Ogromny atak DDoS wyłączył wiele popularnych serwisów

Daniel Górecki

2016-10-22 10:18

bezpieczeństwo atak hakerzy

Wczorajszy dzień nie był spokojnym otwarciem weekendu dla największych serwisów internetowych na świecie, ponieważ za sprawą masowego ataku DDoS nie mogliśmy korzystać z Twittera, słuchać muzyki w Spotify, wykonywać płatności za pomocą PayPala, grać na PlayStation Network czy oglądać seriali na Netflixie.

Amazon może zostać dostawcą usług internetowych w Europie

Daniel Górecki

2016-10-20 12:00

abonament Internet Amazon

Amazon sprzedaje niemal wszystko - książki, muzykę, wideo, gry, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze, a nawet pieluchy. Teraz firma zamierza jeszcze zwiększyć zakres swojej działalności i do tej listy już wkrótce może dołączyć Internet. Jak bowiem wynika z najnowszych przecieków, koncern zamierza zostać dostawcą usług internetowych w części Europy, a ma to być powiązane z subskrypcją Prime.

Qualcomm zapowiada pierwszy modem 5G - Snapdragon X50

Daniel Górecki

2016-10-19 10:30

Qualcomm 5G modem

Qualcomm ujawnił swoją wizję w zakresie szybkich mobilnych modemów i sieci, którą zaprezentował w trakcie 4G/5G Summit w Hongkongu. Amerykański koncern poza  zapowiedzią pierwszego na świecie układu 5G o nazwie Snapdragon X50 pochwalił się też, że już w przyszłym roku doczekamy się premiery standardu Gigabit LTE.

[PR] Osobisty trener w okularach z technologią Intel RealSpeech

Kamil Pieczonka

2016-10-19 06:54

Intel

Intel Siri Google Now

Intel wspólnie z Luxottica, jedną z największych firm projektujących okulary, zaprezentowali sportowy model Radar Pace marki Oakley wyposażony w system treningowy. Osobisty trener wbudowany w okulary działa w czasie rzeczywistym i jest aktywowany głosowo dzięki zastosowaniu technologii Intel Real Speech. Rozwiązanie to zostało po raz pierwszy zastosowane w urządzeniu konsumenckim.

[PR] Uniwersalna nawigacja Garmin GPSMAP 276Cx

Kamil Pieczonka

2016-10-17 23:21

Garmin

GPS nawigacja garmin

GPSMAP 276Cx to zupełnie nowa wersja popularnej, wszechstronnej nawigacji GPS 276C, która od 2004 wykorzystywana jest na lądzie i na wodach. 276Cx zapewnia wszystkie funkcje cenione w poprzednim modelu, rozbudowane o najnowsze rozwiązania technologiczne. Obsługa systemów satelitarnych GPS i GLONASS, technologia HotFix oraz dodatkowa zewnętrzna antena zapewniają szybkie i precyzyjne określanie lokalizacji. Nowy model wyposażony został w duży, 5-calowy, czytelny nawet w pełnym słońcu wyświetlacz, wysokościomierz barometryczny oraz 3- osiowy kompas. 

Samsung rozpoczął już masową produkcję 10 nm układów

Daniel Górecki

2016-10-17 12:24

Samsung proces technologiczny procesory

Samsung pochwalił się właśnie, że rozpoczął masową produkcję 10 nm układów i nie omieszkał przy tej okazji zaznaczyć, że jest pierwszą firmą z branży, która tego dokonała. Co więcej, koncern zapewnił, że pierwsze produkty technologiczne, które korzystać będą z ich nowego procesu litograficznego, zadebiutują już na początku przyszłego roku.

Boeing opóźnia załogowe loty na ISS do 2018 roku

Kamil Pieczonka

2016-10-16 13:41

NASA opóźnienia ISS

Boeing i SpaceX to dwie firmy, które jeszcze w 2012 roku podpisały z NASA kontrakt na stworzenie pojazdów kosmicznych zdolnych do transportu ludzi z i na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Po wycofaniu ze służby wahadłowców, cała międzynarodowa społeczność musi polegać na rosyjskich statkach Sojuz, za loty których Rosyjska Agencja Kosmiczna liczy sobie podobno "kosmiczne" opłaty. Według pierwotnych założeń, oba amerykańskie pojazdy miały odbyć próbne loty już w 2015 roku, ale jak dobrze wiemy, ani Dragon 2 od SpaceX, ani Starliner od Boeinga nie są jeszcze gotowe.

Allegro zmieniło właściciela za ponad 12 mld PLN

Kamil Pieczonka

2016-10-14 15:30

sprzedaż transakcja Allegro

Według nieoficjalnych informacji do jakich dotarł money.pl, Grupa Allegro została właśnie sprzedana za bagatela 3.25 mld USD. Nabywcą jest grupa funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners, a sprzedający grupa Naspers pochodząca z RPA, która wycofuje się ze swoich biznesów w Europie Środkowej i zamierza skupić się na inwestycjach w Brazylii czy Chinach. Na ten moment żadna ze stron nie potwierdza finalizacji transakcji, ale nie jest tajemnicą, że rozmowy toczą się już od dłuższego czasu.

Polacy liderem w blokowaniu internetowych reklam

Daniel Górecki

2016-10-13 10:30

badania polska Internet

Blokowanie reklam przez internautów staje się coraz powszechniejsze, a na rynku pojawiają się już nawet przeglądarki, które posiadają taką opcją bazowo i nie potrzebują żadnych dodatkowych wtyczek.

Sharp prezentuje wyświetlacz pod VR z ppi na poziomie 1000

Daniel Górecki

2016-10-10 14:00

Sharp VR wirtualna rzeczywistość

W trakcie japońskich targów CEATEC Sharp zaprezentował kilka naprawdę ciekawych urządzeń, w tym monitor 8K o odświeżaniu 120 Hz i z obsługą HDR oraz bezramkowy smartfon Corner R. To jednak nie wszystko, ponieważ firma pokazała także imponujący prototyp wyświetlacza dedykowanego wirtualnej rzeczywistości o niesamowitym zagęszczeniu pikseli na poziomie powyżej 1000 ppi.

Niemcy chcą zabronić sprzedaży samochodów spalinowych od 2030

Kamil Pieczonka

2016-10-09 18:36

samochód elektryczny samochód VW

Niemiecki Bundesrat przegłosował w zeszłym tygodniu uchwałę, w której wzywa do zaprzestania sprzedaży samochodów spalinowych od 2030 roku. Oznaczałoby to, że za 14 lat w Niemczech nie można by było kupić już nowego samochodu z silnikiem innymi niż elektryczny zasilany z baterii lub ogniw paliwowych. Co więcej, Bundesrat chciałby przedłożyć podobną rezolucje Komisji Europejskiej, która podobny wymóg mogłaby zastosować dla całej Unii Europejskiej. Patrząc na te plany z dzisiejszej perspektywy wydaje się to niemal niemożliwe, ale z drugiej strony patrząc na zapowiedzi producentów podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, niemal każdy z głównych graczy do 2020 roku będzie miał w swojej ofercie przynajmniej jeden samochód elektryczny.

Verizon chce renegocjować umowę z Yahoo

Daniel Górecki

2016-10-07 15:00

cena Yahoo verizon

W lipcu tego roku dowiedzieliśmy się, że amerykańska firma Verizon zgodziła się wykupić większość Yahoo za 4,83 mld USD i normalnie moglibyśmy mówić o zakończeniu tego tematu. W międzyczasie jednak pojawiły się nowe okoliczności, które jak wynika z najnowszych doniesień z obozu amerykańskiego operatora, skłoniły do renegocjowania warunków umowy.

Apple czwarty rok z rzędu najbardziej wartościową marką

Daniel Górecki

2016-10-06 13:00

Microsoft Google Samsung

Sprzedaż ich smartfonów spada, iPhone 7 jest krytykowany za zbyt duże podobieństwo do poprzednika (i brak portu minijack), a analitycy prognozują również słabszą sprzedaż smartwatchy niż przed rokiem, ale mimo wszystko Apple czwarty rok z rzędu pochwalić może się tytułem najbardziej wartościowej marki na świecie.

Samsung kupuje Viv, asystenta cyfrowego od twórców Siri

Daniel Górecki

2016-10-06 11:00

Samsung telewizory smartfony

Samsung nie zamierza biernie przyglądać się poczynaniom konkurentów, którzy coraz mocniej stawiają na technologię sztucznej inteligencji (dobrze widoczne było to na konferencji Google, gdzie firma dużo czasu poświęciła na omówienie swojego asystenta wbudowanego w telefony Pixel i głośnik Home). W związku z tym koreański gigant postanowił wykupić Viv Labs, producenta zatrudniającego osoby odpowiedzialne za stworzenie Siri dla Apple.

Samsung ma wyprodukować 10 nm procesory Snapdragon 830

Daniel Górecki

2016-10-05 13:00

Samsung Qualcomm proces technologiczny

Współpraca pomiędzy Samsungiem Qualcomm nie zawsze układała się wzorcowo (warto przypomnieć choćby o ubiegłorocznej rezygnacji azjatyckiego koncernu z procesorów Snapdragon w swoich flagowcach), ale wygląda na to, że ostatnio jest coraz lepiej. A przynajmniej na to wskazują najnowsze przecieki, które podają, że koreański gigant podpisał umowę z amerykańskim twórcą procesorów mobilnych, dzięki której będzie wyłącznym producentem ich przyszłorocznych układów Snapdragon 830.


GeekWeek poleca