Microsoft kupił LinkedIn za ponad 26 mld USD

Daniel Górecki

2016-06-13 16:38

Microsoft biznes serwis społecznościowy

Microsoft poinformował właśnie o wykupieniu serwisu społecznościowego LinkedIn - gigant z Redmond musiał wyłożyć aż 26,2 mld USD (lub 196 USD za akcję), co oznacza, że mamy do czynienia z bardzo dużą transakcją, która może okazać się być największym przejęciem tego roku. Jak wynika z oświadczenia koncernu, podpisano już stosowne umowy, ale finalizacja transakcji spodziewana jest wraz z końcem bieżącego roku.

Lenovo prezentuje elastyczny smartfon i składany tablet

Daniel Górecki

2016-06-10 09:00

smartfon Lenovo tablet

Lenovo w trakcie Tech World 2016 zaprezentowało nie tylko kilka gotowych już produktów, ale także prototypy niezwykle ciekawych mobilnych urządzeń, które reprezentować mają wizję przyszłości chińskiego koncernu. Te wykorzystują elastyczne wyświetlacze, o których nadejściu słyszymy już od kilku lat, ale wciąż czekamy na debiut pierwszych produktów bazujących na tym pomyśle.

Nadchodzi Bluetooth 5 z lepszym zasięgiem i szybszym transferem

Daniel Górecki

2016-06-09 11:30

zapowiedź łączność bezprzewodowa Bluetooth SIG

Organizacja Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG) jest w ostatnim czasie mocno zapracowana, ponieważ przygotowuje następną generację standardu bezprzewodowej transmisji danych. Ten nazywać będzie się Bluetooth 5, a jego oficjalna prezentacja nastąpi już 16 czerwca, co zostało potwierdzone przez Marka Powella, dyrektora wykonawczego Bluetooth SIG.

Mitsubishi Outlander zhakowany za pomocą mobilnej aplikacji

Daniel Górecki

2016-06-08 13:00

Mitsubishi WiFi bezpieczeństwo

Producenci samochodów coraz śmielej wdrażają nowoczesne technologie do swoich pojazdów -  te potrafią znacznie ułatwić nam życie, ale jeśli są źle zaimplementowane mogą być także bardzo niebezpieczne. Zajmująca się bezpieczeństwem firma Pen Test Partners odkryła lukę pozwalającą na zdalne kontrolowanie przez cyberprzestępców Mitsubishi Outlander, czyli auta typu PHEV (plug-in hybrid electric vehicle).

Robot Zenbo – domowy asystent od Asusa

Daniel Górecki

2016-05-30 20:03

Asus

asystent Asus robot

Targi Computex przyniosły nam właśnie zaskakującą zapowiedź, bo prezes Asusa, Jonney Shih, zaprezentował domowego robota wycenionego na 600 USD. Co takiego dostaniemy za tę kwotę? Domowego asystenta, ochroniarza, pomoc kuchenną, rodzinnego fotografa, kompana do zabawy i pomocnika osób starszych, a przynajmniej tak twierdzi producent Zenbo.

Foxconn zastąpił 60000 pracowników maszynami

Daniel Górecki

2016-05-27 12:30

foxconn Chiny roboty

Jak wynika z najnowszych doniesień, największy na świecie producent elektroniki zastąpił właśnie ok. 60 000 ludzkich pracowników maszynami lub jak podają oficjalne chińskie źródła „w jednej z fabryk zredukowano liczbę pracowników ze 110 000 do 50 000, czego udało się dokonać dzięki wprowadzeniu robotów. Te z powodzeniem obniżyły koszty pracy”.

UE: 20% zawartości Netflixa pochodzić ma z Europy

Daniel Górecki

2016-05-26 09:46

Unia Europejska Europa Netflix

Unia Europejska postanowiła zaktualizować prawo dotyczące nadawców, by to przystosowane było do takich serwisów, jak Amazon czy Netflix. Wspólnota chce zapobiec wysysaniu pieniędzy przez tego typu serwisy z europejskiego rynku bez dawania czegokolwiek w zamian, dlatego też nowe przepisy nakazują, by 20% oferowanych przez nie treści pochodziło z Europy.

Ponad 450 konstruktorów z całego świata na zawodach ERC

Kamil Pieczonka

2016-05-23 21:39

ERC

robotyka zawody łaziki marsjańskie

Rekrutacja na European Rover Challenge 2016 zakończona – w zawodach wezmą udział aż 44 drużyny z 10 krajów świata. Oprócz 17 zespołów reprezentujących Polskę, w konkursie wystąpią przedstawiciele Australii, Kanady, Włoch, Hiszpanii, Peru, Bangladeszu, Indii, Egiptu czy Turcji. Jednocześnie trwa nabór wystawców do strefy pokazów naukowo – technologicznych.

BACtrack Skyn - opaska, która zmierzy poziom alkoholu we krwi

Daniel Górecki

2016-05-23 14:00

alkohol opaska alkomat

BACtrack to firma z San Francisco, która znana jest na amerykańskim rynku głównie z produkcji alkomatów stosowanych zarówno przez policję, jak i do indywidualnego użytku. Producent wygrał właśnie konkurs zorganizowany przez Narodowy Instytut Zdrowia, którego celem było stworzenie innej formy testera trzeźwości niż typowy alkomat badający nasz oddech.

Google Home - odpowiedź Google na Amazon Echo

Daniel Górecki

2016-05-19 11:00

Google

Google Google I/O Google Assistant

Co prawda I/O to konferencja deweloperska, ale Google nie omieszkało wykorzystać okazji do zapowiedzi swojego domowego asystenta w formie głośnika. Ten nazywa się po prostu Google Home i jest odpowiedzią wyszukiwarkowego giganta na podobne urządzenia Amazonu o nazwie Echo. Warto jednak dodać, że produkt Google wciąż znajduje się na dość wczesnym etapie produkcji.

Google zapowiada nowego asystenta głosowego

Daniel Górecki

2016-05-19 09:45

Android asystent głosowy Google Now

Google I/O przyniosło nam także zapowiedź nowego asystenta głosowego o mało oryginalnej nazwie Google Assistant. Ten jest naturalną ewolucją Google Now, ale posiada zdecydowanie większe możliwości - nie będzie ograniczać się do odpowiadania na proste pytania i pochwalić może się choćby możliwością dwustronnej konwersacji w naturalnym języku.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 173.

Kamil Pieczonka

2016-05-18 11:30

Euro 2016 nvidia Star Wars

W dzisiejszym odcinku wideo newsów mamy dla was kolejne informacje na temat kart GeForce GTX 1080/1070, które miały swoją oficjalną premierę wczoraj, a także kolejne plotki o Polarisach od AMD i architekturze Vega. Sporo dzieje się też na rynku gier, pojawiły się kolejne zapowiedzi Titanfall 2, Mass Effect Andromeda, Star Wars Battlefront 2 czy kolejnego Need for Speeda, który przesunięty został na przyszły rok. Za niespełna 2 tygodnie zadebiutuje za to dodatek do Wiedźmina 3 pod tytułem Krew i Wino i zapowiada się smakowicie. Mamy też dobrą wiadomość dla posiadaczy Xbox One, którzy będą mogli uruchomić jeszcze więcej gier z Xbox 360, a także powiemy kilka słów o nowej aktualizacji Windows 10. Na rynku smartfonów rozgrzewają nas natomiast premiery Honora V8 oraz kolejne przecieki na temat OnePlus 3, a także asystenta głosowego VIV, którego tworzą autorzy Siri. Na koniec natomiast dobra wiadomość dla miłośników piłki nożnej, Euro 2016 będzie nagrywane w wirtualnej rzeczywistości, nie wiemy tylko jak i gdzie takie nagrania będzie można obejrzeć ;-). Miłego oglądania!

Meizu także zamierza spróbować swoich sił w VR

Daniel Górecki

2016-05-17 13:00

VR wirtualna rzeczywistość Meizu

Meizu to marka, której zapewne nie trzeba już Wam przedstawiać, ponieważ ten chiński producent smartfonów zdążył zyskać sporą popularność na rynku mobilnym, a to za sprawą zarówno swoich hi-endowych produktów pokroju Pro 5 czy MX5, jak również budżetowych telefonów M3 oraz M3 Note. 

[PR] Urządzenia mobilne usprawniają procesy w przedsiębiorstwach

Kamil Pieczonka

2016-05-17 12:20

Suez

urządzenia mobilne iPhone 5S Suez

Spółka SUEZ Małopolska, wchodząca w skład międzynarodowej grupy SUEZ ENVIRONNEMENT, poszukując nowoczesnych rozwiązań w prowadzonej działalności, postawiła na wdrożenie systemu Mobile Device Management przy współpracy z firmą Innergo Systems. Rozwiązanie to zapewnia zarządzanie urządzeniami przenośnymi z centralnego panelu. Dzięki niemu dostępne są funkcje takie, jak: egzekwowanie zasad zabezpieczeń urządzeń, wdrażanie oprogramowania i aplikacji oraz zdalne rozwiązywanie problemów na żywo. Skraca to znacznie procesy zarówno od strony administratora jak użytkownika.

UEFA będzie nagrywać Euro 2016 w wirtualnej rzeczywistości

Daniel Górecki

2016-05-13 12:48

piłka nożna UEFA Ozo

Organizacja Union of European Football Association, znana lepiej jako UEFA, ujawniła, że w tracie zbliżających się finałów Euro 2016 będzie filmować mecze w wirtualnej rzeczywistości. Zorganizowany w tym roku we Francji turniej rozpoczyna się 10 czerwca i wezmą w nim udział 24 drużyny ze Starego Kontynentu, w tym oczywiście nasza reprezentacja.


GeekWeek poleca