Samsung przedstawia plany dotyczące przejścia na 4 nm produkcję

Daniel Górecki

2017-05-26 10:15

Samsung proces technologiczny półprzewodniki

Samsung to jeden z największych i najbardziej innowacyjnych graczy na rynku półprzewodników, więc ogłoszone przez niego plany na przyszłość mocno odbijają się na całej branży. A trzeba przyznać, że te są naprawdę ambitne, ponieważ koreański gigant zamierza zejść aż do 4 nm procesu technologicznego, a oferować będzie także nowy typ 18 nm litografii dla urządzeń IoT (Internet Rzeczy).

Samsung pokazuje superelastyczny panel OLED

Daniel Górecki

2017-05-23 13:19

oled LCD ekran

Elastyczne wyświetlacze nie są niczym nowym, ale większość z nich wygina się jedynie w mocno ograniczonym zakresie, uniemożliwiając realizację marzeń o prawdziwie elastycznej technologii. Samsung uważa jednak, że stać go na więcej i dlatego też ujawnił właśnie 9,1-calowy prototyp panelu OLED, który wygina się praktycznie w każdy możliwy sposób.

Cena BitCoina po raz pierwszy w historii przekroczyła 2000 USD

Daniel Górecki

2017-05-22 08:03

cena BitCoin kryptowaluta

Jako najpopularniejsza na świecie kryptowaluta BitCoin przeżywa ostatnio naprawdę bardzo dobry czas, szczególnie jeśli chodzi o wartość. Dopiero co informowaliśmy o tym, że cena cyfrowej waluty po raz pierwszy w historii przekroczyła 1700 USD, a maj nie dobiegł jeszcze końca, a BitCoin pochwalić może się już nową rekordową ceną 2000 USD.

Komisja Europejska nakłada 110 mln EUR grzywny na Facebooka

Daniel Górecki

2017-05-18 16:02

FaceBook UE Komisja Europejska

Po kilku miesiącach od wszczęcia postępowania Komisja Europejska zdecydowała się w końcu ukarać Facebooka grzywną w wysokości 110 mln EUR w związku z celowym wprowadzaniem w błąd Brukseli w sprawie wykorzystania danych z przejęcia WhatsApp w 2014 roku. Tym samym firma Marka Zuckerberga jest pierwszą, która ukarana została przez UE prawem odnośnie kontroli połączeń, które wprowadzono w 2004 roku.

To nie koniec problemów z WannaCry, ransomware ewoluuje

Daniel Górecki

2017-05-15 08:41

Microsoft Windows NSA

Zaraz po wykryciu ransomware (złośliwe oprogramowanie wymuszające okup za odblokowanie naszych plików) WannaCry sugerowano, że oprogramowanie będzie ewoluować, utrudniając pracę osobom zajmującym się bezpieczeństwem. W pewnym momencie wydawało się jednak, że zagrożenie udało się powstrzymać, w czym dużą zasługę miał 22-letni Brytyjczyk, który dokonać miał tego przypadkiem po tym, jak zauważył, że jedna z domen używana przez atakujących jest niezarejestrowana i zdecydował się przejąć nad nią kontrolę. Do rejestracji wystarczyło zaledwie 10 USD, a po uruchomieniu domeny okazało się, że była ona tzw. wyłącznikiem awaryjnym (kill switch).

Bitcoin - cena cyfrowej waluty przekracza rekordową wartość 1700 USD

Daniel Górecki

2017-05-10 08:46

wzrost wartość CoinDesk

Bitcoin uzyskał wczoraj kolejny istotny kamień milowy, ponieważ cena cyfrowej waluty po raz pierwszy w historii przekroczyła 1700 USD, co oznacza wzrost aż o 70% względem początku roku, kiedy za jednego bitcoina trzeba było zapłacić 997 USD. Co więcej, tylko w ciągu ostatniego tygodnia cena tej kryptowaluty wzrosła o 200 USD.

Wideoweryfikacje na MŚ 2018 w Rosji i skanowanie twarzy na finale Ligi Mistrzów

Daniel Górecki

2017-04-27 14:00

technologie piłka nożna FIFA

Chciałoby się rzec „w końcu” - szef FIFA Gianni Infantino zapowiedział, że w trakcie przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w Rosji , po raz pierwszy na tak dużej imprezie zostanie użyta wideoweryfikacja. Biorąc pod uwagę to, co działo się w ostatnich meczach Ligi Mistrzów, wydaje się, że nie ma już odwrotu od wprowadzenia tej technologii i jej przeciwnicy będą musieli się z tym pogodzić.

Techland inwestuje 40 mln PLN w centrum badań i rozwoju

Daniel Górecki

2017-04-26 17:21

gry wrocław Techland

Techland ma naprawdę bardzo ambitne plany na rozwój i po tym jak wrocławska firma stała się międzynarodowym wydawcą gier (pierwszy tytuł w ich portfolio to Torment: Tides of Numenera), dowiadujemy się o dużej inwestycji, dzięki której powstanie nowe centrum badań i rozwoju.

Lilium prezentuje prototyp podniebnej taksówki

Daniel Górecki

2017-04-21 14:28

miasta samolot powietrze

Jeśli nigdy nie słyszeliście o Lilium, to slogan tej firmy brzmi „samolot dla każdego”. Oznacza to, że firma stara się wprowadzić na rynek „pierwszy na świecie w pełni elektryczny, startujący i lądujący wertykalnie odrzutowiec”. Cel jest bardzo ambitny, ale producent wierzy, że będzie w stanie dostarczyć pojazd w formie „powietrznej taksówki” przystępny cenowo dla każdego.

Mastercard prezentuje kartę z czytnikiem linii papilarnych

Daniel Górecki

2017-04-21 09:19

testy RPA mastercard

Czytniki linii papilarnych są już praktycznie powszechne w telefonach, ale ich zastosowanie właśnie rozszerzyło się o karty kredytowe. Mastercard zaprezentował bowiem pierwszą kartę płatnościową ze zintegrowanym skanerem naszych odcisków, który wykorzystywany jest przy autoryzacji płatności. Firma chce w ten sposób zrezygnować z mało wygodnego wpisywania kodu PIN, w czasie którego zmuszeni byliśmy zasłaniać się przed niepożądanym wzrokiem.

Facebook Spaces - spotykaj się ze znajomymi w VR

Daniel Górecki

2017-04-19 12:00

Facebook

VR wirtualna rzeczywistość Oculus Rift

Oculus Rift tworzony był przede wszystkim z myślą o graniu, ale chyba nikt nie miał wątpliwości, że po wykupieniu jego twórców, czyli Oculus VR, Facebook zdecyduje się na szersze wykorzystanie tej technologii. Co prawda gry to wciąż główne zastosowanie tych gogli wirtualnej rzeczywistości, ale Zuckerberg i spółka nie ukrywają, że ich długoterminowe plany zakładają, iż VR będzie podstawą nowych społecznościowych doznań i właśnie uczyniono istotny krok w tym kierunku.

Ridley Scott mocno stawia na VR i tworzy RSA VR

Daniel Górecki

2017-04-18 10:00

AR filmy Ridley Scott

Ridley Scott słynie z zamiłowania do wykorzystywania najnowocześniejszych technologii w swoich filmach i warto wspomnieć choćby o 3D w Prometeuszu czy Marsjaninie VR. Od jakiegoś czasu mówiło się też, że pracuje on nad tajemniczym projektem wirtualnej rzeczywistości, a teraz dowiedzieliśmy się, że jego studio filmowe RSA Films utworzyło RSA VR, czyli firmę dedykowaną technologii VR, rozszerzonej rzeczywistości (AR) oraz mieszanej rzeczywistości.

 

AMD przejęło technologie bezprzewodowego VR i AR od firmy Nitero

Daniel Górecki

2017-04-11 08:18

AMD

AMD Technologia rozszerzona rzeczywistość

AMD zdaje się coraz mocniej stawiać na technologię VR, o czym świadczy jego najnowszy nabytek, dzięki któremu koncernowi może udać się dostarczyć na rynek bezprzewodowe rozwiązania w zakresie wirtualnej rzeczywistości. Firma poinformowała bowiem o przejęciu własności intelektualnej (IP) i kluczowych talentów inżynierskich od Nitero, pioniera w rozwiązaniach z zakresu fali milimetrowych mających znaleźć zastosowanie w przyszłych generacjach zestawów wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR).

Dane tysięcy klientów Wonga zagrożone

Daniel Górecki

2017-04-10 14:10

bezpieczeństwo polska dane

Braliście kiedyś szybką pożyczkę w Wonga.com? W takim razie nie mamy dla Was dobrych wieści, ponieważ jesteście w gronie osób zagrożonych - jak poinformował swoich klientów prezes firmy, Marcin Borowiecki, „prawdopodobnie doszło do nieautoryzowanego dostępu do danych klientów”. A mowa tu o takich danych, jak imię, nazwisko, adres, numer telefonu, PESEL i numeru dowodu osobistego.

Apple, Google i Amazon zainteresowane działem pamięci Toshiby

Daniel Górecki

2017-04-03 12:30

Google Apple Toshiba

Zdaje się, że nie tylko Western Digital, Micron i SK Hynix ostrzą sobie zęby na wystawiony na sprzedaż dział układów scalonych Toshiby, ponieważ jak wynika z najnowszych doniesień apetyt na niego mają także inni giganci rynku technologicznego, w tym Apple, Google i Amazon.


GeekWeek poleca