Google usprawnia Tłumacza z wykorzystaniem języka polskiego

Daniel Górecki

2017-03-23 11:00

Google tłumacz tłumaczenie

Polski oddział Google pochwalił się, że udało mu się usprawnić swojego Tłumacza Google, dzięki czemu kiedy następnym razem będziemy korzystać z tej funkcji, to odnotować mamy, iż tłumaczenie jest dokładniejsze i bardziej zrozumiałe. Było to możliwe dzięki udoskonaleniu mechanizmów przekładów z angielskiego na polski i w drugą stronę poprzez wykorzystanie do tłumaczeń technologii sieci neuronowych.

Samsung oficjalnie zapowiada wirtualnego asystenta Bixby

Daniel Górecki

2017-03-21 09:00

smartfony Samsung AI

S Voice nie mogło konkurować z Siri czy Cortaną pod względem oferowanych możliwości, dlatego tylko kwestią czasu było, kiedy Samsung zapowie własnego pełnoprawnego wirtualnego asystenta. Koncern zdecydował się na ten ruch jeszcze przed ujawnieniem nowego flagowego smartfona (Galaxy S8), który będzie stanowić pierwsze urządzenie wykorzystujące tę technologię.

Facebook może pokazać swój hardware już w przyszłym miesiącu

Daniel Górecki

2017-03-20 15:00

hardware FaceBook sprzęt

Kiedy Facebook przed rokiem utworzył zespół Building 8, który koncentrować miał się na tworzeniu sprzętu, wiele osób zastanawiało się, jak długo poczekamy na pierwsze efekty jego prac. Teraz wygląda na to, że jeszcze tylko do przyszłego miesiąca, ponieważ jak podaje Business Insider, powołując się na swoje źródła, projekty Building 8 zostaną zaprezentowane na kwietniowej konferencji F8.

Nvidia zawiązuje partnerstwo z Boschem

Daniel Górecki

2017-03-16 15:00

motoryzacja nvidia Bosch

Nvidia pochwaliła się na tegorocznych targach CES kilkoma dużymi partnerami (np. Audi i Mercedes), którzy korzystać mają z ich wydajnych układów Xavier w swoich autonomicznych autach. Teraz jednak, kiedy Intel wykupił firmę MobilEye za przeszło 15 mld USD, co pozwolić ma na opracowanie platformy sprzętowej i software’owej wykorzystywanej w wielu markach samochodów, konkurencja na tym polu pomiędzy firmami technologicznymi nabrała nowego wymiaru.

Samsung mocno inwestuje w produkcję 10 nm i 7 nm układów

Daniel Górecki

2017-03-16 10:00

proces technologiczny produkcja inwestycje

Samsung zamierza w nadchodzących miesiącach zainwestować naprawdę sporo pieniędzy w rozbudowę linii produkcyjnych układów scalonych, co pozwolić ma na uzyskanie przewagi nad konkurentami i odzyskanie utraconych na ich rzecz klientów.

Intel kupuje MobilEye za 15,3 mld USD

Daniel Górecki

2017-03-14 07:30

przejęcie wykupienie Intel

Najwyraźniej współpraca Intela MobilEye nad samojeżdżącymi autami musi układać się bardzo dobrze, ponieważ niebiescy postanowili wykupić wywodzącego się z Jerozolimy partnera za kwotę 15,3 mld USD. Oba zainteresowane podmioty potwierdziły już przejęcie, co powinno bardzo mocno wzmocnić pozycję Intela w segmencie motoryzacyjnym, ponieważ MobilEye jest jednym z największych graczy na rynku autonomicznych samochodów. Z ich technologii korzysta m.in. Tesla, natomiast ostatnio firma pracowała wraz z amerykańskim gigantem nad platformą Inert dla BMW (ta trafić ma na rynek do 2021 roku).

Samsung sfinalizował przejęcie firmy Harman

Daniel Górecki

2017-03-12 11:49

Harman Kardon audio Lexicon

Pomimo tego, że Samsung jest jedną z największych firm na świecie, to jednak koreański koncern jeszcze do niedawna wolał kupować mniejsze startupy lub też opracowywać własne technologie. To jednak uległo zmianie w listopadzie zeszłego roku, kiedy to przedsiębiorstwo ogłosiło przejęcie Harman International Industries Incorporated za kwotę 8 mld USD, a teraz Samsung potwierdził zakończenie tej transakcji.

ZTE zapłaci USA 1,19 mld USD kary

Daniel Górecki

2017-03-10 09:05

ZTE

USA kara zte

ZTE zawarło porozumienie z Departamentem Handlu i Departamentem Sprawiedliwości USA, na mocy którego chiński producent smartfonów zapłacić naprawdę wysoką karę. Firma w latach 2010-2016 łamała zasady embarga nałożonego przez Stany Zjednoczone na sprzedaż technologii dla Iranu i Korei Północnej. Wiadomo, że w przypadku azjatyckiego kraju chodzi w sumie o 283 dostawy składające się głównie z serwerów i routerów.

Samsung, Microsoft i Apple komentują inwigilację przez CIA

Daniel Górecki

2017-03-09 12:00

CIA Wikileaks inwigilacja

Zapewne słyszeliście już o wielkim wycieku dokumentów CIA ujawnionym przez WikiLeaks, ale jeśli sprawa jakoś Wam umknęła, to odsyłamy do wczorajszego newsa. Pierwsza porcja dokumentów określanych jako Vault 7 zawierała m.in. informacje o szpiegowskich taktykach agencji, która wykorzystywała luki w urządzeniach z systemem iOS, Android, Windows, a nawet telewizorach typu smart, a wśród inwigilowanych znalazły się produkty Apple, Microsoftu, Google, Linux Foundation czy Samsunga.

WikiLeaks ujawnia tajemnice CIA

Daniel Górecki

2017-03-08 08:22

Android Windows telewizory

WikiLeaks po raz kolejny dało o sobie znać i o ich najnowszym wycieku nazwanym Vault-7 będzie naprawdę głośno. Organizacja opublikowała bowiem szereg powiązanych z CIA dokumentów (dokładnie 7818 stron z 943 załącznikami) i jak twierdzi jest to największa publikacja poufnych danych związanych z Centralną Agencją Wywiadowczą.

Amazon prezentuje możliwości silnika graficznego Lumberyard

Daniel Górecki

2017-03-02 13:30

GDC 2017 demo technologiczne Amazon

Amazon opublikował w trakcie GDC 2017 dwa materiały wideo pokazujące, co deweloperzy mogą osiągnąć korzystając z Lumberyard, określanego jako darmowy silnik pod produkcje AAA zintegrowany z  AWS Cloud i Twitchem. Koncern chce tym samym zachęcić producentów gier do tworzenia z jego wykorzystaniem najbardziej ambitnych projektów.

Oppo przygotowało moduł aparatu z 5x bezstratnym zoomem

Daniel Górecki

2017-02-28 12:00

aparat zoom optyczny OPPO

Co prawda Oppo pojawiło się na tegorocznej edycji targów MWC, ale chiński producent nie przywiózł ze sobą żadnych nowych smartfonów. Nie oznacza to jednak, że firma nie miała nic ciekawego do pokazania, ponieważ podobnie jak przed rokiem zaprezentowała nową interesującą technologię do aparatów, opracowaną pod kątem mobilnego wykorzystania.

LG zaprezentuje na GDC gogle VR opracowane z Valve

Daniel Górecki

2017-02-28 11:00

VR wirtualna rzeczywistość LG

Jak wynika z najnowszych doniesień, LG postanowiło nawiązać współpracę z Valve i stworzyć headset wirtualnej rzeczywistości wykorzystujący technologię SteamVR. Tym samym koreański gigant stanie do bezpośredniej rywalizacji z HTC, które połączyło siły z Valve przy tworzeniu gogli Vive.

Nowa wersja bezpłatnego Kaspersky Password Manager

Kamil Pieczonka

2017-02-27 06:30

Kaspersky Lab

badania bezpieczeństwo w sieci kaspersky

Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu nowej wersji swojego rozwiązania - Kaspersky Password Manager dostępnego na licencji freemium. Aplikacja oferuje użytkownikom zdalny dostęp do haseł za pośrednictwem portalu My Kaspersky, automatyczną weryfikację bezpieczeństwa wprowadzanych haseł, kontrolę głosową oraz inne przydatne funkcje, które są już dodatkowo płatne.

Qualcomm zapowiada referencyjny headset VR ze Snapdragonem 835

Daniel Górecki

2017-02-24 13:30

Qualcomm specyfikacja Leap Motion

Qualcomm zapowiedział właśnie nowy zestaw deweloperski VR bazujący na Snapdragonie 835. Sprzęt opracowany został przy współpracy z firmą Leap Motion, która specjalizuje się w technologii do śledzenia ruchów naszych rąk. Sam zestaw zawiera headset stanowiący referencyjny design, który posłużyć ma innym producentom za wzór przy tworzeniu podobnych gogli.


GeekWeek poleca