Premiera iPhone 5 opóźni się?

Zbigniew Jezior

2012-09-03 15:46

Apple iPhone 5 smartfon

Według najnowszych informacji premiera smartfonów Apple iPhone 5, wcześniej zapowiadana na dzień 12 września może opóźnić się w skutek problemów z produkcją wyświetlaczy. Wszystko przez to, że w nowych wyświetlaczach czujniki dotykowe zostały zintegrowane bezpośrednio w warstwie LCD. Taka budowa zmniejsza grubość wyświetlacza o około 0,5 milimetra, a także gwarantuje obraz nieco wyższej jakości, lecz jak się okazuje - sprawia pewne problemy firmie Sharp, przez którą miały być produkowane.

Wyniki sprzedaży telefonów i smartfonów w 2. kwartale 2012 roku

Zbigniew Jezior

2012-08-20 18:46

Samsung Sony GSM

Gartner opublikował najnowszy raport, przedstawiający wyniki sprzedaży telefonów komórkowych i smartfonów w drugim kwartale 2012 roku. W minionym kwartale do odbiorców na całym świecie trafiło łącznie 419 milionów telefonów - o 2,3% mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego (428,7 mln). Liderem rynku drugi kwartał z rzędu był Samsung, który sprzedał 90,4 mln telefonów - o 29,5% więcej niż przed rokiem, uzyskując 21,6% udział w rynku (wzrost o 5,3 punktu procentowego). Drugą pozycję z wynikiem 83,4 mln sprzedanych telefonów zajęła Nokia, która sprzedała o 14,8% mniej telefonów niż w drugim kwartale 2011 roku, osiągając 19,9% udział w rynku (spadek o 2,9 pp

Apple zbadało dlaczego klienci wolą smartfony z Androidem

Zbigniew Jezior

2012-08-20 18:09

Google badanie App Store

Fakt, że producenci sprawdzają w czym konkurent jest lepszy nie jest niczym nadzwyczajnym. Na pozór dziwić może, że czyni to firma Apple, której produkty sprzedają się jak powszechnie wiadomo, bardzo dobrze. Wyniki takich badań zazwyczaj pozostają w tajemnicy, jednak dość nieoczekiwanie rezultaty najnowszych z nich ujrzały światło dzienne. W ramach badania ankietowanym osobom zadawano pytania dotyczące kilkunastu powodów, dla których wybierają oni smartfony z Androidem zamiast iPhone. Rezultaty są bardzo ciekawe.

Zdjęcia głównej płytki iPhone 5

Zbigniew Jezior

2012-08-13 14:44

iOS 6 foxconn

Jeden z użytkowników chińskiego forum Weiphone, który wcześniej zaprezentował zdjęcia obudowy i kilku wewnętrznych części nowego iPhone 5, wyniesionych z fabryk Foxconna (gdzie już trwa produkcja smartfonów), tym razem opublikował fotografie przedstawiające główną płytkę nowego telefonu Apple. Moduł zawierający m.in. główny procesor, pamięć RAM i Flash oraz inne układy elektroniczne pasuje do otworów montażowych we wcześniejszych zdjęciach wnętrza obudowy smartfonu. iPhone 5 (choć nie wiadomo czy model który trafi na rynek będzie się tak faktycznie nazywał) ma zadebiutować wraz z iPadem Mini w dniu 12 września tego roku.

iPhone 5 sfotografowany i zmierzony - tylko 7,6 mm grubości

Zbigniew Jezior

2012-08-08 12:25

Retina iPhone 4S grubość

Do redakcji jednej z chińskich gazet dostał się mający debiutować za miesiąc najnowszy iPhone 5. Telefon został prawdopodobnie wyniesiony z fabryki Foxconna, gdzie już trwa jego produkcja. Gazeta poświęca mu jedną stronę swojego wydania, na której zaprezentowano zdjęcia smartfonu w porównaniu do aktualnie oferowanego iPhone 4S, a także zdjęcia przedstawiające nowy dock oraz mierzenie wymiarów telefonu suwmiarką. Jak się okazuje, wymiary nowego iPhone to dokładnie 123,8 x 58,5 x 7,6 mm, podczas gdy aktualny model mierzy kolejno 115,2 x 58,5 x 9,3 mm. Oznacza to, że telefon jest niezwykle cienki - aż 1,7 mm (18%) cieńszy od iPhone 4S i o cały milimetr cieńszy niż Samsung Galaxy S III, którego grubość wynosi 8,6 mm.

iPhone 5 będzie kosztował więcej?

Zbigniew Jezior

2012-08-02 17:24

iPad mini cena

iPhone 5, który wraz z iPadem Mini zadebiutuje prawdopodobnie w dniu 12 września według spekulacji może kosztować więcej niż dotychczasowe modele tej firmy. Do tej pory producent z Cupertino oczekiwał 649 USD za swoje smartfony najnowszej generacji w wersji z pamięcią flash o najmniejszej możliwej pojemności, dostępne w wolnej sprzedaży (bez zawierania umowy z operatorem). W przypadku zawarcia 2-letniej umowy cena wynosiła natomiast 199 USD. To jednak wkrótce może się zmienić - według najnowszych pogłosek cena iPhone 5 z najmniejszą ilością pamięci w wolnej sprzedaży wynosić będzie aż 799 USD.

iPhone 5 oraz iPad Mini - wspólna premiera już 12 września?

Zbigniew Jezior

2012-07-30 16:53

premiera tablet iPad

Według najnowszych informacji Apple oficjalnie zaprezentuje najnowszą generację smartfonów iPhone oraz tablety iPad Mini w dniu 12 września tego roku. Oba urządzenia trafią do sprzedaży dziewięć dni później - w piątek 21 września. iPhone 5 (choć nie wiadomo czy model który trafi na rynek będzie się tak faktycznie nazywał) będzie wyposażony w najnowszą odsłonę systemu iOS oznaczoną cyferką 6, oraz jak już wiemy większy ekran o bardziej panoramicznych proporcjach i przekątnej zbliżonej do 4 cali.

Apple pokazuje wcześniejszy projekt iPhone

Janusz Kaban

2012-07-30 08:50

jony patenty projekt

Ostatnio sporo szumu w sieci zrobiły ujawnione podczas jednego z procesów między Apple, a Samsungiem wczesne projekty iPhone'a, które zdaniem powołujących się na nie Koreańczyków miały wskazywać na to, że Apple podczas projektowania swojego hitowego smartfonu wykorzystało pomysł na design od Sony. Apple broniąc się przed tym zarzutem dostarczyło właśnie do sądu fotografie przedstawiające wcześniejszy projekt iPhone'a nazwany "Purple", który datowany jest na 2005 rok, a więc rok przed projektem stylizowanym na Sony...

Nowe zdjęcia Apple iPhone 5, podobno to finalna wersja

Kamil Pieczonka

2012-07-30 01:09

obudowa zdjęcia nowy iPhone

W sieci pojawiło się dzisiaj kilkanaście zdjęć telefonu, który podobno będzie zaprezentowany przez Apple jako iPhone 5. Musimy napisać podobno, bo jednak z firmą z Cupertino nigdy nic nie wiadomo, ale bardzo podobne zdjęcia tej samej obudowy pojawiły się w sieci już wcześniej, a od tego czasu wiele innych źródeł potwierdziło między innymi nowy, mniejszy dock w tym smartfonie.

iPhone 5 - produkcja ruszyła, premiera już 7 sierpnia?

Zbigniew Jezior

2012-07-23 23:51

Branżowy portal DigiTimes, powołując się na swoje jak zawsze dość pewne źródła donosi, że rozpoczęła się już masowa produkcja kolejnej generacji smartfonu firmy Apple, bardziej znanego jako iPhone 5 (choć nie wiadomo czy model który trafi na rynek będzie się tak faktycznie nazywał). Nowy iPhone będzie wyposażony w najnowszą odsłonę iOSu - iOS 6, oraz jak już wiemy większy ekran o bardziej panoramicznych proporcjach i przekątnej zbliżonej do 4 cali.

Nowy iPhone z wyświetlaczem in-cell o mniejszej grubości

Zbigniew Jezior

2012-07-19 18:45

Jak informuje Wall Street Journal, przygotowywany właśnie przez Apple iPhone 5 będzie wyposażony nie tylko w większy, ale również cieńszy ekran. Nowy wyświetlacz będzie wykonany w technologii o nazwie in-cell, dzięki której czujniki dotykowe zostaną umieszczone bezpośrednio w warstwie LCD, co pozwoli poprawić jakość obrazu oraz zmniejszyć grubość wyświetlacza o około 0,5 milimetra. Produkcją nowego wyświetlacza jak już wiemy zajmą się firmy Sharp, Japan Display i LG. Nie wiadomo na co Apple zdecyduje się przeznaczyć miejsce uzyskane dzięki odchudzeniu ekranu.

Premiera nowego iPhone'a już za 3 tygodnie?

Błażej Owsiany

2012-07-16 10:20

5"

Ostatnio nieco głośniej zrobiło się na temat nowego iPhone'a, pojawiły się nawet "wycieknięte" zdjęcia obudowy, która wygląda na taką, która rzeczywiście pasuje do designu produktów Apple i nawet jesteśmy w stanie uwierzyć, że tak właśnie będzie wyglądać kolejna odsłona smartfonu. 

KitGuru publikuje podobno zdjęcia nowego iPhone'a

Kamil Pieczonka

2012-07-12 19:14

pierwsze zdjęcia wyciek mockup

Portal KitGuru opublikował dzisiaj kilka zdjęć telefonu, który podobno ma być testowym samplem najnowszego iPhone'a, który będzie miał swoją premierę prawdopodobnie na jesieni. Jeśli wierzyć tym zdjęciom, to iPhone 5 będzie bardzo mocno zbliżony do wersji 4/4S pod względem wyglądu, ponownie korzystając ze szklanej obudowy i charakterystycznej metalowej obwódki wokół. Nie ma oczywiście pewności, że są to prawdziwe zdjęcia, a na dzień dzisiejszy bardzo możliwe, że finalny projekt jeszcze się nie jeden raz zmieni. Nie mniej jednak nawet jeśli to oszustwo to całkiem nieźle przygotowane.

Apple iPhone 5 z Exynosem i zmiany w nowy iPadzie

Kamil Pieczonka

2012-07-07 14:39

procesor czterordzeniowy zmiany

Plotki na temat Apple pojawiają się prawie tak często jak informacje o ich sporach patentowych, więc nikogo ta niemal co tygodniowa dawka pewnie już nie dziwi. Najnowsze informacje pochodzące jak zwykle od Digitimes i mówią o tym, że układ Apple A6, który ma być sercem iPhone 5, będzie bardzo mocno bazował na układzie Samsunga, znanym jako Exynos 4, którego czterordzeniową wersję znajdziemy między innymi w Galaxy S III. Apple A6 też ma posiadać cztery rdzenie, ale prawdopodobnie będzie korzystał z układu graficznego PowerVR, a nie ARM Mali-400 tak jak to ma miejsce w przypadku Exynosa.

Apple nie jest przekonane do NFC, iPhone 5 bez tej technologii

Kamil Pieczonka

2012-07-07 12:15

brak wsparcia NFC Passbook

Apple nad technologią płatności zbliżeniowych NFC pracuje mniej więcej od czasu jak Google zaprezentowało swój produkt, czyli Wallet. W przypadku Apple cała struktura miała opierać się na bazie aplikacji Passbook, która zadebiutuje wraz z iOS6 i ma być docelowo miejscem, na przeróżne karty lojalnościowe czy zakupione kupony zniżkowe. Tak właśnie koncepcja płatności zbliżeniowych wyewoluowała w Apple, które zastanawiało się nawet na stworzeniem własnego portfela mobilnego, korzystając między innymi z tego faktu, że w iTunes/AppStore mają zarejestrowane ponad 400 milionów kart kredytowych, ale ostatecznie ten pomysł porzucono.


GeekWeek poleca