Wyciekły slajdy z prezentacji układów Broadwell-E - znamy ceny

Daniel Górecki

2016-05-28 09:34

Intel ceny specyfikacja

Portal VideoCardz przeważnie dostarcza nam nowych informacji ze świata kart graficznych, ale tym razem zrobił wyjątek i opublikował slajdy Intela dotyczące nadchodzących hi-endowych procesorów z rodziny Broadwell-E. Ich oficjalnej zapowiedzi spodziewamy się za kilka dni w trakcie targów Computex 2016, ale już teraz poznaliśmy praktycznie wszystkie kluczowe informacje na ich temat, w tym szczegóły specyfikacji oraz ceny.

Nowe szczegóły odnośnie wydajności procesorów AMD Zen

Daniel Górecki

2016-05-24 09:18

AMD wydajność procesory

AMD postanowiło w końcu zdradzić nieco więcej szczegółów nadchodzących procesorów Zen i z najnowszych informacji ujawnionych przez producenta możemy wywnioskować, że dostarczą one dwukrotnie wyższą wydajność od FX 8350 - ta kształtować powinna się na poziomie procesora Intel Core i7 5960X Extreme Edition.

Specyfikacja nadchodzących stacjonarnych APU od AMD

Daniel Górecki

2016-05-23 08:15

AMD specyfikacja procesory

AMD już w przyszłym tygodniu zaprezentuje nie tylko swoje nowe karty graficzne z rodziny Polaris, ale i siódmą generację układów APU. Te zadebiutować mają na rynku w czerwcu wraz z płytami głównymi z podstawką AM4 i będą to pierwsze desktopowe procesory wykorzystujące rdzenie Excavator, które zapewnić mają wyraźny wzrost wydajności w stosunku do Kaveri i Carrizo.

AMD potwierdza konferencję prasową 1 czerwca

Daniel Górecki

2016-05-20 11:00

AMD

AMD procesor karty graficzne

Niedawno pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat szykowanej przez czerwoną ekipę na 1 czerwca konferencji prasowej i właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie tej informacji prosto od AMD. Z komunikatu prasowego wynika, że w jej trakcie otrzymamy zapowiedź siódmej generacji układów APU, a także kart graficznych z rodziny Polaris.

AMD Zen powalczy z produktami Intela w zakresie wydajności

Daniel Górecki

2016-05-20 09:17

AMD Intel wydajność

Powoli zbliżamy się do premiery nowych procesorów AMD z rodziny Zen i jeśli ostatnie doniesienia się potwierdzą, to pierwsze 8-rdzeniowe układu zadebiutują w październiku tego roku. Wciąż jednak nie wiemy zbyt wiele na temat ich wydajności, bo twórcy ograniczyli się do informacji, że ta spełniła „wszystkie wewnętrzne oczekiwania”.

Total War: Warhammer za darmo z kartami i procesorami AMD

Daniel Górecki

2016-05-18 13:00

AMD

AMD karta graficzna procesor

AMD wystartowało z nową promocją, dzięki które nabywając wybrane produkty tej firmy otrzymamy darmowy kod na grę Total War: Warhammer. Trzeba przyznać, że można było się spodziewać takiego obrotu sprawy, ponieważ producent tego tytułu, studio Creative Assembly, zapowiadało już współpracę z czerwoną ekipą.

Flagowy procesor Broadwell-E Intel Core i7-6950X przetestowany

Daniel Górecki

2016-05-17 12:00

procesor Intel specyfikacja

Właśnie mamy okazję przyjrzeć się wydajności nadchodzącego flagowego procesora z rodziny Broadwell-E, która będzie pierwszą z serii HEDT bazującą na 14 nm procesie technologicznym. Portal XFastest przetestował układ Intel Core i7-6950X w kilku popularnych benchmarkach i trzeba przyznać, że procesor ten zapowiada się naprawdę imponująco.

Nadchodzi 9 nowych procesorów Intel Skylake

Daniel Górecki

2016-05-13 11:39

Intel Pentium Celeron

Co prawda lada moment powinniśmy doczekać się oficjalnej zapowiedzi procesorów Broadwell-E, a niedługo na rynek zawitać powinna również seria Kaby Lake, ale Intel najwyraźniej nie kończy jeszcze z układami Sykale i szykuje kilka nowych modeli bazujących na ubiegłorocznej architekturze. W tym tygodniu producent opublikował bowiem dokument Product Change Notification (PCN), który ujawnia nowe procesory Celeron, Pentium i Core i3.

CPU Zen na starcie tylko z 6- i 8-rdzeniowymi modelami?

Daniel Górecki

2016-05-06 12:30

AMD procesory ZEN

Dawno nie docierały do nas żadne informacje o szykowanych przez AMD procesorach, ale jeśli potwierdzą się najnowsze przecieki pochodzące z Włoch, to nadchodzące układy tego producenta na starcie dostępne będą jedynie w hi-endowych wariantach. Doniesienia te sugerują bowiem, że AMD początkowo wypuści na rynek tylko 6- oraz 8-rdzeniowe procesory Zen.

Intel Core i7-6850K - zdjęcia i wyniki benchmarków

Daniel Górecki

2016-05-04 12:00

procesor Intel wydajność

Nadchodzący procesor Intel Core i7-6850K trafił w ręce entuzjastów z OCN, którzy postanowili nie marnować czasu i umieścili jego zdjęcia w sieci oraz przetestowali go w kilku popularnych benchmarkach. Core i7-6850K wykorzystuje podstawkę LGA2011v3 i bazuje na 14 nm układzie „Broadwell-E", który oferuje sześć rdzeni ze wsparciem ze strony technologii HyperThreading, co przekłada się na 12 wątków.

Specyfikacja pierwszych procesorów z serii Intel Kaby Lake

Daniel Górecki

2016-05-02 13:09

Intel specyfikacja procesory

Do premiery tegorocznej serii procesorów Intela o nazwie Kaby Lake pozostało jeszcze sporo czasu (ta spodziewana jest dopiero w drugiej połowie roku), ale pierwsze układy z tej rodziny pojawiły się w bazie danych programu SisoftSandra, dzięki czemu mamy pierwszą okazję przyjrzeć się ich specyfikacji. Procesory Kaby Lake mają być ostatnimi, które wykorzystywać będą 14 nm proces litograficzny Intela, ponieważ po seriach bazujących na tej technologii koncern zamierza w końcu przejść na 10 nm.

AMD z nadzieją patrzy w przyszłość po słabym pierwszym kwartale

Daniel Górecki

2016-04-22 15:00

Microsoft AMD Sony

Nie jest żadną tajemnicą, że AMD od dłuższego czasu nie najlepiej radzi sobie na rynku, co tylko potwierdzają wyniki finansowe firmy za pierwszy kwartał tego roku. W tym 3-miesięcznym okresie odnotowała ona 832 mln USD przychodu, co oznacza spadek o 19% względem analogicznego okresu ubiegłego roku. Strata netto wyniosła zaś 109 mln USD i co warto podkreślić była wyraźnie niższa niż przed rokiem (180 mln USD), a koncern z nadzieją spogląda w przyszłość.

FX-8350 i FX-6350 także mogą otrzymać nowy cooler AMD Wraith

Daniel Górecki

2016-04-19 13:30

chłodzenie AMD procesor

Zdaje się, że najnowszy procesorowy cooler AMD o nawie Wraith będzie dołączany do kolejnych produktów tego producenta. Według najnowszych informacji trafi on do zestawu z dwoma układami dedykowanymi podstawce AM3+, a mianowicie FX-8350 i FX-6350. Według przecieków zmiana coolera wiązać ma się ze wzrostem cen tych procesorów w stosunku do standardowej wersji o 30 USD.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 170.

Kamil Pieczonka

2016-04-19 11:11

Samsung nvidia Intel

W dzisiejszym odcinku zaczynamy mocno technicznie od specyfikacji nowych kart graficznych NVIDIA z GPU z serii Pascal, procesorów Intela - Apollo Lake oraz dysków w technologie Optain 3D Xpoint, które zapewniają transfer rzędu 2 GB/s. Poza tym powiemy o nieco bardziej przyziemnych dyskach SSD od Microna (Crucial) z serii MX300, BSODach, które od teraz będą miały kody QR aby łatwiej można było dojść przyczyn awarii oraz kolejne wersji preview Androida N. Podsumujemy ponadto premierę HTC 10, Kindle Oasis oraz kamery Facebook Surround 360, a wszystko zakończymy ciekawym patentem Samsunga na inteligentną soczewkę oraz projektem Starshot, który ma dać nam szansę na dotarcie do systemu Alfa Centauri w ciągu zaledwie 20 lat. Zapraszamy do oglądania!

Intel zapowiada układy Pentium i Celeron z rodziny Apollo Lake

Daniel Górecki

2016-04-15 13:00

Intel Pentium Celeron

Intel w trakcie odbywającego się w ubiegłym tygodniu w Chinach  Intel Developer Forum ujawnił swoje plany odnośnie nowych układów Celeron i Pentium dedykowanych budżetowym laptopom i komputerom stacjonarnym (np. typu mini PC).


GeekWeek poleca