Pierwszy rzut oka na kartę Radeon R9 Fury X2

Daniel Górecki

2016-02-29 11:32

AMD karta graficzna komputer

AMD przeciąga premierę podwójnej karty graficznej Radeon R9 Fury X2 do tego stopnia, że wiele osób będzie wolało zapewne poczekać tych kilka dodatkowych miesięcy na następną generację GPU od czerwonej ekipy, jak i jej konkurencji. Za sprawą najnowszego wpisu na Facebooku Roya Taylora mamy jednak pierwszą okazję zobaczyć ten model w okienku obudowy Tiki, czyli komputera stworzonego przez Falcon Northwest.

AMD wciąż traci udziały w rynku grafik i procesorów

Daniel Górecki

2016-02-26 09:47

nvidia karty graficzne procesory

Nie jest żadną tajemnicą, że AMD w ostatnich latach nie radzi sobie najlepiej na rynku, co bardzo dobrze obrazuje choćby sytuacja w segmencie kart graficznych, gdzie według ostatnich badań Mercury Research już przeszło 4 na 5 graczy wybiera produkty Nvidii. Wygląda jednak na to, że proces tracenia udziałów na rzecz konkurenta cały czas postępuje.

Nvidia może zaprezentować działające GPU Pascal już w kwietniu

Daniel Górecki

2016-02-25 12:00

gpu Pascal prezentacja

W ostatnim czasie zaczyna docierać do nas coraz więcej szczegółów na temat szykowanych przez Nvidię GPU z rodziny Pascal, a ostatnie przecieki sugerują, że po raz pierwszy będziemy mogli przyjrzeć się działającej karcie graficznej z tej rodziny już w kwietniu, w trakcie GPU Technology Conference, gdzie CEO zielonej ekipy, Jen-Hsun, będzie gospodarzem jednej z konferencji.

AMD rozdaje darmowe gry użytkownikom swoich GPU i CPU

Daniel Górecki

2016-02-22 08:16

gry promocja CPU

AMD zdecydowało się zrobić użytkownikom swoich produktów miły prezent i obecnie czerwona ekipa rozdaje darmowe gry posiadaczom konkretnych modeli kart graficznych i procesorów. Jedyne co musicie zrobić, to udać się pod TEN adres, przeprowadzić weryfikację swojego systemu i odebrać nagrodę.

Flagowy układ Pascal osiągać ma 12 TFLOPS mocy obliczeniowej

Daniel Górecki

2016-02-18 11:00

moc obliczeniowa GP100 HBM 2

Do oficjalnej prezentacji pierwszych kart graficznych bazujących na architekturze Pascal pozostało jeszcze przynajmniej kilka miesięcy, ale kolejne przecieki zdają się rozjaśniać nieco obraz, dostarczając nam kolejnych informacji o następnej generacji GPU od Nvidii. Tym razem w sieci pojawił się slajd (jego autorem jest profesor Manuel Ujaldon, zajmujący w Nvidii stanowisko CUDA Fellow), który zdradza jak wyglądać ma moc obliczeniowa flagowego układu graficznego z rodziny Pascal, czyli GP100.

The Division już oficjalnie z kartami Nvidii

Daniel Górecki

2016-02-17 16:06

Nvidia

Tom Clancy's The Division ubisoft The Division

Właśnie otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie ostatnich przecieków, bo Nvidia oficjalnie ogłosiła, że decydując się na zakup jednej z jej kart graficznych z wyższej półki możemy liczyć na darmowy kod na grę Tom Clancy’s The Division. Co więcej, za sprawą współpracy zielonej ekipy i Ubisoftu tytuł otrzyma wsparcie ze strony technologii Nvidii (m.in. PCSS i HBAO+).

AMD dodaje Hitmana do swoich kart graficznych i procesorów

Daniel Górecki

2016-02-16 20:18

AMD

procesor FX Hitman

AMD po raz kolejny podjęło współpracę ze studiem IO Interactive, czego efektem mają być specjalne funkcje oraz optymalizacja wydajnościowa nowego Hitmana w wersji na PC. Teraz zaś dowiadujemy się o promocji związanej z grą i produktami czerwonych – od dziś przy zakupie odpowiedniej karty graficznej lub procesora dostaniemy ten tytuł zupełnie za darmo.

Micron potwierdza rozpoczecie masowej produkcji GDDR5X latem

Daniel Górecki

2016-02-11 13:00

masowa produkcja Micron pamięci

W tym roku spodziewamy się wyraźnego przełomu na rynku kart graficznych, a przynajmniej w przypadku flagowych modeli, ponieważ nie dosyć, że te wykorzystywać będą niższy proces technologiczny, to jeszcze otrzymają nowe standardy pamięci. Mowa tu oczywiście o drugiej generacji technologii warstwowych pamięci HBM, która zapewne wykorzystywana będzie jedynie w topowych modelach AMD oraz Nvidii, ale również GDDRX5 mającym znaleźć zastosowanie w nieco przystępniejszych cenowo kartach.

AMD wypuściło nowe sterowniki pod Rise of the Tomb Raider

Daniel Górecki

2016-02-03 07:58

AMD

AMD wypuściło sterowniki Radeon Software Crimson Edition 16.1.1 Hotfix, które podobnie jak sterowniki udostępnione w ubiegłym tygodniu przez Nvidię koncentrują się głównie na grze Rise of the Tomb Raider (ta zadebiutowała na PC 29 stycznia). Nowa paczka czerwonej ekipy przynosi bowiem optymalizację wydajności i profil Crossfire dla ostatnich przygód Lary Croft.

AMD zdradza moc obliczeniową Fury X2

Daniel Górecki

2016-02-01 10:00

Gemini Fury X2 VRLA Winter Expo

W trakcie odbywającego się pod koniec stycznia VRLA Winter Expo wiceprezes AMD postanowił rzucić nieco światła na szykowaną przez czerwoną epikę dwuprocesorową kartę graficzną znaną pod nazwą kodową Gemini (aka Radeon R9 Fury X2). Co z naszego punktu widzenia najciekawsze, Roy Taylor zdradził moc obliczeniową tego podwójnego GPU.

Nvidia wypuszcza nowe sterowniki pod Rise of the Tomb Raider

Daniel Górecki

2016-01-28 07:58

Nvidia

sterowniki SLI 361.75 WHQL

Nvidia opublikowała swoje najnowsze sterowniki z dystrybucji Game-Ready, co oczywiście ma związek z dzisiejszą premierą gry Rise of the Tomb Raider na PC, ale także przygotowuje karty graficzne Zielonych na jutrzejszy start beta testów Tom Clancy’s The Division. Znajdziemy tu profile SLI do obu tych produkcji, co oznacza, że od początku wspierać będą one systemy korzystające z wielu kart graficznych (przynajmniej tych od Nvidii).

AMD zaprezentowało Radeona R9 Fury X2 w trakcie VRLA

Daniel Górecki

2016-01-25 10:10

Fiji Radeona R9 Fury X2 VRLA

AMD w trakcie poświęconej technologii wirtualnej rzeczywistości imprezy VRLA odbywającej się w Los Angeles zaprezentowało swoją nadchodzącą kartę wyposażoną w dwa GPU Fiji. Ta wciąż nie jest nazywana przez czerwoną ekipę Fury X2, więc nie wiemy jaka będzie jej ostateczna nazwa, ale nie powinno to dziwić, ponieważ pomimo tego, że od jej oficjalnej zapowiedzi minęło już 7 miesięcy, wciąż brakuje nam konkretnych informacji na jej temat.

Radeon R9 Fury wkrótce może doczekać się obniżki ceny

Daniel Górecki

2016-01-21 14:00

obniżka cena Fury

W ubiegłym tygodniu AMD ogłosiło dużą obniżkę ceny karty graficznej Radeon R9 Nano, która sprawiła, że model ten stał się zdecydowanie atrakcyjniejszy niż dotychczas. Z najnowszych doniesień portalu Kitguru, który powołuje się na swoje źródła wśród sprzedawców, wynika, że wkrótce spodziewać mamy się podobnego ruchu względem karty Radeon R9 Fury.

AMD publikuje swoje najnowsze wyniki finansowe

Daniel Górecki

2016-01-20 12:00

AMD opublikowało swój najnowszy raport finansowy z wynikami za czwarty kwartał 2015 roku, kiedy to firma odnotowała stratę operacyjną w wysokości 49 mln USD i stratę netto wynoszącą 102 mln USD, natomiast przychody za trzy ostatnie miesiące ubiegłego roku to 958 mln USD. Straty te są mniejsze niż za poprzedni kwartał i wypadają również korzystniej w porównaniu do analogicznego okresu z poprzedniego roku.  

Samsung rozpoczął masową produkcję pamięci HBM2

Daniel Górecki

2016-01-19 12:30

Samsung pamięć moduły pamięci

Samsung poinformował właśnie, że jako pierwszy rozpoczął masową produkcję modułów pamięci HBM2 (High Bandwidth Memory). Te znaleźć mają zastosowanie przede wszystkim w komputerach HPC, zaawansowanych kartach graficznych i różnego rodzaju rozwiązaniach sieciowych.


GeekWeek poleca