YouTube otrzymał wsparcie dla HDR

Daniel Górecki

2016-11-08 10:00

Google wsparcie 4K

YouTube dołączył w końcu do Netflixa i Amazonu i wprowadził w swoim serwisie obsługę technologii High Dynamic Range (HDR) dla wideo. Tym samym dysponując odpowiednim telewizorem 4K będziemy mogli cieszyć się materiałami o lepszej przejrzystości, szerszym zakresie tonalnym i poprawionym kontraście.

Facebook zalicza kolejny bardzo udany kwartał

Daniel Górecki

2016-11-03 13:00

FaceBook serwis społecznościowy media społecznościowe

Kiedy Twitter znajduje się w dołku i próbuje się odbudować, Facebook notuje kolejny rekordowy kwartał. W ostatnich trzech miesiącach gigant mediów społecznościowych uzyskał 7,01 mld USD przychodu i aż 2,38 mld USD zysku, co w tym drugim przypadku oznacza wzrost względem ubiegłego roku aż o 166%.

Twitter zamyka serwis Vine

Daniel Górecki

2016-10-28 10:35

serwis społecznościowy zwolnienia serwis

Twitter zaprezentował swoje najnowsze wyniki finansowe za ostatni kwartał, które przebiły oczekiwania analityków. Firma odnotowała w tym okresie 616 mln USD przychodu, ale wciąż jest pod kreską, ponieważ strata netto za trzeci kwartał wyniosła 103 mln USD (ta jest jednak niższa niż w poprzednim kwartale i przed rokiem). Niestety firma potwierdziła także, że nie obejdzie się bez zwolnień blisko 10% pracowników (przeszło 300 osób), a te najmocniej dotkną zespół Vine, ponieważ ten dział ma zostać zlikwidowany.

Qualcomm przejmuje NXP za 47 mld USD

Daniel Górecki

2016-10-27 19:55

Qualcomm cena procesory

Ostatnie tygodnie to czas dużych zakupów nie tylko na polskim rynku (sprzedaż Allegro czy firmy Multimedia), ale i globalnym (AT&T przejęło Time Warner). Najwyraźniej Qualcommowi udzielił się ten nastrój, ponieważ amerykański koncern potwierdził właśnie wykupienie NXP Semiconductor za kwotę 47 mld USD - jest to nowy rekord jeśli chodzi o branżę układów scalonych.

WiGig - superszybkie WiFi już w przyszłym roku

Daniel Górecki

2016-10-26 15:00

WiGig smartfony komputery

WiFi Alliance w końcu zatwierdziło WiGig, czyli nowy szybki 60 GHz standard łączności, znany też jako 802.11ad. Ten wykorzystuje technikę kształtowania wiązki i może osiągać prędkości dochodzące do 8 Gb/s (blisko 1 GB/s) na dystansie do 10 metrów. Aż 180 mln urządzeń, które korzystać będą z tej technologii, jak routery, laptopy czy smartfony, pojawić ma się na rynku do końca przyszłego roku. Grupa ujawniła także pierwsze produkty z certyfikatem WiGig, które pochodzą od takich producentów, jak Dell, Qualcomm i inni.

Microsoft kolejną firmą szykującą podwyżki w Wielkiej Brytanii

Daniel Górecki

2016-10-26 12:00

Microsoft Wielka Brytania ceny

Microsoft jest kolejnym technologicznym gigantem, który zmuszony jest podnieść swoje ceny w Wielkiej Brytanii na skutek tzw. Brexitu. Tym razem słabnąca kondycja funta w stosunku do dolara sprawiła, że gigant z Redmond zdecydował się na podwyżki cen swoich serwisów bazujących na chmurze oraz oprogramowania dla przedsiębiorców.

Kolejne doniesienia o goglach VR+AR od Google

Daniel Górecki

2016-10-25 15:34

Google headset VR

Co prawda Google niedawno zaprezentowało swój nowy headset VR o nazwie Daydream View, ale koncern nie zamierza na tym poprzestawać. Kilka miesięcy temu pojawiły się przecieki na temat szykowanego przez firmę bardziej zaawansowanego urządzenia, które nie będzie wymagać od nas smartfona, a najnowsze doniesienia zdają się potwierdzać takowe.

Microsoft chciał kupić Facebooka w 2010 roku

Daniel Górecki

2016-10-24 10:00

Microsoft cena FaceBook

Steve Balmer zawsze wiedział jak znaleźć się w centrum zainteresowania i chociaż ostatnio nieco usunął się w cień, to dziś oczy technologicznego świata znowu zwróciły się w jego stronę. Właściciel Los Angeles Clipers wyznał bowiem, że Microsoft za jego rządów próbował wykupić … Facebooka.

AT&T wykupiło Time Warner za 85,4 mld USD

Daniel Górecki

2016-10-24 08:09

USA AT&T rekord

AT&T potwierdziło informacje, które pojawiły się na początku minionego weekendu i możemy już oficjalnie mówić o tym, że amerykański koncern telekomunikacyjny przejął giganta medialno-rozrywkowego Time Warner. Wartość tej transakcji wynosi bagatela 85,4 mld USD, tym samym ustanowiony zostanie nowy tegoroczny rekord światowy, o ile zaakceptują ją amerykańskie urzędy regulacyjne.

Ogromny atak DDoS wyłączył wiele popularnych serwisów

Daniel Górecki

2016-10-22 10:18

bezpieczeństwo atak hakerzy

Wczorajszy dzień nie był spokojnym otwarciem weekendu dla największych serwisów internetowych na świecie, ponieważ za sprawą masowego ataku DDoS nie mogliśmy korzystać z Twittera, słuchać muzyki w Spotify, wykonywać płatności za pomocą PayPala, grać na PlayStation Network czy oglądać seriali na Netflixie.

Amazon może zostać dostawcą usług internetowych w Europie

Daniel Górecki

2016-10-20 12:00

abonament Internet Amazon

Amazon sprzedaje niemal wszystko - książki, muzykę, wideo, gry, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze, a nawet pieluchy. Teraz firma zamierza jeszcze zwiększyć zakres swojej działalności i do tej listy już wkrótce może dołączyć Internet. Jak bowiem wynika z najnowszych przecieków, koncern zamierza zostać dostawcą usług internetowych w części Europy, a ma to być powiązane z subskrypcją Prime.

Qualcomm zapowiada pierwszy modem 5G - Snapdragon X50

Daniel Górecki

2016-10-19 10:30

Qualcomm 5G modem

Qualcomm ujawnił swoją wizję w zakresie szybkich mobilnych modemów i sieci, którą zaprezentował w trakcie 4G/5G Summit w Hongkongu. Amerykański koncern poza  zapowiedzią pierwszego na świecie układu 5G o nazwie Snapdragon X50 pochwalił się też, że już w przyszłym roku doczekamy się premiery standardu Gigabit LTE.

[PR] Osobisty trener w okularach z technologią Intel RealSpeech

Kamil Pieczonka

2016-10-19 06:54

Intel

Intel Siri Google Now

Intel wspólnie z Luxottica, jedną z największych firm projektujących okulary, zaprezentowali sportowy model Radar Pace marki Oakley wyposażony w system treningowy. Osobisty trener wbudowany w okulary działa w czasie rzeczywistym i jest aktywowany głosowo dzięki zastosowaniu technologii Intel Real Speech. Rozwiązanie to zostało po raz pierwszy zastosowane w urządzeniu konsumenckim.

[PR] Uniwersalna nawigacja Garmin GPSMAP 276Cx

Kamil Pieczonka

2016-10-17 23:21

Garmin

GPS nawigacja garmin

GPSMAP 276Cx to zupełnie nowa wersja popularnej, wszechstronnej nawigacji GPS 276C, która od 2004 wykorzystywana jest na lądzie i na wodach. 276Cx zapewnia wszystkie funkcje cenione w poprzednim modelu, rozbudowane o najnowsze rozwiązania technologiczne. Obsługa systemów satelitarnych GPS i GLONASS, technologia HotFix oraz dodatkowa zewnętrzna antena zapewniają szybkie i precyzyjne określanie lokalizacji. Nowy model wyposażony został w duży, 5-calowy, czytelny nawet w pełnym słońcu wyświetlacz, wysokościomierz barometryczny oraz 3- osiowy kompas. 

Samsung rozpoczął już masową produkcję 10 nm układów

Daniel Górecki

2016-10-17 12:24

Samsung proces technologiczny procesory

Samsung pochwalił się właśnie, że rozpoczął masową produkcję 10 nm układów i nie omieszkał przy tej okazji zaznaczyć, że jest pierwszą firmą z branży, która tego dokonała. Co więcej, koncern zapewnił, że pierwsze produkty technologiczne, które korzystać będą z ich nowego procesu litograficznego, zadebiutują już na początku przyszłego roku.


GeekWeek poleca