Intel: pamieci DIMM 3D XPoint już w przyszłym roku

Daniel Górecki

2017-05-21 10:31

Intel pamięci 3D XPoint

W trakcie pierwszych zapowiedzi 3D XPoint, Intel planowało wykorzystywać tę pamięć nie tylko jako system cache lub zamiennik SD, ale również jako potencjalny substytut dla DRAM. Celem producenta było zrewolucjonizowanie ilości pamięci DRAM wykorzystywanych we współczesnych systemach, przy niższych cenach za jeden GB i z akceptowalnymi karami w zakresie wydajności. Intel potwierdził, że tego typu rozwiązanie trafi na rynek już w przyszłym roku.

Intel Optane tylko dla procesorów Kaby Lake i nowszych

Daniel Górecki

2017-02-22 14:00

procesory SSD pamięć

Intel uruchomił nową stronę internetową dedykowaną produktom Optane bazującym na pamięci 3D XPoint, czyli technologii opracowanej w 2015 roku wspólnie z producentem pamięci, firmą Micron. Co prawda pierwotne plany zakładały, że pierwsze rozwiązania z rodziny Optane zadebiutują na rynku w 2016 roku, tak się jednak nie stało, niemniej to wciąż niezwykle interesująca technologia, szczególnie z punktu widzenia entuzjastów.

Micron szykuje własne produkty bazujące na pamięciach 3D Xpoint

Daniel Górecki

2017-02-07 13:00

Technologia data premiery Intel Micron

Doczekaliśmy się zapowiedzi pierwszych produktów wykorzystujących ekstremalnie szybkie pamięci 3D Intel Optane, a wkrótce technologia ta powinna być szerzej stosowana  przez producentów laptopów i komputerów stacjonarnych.

Micron wypuści w tym roku pamięci GDDR6

Daniel Górecki

2017-02-07 10:05

Micron karty graficzne GDDR6

Obecny rok zapowiada się niezwykle ciekawie jeśli chodzi o pamięci GPU - w jego trakcie spodziewamy się premiery standardu HBM2 w konsumenckich kartach AMD z rodziny Vega (lub przynajmniej w jednym modelu), a Micron zapowiedział właśnie, że pod jego koniec może wypuścić na rynek GDDR6.

Ceny pamięci DRAM będą rosnąć do trzeciego kwartału

Daniel Górecki

2017-01-30 15:00

RAM ceny wzrost cen

Jeśli przymierzacie się do zakupu pamięci RAM, to niestety nie mamy dla Was najlepszych wieści. Jak bowiem donosi tajwański portal DigiTimes, powołując się na swoje źródła u producentów, ceny pamięci DRAM, które bezpośrednio wpływają ca ceny  modułów RAM, będą w najbliższym czasie rosnąć.

Intel znacznie opóźnia premierę pamięci DIMM 3D XPoint

Daniel Górecki

2016-10-25 08:14

dyski pamięci serwerowe Purley Server

W ubiegłym roku Intel zapowiedział technologię pamięci o nazwie 3D XPoint, która ulokować ma się na rynku gdzieś pomiędzy DRAM a NAND. Ten nowy typ nieulotnej pamięci zrewolucjonizować ma rynek komputerowy, ale na zapowiadany przełom przyjdzie nam poczekać zdecydowanie dłużej niż się spodziewaliśmy, a przynajmniej tak wynika z najnowszych doniesień.

Intel 8000p - specyfikacja pierwszych produktów z 3D XPoint

Daniel Górecki

2016-10-17 08:09

wydajność specyfikacja Intel 8000p

Kiedy Intel wraz z Micronem po raz pierwszy ujawnili 3D XPoint, jednym z pierwszym zastosowań dla tej nowej technologii pamięci były dyski. Producenci prezentowali jednak to rozwiązanie jako pośrednie pomiędzy bazujący na pamięciach NAND nośnikami SSD a DRAM. Wkrótce powinniśmy doczekać się premiery pierwszych produktów opartych na tej technologii, a najnowsze przecieki dostarczają nam szczegółów odnośnie pamięci Optane z serii 8000p.

SK Hynix rozpocznie dostawy pamięci HBM2 w bieżącym kwartale

Daniel Górecki

2016-07-17 09:15

moduły dostawy prędkość

Koreański gigant specjalizujący się w produkcji pamięci, SK Hynix, zapowiedział, że jeszcze w obecnym kwartale (pomiędzy lipcem a wrześniem) udostępni w swojej ofercie pamięci typu HMB2. Partnerzy firmy będą mogli zamawiać dwa warianty modułów, które różnić będą się od siebie prędkościami.

G.Skill chwali się 12 rekordami OC swoich pamięci

Daniel Górecki

2016-06-09 12:30

pamięć RAM DDR4 podkręcanie

Firma G.Skill postanowiła pochwalić się swoim najnowszym osiągnięciem i trzeba przyznać, że ten tajwański producent może mieć powody do dumy. Z wykorzystaniem jego pamięci w trakcie targów Computex 2016 udało się bowiem ustanowić aż 12 rekordów w podkręcaniu w 8 różnych benchmarkach, a najbardziej imponujące wydaje się osiągnięcie prędkości 5189,2 MHz na modułach DDR4.

 

Micron rozpoczął masową produkcję pamięci GDDR5X

Daniel Górecki

2016-05-12 07:59

produkcja GDDR5X masowa produkcja

Micron potwierdził na swoim blogu, że rozpoczął już masową produkcję modułów pamięci GDDR5X, które w pierwszej kolejności trafią do karty graficznej GeForce GTX 1080 od Nvidii. Jak na razie jest to jedyny zapowiedziany produkt, który skorzysta z tej nowej technologii gwarantującej wyraźny wzrost przepustowości pamięci.

Samsung rozpoczął masową produkcję pamięci DDR4 w 10 nm klasie

Daniel Górecki

2016-04-05 15:00

Samsung Samsung Electronics 10 nm klasa

Samsung Electronics pochwalił się dziś, że właśnie rozpoczął masową produkcję pierwszych na świecie modułów pamięci DDR4 wytwarzanych z użyciem procesu technologicznego klasy 10 nm. Zdaniem koreańskiego giganta pamięci te będą nie tylko wydajniejsze, ale i bardziej energooszczędne od 20 nm odpowiedników.

Micron rozpoczął dostarczanie próbek pamięci GDDR5X

Daniel Górecki

2016-03-24 12:00

GDDR5 standard próbki

Micron Technology, czyli jeden z wiodących producentów pamięci DRAM i NAND flash, rozpoczął już dostarczanie próbek pamięci GDDR5X swoim partnerom. Z naszego punktu widzenia jest to o tyle istotna wiadomość, że nowy standard GDDR5X, będący swoistym rozwinięciem GDDR5, wykorzystywany ma być zarówno przez Nvidię, jak i AMD, w ich nadchodzących kartach graficznych.

Micron komentuje doniesienia o pamięci GDDR6

Daniel Górecki

2015-12-17 12:00

2016 rok

Niedawno w sieci pojawiły się doniesienia, jakoby w przyszłorocznych kartach graficznych zastosowane miały być pamięci GDDR6. Informacje te pochodziły z portalu Fudzilla, który powoływał się na źródło zbliżone do sprawy, jednak firma Micron, podawana jako producent wspominanej technologii pamięci VRAM, postanowiła uciąć wszelkie spekulacje i zdradziła swoje plany na 2016 rok.

[PR] PlexTurbo 3.0 również dla Windows 10

Kamil Pieczonka

2015-11-03 22:15

Plextor

dyski SSD Plextor M6S

Plextor udostępnił najnowszą wersję oprogramowania PlexTurbo, pozwalającego na optymalizację pracy dysków SSD. Nowością jest wsparcie dla systemu Windows 10. PlexTurbo 3.0 to autorska technologia marki Plextor, która pozwala na wykorzystanie pamięci RAM do zwiększenia wydajności i przedłużenia żywotności napędów SSD. Dzięki temu, że część danych jest przechowywana w pamięci systemowej, dostęp do nich jest wyraźnie szybszy. Począwszy od wersji 3.0.0.6, z możliwości PlexTurbo mogą korzystać również użytkownicy systemów Windows 10 w wersjach 32- oraz 64-bitowej.

Korzystanie z pamięci DDR3 może uszkodzić procesory Skylake

Daniel Górecki

2015-09-29 13:00

DDR3 napięcie Skylake

Najnowsze procesory Intela z rodziny Skylake oficjalnie wspierają jedynie pamięci DDR3L oraz DDR4, ale na rynku bez problemu można znaleźć płyty główne, które obsługują nowe układy, a także moduły DDR3. I pomimo tego, że Skylake działają z pamięciami poprzedniej generacji, to jednak zdaniem Intela długotrwałe korzystanie z tego typu DRAM może uszkodzić nasze procesory.


GeekWeek poleca