ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Malinowe HTPC - Raspberry Pi jako domowe centrum rozrywki

Kamil Pieczonka

2014-01-20 13:30

FullHD nas test

Sierpień 2012 - wtedy właśnie Raspberry Pi gościło w moich rękach po raz pierwszy. Euforia tym maleństwem jednak szybko minęła. Spodziewałem się prawdę mówiąc czegoś więcej. O płynności działania XBMC nie mogło być mowy, a urządzenie miało poważne problemy z płynnych odtwarzaniem części z moich filmowych próbek w jakości FullHD. Winowajcą mógł być zbyt wolny sprzęt lub niedopracowane oprogramowanie. Minął kilkanaście miesięcy... zobaczmy co w tej materii się zmieniło.

Dune HD TV-301 - test i konkurs!

Kamil Pieczonka

2012-06-01 20:30

USB 3.0 odtwarzacz sieciowy LAN

HDI Dune to firma, która już niejednokrotnie gościła na łamach naszego serwisu, a która w swojej ofercie ma kilka, przede wszystkim bardzo dobrej jakości, odtwarzaczy multimedialnych. Niestety jeśli szukacie najniższej ceny to pewnie produktom tego producenta się nie przyglądaliście, ale wygląda na to, że nawet Niemcy zauważyli, że w niższych segmentach rynkowych jest potencjał i warto się w nich zadomowić. TV-301 nie należy może do najtańszych urządzeń na rynku, bo znacznie niżej pozycjonowany jest mniejszy brat, TV-101, ale mimo wszystko w wersji bez WiFi kosztuje kosztuje około 600 PLN, co jak na odtwarzacz, który posiada gigabitowy ethernet, kieszeń hot-swap na dysk HDD 2.5 cala i możliwość podłączenia tuner DVB-T, nie jest wcale tak wygórowaną kwotą. Czy warto tyle wydać? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć w recenzji, którą na pewno warto przeczytać, bo z jej lektury dowiecie się też, jak można Dune HD TV-301 u nas wygrać!

WD TV Live - nowy, jeszcze lepszy odtwarzacz sieciowy

Kamil Pieczonka

2011-12-07 19:00

recenzja USB HDMI

O odtwarzaczach Western Digital pisaliśmy już kilka razy, niemal równo rok temu recenzowaliśmy model WD TV Live Hub z wbudowanym dyskiem twardym, a dwa lata temu (no proszę, jakie zgranie w czasie... ;-)) poprzednika naszego dzisiejszego bohatera, jakim był odtwarzacz sieciowy WD TV Live. Jak widzicie nowy player też nazywa się TV Live i w zasadzie po samej nazwie nie można go odróżnić od już dwuletniego poprzednika. Na szczęście na tym podobieństwa się kończą, nowy Live nie tylko inaczej wygląda, ale też posiada nieco większe możliwości i tak naprawdę znacznie bliżej mu do Live Huba, a jest ku temu przynajmniej kilka powodów. Jeśli szukacie pomysłu na gwiazdkowy prezent, to WD TV Live może być całkiem niezłą propozycją, o czym za kilka minut będziecie mogli się sami przekonać. Zapraszam do lektury.

ZOTAC ZBOX Nano AD10 Plus - mały staje się jeszcze mniejszy

Marcin Wilczak

2011-11-07 21:21

nettop SFF Zotac

Niewielkie komputery są ciekawą opcją dla odtwarzaczy multimedialnych oraz konfiguracji do niewymagających zastosowań (WWW, praca w aplikacjach biurowych, odtwarzanie wszelkiej maści multimediów). Dziś chciałbym Wam przybliżyć kolejną tego typu propozycję od ZOTACa, bliźniaczą pod względem konfiguracji do opisywanego na łamach naszego serwisu ZBOX AD02 Plus. ZOTAC ZBOX Nano AD10 Plus to jednostka wyposażona w APU Brazos (E-350), 2GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 320GB z dopiskiem - względem modelu bez dopisku Nano różni się ona znacząco rozmiarami i formą, zdecydowanie bardziej atrakcyjną. Całości ponadto dopełnia pilot, który umożliwia wygodne wykorzystanie mini-PC w roli odtwarzacza multimediów. Zapraszam do lektury testu ZBOX Nano AD10 Plus!

8level mediaThor HD - ciekawy odtwarzacz multimedialny

Kamil Pieczonka

2011-06-22 07:07

recenzja odtwarzacz multimedialny test

Od jakiegoś czasu na rynku obserwujemy wysyp wszelkiej maści odtwarzaczy multimedialnych, które możemy podłączyć bezpośrednio do naszego telewizora i przeglądać wszelkiego rodzaju multimedia zapisane na dyskach twardych, kartach pamięci czy pamięciach flash USB. Rozbieżności cenowe są ogromne, najtańsze konstrukcje można nabyć za około 200 PLN, a najdroższe kosztują grubo ponad 2000 PLN. Powstaje zatem pytanie czy gdzieś jest złoty środek, czy warto zaopatrzyć się w tego typu urządzenie i jeśli tak, to w jakie? Na wszystkie pytania poniższy tekst zapewne Wam nie odpowie, ale 8level mediaThor HD zapowiada się bardzo interesująco i myślę, że może to być rozwiązanie przydatne dla wielu użytkowników. Zapraszam do lektury recenzji.

HDI Dune HD Lite 53D WiFi

Marcin Wilczak

2011-06-17 16:00

mkv nas odtwarzacz

HD Lite 53D to najmniejszy i zarazem najtańszy odtwarzacz multimedialny w ofercie HDi Dune, który ma oferować większość funkcjonalności droższych modeli w atrakcyjniejszej cenie (i formie). Odtwarzacz do tanich jednak nie należy, za model bez modułu WiFI przyjdzie nam zapłacić ~600PLN, wersja z kartą bezprzewodową to kolejne 100PLN dopłaty. Przy takiej cenie Dune HD Lite 53D musi stanąć w szranki z niezwykle popularnym odtwarzaczem sieciowym w postaci Xtreamera SideWinder. Czy twór HDi Dune jest w stanie podołać temu zadaniu? Odpowiedzi na to pytanie szukajcie w dalszej części poniższej publikacji, której to bohaterem jest odtwarzacz Lite 53D. Zapraszam do lektury!