Mobilne układy Zen mogą zadebiutować w drugim kwartale 2017 r.

Daniel Górecki

2016-09-20 08:16

AMD notebooki data premiery

Rynek notebookowych procesorów od dłuższego czasu zdominowany jest przez Intel, szczególnie w segmencie wydajnościowym, gdzie AMD nie ma praktycznie żadnej odpowiedzi na układy Core ix. W przyszłym roku sytuacja może jednak ulec zmianie, a to za sprawą architektury Zen, która pozwolić ma czerwonej ekipie na rywalizuję z Intelem nie tylko w przypadku komputerów stacjonarnych, ale i mobilnych.

Flagowy procesor Core i7-7700K w ofercie internetowego sklepu

Daniel Górecki

2016-09-19 12:00

procesor Intel chipset

Topowy procesor Kaby Lake trafił do oferty jednego z internetowych sklepów na kilka miesięcy przed swoją premierą - model znany jako Core i7-7700K ma być flagowym układem bazującym na siódmej generacji Intela, która zapewnić ma nie tylko przyspieszenie zegarów, ale również solidny wzrost w zakresie IPC.

 

Intel pierwszy raz od ponad 2 lat zwiększa prognozowany przychód

Daniel Górecki

2016-09-18 10:27

Intel PC komputery

Intel po raz pierwszy od przeszło dwóch lat zwiększył swoje prognozy kwartalnych przychodów, co ma oczywiście związek z poprawiającym się popytem ma tradycyjne komputery. Tym samym amerykański gigant spodziewa się, że w trzecim kwartale uzyska ok. 15,6 mld USD obrotów (plus minus 300 mln USD), natomiast wcześniej oczekiwano 14,9 mld USD (plus minus 500 mln USD).

Harmonogram wydawniczy Intela w zakresie mobilnych procesorów

Daniel Górecki

2016-09-14 13:00

Intel notebooki procesory

W sieci, a konkretniej na forum Anandtech, pojawił się nowy harmonogram Intela, który zdradza nam plany koncernu w zakresie procesorów na rok obecny, przyszły oraz początek 2018.

Asus Zenbook Flip UX360 już wkrótce z procesorami Kaby Lake

Daniel Górecki

2016-09-12 14:00

laptop Asus procesor

Zenbook Flip UX360, czyli mierzący tylko 13,9 mm grubości oraz ważący 1,3 kg konwertowalny notebook Asusa, to ciekawy produkt, który oferuje sporą funkcjonalność w stylowej formie. Ten zadebiutował na rynku latem tego roku, ale już niedługo doczeka się odświeżenia, a to za sprawą nowych procesorów Intela.

AMD zapowiada APU siódmej generacji - Bristol Ridge

Daniel Górecki

2016-09-06 09:17

AMD

AMD procesor premiera

AMD zapowiedziało, że pierwsze stacjonarne systemy komputerowe z procesorami APU 7 generacji (Bristol Ridge) pojawią się w ofertach HP i Lenovo jeszcze w tym roku i niekoniecznie mowa o tu o jego końcówce. Warto jednak pamiętać, że chodzi o komputery OEM, a nie dostępność w kanale sprzedaży komponentów, ale mimo wszystko poznaliśmy szczegóły samej platformy oraz poszczególnych modeli.

Procesory Kaby Lake i Zen będą wspierane tylko przez Windows 10

Daniel Górecki

2016-09-03 10:23

Microsoft wsparcie procesory

Jeśli pomimo nacisków ze strony Microsoftu wciąż nie zdecydowaliście się na przesiadkę  na system operacyjny Windows 10, to w świetle najnowszych informacji lepiej zachowajcie także swój dotychczasowy procesor. Gigant z Redmond już wcześniej sugerował, że nie zamierza wspierać nowych procesorów na starszych Windowsach i zamierza dotrzymać słowa.

Debiut procesorów Intel Apollo Lake

Daniel Górecki

2016-09-02 10:30

Intel Atom CPU

Kilka dni temu doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi procesorów Kaby Lake, ale to nie jedyne nowe układy, którymi Intel postanowił się pochwalić w tym tygodniu, ponieważ koncern zaprezentował także serię Apollo Lake dedykowaną urządzeniom mobilnym podstawowego poziomu, w tym laptopom i hybrydom.

Intel zapowiada procesory Kaby Lake

Daniel Górecki

2016-08-30 19:30

Intel specyfikacja procesory

Intel zdecydował się w końcu na oficjalną zapowiedź kolejnej generacji procesorów Core, które znane są pod nazwą kodową Kaby Lake. Układy te początkowo dostępne będą jedynie w niskonapięciowych seriach U oraz Y o TDP od 4,5W do 15W, które skierowane są do ultrabooków, tabletów i konwertowalnych urządzeń, a na wydajniejsze modele będziemy musieli nieco poczekać, ponieważ stacjonarne procesory oraz wydajniejsze wersje dla laptopów zadebiutują dopiero w styczniu przyszłego roku.

Nowe szczegóły na temat procesorów Intel Kaby Lake

Daniel Górecki

2016-08-29 14:21

Intel specyfikacja procesory

Intel rozpoczął już rozsyłanie procesorów Kaby Lake do producentów laptopów i pierwszych produktów korzystających z układów 7. generacji powinniśmy spodziewać się na jesieni. Jak na razie amerykański gigant nie jest jednak zbyt skory do zdradzania szczegółów nowych procesorów i ujawnił jedynie, że te bazować będą na 14 nm procesie technologicznym.

Microsoft wydłuża wsparcie dla układów Skylake na starszych OS

Daniel Górecki

2016-08-13 10:33

Microsoft windows 7 wsparcie

Microsoft po raz kolejny wycofał się ze swojej decyzji o wczesnym zakończeniu wsparcia dla urządzeń z procesorami Skylake pracującymi na systemach Windows 7 8.1. Przypominamy, że pierwotnie gigant z Redmond ogłosił tę kontrowersyjną decyzję w styczniu tego roku, kiedy to zakładał, że zaprzestanie wsparcia starszych OS na nowych procesorach Intela po 17 lipca 2017 roku. 

Procesor AMD Zen przetestowany w Ashes of the Singularity

Daniel Górecki

2016-08-12 10:00

AMD procesor wydajność

Wciąż wyczekujemy jakichś oficjalnych szczegółów na temat szykowanych przez AMD procesorów z rodziny Zen, ale jak na razie producent nie jest zbyt wylewny i musimy zadowolić się kolejnymi przeciekami. Po nowych układach CPU czerwonej ekipy spodziewamy się naprawdę dużego skoku wydajności, ale wyniki benchmarków jakie ukazały się w sieci budzą mieszana uczucia.

Plan wydawniczy procesorów od AMD

Daniel Górecki

2016-08-10 12:00

AMD CPU procesory

Teraz, kiedy karty graficzne AMD z rodziny Polaris zadebiutowały już na rynku, nasz wzrok zwrócony jest w stronę nadchodzących procesorów tego producenta, w tym długo wyczekiwanych układów Zen, którymi firma ma w końcu szansę nieco namieszać na rynku. Na forum portalu SemiAccurate ukazał się najnowszy harmonogram koncernu, ukazujący plany wydawnicze AMD odnośnie procesorów na ten i przyszły rok, który zdaje się potwierdzać docierające do nas od jakiegoś czasu przecieki.

AMD potwierdza pierwsze dostawy procesorów ZEN w tym roku

Daniel Górecki

2016-07-25 11:15

AMD specyfikacja procesory

W trakcie prezentacji swoich najnowszych wyników finansowych AMD potwierdziło, że pierwsze dostawy procesorów Zen nastąpią jeszcze pod koniec tego roku, ale na masową dostępność będziemy musieli poczekać do początku 2017 roku. Tym samym raczej nie powinniśmy się już nastawiać na premierę pecetowych wersji tych układów jeszcze w tym roku, ponieważ w czwartym kwartale bieżącego roku realizowane mają być jedynie ograniczone dostawy procesorów Zen dla partnerów firmy, którzy będą mogli je sprawdzić i ocenić zanim wykorzystają je swoich produktach.

Intel szykuje 6-rdzeniowe procesory Coffee Lake

Daniel Górecki

2016-07-23 10:00

Intel procesory 6 rdzeni

Wygląda na to, że podobnie jak w ostatnim czasie z procesorami HEDT, Intel planuje zwiększyć liczbę rdzeni także w swoich konsumenckich układach i w końcu doczekamy się 6-rdzeniowych wariantów w mainstreamowej ofercie tego producenta, a nie tylko w bardzo drogich seriach dla entuzjastów.


GeekWeek poleca