje operatorem telefonii komórkowej

Daniel Górecki

2015-04-23 10:44

Google Sprint ceny

Google ogłosiło właśnie, że uruchamia własne usługi w zakresie telefonii komórkowej, tym samym wchodzi w życie od dawna pojawiający się w przeciekach „Project Fi”. Amerykański gigant opiera swoje działania na sieciach Sprint i T-Mobile, a także hotspotach WiFi, żeby lepiej dopasować się do miejsca przebywania jego potencjalnych użytkowników – na początku serwis działać będzie w systemie zaproszeń oraz wymagać smartfona Nexus 6, ale najprawdopodobniej to tylko wariant czasowy.

Szczegóły 10-rdzeniowego procesora mobilnego od MediaTek

Daniel Górecki

2015-04-22 09:45

procesor specyfikacja MediaTek

W zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia o szykowanym przez MediaTek nowym procesorze mobilnym oferującym aż 10 rdzeni, a teraz zaczynają docierać do nas pierwsze konkrety odnośnie układu Helio X20.

Qualcomm powierzyć ma produkcję Snapdragona 820 Samsungowi

Daniel Górecki

2015-04-22 07:45

Samsung Qualcomm procesory

Jak wynika z najnowszych przecieków, Qualcomm zamierza zrezygnować z usług swojego długoletniego partnera, firmy Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) i następny topowy procesor mobilny koncernu wyprodukowany zostanie przez Samsunga.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 147.

Kamil Pieczonka

2015-04-20 20:02

Microsoft Samsung Asus

W dzisiejszym odcinku mamy sporo dobrych informacji, GTA 5 (tak, już jest na PC!) sprzedało się w pierwszym dniu w liczbie 1 mln egzemplarzy tylko na platformie Steam, Wiedźmin 3 ma już status gold, więc nic już nie zagrozi premierze, podobnie jak Project Cars. EA planuje natomiast wyrobić się z Star Wars: Battlefront przed premierą filmu, czyli pod koniec listopada, ciekawe czy im się uda ;-). Mamy też kolejną odsłonę batalii Google i Komisji Europejskiej, zapowiedź nowych procesorów AMD i Mediateka oraz planowanej sprzedaży Galaxy S6/Edge. Niedługo zadebiutuje natomiast ZTE Nubia Z9, a Apple ma w tym roku pokazać poprawione iPhone 6S/6S Plus z bardziej wytrzymałego aluminium. Microsoft woli za to pilnować dolnej półki i pokazał Lumie 540. Wspominamy też o polskim projekcie Swimmo, który zbiera fundusze na Kickstarterze, zegarku ASUS VivoWatch oraz ciekawej obudowie komputerowej Proud of Blood. Zapraszamy do oglądania!

TSMC zapowiada przejście na 10 nm w 2016 roku i 7 nm w 2017

Daniel Górecki

2015-04-20 09:00

proces technologiczny TSMC Technologia

W trakcie ujawniania swojego raportu finansowego za pierwszy kwartał 2015 roku firma TSMC zapowiedziała, że już w przyszłym roku dostarczy na rynek technologię 10 nm procesu litograficznego, a w 2017 roku spodziewać mamy się już nawet 7 nm.