Snapdragon VR820 - referencyjna platforma VR od Qualcomm

Daniel Górecki

2016-09-02 13:00

amoled Qualcomm specyfikacja

Nie tylko Alcatel zdecydował się zaprezentować swoje samodzielne gogle VR w trakcie berlińskich targów IFA, ponieważ na podobny ruch zdecydował się amerykański gigant Qualcomm. Firma wykorzystała swój flagowy układ Snapdragon 820, który zasila wiele topowych smartfonów z tego roku, do zapewnienia odpowiedniej wydajności platformie wirtualnej rzeczywistości o nazwie Snapdragon VR820.

Nadchodzą kable USB-C-HDMI

Daniel Górecki

2016-09-02 11:15

USB HDMI standard

Teraz, kiedy coraz więcej urządzeń pochwalić może się portem USB typu C, grupy odpowiedzialne za standardy HDMI i USB postanowiły wykorzystać sytuację i zapowiedzieć HDMI Alt Mode.

Uber notuje ogromne straty, ale specjalnie się tym nie przejmuje

Kamil Pieczonka

2016-08-26 10:00

straty wyniki finansowe startup

Środowisko startupów ma to do siebie, że nie wszystkie pomysły okazują się sukcesem i czasem po kilku miesiącach czy nawet latach, dochodzi się do etapu, w którym trzeba powiedzieć dość. Uber jest przykładem firmy, która niewątpliwie odniosła spory sukces i zapoczątkowała nową erę w miejskiej komunikacji samochodowej, z którą do dzisiaj nie mogą pogodzić się taksówkarze, ale też udowadnia, że popularność wcale nie oznacza zysków. Tylko w pierwszej połowie roku, Uber zanotował stratę netto na poziomie 1,27 miliarda USD (!!!), a w całej swojej siedmioletniej historii "przepalił" już grubo ponad 4 miliardy USD.

Kolejna firma obiecuje przełom w kwestii pojemności baterii

Kamil Pieczonka

2016-08-26 09:00

baterie nowa technologia Mit

Tak, wiem, że czytaliście już podobne tytuły setki razy, a po dziś dzień, pomimo faktu, że pojemności baterii w smartfonach czy nawet samochodach elektrycznych rosną, to nie doczekaliśmy się przełomu, który sprawiłby, że jakość życie z przenośnymi urządzeniami znacząco by się poprawiła. Tym razem jednak może być inaczej, bo pomysł o którym możecie przeczytać poniżej nie tylko jest już w fazie produkcji, ale ma być skomercjalizowany jeszcze w tym roku, z planem na szersze zastosowania w 2017 roku.

Tesla Model S P100D bije rekord zasięgu samochodu elektrycznego

Kamil Pieczonka

2016-08-25 10:00

tesla samochód elektryczny przyspieszenie

Elon Musk zaprezentował wczoraj nową wersję swojego flagowego modelu samochodu, Tesla Model S, wyposażoną w nowy zestaw baterii o pojemności aż 100 kWh. Dzięki temu teoretyczny zasięg Modelu S na jednym ładowaniu zwiększył się do ponad 500 km, o ponad 30 km więcej niż w przypadku modelu P90D. Większa pojemność baterii oznacza także większą dostępną moc, a ta przekłada się na maksymalne przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 2.7 sekundy, to trzeci wynik wśród seryjnie produkowanych samochodów na świecie!

AOC też będzie miał swój system VR

Kamil Pieczonka

2016-08-22 14:20

AOC

AOC VR wirtualna rzeczywistość

Podczas tegorocznych targów gamescom firma AOC zaprezentowała prototyp autorskiego systemu wirtualnej rzeczywistości. AOC planuje rozszerzyć swoją ofertę poza monitory, jednocześnie wciąż pozostając w obrębie urządzeń służących do wyświetlania obrazu. W Kolonii w dniach 18-21 sierpnia, zwiedzający targi gamescom mieli okazję po raz pierwszy zapoznać się z goglami VR (ang. virtual reality).

Urządzenie, które błyskawicznie oczyszcza wodę

Krzysiek Dzieliński

2016-08-22 09:00

woda nauka Technologia

Doskonałe wieści dla wszystkich, którzy nie mają dostępu do świeżej wody pitnej (a także dla miłośników survivalu) - w SLAC National Laboratory stworzono właśnie urządzenie, które jest wielkości znaczka pocztowego i pod wpływem promieni słonecznych potrafi oczyścić wodę z bakterii w zaledwie 20 minut.

Kwantowy satelita już na orbicie

Krzysiek Dzieliński

2016-08-19 08:00

Chiny nauka komunikacja

Chińczycy wykonali właśnie duży krok ku kwantowemu internetowi i całkowicie bezpiecznej komunikacji. Z Jiuquan Satellite Launch Center wystrzelony został satelita, na którego pokładzie znajduje się kryształ generujący parę splątanych kwantowo fotonów, które dzielą wspólny byt niezależnie od dzielących je odległości. Jest to pierwszy element nowej, globalnej sieci.

Intel prezentuje platformę Joule dla kamer RealSense

Kamil Pieczonka

2016-08-18 20:57

Intel

Intel specyfikacja platforma

Intel podczas IDF zaprezentował również platformę Joule, niewielką płytkę deweloperską z funkcją obsługi kamery Intel RealSense. Joule przeznaczona jest dla projektantów i konstruktorów rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy (IoT). Platforma umożliwia projektantom wcielenie swoich pomysłów w życie i przekształcenie ich w prototypy, a następnie wdrożenie produkcyjne w wyjątkowo krótkim czasie i przy niskich nakładach finansowych. 

NASA zamontuje w piątek dok dla osobowej kapsuły Dragon

Kamil Pieczonka

2016-08-18 10:00

dragon ISS Boeing

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że w tej chwili na wymianę astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pozwala tylko statek Sojuz, który został stworzony przez Rosjan, i za którego używanie NASA musi płacić spore pieniądze. Dlatego też jeszcze w 2012 roku amerykańska agencja kosmiczna zleciła budowę załogowych transporterów dwóm podmiotom, SpaceX oraz Boeing'owi. Oba pojazdy mają odbyć swoje pierwsze loty już w przyszłym roku, dlatego też konieczne stało się rozbudowanie ISS od specjalny dok, który pozwoli im połączyć się ze stacją kosmiczną. Ten dok jest już na orbicie dzięki ostatniemu transportowi realizowanemu przez Dragona, a w piątek nastąpi jego montaż, co będzie można obejrzeć na żywo.

Tatuaż pozwala kontrolować smartfona

Krzysztof Żołyński

2016-08-17 11:41

smartfon tablet touchpad

Microsoft Research wspólnie z MIT Media Lab stworzyli „inteligentny” tatuaż, który może być stosowany jako touchpad obsługujący smartfon lub tablet. Dodatkowo potrafi udostępniać dane za pośrednictwem NFC, albo tylko ciekawie wyglądać zmieniając kolory i migając diodami.  

Intel prezentuje gogle VR z elementami AR - projekt Alloy

Kamil Pieczonka

2016-08-16 21:06

Intel VR gogle

Dzisiaj rozpoczęła się konferencja Intel Developer Forum, która jak co roku ma miejsce w San Francisco, a która daje nam zawsze wgląd w nadchodzące plany Intela. Tym razem firma postawiła kolejny raz na technologię RealSense, którą udało się powiązać z bardzo modnymi ostatnio skrótami VR (wirtualna rzeczywistość) i AR (rzeczywistość rozszerzona). Projekt Alloy to nic innego jak kolejne gogle VR, które jednak mają kilka poważnych zalet nad innymi produktami np. od HTC czy Oculusa. Jest to też w tej chwili tylko demo technologiczne, które zostanie udostępnione w przyszłym roku wszystkim chętnym na bazie licencji open source.

Bezpieczeństwo w nowoczesnej bankowości

Kamil Pieczonka

2016-08-10 08:15

SpyShop

bezpieczeństwo NFC hakerzy

Polski sektor bankowości szybko się rozwija, a wdrażanie nowoczesnych technologii idzie w parze z dbałością o bezpieczeństwo. Sposoby przechwytywania danych bankowych stają się coraz bardziej profesjonalne, a zatem i metody ochrony muszą być dostosowane do postępu w kradzieży informacji. Owszem, najczęściej atakowani są klienci – bo, głównie z powodu nieświadomości i naiwności, przestępcy stosunkowo łatwo mogą uzyskać nieautoryzowany dostęp do ich kont (np. przy wykorzystaniu złośliwego oprogramowania przesyłanego w specjalnie spreparowanych e-mailach czy stosując celowane ataki socjotechniczne, często połączone z phishingiem). Jednocześnie nasila się jednak inne groźne zjawisko – przestępcy coraz częściej decydują się na bezpośrednie zaatakowanie banku.

Viveport - wirtualny sklep dedykowany HTC Vive

Daniel Górecki

2016-08-08 10:31

HTC VR wirtualna rzeczywistość

HTC Vive to wciąż relatywnie nowy produkt, co oznacza, że wybór aplikacji na te gogle wirtualnej rzeczywistości, które są w stanie w pełni wykorzystać potencjał tej technologii, nie jest jeszcze największy. Mamy jednak dobrą wiadomość dla użytkowników tego headsetu, ponieważ HTC zdecydowało się na wystartowanie z  Viveport, czyli sklepem dedykowanym materiałom VR.

Intel przygotowuje moduł z kamerkami do HTC Vive

Daniel Górecki

2016-08-05 10:44

Intel kamerka wirtualna rzeczywistość

Wygląda na to, że wirtualna rzeczywistość będzie istotnym elementem w trakcie Intel Developer Conference, które odbywa się w połowie miesiąca. Pracujący dla Intela inżynier Dimitri Diakopoulos  ujawnił zdjęcie HTC Vive z przytwierdzonym modułem zawierającym 6 kamerek, które prawdopodobnie posłużą do wykrywania głębi i bazują na technologii RealSense


GeekWeek poleca