Dell prezentuje bardziej kompaktowy i wydajniejszy model laptopa XPS 13

Daniel Górecki

2018-01-05 10:47

laptop notebook dell

Dell przed samymi targami CES zaprezentował tegoroczną wersję uznanego laptopa XPS 13. Nowy wariant jest nie tylko mniejszy i lżejszy od swojego poprzednika, ale także wydajniejszy, a dodatkowo otrzymał opcję dotykowego ekranu 4K i dostępny będzie w kolorze: białym ze złotoróżowymi elementami.

HP kolejny raz zmuszone jest do wymiany baterii w swoich laptopach

Daniel Górecki

2018-01-05 09:52

HP notebooki bateria

HP po raz kolejny zmuszone jest ogłosić program wymiany baterii w swoich laptopach i mobilnych stacjach roboczych. Tym razem sprawa dotyczy urządzeń z dwóch ostatnich lat i jak przyznaje producent, zastosowane w nich akumulatory mogą się przegrzewać i stwarzać ryzyko pożaru oraz oparzeń u klientów.

Intel załata 90% procesorów z ostatnich lat do końca przyszłego tygodnia

Daniel Górecki

2018-01-05 08:28

ARM Google Intel

Krytyczne luki odkryte przez zespół Google Project Zero to zdecydowanie najgorętszy temat początku roku w branży technologicznej. Intel nie marnuje jednak czasu i chce jak najszybciej uporać się z tym problemem, który kładzie się cieniem na firmę i jej produkty.

Prezes Intela sprzedał dużą część akcji firmy po uzyskaniu informacji o problemach z procesorami

Daniel Górecki

2018-01-04 17:56

Intel sprzedaż procesory

Prezes Intela, Brian Krzanich, sprzedał dużą część swoich akcji firmy w ubiegłym roku, kiedy wiedział już o poważnej luce w zabezpieczeniach, o której głośno zrobiło się na początku bieżącego roku. Koncern przekonuje, że sprzedaż akcji przez CEO nie była związana z odkryciem błędów w procesorach ujawnionych w tym tygodniu, a stanowiła element planowanej wcześniej dezinwestycji.

Mad Catz wraca na rynek

Daniel Górecki

2018-01-04 15:44

klawiatura Gaming saitek

Mad Catz to jeden z bardziej rozpoznawalnych producentów sprzętu dla graczy, ale w ubiegłym roku po kilku kiepskich decyzjach - m.in. serii drogich elektronicznych instrumentów do kiepsko przyjętej gry Rock Band 4 - firma zmuszona była ogłosić bankructwo.

Valve ujawniło zwycięzców plebiscytu Nagrody Steam 2017

Daniel Górecki

2018-01-04 11:27

gry PC Valve

Pecetowi gracze przemówili i wybrali najlepsze gry 2017 roku (niezależnie od tego, kiedy rzeczywiście była ich premiera). Valve ujawniło właśnie wyniki tegorocznego plebiscytu  Nagród Steam, który stał się już coroczną tradycją, w ramach której użytkownicy platformy mogą głosować na ulubione tytuły w dość niecodziennych kategoriach.

Intel, AMD, Google i inni reagują na wykrytą niebezpieczną lukę

Daniel Górecki

2018-01-04 08:33

Microsoft ARM Google

Wczorajsze informacje na temat luki w procesorach Intela wywołały ogromne zamieszanie, ale sprawa jest rozwojowa i napływają do nas kolejne szczegóły w tej sprawie. Zainteresowane firmy opublikowały także oświadczenia i jedną z nich jest najbardziej zainteresowany Intel, który stara się nieco ugasić ten pożar...

Microsoft ponownie przekonuje, że Edge jest najbardziej energooszczędną przeglądarką

Daniel Górecki

2018-01-03 13:00

microsoft

Microsoft przeglądarka internetowa EDGE

Microsoft od jakiegoś czasu wychodzi z założenia, że czas pracy na baterii to najważniejszy aspekt mobilnych komputerów i jeśli podzielacie jego zdanie, to najnowsze rezultaty testów efektywności przeglądarek internetowych przeprowadzonych przez giganta z Redmond pod tym kątem powinny Was zainteresować.

GeForce GTX 1060 najpopularniejszą kartą wśród użytkowników Steam

Daniel Górecki

2018-01-03 10:33

windows 7 karty graficzne PC

Steam opublikował już miesięczne wyniki ankiety dotyczącej sprzętu i oprogramowania użytkowników tej platformy. Okazuje się, że grudzień przyniósł ciekawe zmiany w pewnych kategoriach, w tym dotyczących najpopularniejszej karty graficznej oraz headsetu wirtualnej rzeczywistości.

Luka w procesorach Intela może spowodować obniżenie wydajności nawet o 30%

Daniel Górecki

2018-01-03 08:59

Windows Intel wydajność

Intel czeka w najbliższym czasie bardzo trudny okres, ponieważ jak wynika z pojawiających się w sieci doniesień, jego procesory zawierają poważną lukę bezpieczeństwa, której nie można załatać przez aktualizację mikrokodu i wymaga to wprowadzenia poprawki w OS. Co więcej, tyczyć ma się to wszystkich CPU Niebieskich przynajmniej z ostatniej dekady.

Valve prezentuje zeszłoroczne bestsellery Steam

Daniel Górecki

2018-01-02 20:54

PC gry komputerowe steam

Steam postanowił wykorzystać początek nowego roku do podsumowania tego, co działo się w ostatnich 12 miesiącach, a jako że jest to największa pecetowa platforma gamingowa, to ujawniona lista bestsellerów zeszłego roku daje niezły obraz całego rynku PC.

Plextor M9Pe - gamingowe dyski SSD w technologii 3D NAND

Daniel Górecki

2018-01-02 16:17

Plextor

SSD dysk SSD pci express

Plextor ogłosił wprowadzenie na rynek najnowszego modelu dysku SSD. Seria M9Pe jest pierwszą w historii firmy linią dysków, które zaprojektowano w technologii 3D NAND.

VIA powraca na rynek procesorów x86

Daniel Górecki

2018-01-02 12:10

VIA CPU procesory

VIA to tajwański producent układów scalonych kojarzony głównie z chipsetów do płyt głównych, ale możecie znać tę firmę także z powodu cieszących się marną sławą procesorów Cyrix. Teraz zamierza ona powrócić na rynek CPU bazujących na architekturze x86 za sprawą Zhaoxin, które rywalizować mają z Intelem i AMD, a przynajmniej tak twierdzą twórcy. Na początek jednak spodziewać mamy się rywali dla układów Intel Gemini Lake, a nie wysokowydajnych jednostek.

Intel ujawnia specyfikację procesora Core i7-8809G z grafiką Radeon Vega

Daniel Górecki

2018-01-02 10:51

procesor Intel specyfikacja

Intel dość niespodziewanie opublikował na swojej stronie specyfikację procesora Core i7-8809G z CPU Kaby Lake i iGPU Vega na pokładzie. Tym samym otrzymaliśmy nie tylko potwierdzenie dotychczasowych doniesień, ale i kilka nowych, interesujących informacji na jego temat.

AMD raczej nie naprawi problemu z grami DX9 na sterownikach Adrenalin - aktualizacja

Daniel Górecki

2018-01-02 09:39

AMD Radeon karta graficzna

AMD zakończyło ubiegły rok wypuszczeniem corocznej dużej aktualizacji swoich sterowników. Oprogramowanie Radeon Software Adrenalin Edition (17.12) przyniosło naprawdę sporo ciekawych funkcji, jak Link (mobilna aplikacja), nakładkę Radeon Overlay czy odświeżone ReLive, ale przy okazji wywołało problemy z kompatybilnością ze starszymi grami bazującymi na API DirectX 9.


GeekWeek poleca