Jim Keller prawdopodobnie zatrudniony przez Samsung

Daniel Górecki

2015-10-26 11:35

Samsung AMD CPU

Jim Keller to niewątpliwie jedna z największych postaci jeśli chodzi o branżę technologiczną - ten legendarny już projektant procesorów zaangażowany był w kilka bardzo znaczących projektów, zarówno dla AMD, jak i Apple. Wśród jego największych dokonań wymienia się choćby procesory K7 i K8, a ostatnio pracował także nad nadchodzącą architekturą CPU Zen.

AMD może przygotować układy SoC dla przyszłych iMaców

Daniel Górecki

2015-10-21 07:58

Apple AMD procesor

W sieci pojawiły się nowe informacje, jakoby AMD miało przygotowywać układy SoC dla przyszłych komputerów iMac od Apple. Jak na razie nie uzyskaliśmy jednak żadnego oficjalnego potwierdzenia, a brak możliwości weryfikacji tych rewelacji sprawia, że radzimy zachować do nich odpowiedni dystans.

Procesory Cannonlake oferować będą do 8 rdzeni

Daniel Górecki

2015-10-02 13:00

Intel procesory 8 rdzeni

W serwisie LinkedIn, który niejednokrotnie był już źródłem ciekawych informacji, dostrzeżono interesujący wpis jednego z inżynierów Intela, który pracuje obecnie nad procesorami Cannonlake. Z jego profilu wynika bowiem, że nachodzące 10 nm układy wciąż oferować będą maksymalnie do 8 rdzeni CPU w przypadku hi-endowych wariantów dla komputerów stacjonarnych i stacji roboczych.

AMD PRO - nowe profesjonalne układy APU

Daniel Górecki

2015-10-01 11:00

AMD

AMD Radeon specyfikacja

AMD zaprezentowało swoją nową linię procesorów dla profesjonalistów, która ma być najwydajniejszą serią układów APU od tego producenta. Procesory AMD PRO poprzednio znane były pod nazwami „Carrizo PRO” oraz „Godavari PRO” i skierowane są zarówno do urządzeń mobilnych, jak i komputerów stacjonarnych. Układy te powstały z myślą o systemie Windows 10 i dostępne są już w pierwszych notebookach z tym OS obecnych w sprzedaży.

Korzystanie z pamięci DDR3 może uszkodzić procesory Skylake

Daniel Górecki

2015-09-29 13:00

DDR3 Intel procesory

Najnowsze procesory Intela z rodziny Skylake oficjalnie wspierają jedynie pamięci DDR3L oraz DDR4, ale na rynku bez problemu można znaleźć płyty główne, które obsługują nowe układy, a także moduły DDR3. I pomimo tego, że Skylake działają z pamięciami poprzedniej generacji, to jednak zdaniem Intela długotrwałe korzystanie z tego typu DRAM może uszkodzić nasze procesory.

AMD zleca produkcję procesorów Zen firmie TSMC

Daniel Górecki

2015-09-25 11:30

AMD proces technologiczny procesory

Najnowsze nieoficjalne doniesienia wskazują, że AMD postanowiło zlecić produkcję swoich mocno wyczekiwanych procesorów Zen firmie TSMC, która posłuży się w tym wypadku swoim 16 nm procesem technologicznym FinFET. Ten ruch „Czerwonych” wynikać ma z obaw koncernu o stan 14 nm procesu FinFET swojego drugiego partnera, czyli Globalfoundries.

Jim Keller opuszcza szeregi AMD

Daniel Górecki

2015-09-21 09:57

AMD CPU architektura

AMD musi się pogodzić ze stratą jednego z najważniejszych pracowników, „czerwoną” ekipę opuszcza bowiem legendarny już projektant procesorów, Jim Keller. Co ciekawe, AMD udało się nakłonić go do powrotu do firmy zaledwie trzy lata temu i wydawało się, że jest to nabytek, który sprawi, że koncern ponownie nawiąże wyrównaną walkę na rynku układów CPU.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 155.

Kamil Pieczonka

2015-09-18 08:16

Android Apple Canon

Regularnością nie grzeszymy, ale zawsze ciekawe newsy dostarczymy ;-). Dzisiaj powiemy o architekturze Zen od AMD, która zalicza kolejne opóźnienie, nowych produktach Apple - iPhone 6S/6S Plus oraz iPad Pro, a także o coraz większej popularności Lollipopa. Poza tym przyjrzymy się porażce Amazona na polu smartfonów i kontrowersyjnej informacji zamieszczonej na stronach Sony dotyczącej smartfonów Xperia Z. Powiemy wam też jak to Windows 7 potrafi sam  z siebie pobrać pliki aktualizacyjne do Windows 10, zapowiemy aktualizację Xbox One, która przyniesie kompatybilność z gram z Xbox 360 oraz powiemy o kilku grach, w tym między innymi dodatku do Wiedźmina - Serca z kamienia. Na koniec zostawiliśmy kilka newsów od Canona, a w nich miedzy innymi nowe gogle VR oraz sensor APS-H o rozdzielczości bagatela 250 MPix. Zapraszamy do oglądania!

Mainstreamowe procesory Skylake dostępne od końca września

Daniel Górecki

2015-09-16 14:00

Pentium Celeron data premiery

Intel w pierwszych dnia września ujawnił całą gamę swoich procesorów Intel “Skylake”, w tym modele stacjonarne oraz mobilne z serii Core i Pentium. Poznaliśmy wtedy specyfikację aż 46 nowych modeli, w tym 18 dedykowanych komputerom stacjonarnym - te ostatnie trafiły już na rynek w Azji, jednak jak na razie są nieosiągalne zarówno w Europie, jak i USA.

Intel: Rezygnacja z desktopowych Broadwelli była błędem

Daniel Górecki

2015-09-15 12:40

Intel desktop procesory

Intel w trakcie tegorocznego Citi Global Technology Conference przyznał, że marginalizacja rynku PC poprzez pominięcie desktopowych procesorów Broadwell była błędem. Szef działu Client Computing Group, Kirk Skaugen, zdradził, że brak stacjonarnych układów Intel Core  piątej generacji negatywnie odbił się na przychodach firmy.

Procesory Intel Broadwell-E zaliczą opóźnienie

Daniel Górecki

2015-09-10 12:00

Intel opóźnienie data premiery

Stacjonarne procesory Broadwell-E spodziewane były na początku przyszłego roku, ale wygląda na to, że desktopowi entuzjaści będą zmuszeni uzbroić się w nieco więcej cierpliwości, ponieważ najnowsze doniesienia wskazują na małe opóźnienie debiutu.

AMD przygotowuje dwa nowe układy APU i jednego Athlona

Daniel Górecki

2015-09-10 08:55

AMD procesor specyfikacja

AMD przymierza się właśnie do rozszerzenia swojej oferty pod podstawkę FM2+ o trzy nowe produkty, dwa układy APU - A10-7890K i A8-7690K oraz procesor Athlon X4 880K. Wszystkie trzy układy pojawiły się liście kompatybilności płyt głównych ze wspomnianym gniazdem od Biostar - wspomina się tu o architekturze „Kaveri”, ale najprawdopodobniej chodzi tu o serię „Godavari” (tzw. Kaveri Refresh).

Intel prezentuje całą gamę procesorów Core 6. generacji

Kamil Pieczonka

2015-09-03 09:00

Intel

all-in-one Intel notebooki

Intel prezentuje rodzinę procesorów  Intel® Core™ szóstej generacji. Układy otwierają nowy rozdział w rozwoju technologii i zmieniają sposób, w jaki użytkownicy wchodzą w interakcję z urządzeniami. Procesory Intel Core szóstej generacji zapewniają wyższą wydajność przy najniższym jak dotąd zużyciu energii. Najnowsze układy trafią do szerokiej gamy urządzeń - od ultraprzenośnych komputerów, takich jak Intel Compute Stick, przez urządzenia 2w1, komputery stacjonarne i All-in-One, po mobilne stacje robocze.

Szczegóły procesorów Intela z serii Skylake-Y

Daniel Górecki

2015-08-28 15:15

procesor Intel układ mobilny

Intel przygotowuje kilka serii procesorów Skylake dedykowanych urządzeniom mobilnym - układy Skylake-H oferować mają najwyższą wydajność, ale będą także najbardziej energochłonne, Skylake-U to z kolei 15W procesory, które trafią do Ultrabooków, natomiast Skylake-Y to najbardziej energooszczędne procesory z tej rodziny. W sieci pojawiły się właśnie szczegóły odnośnie czterech nowych układów Core M bazujących na architekturze Skylake-Y.

Intel zapowiada odblokowane procesory Skylake-K dla laptopów

Daniel Górecki

2015-08-21 11:00

MSI Asus Intel

Kolejny dzień konferencji deweloperskiej Intela przynosi nam nowe informacje z obozu producenta. Tym razem koncern potwierdził plany wypuszczenia jeszcze w tym roku odblokowanych procesorów Skylake-K dla laptopów.  Wywiadzie dla Hexus, starszy wiceprezes działu Intel PC Client, zdradził, że notebooki dla entuzjastów otrzymają nowe procesory z rodziny Skylake, które pozwolą nam na ich podkręcanie.


GeekWeek poleca