AMD Ryzen - nowe wyniki wydajności

Daniel Górecki

2016-12-21 10:00

AMD procesor test

Odliczamy już ostatnie tygodnie do premiery procesorów AMD Ryzen, a tymczasem kolejne doniesienia dostarczają nam informacji na temat ich wydajności, potwierdzając, iż mamy tu do czynienia z układami skierowanymi do entuzjastów.

Laptopowy procesor Intel Core i7-7700HQ przetestowany

Daniel Górecki

2016-12-19 09:00

laptop procesor Intel

Na początku przyszłego roku spodziewamy się nie tylko premiery stacjonarnych procesorów Kaby Lake, ale również hi-endowych układów z tej rodziny dedykowanych laptopom. Portal LaptopMedia zdołał przetestować już nawet model Intel Core i7-7700HQ i postanowił podzielić się z nami wynikami. 

Testy Core i7 7700K wskazują na słabą pastę termoprzewodzącą

Daniel Górecki

2016-12-16 12:30

chłodzenie procesor Intel

Pomimo że wciąż czekamy na oficjalną premierę desktopowych procesorów Intel Kaby Lake, to wiele osób zdołało już położyć swoje ręce na tych układach i w związku z tym do sieci regularnie trafiają kolejne wyniki ich testów. Tym razem jeden z użytkowników forum Anandtech o nazwie RichUK uzyskał dostęp do modelu Core i7 7700K i postanowił podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami.

AMD oficjalnie zapowiada procesory Ryzen

Daniel Górecki

2016-12-14 09:00

AMD

AMD wydajność CPU

Zgodnie z planem na wczorajszej konferencji prasowej zatytułowanej New Horizon AMD zapowiedziało nowe procesory bazujące na architekturze Zen. Te nazywać będą się Ryzen, lecz stacjonarna platforma znana jest również jako Summit Ridge. Producent potwierdził, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i ich premiera w pierwszym kwartale 2017 roku jest niezagrożona.

Pierwsze procesory Zen dla entuzjastów nazywają się Ryzen

Daniel Górecki

2016-12-13 12:00

AMD CPU procesory

AMD zdecydowało się najwyraźniej na nazwę Ryzen dla swoich nadchodzących procesorów bazujących na architekturze Zen, które skierowane są na rynek konsumencki, a konkretniej do entuzjastów. Ich premiera spodziewana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku, a w trakcie dzisiejszej konferencji New Horizon otrzymać powinniśmy nieco szczegółów.

Skylake-X zadebiutuje na targach Gamescom 2017

Daniel Górecki

2016-12-12 09:42

Intel data premiery procesory

Dużymi krokami zbliżamy się do premiery stacjonarnych procesorów Kaby Lake, ale entuzjaści PC patrzą nieco dalej w przyszłość, wypatrując premiery serii Skylake-X i być może Kaby Lake-X. Jak wynika z informacji do jakich dotarł portal DigiTimes, te zadebiutować powinny w trzecim kwartale przyszłego roku, a ich prezentacji spodziewać możemy się w trakcie targów Gamescom.

Intel będzie licencjonować technologię AMD dla swoich iGPU?

Daniel Górecki

2016-12-07 10:00

AMD Radeon Intel

W maju tego roku Kyle Bennett z HardOCP napisał artykuł, w którym podawał, co według jego informacji dzieje się wewnątrz AMD. Bazując na konwersacjach z kilkoma obecnymi (w owym czasie) oraz byłymi pracownikami firmy doszedł do wniosku, że Raja Koduri, szef działu Radeon Technologies Group (RTG), chce odłączyć się od reszty AMD i utworzyć coś na wzór „ATI”. Kluczem do realizacji tego celu miało być zaś dostarczenie technologii GPU do odwiecznego rywala AMD, czyli Intela. Historia ta wydawała się wtedy grubymi nićmi szyta, ale jak się okazuje może być prawdziwa.

Kolejne wyniki testów procesora Core i7-7700K (Kaby Lake)

Daniel Górecki

2016-12-05 13:30

procesor Intel wydajność

Intel na początku przyszłego miesiąca wypuści na rynek procesory z serii Kaby Lake dedykowane stacjonarnym platformom, w związku z czym powoli otrzymujemy coraz więcej konkretów na ich temat. Niestety najnowsze doniesienia zdają się potwierdzać dość rozczarowujące wyniki nowej architektury, gdzie niewielki wzrost wydajności zawdzięczany jest jedynie wyższemu taktowaniu CPU.

AMD zapowiada konferencję New Horizon poświęconą procesorom Zen

Daniel Górecki

2016-11-30 10:00

Gaming AMD procesory

Już niedługo powinniśmy otrzymać więcej oficjalnych informacji na temat procesorów Zen od AMD, ponieważ amerykański producent poinformował, że za dwa tygodnie doczekamy się specjalnej konferencji o nazwie „New Horizon”, na której zaprezentowane zostaną nadchodzące układy. Poza tym z zapowiedzi wynika, że firma zamierza skoncentrować się na gamingowych możliwościach tych produktów.

Procesor Intel Core i7-7700K (Kaby Lake) przetestowany

Daniel Górecki

2016-11-30 08:14

procesor Intel wydajność

Powoli zaczyna do nas docierać coraz więcej informacji na temat procesorów Kaby Lake, a najnowsze przecieki dostarczają wyniki testów najwydajniejszego modelu z tej rodziny, czyli Core i7-7700K. Ten flagowy układ 7. generacji procesorów Intela, podobnie zresztą jak cała seria, powinien zadebiutować na rynku na początku przyszłego roku w okolicach targów CES.

Stacjonarne procesory Kaby Lake w przedsprzedaży w Europie

Daniel Górecki

2016-11-28 11:30

Intel ceny procesory

Intel zdradził już, że na premierę stacjonarnych procesorów z rodziny Kaby Lake będzie musieli poczekać do początku przyszłego roku, ponieważ te pojawić mają się na sklepowych półkach dopiero w styczniu – te powoli zaczynają jednak debiutować w ofercie niektórych sklepów, które rozpoczęły przedsprzedaż układów.

AMD Summit Ridge. SR7 - wydajność Core i7 5960X za połowę ceny?

Daniel Górecki

2016-11-27 12:09

AMD procesor wydajność

Powoli zbliżamy się do premiery pierwszych procesorów AMD bazujących na architekturze Zen i w związku z tym zaczyna docierać do nas coraz więcej informacji na ich temat. Najnowsze doniesienia są niezwykle ciekawe, ponieważ odnoszą się do ceny i wydajności serii Summit Ridge.

Obiecujące wyniki testów procesora Intel Core i3 7350K

Daniel Górecki

2016-11-25 12:26

procesor Intel testy

W sieci pojawiły się właśnie wyniki benchmarków nadchodzącego procesora Intel Core i3 7350K i trzeba przyznać, że te są całkiem obiecujące. Ten dwurdzeniowy odblokowany układ z rodziny Kaby Lake przebija wydajnością niemal wszystkie dotychczasowe czterordzeniowe procesory i5 (poza kilkoma wyjątkami), a biorąc pod uwagę jego możliwości w zakresie OC może zbliżyć się w tym zakresie do i7 z rodziny Sandy Bridge.

Xeon E5-2699 V5 - serwerowy procesor Intela z 32 rdzeniami

Daniel Górecki

2016-11-22 12:30

procesor specyfikacja zdjęcia

Intel przygotowuje się do wypuszczenia nowych procesorów serwerowych Skylake-EP Xeon E5, które trafić mają na rynek w połowie przyszłego roku. Jak wynika zaś z najnowszych przecieków prosto z Chin, nadchodzący topowy model Xeon E5-2699 V5 zdaje się być odpowiedzią Intela na serwerową platformę Naples, która szykowana jest przez AMD.

Szczegóły nadchodzących chipsetów Z270 Express i H270 Express

Daniel Górecki

2016-11-21 15:00

Intel chipset płyty glówne

Na początku przyszłego roku spodziewamy się wysypu nowych płyt głównych z podstawką LGA1151 i chipsetem Intela z serii 200. Te oczywiście przygotowane zostaną z myślą o premierze procesorów Kaby Lake, a w sieci pojawiły się właśnie nowe szczegóły odnośnie układu Z270 Express, który skierowany będzie do systemów skoncentrowanych na wydajności oraz H270 Express do nieco mniej wymagających zastosowań. Pytanie tylko, czym różnić będą się one od Z170 i H170?


GeekWeek poleca