ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Nokia wyceniła swoją kamerę VR na 60 000 USD

Daniel Górecki

2015-12-02 08:54

kamera Nokia cena

Po sprzedaży swojego działu urządzeń mobilnych Nokia nie zrezygnowała zupełnie z wypuszczania nowego sprzętu, ale zmieniła strategię w tym zakresie. Jej pierwszy androidowy tablet N1 produkowany jest przez Foxconn, a podobnego rozwiązania spodziewać mamy się też w przypadku nowego smartfona, który zadebiutować ma w przyszłym roku.

The Pirate Bay nie będzie blokowany w rodzimym kraju

Daniel Górecki

2015-11-30 14:05

piractwo blokowanie The Pirate Bay

Dostawcom usług internetowych w wielu krajach nakazano zablokowanie strony The Pirate Bay, jednak rodzimy kraj tego serwisu postanowił nie dołączać do tego grona … przynajmniej na razie. Szwedzki sąd orzekł bowiem, że władze w tym kraju nie mogą nakazać dostawcom zablokowania pirackiej strony, ponieważ firmy te nie są odpowiedzialne za to, co robią ich klienci. Same sieci nie uczestniczą w żadnym przestępstwie, a jedynie dostarczają medium.

Gates, Zuckerberg i Bezos inwestują w czystą energię

Daniel Górecki

2015-11-30 12:23

Richard Branson Bill Gates klimat

Za sprawą konferencji ONZ w Paryżu temat klimatu będzie jednym z wiodących w tym tygodniu - swoją rolę chcą odegrać tu również jedne z największych nazwisk branży technologicznej, a to za sprawą specjalnej koalicji o nazwie Breakthrough Energy Coalition, której celem jest inwestycja w firmy mające największe szanse na udostępnienie bezemisyjnej energetyki za rozsądną cenę.

Amazon oferuje nielimitowany dostęp do chmury za 5 USD na rok

Daniel Górecki

2015-11-30 07:50

cena promocja Amazon

Przed paroma miesiącami Amazon rozszerzył swoją ofertę usług wirtualnego dysku Cloud Drive o dwie nielimitowane propozycje, jedną do zdjęć i drugą do wszystkich rodzajów plików. Teraz amerykańska firma postanowiła mocno przecenić tę drugą opcję, która obecnie dostępna jest za jedyne 5 USD za rok. Warto się tu jednak pospieszyć z wykupieniem usługi, ponieważ mamy do czynienia z czasową promocją.

LG Electronics ogłasza sporą restrukturyzację

Daniel Górecki

2015-11-27 14:00

LG oled zyski

LG Electronics ogłosiło sporą restrukturyzację, w ramach której dokonano zmian na najwyższych szczeblach kierownictwa, co pozwolić ma firmie umocnić swoją pozycję i usprawnić zarządzanie. W tym celu wybrano trzech nowych dyrektorów: Jo Seong-jin został prezesem i CEO działu odpowiedzialnego za sprzęt AGD, Juno Cho pełnić będzie rolę prezesa i CEO działu mobilnego, a David Jung został prezesem i jednocześnie dyrektorem finansowym firmy.

Ekrany w przyszłych smartfonach mogą nie potrzebować energii

Daniel Górecki

2015-11-24 14:00

smartfon ekran bateria

Wyświetlacz to bez wątpienia najbardziej energochłonny komponent naszych smartfonów, dlatego też zmniejszanie jego jasności potrafi zdziałać zdecydowanie więcej niż inne zabiegi „oszczędnościowe”. Brytyjska firma Bodle Technologies przygotowuje jednak rozwiązanie, które ma rozwiązać ten problem i przy okazji zapewnić nam zdecydowanie dłuższy czas pracy na baterii.

Facebook at Work otrzymał własną wersję Messengera

Daniel Górecki

2015-11-22 11:37

Android komunikator FaceBook

Facebook at Work to oferta adresowana na rynek biznesowy, która pozwala pracownikom firm na komunikację oraz dzielenie się dokumentami na prywatnych kanałach - w tym tygodniu rozszerzono jej funkcjonalność o nową opcję, a mianowicie Work Chat.

Sharp "zachęca" pracowników do kupowania swoich produktów

Daniel Górecki

2015-11-20 10:19

Sharp finanse rabat

Sharp od jakiegoś czasu boryka się z poważnym kryzysem finansowym i trzeba przyznać, że włodarze koncernu zdecydowali się na dość osobliwy sposób podreperowania swojej kondycji - jego pracownicy proszeni są bowiem o kupowanie produktów firmy.

Samsung stworzył 10 nm moduły pamięci S-RAM

Daniel Górecki

2015-11-20 09:30

Samsung pamięć proces technologiczny

Samsung poinformował, że jako pierwszy stworzył moduły pamięci S-RAM bazujące na 10 nm procesie technologicznym FinFET, co w konsekwencji przełożyć ma się na mniejsze układu SoC w smartfonach. Tym samym koreański gigant wyszedł na prowadzenie w wyścigu na nm, wyprzedzając nie tylko TSMC, ale i Intela, który ze względu na koszty produkcji opóźnił swoje 10 nm układy z 2016 na 2017 rok.

Samsung ujawnia sensor BRITECELL do smartfonowych aparatów

Daniel Górecki

2015-11-19 10:00

smartfon Samsung aparat

Nie da się ukryć, że nawet w przypadku aparatów w hi-endowych smartfonach, trudno o dobrej jakości zdjęcia wykonywane przy słabym oświetleniu. Samsung może jednak mieć rozwiązanie tego problemu, ponieważ w trakcie konferencji z inwestorami zapowiedział nowy sensor o nazwie BRITECELL, który radzić ma sobie nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych.

Anonymous szykuje największą operację w historii przeciwko ISIS

Daniel Górecki

2015-11-17 09:59

wojna hakerzy anonymous

Pod koniec ubiegłego tygodnia światem wstrząsnęły wydarzenia z Paryża, gdzie na skutek kilku synchronicznych ataków terrorystycznych zginęło 129 osób, a setki zostały ranne. Jednak nie tylko światowi przywódcy postanowili wypowiedzieć wojnę Państwu Islamskiemu, ponieważ swoją „największą operację w historii” zapowiedziała także grupa hakerska znana jako Anonymous.

Facebook rozszerza działanie funkcji Safety Check

Daniel Górecki

2015-11-16 11:00

bezpieczeństwo FaceBook Paryż

Facebook wprowadził funkcję Safety Check, czyli potwierdzenie bezpieczeństwa, abyśmy mogli uspokoić naszych bliskich w obliczu naturalnych katastrof - opcja ta okazała się bardzo użyteczna np. w trakcie ostatniego ogromnego trzęsienia ziemi w Nepalu. Teraz, w obliczu ostatnich wydarzeń we Francji, włodarze największego portalu społecznościowego postanowili jednak rozszerzyć działanie tej funkcji także na inne okoliczności.

Asus potwierdza prace nad własną wersją HoloLens

Daniel Górecki

2015-11-13 11:00

Microsoft Asus gogle

Po niepewnych i asekuracyjnych zapowiedziach z zeszłego miesiąca Asus potwierdził właśnie, że ma w planach przygotowanie własnej wersji headsetu rozszerzonej rzeczywistości (AR) w 2016 roku. „Już w przyszłym roku powinniśmy zaprezentować takowy produkt i wierzymy, że technologia AR będzie bardzo istotna dla naszego życia” – stwierdził dyrektor generalny tajwańskiej firmy, Jonny Shih.

Bluetooth doczeka się przyspieszenia i zwiększenia zasięgu

Daniel Górecki

2015-11-12 12:03

bluetooth zasięg łączność

Łączność Bluetooth jest coraz powszechniej używana nie tylko w urządzeniach mobilnych, ale i innych domowych gadżetach czy branży motoryzacyjnej. Grupa Bluetooth SIG zdradziła swoje plany na przyszły rok, które powinny ucieszyć wszystkie osoby często wykorzystujące tę technologię w codziennym użytkowaniu.

GlobalFoundries chwali się pierwszymi 14 nm układami dla AMD

Daniel Górecki

2015-11-06 15:11

AMD produkcja GlobalFoundries

GlobalFoundries nie wiodło się ostatnio najlepiej, ale wygląda na to, że producent powoli wychodzi na prostą, w czym niewątpliwie pomogło licencjonowanie od Samsunga 14 nm procesu litograficznego FinFET. Dziś firma poinformowała, że udało się jej skuteczne wyprodukować pierwsze testowe 14 nm układy dla AMD.