Karty AMD i Nvidii obsługują przez HDMI tylko 8-bitowy HDR

Daniel Górecki

2016-11-21 09:57

AMD Radeon HDR

W ostatnim czasie bardzo głośno jest o technologii HDR w telewizorach 4K, która dla wielu osób robi większą różnicę niż samo podniesienie rozdzielczości, ponieważ szeroki zakres tonalny oferuje nam jaśniejszy, bardziej szczegółowy obraz z lepszą gradacją kolorów. AMD chwaliło się w trakcie prezentacji kart z rodziny Polaris, że zapewniają one obsługę tę funkcji w 10-bitowej głębi kolorów dla rozdzielczości 4K przy 60 kl./s, ale..

Google wykorzysta karty AMD FirePro w usłudze Cloud Platform

Daniel Górecki

2016-11-17 13:00

AMD

Google AMD akcje

Nvidia zaliczyła właśnie bardzo udany kwartał, gdzie rekordowe przychody zawdzięcza głównie sprzedaży konsumenckich kart graficznych, ale koncern coraz mocniej stawia także na inne inicjatywy, jak sztuczna inteligencja czy głębokie uczenie (Deep Learning). Są to obszary, w których AMD jak do tej pory było mniej zaangażowane, ale producent ten ujawnił właśnie, że wykonał pierwszy krok  w tym kierunku.

Watch Dogs 2 za darmo z hi-endowymi kartami Nvidii

Daniel Górecki

2016-11-17 09:00

nvidia karta graficzna promocja

Kilka dni temu donosiliśmy Wam o nowej promocji AMD, w ramach której kupując kartę Radeon RX 480 otrzymujemy grę Civilization 6 (ta została już potwierdzona przez producenta) i jak się okazuje nie przyjdzie nam długo czekać na odpowiedź ze strony Nvidii - firma ta szykuje podobną akcję dotyczącą kart GeForce.

Nvidia zalicza bardzo dobry trzeci kwartał

Daniel Górecki

2016-11-14 11:30

nvidia gpu karty graficzne

Nvidia radzi sobie coraz lepiej za sprawą braku poważnej konkurencji w segmencie wydajnościowym, dzięki czemu odnotowała rekordowy kwartał, zaliczając największy przychód od 6 lat. W kwartale zakończonym 30 października firma uzyskała aż 2 mld USD obrotów, co oznacza imponujący wzrost aż o 54% względem analogicznego okresu ubiegłego roku.

Civilization 6 za darmo z kartami Radeon RX 480

Daniel Górecki

2016-11-14 07:55

AMD karta graficzna gra

Wszystko wskazuje na to, że AMD szykuje kolejną ciekawą promocję, dzięki której możemy otrzymać gratis jedną z najlepszych pecetowych produkcji tego roku. Mowa tu oczywiście o grze Civilization 6, która zadebiutowała w ubiegłym miesiącu zbierając świetne oceny od recenzentów, a w tym momencie może się pochwalić 4 pozycją wśród najpopularniejszych gier na Steamie.

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti może otrzymać 10 GB pamięci VRAM

Daniel Górecki

2016-11-13 09:14

nvidia karta graficzna gpu

Jeśli śledzicie przecieki na temat kart graficznych, to zapewne wiecie już, że regularnie pojawiają się wśród nich doniesienia na temat szykowanego przez Nvidię modelu GeForce GTX 1080 Ti. Jak do tej pory nie mieliśmy jednak żadnych dowodów potwierdzających istnienie tej karty, ale wygląda na to, że właśnie takowy otrzymaliśmy.

GTX 1060 z nowym rekordem częstotliwości taktowania GPU

Daniel Górecki

2016-11-09 15:00

nvidia karta graficzna podkręcanie

Nvidia pochwalić może się nowym osiągnięciem architektury Pascal, która ma już na swoim koncie rekord wydajności, a tym razem ustanowiła rekord częstotliwości taktowania GPU. W trakcie GALAX GOC 2016 specjaliści od OC przekroczyli bowiem kolejną granicę prędkości, podkręcając kartę GALAX GTX 1060 HOF GOC Edition do poziomu 2885 MHz.

Gigabyte rozszerzy markę AORUS o karty graficzne i płyty główne?

Daniel Górecki

2016-11-09 11:09

Gigabyte płyty glówne karty graficzne

Jak wynika z najnowszych doniesień z obozu Gigabyte, producent zamierza rozszerzyć swoją gamingową serię AORUS, która obecnie obejmuje laptopy i urządzenia peryferyjne, o płyty główne oraz karty graficzne.

AMD wypuszcza profesjonalne karty graficzne Radeon Pro WX

Daniel Górecki

2016-11-08 11:30

AMD

AMD wydajność specyfikacja

AMD wprowadza do sprzedaży swoje nowe karty graficzne z rodziny Radeon Pro WX, które skierowane są do profesjonalistów. Producent zapewnia, że model Pro WX 7100 sprawdzi się idealnie w  wymagających zadaniach z zakresu inżynierii oraz obróbki multimediów, a także tworzenia materiałów VR. Pro WX 5100 to zaś idealne rozwiązanie do tworzenia nowych produktów, zwłaszcza w oparciu o silniki renderujące gier, a Pro WX 4100 zapewni średniej klasy wydajność potrzebną profesjonalistom CAD w rozmiarze typowym dla rozwiązań SFF (Small Form Factor).

Ostatnie sterowniki Nvidii zawierają telemetrię

Daniel Górecki

2016-11-07 09:53

nvidia sterowniki GeForce

Nvidia od kilku wersji swoich graficznych sterowników dołącza do nich narzędzie do telemetrii, które jest domyślnie włączone i uruchamia się automatycznie wraz ze startem systemu Windows. Co więcej, w trakcie wgrywania sterowników nie mamy opcji odznaczenia instalacji tego narzędzia, nawet jeśli wybierzemy zaawansowaną instalację.

Specyfikacja i wydajność mobilnej wersji GeForce'a GTX 1050 Ti

Daniel Górecki

2016-11-03 10:00

nvidia karta graficzna wydajność

Teraz, kiedy modele z serii GeForce GTX 1050 trafiły już na rynek, Nvidia może poświęcić się przygotowaniu mobilnej wersji tej karty graficznej. Jak wynika z najnowszych przecieków, podobnie jak w przypadku innych przedstawicieli rodziny GeForce GTX 10xx, tak i w tym przypadku otrzymamy tę samą (lub lepszą) konfigurację co w stacjonarnym odpowiedniku.

Radeon RX 470D - pierwsza recenzja już w sieci

Daniel Górecki

2016-11-02 10:45

recenzja AMD Radeon

PCOnline, czyli chiński portal dla entuzjastów PC, opublikował w sieci pierwszą recenzję nieujawnionej jeszcze karty graficznej Radeon RX 470D. Tym samym zyskaliśmy wiele informacji na jej temat, od specyfikacji po wydajność, gdzie model ten został zestawiony z GTX 1050 Ti i RX 470.

AMD prezentuje układy graficzne Radeon Pro Serii 400

Daniel Górecki

2016-10-28 21:07

AMD

AMD Radeon MacBook Pro

Wraz z debiutem nowego MacBooka Pro od Apple doczekaliśmy się premiery nowych energooszczędnych układów graficznych AMD z serii Radeon Pro 400, które skierowane są do laptopowych zastosowań. Te zaprojektowane zostały w szczególności dla współczesnych twórców – artystów, projektantów, fotografików, filmowców czy inżynierów, a producent zapewnia, iż oferują zdecydowanie lepszą wydajność i efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednią generacją.

Zotac prezentuje swoje rocznicowe produkty

Daniel Górecki

2016-10-26 10:25

Zotac

karta graficzna Zotac komputer

Wczorajszy dzień firma Zotac poświęciła na świętowanie swoich 10 urodzin i w związku z tym w trakcie specjalnej konferencji prasowej w Hong Kongu producent postanowił zaprezentować aż 5 produktów przygotowanych specjalnie na tę okazję. Znalazły się wśród nich m.in. nowa karta graficzna, wydajny mini PC oraz system wirtualnej rzeczywistości w formie plecaka.

GeForce GTX 1070 - problemy z pamięciami firmy Micron

Daniel Górecki

2016-10-21 11:33

nvidia karta graficzna Micron

Jeśli posiadacie kartę graficzną GeForce GTX 1070, to powinna zainteresować Was ta wiadomość. Część użytkowników tego modelu donosi bowiem o problemach z migotaniem obrazu  i bardzo słabymi rezultatami podkręcania pamięci VRAM - jak udało się ustalić wynika to z wadliwego podsystemu pamięci.