ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Laptopy na powrót do szkoły - wrzesień 2016

Daniel Górecki

2016-09-08 19:40

Redakcja

notebooki laptopy szkoła

Mamy już początek września, co oznacza koniec wakacji i powrót do szkół. Jest to bardzo dobra okazja do odświeżenia posiadanego sprzętu i zainwestowania w nowy komputer, który jak wiadomo jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego ucznia i studenta. Postanowiliśmy nieco ułatwić Wam wybór stosownego notebooka (dla siebie czy pociechy) i przygotowaliśmy zestawienie 15 różnych modeli w cenie od 899 PLN do 3000 PLN.

Polecane laptopy na powrót do szkoły - wrzesień 2015

Daniel Górecki

2015-09-01 18:00

laptop notebook hybryda

Mamy pierwszy dzień września, co oznacza wielki powrót do szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich - studenci mogą się cieszyć jeszcze jednym miesiącem wakacji, oczywiście o ile nie czeka ich „kampania wrześniowa”. Obecnie nie trzeba już nikomu tłumaczyć, że trudno sobie wyobrazić naukę bez wsparcia ze strony komputera z dostępem do sieci, postanowiliśmy nieco ułatwić Wam wybór stosownego sprzętu (dla siebie czy pociechy) i przygotowaliśmy zestawienie 15 różnych modeli w cenie od 777 PLN do 3000 PLN. 

Ultrabook, czyli czym Intel chce podbić rynek

Kamil Pieczonka

2012-01-30 17:00

Lenovo Samsung Acer

Gdy niemal równo 4 lata temu, w styczniu 2008 roku, Apple pokazało po raz pierwszy MacBooka Air, mało kto chyba spodziewał się, że firma ta da zaczątek małej rewolucji, która na dobre rozkręci się dopiero w tym roku. Apple niemal wymusiło na Intelu stworzenie mniejszej, oszczędniejszej wersji Meroma, czyli procesora z serii Intel Core 2 Duo, który będzie na tyle wydajny aby zaspokoić oczekiwania użytkowników i jednocześnie na tyle oszczędny i chłodny, aby dało się go zmieścić w bardzo cienkiej obudowie i aby zapewnił długi czas pracy na nie tak znowu pojemnej baterii. MacBook Air początkowo nie okazał się przełomowym sukcesem, głównie za sprawą swojej dosyć wysokiej ceny. Rynek na propozycję Apple odpowiedział netbookami, małymi i tanimi komputerami, które jednak oferowały znacznie niższą wydajność. Ten koncept nie sprawdził się jednak w konkurencji z tabletami, a Intel który na Atomie nie zarabiał zbyt wiele i obserwując jak rynek tabletów podbija ARM, musiał coś z tym zrobić. W ten oto sposób, w maju zeszłego roku zaprezentowano pomysł na nowe, bardzo cienkie i bardzo wydajne komputery, które przyjęły nazwę Ultrabook.

Asus Transformer TF101 - Tablet całkowicie innowacyjny?

Maciej Guguł

2012-01-06 11:00

Android Asus recenzja

Asus Transformer TF101 pierwszy raz oficjalnie został zaprezentowany na tegorocznych targach CeBit 2011 w Hanowerze i zrobił prawdziwą furorę wśród zwiedzających. Duża część osób uznała, iż jest to jeden z najciekawszych tabletów, jakie wówczas wystawiono na pokaz. Decydującym czynnikiem gwarantującym sukces produktu Asusa był jego hybrydowy charakter. Za sprawą stacji dokującej tablet jednym ruchem ręki przeobrażał się w netbooka. Genialne rozwiązanie, wyśrubowana specyfikacja urządzenia oraz niewielka cena sprawiły, że Transformer stał się jednym z najbardziej oczekiwanych tabletów roku 2011. Postanowiłem osobiście się przekonać, czy cały szum wokół produktu Asusa pokrywa się z rzeczywistością. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że na temat tego tabletu zostało powiedziane praktycznie wszystko, ale nie chciałem przejść obojętnie obok tak istotnego tematu. Zapraszam do recenzji Asus Eee Pad Transformer TF101.

 

Lenovo U165 vs MSI U270 - AMD Nile vs AMD Brazos

Kamil Pieczonka

2011-05-16 00:00

netbook Lenovo MSI

Rynek netbooków ewoluuje, mniejsze urządzenia o przekątnej 10 cali zostaną pewnie niedługo wyparte przez tablety, które oferują niemal to samo, ale w bardziej przystępnej i nawet bardziej mobilnej formie. Nie oznacza to jednak, że rynek małych komputerów czeka powolne wymieranie, bo potencjał jest, szczególnie biorąc pod uwagę, że przy stopniowym zmniejszaniu poboru energii, kolejne generacje procesorów są coraz bardziej wydajne. AMD wreszcie ma szanse na poważnie rozpocząć konkurencję z Atomem. Poprzednie próby, włącznie z platformą Nile nie przyniosły wymiernych efektów, ale układy znane pod kodową nazwą Brazos mają wszelkie predyspozycje aby zaistnieć na tym rynku.