For Honor za darmo z płytami głównymi i komputerami MSI

Daniel Górecki

2017-01-26 08:12

For Honor MSI płyty glówne

MSI regularnie urządza promocje mające zachęcić nas do sięgnięcia po ich produkty i właśnie wystartowało z nową akcją, w ramach której kupując jego sprzęt otrzymamy za darmo nadchodzącą grę Ubisoftu. Chodzi tu o For Honor, które trafi do sprzedaży 14 lutego i trzeba przyznać, że tytuł ten prezentuje się naprawdę ciekawie (szczególnie dla miłośników trybu multiplayer), pozwalając nam na pojedynki pomiędzy rycerzami, samurajami i wikingami.

Razer BlackWidow Chroma V2 - "mechanik" z cichymi przełącznikami

Daniel Górecki

2017-01-25 11:00

PC sprzęt dla graczy klawiatura

Razer postanowił poszerzyć swoją ofertę o nową wersję popularnej mechanicznej klawiatury  BlackWidow Chroma. Warto przypomnieć, że oryginalny model zadebiutował na rynku już w 2010 roku, a w 2014 roku doczekaliśmy się wariantu z przełącznikami Razer Green i Razer Orange. Nowy model o nazwie BlackWidow Chroma V2 dodaje kolejną opcję w postaci przełączników Razer Yellow.

Nowe dyski 3.5 cala od Toshiby przeznaczone dla urządzeń NAS

Kamil Pieczonka

2017-01-25 07:25

Toshiba

specyfikacja nas Toshiba

Toshiba wprowadza nową serię 3,5-calowych wewnętrznych dysków NAS (Network Attached Storage) przeznaczonych do wykorzystania w domu oraz małym biurze. Toshiba High Reliability Hard Drive N300 for NAS to seria w założeniu wydajnych i wytrzymałych dysków stworzonych do pracy 24/7. Seria Toshiba N300 została zaprojektowana do środowisk NAS wymagających stałego dostępu do dużych ilości danych, co pozwala na ich montaż nawet w większych macierzach, dzięki odporności na wibracje.

The Pipeline - ciekawy projekt obudowy

Kamil Pieczonka

2017-01-25 07:00

Cooler Master

obudowa Cooler Master CM

Dobra obudowa powinna umożliwić odpowiednie rozmieszczenie podzespołów oraz prawidłową wentylację, przy jak najmniejszym trudzie montażu zestawu komputerowego. To jednak nie wszystko, bowiem przysłowiowa „buda” powinna również cieszyć oczy i serce swojego użytkownika, wzbudzając jednocześnie zazdrość u osób podzielających naszą pasję…

Najważniejsze trendy w dyskach SSD na 2017 rok

Kamil Pieczonka

2017-01-25 06:30

Plextor

SSD HDD SLC

Obecnie pojemność dysków w komputerach robi coraz mniejsze wrażenie. Ceny tradycyjnych nośników już dawno spadły na tyle, że każdy może zaspokoić swoje wymagania odnośnie potrzebnej pamięci. Pojawia się nowy argument – szybkość. Pracujemy z coraz większymi danymi, oglądamy materiały o wysokiej jakości, pełne detali są również gry. Dziś wskażemy, w jaki sposób dysk może poprawić komfort pracy, a także na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę, kupując w tym roku nowy nośnik.

Nowe zasilacze SilentiumPC Supremo L2/M2 Gold V2 550W

Kamil Pieczonka

2017-01-25 06:00

SilentiumPC

cena zasilacz zdjęcia

SilentiumPC wprowadza na rynek nową wersję 550-watowych zasilaczy Supremo L2 Gold oraz M2 Gold o oznaczeniu V2. oparta jest na platformie oferującej stabilne napięcia oraz bardzo wysoką sprawność energetyczną, wynoszącą do 91%, która została potwierdzona certyfikatem 80 PLUS Gold. W praktyce przekłada się to na niższe rachunki za prąd, niższe temperatury pracy oraz zmniejszoną emisję hałasu. 

Strike X30 - nowa klawiatura mechaniczna od Ozone

Daniel Górecki

2017-01-24 20:14

Ozone

ozone Ozone Gaming RGB Spectra

Ozone zapowiedział swoją nową klawiaturę mechaniczną o nazwie Strike X30 - oprócz mechanicznych przełączników Kaihua w czerwonym kolorze producent obiecuje tu zaawansowany system podświetlenia RGB oraz typowo minimalistyczny styl.

Wymagania sprzętowe PC Halo Wars 2

Daniel Górecki

2017-01-23 15:00

Microsoft wymagania sprzętowe Xbox One

Właśnie trwają beta testy Halo Wars 2 i wygląda na to, że Microsoft jest już na ostatniej prostej do sfinalizowania tej produkcji, za którą odpowiadają weterani strategii czasu rzeczywistego, studio Creative Assembly. Tym samym gigant z Redmond postanowił ujawnić wymagania sprzętowe PC dla tej produkcji, z którymi możecie zapoznać się poniżej.

Serie Skylake-X i Kaby Lake-X zadebiutują dopiero w sierpniu?

Daniel Górecki

2017-01-23 13:00

Intel data premiery procesory

Jak wynika z najnowszych doniesień, Intel planuje wypuścić na rynek hi-endowe procesory Skylake-X i Kaby Lake-X w sierpniu tego roku, a nie jak wcześniej podejrzewano na czerwcowych targach Computex 2017. Informacje te pochodzącą od portalu Benchlife, którego źródła potwierdzają, że powinniśmy spodziewać się premiery w trakcie targów Gamescom, a przy okazji dostarczają kilku ciekawych informacji na ich temat.

JPR: wartość rynku sprzętu PC dla graczy przekroczyła 30 mld USD

Daniel Górecki

2017-01-23 11:00

rekord sprzęt Jon Peddie Research

Kolejne oznaki wskazują, że PC jako platforma do gier jest na mocnej fali wznoszącej. Najpierw z ankiety GDC 2017 dowiedzieliśmy się, że większość, bo aż 53% producentów, którzy brali udział w tej konferencji deweloperskiej, przez ostatnie 3 lata tworzy gry na PC, a następnie Nvidia podała, że sektor gier PC w ostatnich 5 latach podwoił swoje przychody.

Sniper: Ghost Warrior 3 - wymagania sprzętowe wersji PC

Daniel Górecki

2017-01-23 10:40

fps Stealth steam

W ubiegłym tygodniu CI Games zapowiedziało otwarte beta testy dla Sniper: Ghost Warrior 3, a teraz twórcy ujawnili również wymagania sprzętowe dla tej produkcji. Wygląda na to, że ten bazujący na silniku CRYENGINE tytuł potrzebować będzie solidnego komputera, ale na szczęście nie musimy posiadać potwora z najwyższej półki.

Tinker Board - odpowiedź Asusa na Raspberry Pi

Daniel Górecki

2017-01-22 13:58

Asus komputer Raspberry Pi

Asus postanowił wypuścić własny miniaturowy komputer typu single-board, którym zainteresować powinni się przede wszystkim twórcy, deweloperzy i hobbiści. Ten nazywa się  Asus Tinker Board i już na pierwszy rzut oka widać, że tajwański producent czerpał inspirację z popularnej rodziny urządzeń Raspberry Pi.

For Honor - Ubisoft ujawnia wymagania sprzętowe

Daniel Górecki

2017-01-22 11:46

TPP rycerze Wikingowie

Zanim wcielicie się w rycerza, samuraja lub wikinga w grze For Honor i rzucicie się w wir walki,  warto najpierw zapoznać się z wymaganiami PC tego tytułu opublikowanymi przez Ubisoft.

Podaruj dziadkom internety

Kamil Pieczonka

2017-01-21 01:00

WCS

nowe technologie akcja społeczna Wykluczenie cyfrowe

Tegoroczny Dzień Dziadka i Babci to coś więcej niż okazja do wręczenia kwiatów czy czekolady. A wszystko dzięki inicjatywie „Podaruj dzi@dkom internety”, zorganizowanej przez Wrocławskie Centrum Seniora i wiodących producentów z branży IT. W czwartek, 19 stycznia, seniorzy ze stolicy Dolnego Śląska mieli szansę zapoznać się ze sprzętem, na którym będą się uczyć bezpiecznego i skutecznego poruszania w sieci.

Windows 10 spamuje użytkowników Chrome reklamą rozszerzenia

Daniel Górecki

2017-01-20 15:00

reklama rozszerzenie przeglądarka

Microsoft rozpoczął w Windows 10 reklamowanie swojego rozszerzenia Personal Shopping Assistant (PSA)  dla Chrome - użytkownicy najnowszego OS giganta z Redmond muszą tym samym borykać się z powiadomieniem wyskakującym nad ikonką przeglądarki Google, gdzie zachęcani jesteśmy do wypróbowania dodatku („Quickly compare prices online. Get Microsoft’s Personal Shopping Assistant for Chrome”) pozwalającego na porównywanie cen.


GeekWeek poleca