AMD wciąż traci udziały w rynku grafik i procesorów

Daniel Górecki

2016-02-26 09:47

nvidia AMD Intel

Nie jest żadną tajemnicą, że AMD w ostatnich latach nie radzi sobie najlepiej na rynku, co bardzo dobrze obrazuje choćby sytuacja w segmencie kart graficznych, gdzie według ostatnich badań Mercury Research już przeszło 4 na 5 graczy wybiera produkty Nvidii. Wygląda jednak na to, że proces tracenia udziałów na rzecz konkurenta cały czas postępuje.

AMD rozdaje darmowe gry użytkownikom swoich GPU i CPU

Daniel Górecki

2016-02-22 08:16

AMD gry CPU

AMD zdecydowało się zrobić użytkownikom swoich produktów miły prezent i obecnie czerwona ekipa rozdaje darmowe gry posiadaczom konkretnych modeli kart graficznych i procesorów. Jedyne co musicie zrobić, to udać się pod TEN adres, przeprowadzić weryfikację swojego systemu i odebrać nagrodę.

Intel Xeon D-1571 - 16 rdzeni przy TDP na poziomie 45W

Daniel Górecki

2016-02-16 13:30

procesor Intel specyfikacja

Intel przygotowuje właśnie nowy ciekawy procesor dedykowany mikroserwerom oraz centrom danych. Xeon D-1571, bo tak nazywa się ten SoC, charakteryzować będzie się TDP na poziomie tylko 45W, oferując jednocześnie 16 rdzeni Broadwell i 32 wątki (technologia HyperThreading). Ich taktowanie wynosić ma 1,3 GHz, a nie zabraknie tu również dwukanałowego kontrolera DDR4, który będzie w stanie obsłużyć do 128 GB pamięci ECC DDR4.

AMD ujawnia listę procesorów kompatybilnych z Oculus Riftem

Daniel Górecki

2016-02-15 14:04

AMD procesory kompatybilność

Jeśli za sprawą Oculus Rifta zamierzacie relatywnie szybko wskoczyć do wirtualnej rzeczywistości i właśnie przygotowujecie swój sprzęt pod ten headset oraz preferujecie produkty czerwonej ekipy, to powinny zainteresować Was poniższe informacje. AMD zdradziło wstępną listę procesorów oznaczonych jako „VR-Ready”, które poradzą sobie z Riftem. Pierwotnie lista ta została opublikowana przez portal Forbes i zawierała modele z serii Athlon oraz APU A10, jednak producent szybką ją zweryfikował i jak na razie kompatybilne są jedynie układy z rodziny FX.

Serwerowe procesory Zen nawet z 32 rdzeniami

Daniel Górecki

2016-02-12 12:30

architektura ZEN procesory serwerowe

Zapewne minie jeszcze sporo czasu zanim doczekamy się oficjalnej zapowiedzi procesorów Zen, ale z pomocą przychodzą nam tu inne źródła, jak choćby informacje zaprezentowane w trakcie konferencji IT Technical Forum zorganizowanej przez ośrodek naukowo-badawczy CERN.

Szczegóły procesorów AMD Bristol Ridge

Daniel Górecki

2016-02-09 15:30

AMD CPU architektura

Wiemy, że AMD planuje na ten rok dwie nowe rodziny procesorów, które skierowane będą zarówno na platformy stacjonarne, jak i mobilne. Pierwsza z nich znana jest pod nazwą kodową Bristol Ridge i zawierać ma układy dedykowane podstawce AM4 oraz FP4. Premiera tej serii spodziewana jest jeszcze w pierwszej połowie tego roku, a najnowsze przecieki pokazują nam, czego możemy się spodziewać po nowych procesorach z rdzeniami Excavator.

AMD prezentuje nowe procesory i systemy chłodzenia

Daniel Górecki

2016-02-03 14:00

AMD

chłodzenie AMD procesor

AMD zdecydowało się nieco odświeżyć swoją ofertę w zakresie procesorów, co zaowocowało wprowadzeniem do sprzedaży kilku produktów, w tym sprawniejszych coolerów prezentowanych już na początku roku w trakcie tarów CES, a także nowych CPU i APU.

Intel rozszerza ofertę o 3 nowe Celerony z rodziny Skylake

Daniel Górecki

2016-01-26 13:30

Intel

Intel specyfikacja Celeron

Pierwsze procesory bazujące na architekturze Skylake zadebiutowały latem zeszłego roku, ale Intel postanowił rozszerzyć tę rodzinę o kolejne modele, tym razem z serii Celeron. Tym samym do sprzedaży trafią wkrótce 3 nowe desktopowe układy (G3920, G3900 i G3900T), które skierowane są do mniej wymagających odbiorców.

Intel planuje 3 generacje 10 nm procesorów

Daniel Górecki

2016-01-22 09:30

Intel proces technologiczny procesory

Obecne plany Intela zakładają pierwsze 10 nm procesory w przyszłym roku, natomiast jeszcze w tym otrzymamy kolejną, a zarazem ostatnią generację 14 nm układów o nazwie Kaby Lake. Pierwotnie zakładano szybsze przejście na niższy proces, ale ze względu na  słaby uzysk z produkcji, a także wysoki poziom skomplikowania mniejszych procesów zdecydowano się na opóźnienie 10 nm (z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku 14 nm technologii). 

AMD publikuje swoje najnowsze wyniki finansowe

Daniel Górecki

2016-01-20 12:00

AMD opublikowało swój najnowszy raport finansowy z wynikami za czwarty kwartał 2015 roku, kiedy to firma odnotowała stratę operacyjną w wysokości 49 mln USD i stratę netto wynoszącą 102 mln USD, natomiast przychody za trzy ostatnie miesiące ubiegłego roku to 958 mln USD. Straty te są mniejsze niż za poprzedni kwartał i wypadają również korzystniej w porównaniu do analogicznego okresu z poprzedniego roku.  

Microsoft nie będzie wspierał starszych OS na nowych procesorach

Daniel Górecki

2016-01-17 11:30

Microsoft windows 7 wsparcie

Microsoft nie ustaje w wysiłkach, by przekonać niezdecydowanych do przesiadki na Windowsa 10, a najnowszy ruch giganta z Redmond zdaje się być dość kontrowersyjny. Koncern postanowił bowiem zaktualizować politykę wsparcia poszczególnych procesorów dla swoich systemów operacyjnych, przez co mocno poszkodowane będą osoby, które w ostatnim czasie zakupiły układ Intela z rodziny Skylake.

Intel: iGPU Iris i Iris Pro wydajniejsze od 80% kart graficznych

Daniel Górecki

2016-01-14 12:30

wydajność gpu karty graficzne

Jeśli jesteście zapalonymi graczami, to zdaniem Intela nie potrzebujecie już osobnej karty graficznej i wystarczy Wam zintegrowana grafika na procesorach tego producenta. Gregory Bryant (wiceprezes firmy i generalny menager działu konsumenckich platform stacjonarnych) podkreślił, że iGPU stają się coraz wydajniejsze i najnowsze generacje tego typu rozwiązań wystarczają na potrzeby „casualowych i mainstreamowych graczy”.

Wsparcie dla HDMI 2.0 dopiero w procesorach Intel Cannonlake

Daniel Górecki

2016-01-13 12:30

Intel wsparcie 4K

Obecna rodzina procesorów Intel Skylake zastąpiona ma być w tym roku przez serię Kaby Lake, która zachowa 14 nm proces technologiczny, ale przyniesie nieco zmian w stosunku do szóstej generacji. Jeśli jednak liczyliście na to, że nadchodzące układy zapewnią także wsparcie dla interfejsu HDMI 2.0, to niestety nie mamy dla Was dobrych wieści.

Wykryto błąd procesorów Skylake powodujący zawieszanie PC

Daniel Górecki

2016-01-12 09:46

Intel procesory PC

Intel zidentyfikował problem swoich procesorów szóstej generacji (Skylake), który powodować miał zawieszanie systemu lub inne nieprzewidywalne zachowanie naszego sprzętu. Błąd został odkryty przez hardwareluxx.de, które następnie poinformowało o nim Intela oraz matematyków z Great Internet Mersenne Prime Search (GIMPS).

10-rdzeniowy Core i7-6950X może zostać wyceniony na 1500 USD

Daniel Górecki

2016-01-11 11:00

Intel HEDT Broadwell-E

Wiemy już, że w przypadku nadchodzącej rodziny procesorów Core i7 „Broadwell-EIntel szykuje nie trzy jak dotychczas, ale cztery modele. Seria składać ma się z dwóch 6-rdzeniowych układów, jednego 8-rdzeniowego oraz pierwszego w historii platformy HEDT 10-rdzeniowego Core i7-6950X. Jakiś czas temu poznaliśmy szczegóły ich specyfikacji, ale sporą niewiadomą pozostaje ich cena.


GeekWeek poleca