ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Prezentowy poradnik komunijny 2017

Daniel Górecki

2017-05-04 17:21

Redakcja

smartfon laptop klawiatura

Chociaż aura za oknem na to nie wskazuje, właśnie rozpoczął się sezon maturalny, a w najbliższy weekend startują też komunie. W związku z tym ostatnim warto pomyśleć o odpowiednich prezentach, a w wyborze upominku pomoże Wam przygotowany przez nas poradnik. Przedstawione tu technologiczne propozycje nadadzą się także na inne okazje, więc jeśli szukacie prezentu, który będzie nie tylko modny i udany, ale i rozwijający i choć trochę praktyczny, to zapraszamy do lektury.

Prezentowy poradnik komunijny 2016

Daniel Górecki

2016-04-26 17:00

Redakcja

smartfon laptop klawiatura

Sezon komunijny zacznie się lada moment i chociaż wszyscy myślami jesteśmy raczej przy zbliżającej się majówce i pierwszych grillach, to warto zawczasu pomyśleć o odpowiednich prezentach, żeby później uniknąć nerwowego biegania po sklepach. Oczywiście co roku obiecujemy sobie, że nie damy się porwać szaleństwu kupowania na komunię drogich prezentów, ale ostatecznie i tak mu ulegamy, serwując dzieciakom wypasionego laptopa czy konsolę. 

Czy to już koniec ery tabletów?

Daniel Górecki

2016-03-23 16:00

Redakcja

HTC Samsung Apple

Co prawda tablety stawiały nieśmiałe pierwsze kroki jeszcze przed pojawieniem się iPadów (warto wspomnieć tu choćby o Microsoft Tablet PC, który został zaprojektowany i wyprodukowany przez HP), ale rewolucja z nimi związana rozpoczęła się dopiero w 2010 roku wraz z pojawieniem się na rynku pierwszego urządzenia Apple z tej rodziny. W tym samym roku doczekaliśmy się premiery pierwszego androidowego tabletu, czyli Galaxy Tab od Samsunga, a następnie rynek zalały podobne produkty od innych producentów. Sześć lat później sytuacja wygląda zgoła odmienne i technologia, która jeszcze kilka lat temu jawiła się jako przełomowa i rewolucyjna, obecnie zdaje się być na wymarciu.

MWC 2016 - najciekawsze urządzenia zaprezentowane na targach

Daniel Górecki

2016-02-25 20:50

Redakcja

targi Mobile World Congress HTC Vive

Tegoroczna edycja targów Mobile World Congress już za nami, tradycyjnie więc przygotowaliśmy dla Was podsumowanie z najciekawszymi naszym zdaniem produktami zaprezentowanymi w Barcelonie. Trzeba przyznać, że obyło się tu bez większych niespodzianek, no chyba, że za takowe uznamy znikomą ilość tabletów oraz smartwatchy zaprezentowanych na targach. Wyraźnie widać, że spowolnienie sprzedaży zaowocowało w przypadków tych pierwszych zupełnie innym cyklem wypuszczania nowych urządzeń przez ich producentów. 

MWC 2015 w pigułce - najciekawsze urządzenia mobilne

Daniel Górecki

2015-03-07 12:00

Redakcja

Samsung podsumowanie Barcelona

Tegoroczna edycja targów Mobile World Congress (MWC) już za nami, przyszedł więc czas na małe podsumowanie tego, co zaprezentowano przez ostatni tydzień w Barcelonie. Nie brakowało tu zapowiedzi nowych flagowych smartfonów i tabletów, a także urządzeń mobilnych, które przykuwały uwagę nie tylko specyfikacją, ale i zastosowanymi technologiami - trzeba jednak przyznać, że w tym roku zabrakło jakichś większych zaskoczeń, bo o te przecież trudno, kiedy zewsząd docierają do nas liczne przecieki.

Polecane tablety - marzec 2015

Daniel Górecki

2015-03-05 19:09

tablet specyfikacja cena

W ostatnim czasie zaobserwować możemy lekkie spowolnienie na rynku tabletów, co spowodowane jest w głównej mierze nasyceniem tego sektora. Nic więc dziwnego, że na sklepowych półkach pojawia się nieco mniej nowych modeli i od naszego ostatniego zestawienia z listopada nie doczekaliśmy się zbyt wielu ciekawych produktów, które byłyby w stanie solidnie namieszać. Dlatego też postanowiliśmy zaprezentować inne ciekawie propozycje warte uwagi w swojej kategorii cenowej, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

CES 2015 - najciekawsze produkty pokazane na targach

Daniel Górecki

2015-01-11 13:32

Redakcja

LG oled USB

Tegoroczna edycja targów CES nie przyniosła zbyt wielu zaskakujących nowości, które miałyby szansę zrewolucjonizować oblicze rynku technologicznego w najbliższym czasie, co nie oznacza oczywiście, że w Las Vegas w ogóle zabrakło interesujących nas produktów. Postanowiliśmy więc wybrać najciekawsze z nich, a przynajmniej takie, które mają szansę namieszać nieco na rynku lub też z innych powodów wydają się intrygujące.

Świąteczny poradnik prezentowy 2014

Daniel Górecki

2014-12-08 19:38

Redakcja

konsole myszka słuchawki

Jak co roku o tej porze zaczynamy zastanawiać się nad świątecznymi prezentami dla najbliższych (albo samych siebie) i jak zawsze w końcu stajemy przed dylematem, co wybrać. Oczywiście wszystko zależy od osoby, którą chcemy obdarować, a także zasobności naszego portfela, ale i tak postanowiliśmy Wam trochę pomóc. Jeśli więc poszukujecie upominku albo całkiem drogiego prezentu dla miłośnika nowych technologii, to zapraszamy do lektury naszej listy, na której znajdziecie wiele interesujących propozycji w różnych przedziałach cenowych. No to co w tym roku przyniesie Mikołaj? :)

NVIDIA Shield - Direct Stylus i Dabbler - malowanie po ekranie

Kamil Pieczonka

2014-11-21 02:00

rysik nvidia Android

Tablet NVIDIA Shield pojawił się na rynku już kilka miesięcy temu, ale teraz pojawiła się bardzo dobra okazja aby go przetestować, bo własnie wczoraj model ten otrzymał aktualizację systemu do wersji 5.0 (Android Lollipop). Zanim jednak zaprezentujemy Wam pełnię możliwości tego urządzenia, przyjrzymy się dokładniej jednej z jego ważniejszych i bardziej przydatnych funkcji, czyli rysikowi Direct Stylus 2.0 oraz aplikacji Dabbler, która wprowadza sporo świeżości, jeśli chodzi o "malowanie na ekranie". Czy tablet Shield jest w stanie zagrozić dedykowanym tabletom graficznym? Odpowiedź znajdziecie w tekście.

Tablet Shield - przenośna konsola o dużych możliwościach

Kamil Pieczonka

2014-11-28 02:45

nvidia test kontroler

Rynek tabletów z systemem Android zdominowany został raczej przez tanie urządzenia, czyli takie kosztujące od nawet 200 do maksymalnie 1000 PLN i raczej niewielu producentów celuje w klientów "premium" ze swoimi produktami. NVIDIA postanowiła jednak pójść pod prąd i wprowadzić do swojej oferty jeden model tabletu, z najbardziej uniwersalną przekątną ekranu (8 cali) i ceną, która może nie jest najniższa, ale którą rekompensuje specyfikacja i dodatkowe możliwości, a tych jest sporo. Ostatnio opisywałem Wam aplikację Dabbler, do rysowania na ekranie tabletu, a dziś zajmiemy się grami, bo tablet Shield może w tej materii zaspokoić potrzeby niemal każdego gracza.

Polecane tablety - listopad 2014

Daniel Górecki

2014-11-05 17:16

Android Samsung Windows

Podobnie jak ma to miejsce w całym sektorze urządzeń mobilnych, na rynku tabletów nieustannie przybywa nowych propozycji, mamy więc dla Was kolejne zestawienie, które może okazać się pomocne przy wyborze odpowiedniego dla siebie modelu. Tradycyjnie już urządzenia podzielone są na grupy cenowe, aby każdy mógł znaleźć sprzęt na własną kieszeń - nie zabrakło zatem tańszych modeli, których cena nie przekracza 300 PLN, tabletów o najkorzystniejszym stosunku ceny do wydajności, a także nieco droższych propozycji o cenie przekraczającej 1000 PLN.

Top 15 rekomendowanych laptopów na powrót do szkoły

Daniel Górecki

2014-08-25 17:00

Lenovo Acer Asus

Sezon szkolny zbliża się wielkimi krokami, o czym przypominają kolorowe wystawki w każdym możliwym supermarkecie, przyszła więc pora na wybór nowego laptopa. Przecież powszechnie wiadomo, że nowy komputer od ręki poprawia oceny :), a że jesienią obserwujemy zazwyczaj wysyp nowych gier, to już tylko mały gratis. Jeśli sami nie możecie się zdecydować na konkretny model lub przeraża Was ogromny wybór dostępny na rynku, to przychodzimy z pomocą.

Rzut okiem: Acer Aspire Switch 10 - konkurencja dla T100?

Kamil Pieczonka

2014-08-05 16:23

notebook Acer recenzja

Elegancki, funkcjonalny a do tego tani - Acer Aspire Switch 10 wydaje się łączyć wszystkie te przymiotniki, stając się z miejsca realną alternatywą dla modelu Asus T100. Hybrydy z systemem Windows 8.1, którą należy uznać za jedno z objawień 2014 roku. Sprawdźmy zatem jak Acer spisze się w warunkach domowych, również w takich w których T100 wiedzie prym.

Prezentowy poradnik komunijny 2014

Daniel Górecki

2014-05-12 18:33

FrazPC

konsole smartfony poradnik

Chociaż może pogoda za oknem na to nie wskazuje, pierwsza dekada maja już za nami, czyli sezon komunijny w pełni. Nie da się ukryć, że obecnie podchodzi się do niego nieco inaczej niż kilka czy kilkanaście lat temu i wręczenie tradycyjnego zegarka często odbierane bywa jako nietakt, dlatego podobnie jak w zeszłym roku przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik prezentowy. Nie będziemy wnikać w to, czy kupowanie drogich prezentów i skupianie się na nowych zabawkach zamiast duchowym wymiarze tego dnia jest na miejscu, bo doskonale zdajemy sobie sprawę z panującej ostatnio mody na coraz droższe „upominki” i po prostu zaprezentujemy Wam przegląd nowinek technologicznych, które mogą wywołać uśmiech na twarzy obdarowanego „komunisty”.

Prestigio MP4 Quantum 7.85 3G i Goclever Insignia 785 Pro - test

Kamil Pieczonka

2014-04-25 12:25

ARM tablet Prestigio

Dzisiejszy artykuł będzie nietypowy z kilku powodów. Po pierwsze: po długiej przerwie prezentujemy na łamach FrazPC.pl test tabletów na platformie Android. Po drugie: będzie to pojedynek dwóch urządzeń napędzanych dwoma różnymi SoC. Po trzecie: sprawdzimy dwa tablety z zupełnie różnych przedziałów cenowych I po czwarte, nie będzie to wideo recenzja. Smaczków w tym teście będzie co niemiara. Zapraszamy w takim razie na szczegółowy przegląd dwóch urządzeń mobilnych, firmy Goclever i Prestigio!