USA: Samsung Galaxy S III na szczycie sprzedaży w sierpniu

Zbigniew Jezior

2012-09-05 14:00

smartfon Samsung Apple

To nieco zaskakujący wynik, ale jednak jest faktem. W sierpniu najlepiej sprzedającym się smartfonem na terenie Stanów Zjednoczonych był Samsung Galaxy S III. Najnowszy smartfon Samsunga zdołał w minionym miesiącu pobić pod względem poziomu sprzedaży konkurencyjnego iPhone 4S. W świetle niedawnego rozstrzygnięcia sądu w sprawie Apple-Samsung, taki wynik jest małym ciosem dla Apple i oznacza, czego tak naprawdę chcą sami konsumenci. Warto dodać, że jest to także pierwszy przypadek w historii sprzedaży iPhone, w którym jakiś smartfon innej firmy osiągnął wyższą sprzedaż niż model od Apple.

Oficjalnie: premiera iPhone 5 już 12 września

Zbigniew Jezior

2012-09-04 20:11

smartfon Apple telefon

Firma Apple oficjalnie poinformowała, kiedy zaprezentowana zostanie najnowsza generacja smartfonów iPhone. Stanie się to tak jak informowaliśmy od dłuższego czasu, w dniu 12 września 2012 roku. Tego dnia najnowszy iPhone zostanie zaprezentowany podczas specjalnie zorganizowanej konferencji w Yerba Buena Center for the Arts w Kaliforni (Stany Zjednoczone). Tym samym niedawne doniesienia o możliwym opóźnieniu premiery najnowszych smartfonów Apple okazały się pozbawione racji. Nowy iPhone niemal na pewno otrzyma nazwę iPhone 5.

Antisec w posiadaniu 12 milionów UDIDs Apple

Daniel Górecki

2012-09-04 11:35

iPhone FBI iPad

Antisec - dobrze znana grupa hakerów – włamała się do jednego z komputerów FBI i ściągnęła z niego listę 12 milionów iPhone’ów, a konkretniej ich unikalnych identyfikatorów urządzenia , z czego milion już dzisiejszej nocy opublikowali w sieci. Grupa wyjaśniła, że już w drugim tygodniu marca tego roku udało im się włamać do notebooka Dell Vostro należącego do agenta FBI z Nowego Jorku - Christophera K. Stangla – wykorzystując podatność Java AtomicReferenceArray.

Premiera iPhone 5 opóźni się?

Zbigniew Jezior

2012-09-03 15:46

smartfon Apple telefon

Według najnowszych informacji premiera smartfonów Apple iPhone 5, wcześniej zapowiadana na dzień 12 września może opóźnić się w skutek problemów z produkcją wyświetlaczy. Wszystko przez to, że w nowych wyświetlaczach czujniki dotykowe zostały zintegrowane bezpośrednio w warstwie LCD. Taka budowa zmniejsza grubość wyświetlacza o około 0,5 milimetra, a także gwarantuje obraz nieco wyższej jakości, lecz jak się okazuje - sprawia pewne problemy firmie Sharp, przez którą miały być produkowane.

Wyniki sprzedaży telefonów i smartfonów w 2. kwartale 2012 roku

Zbigniew Jezior

2012-08-20 18:46

smartfon HTC Android

Gartner opublikował najnowszy raport, przedstawiający wyniki sprzedaży telefonów komórkowych i smartfonów w drugim kwartale 2012 roku. W minionym kwartale do odbiorców na całym świecie trafiło łącznie 419 milionów telefonów - o 2,3% mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego (428,7 mln). Liderem rynku drugi kwartał z rzędu był Samsung, który sprzedał 90,4 mln telefonów - o 29,5% więcej niż przed rokiem, uzyskując 21,6% udział w rynku (wzrost o 5,3 punktu procentowego). Drugą pozycję z wynikiem 83,4 mln sprzedanych telefonów zajęła Nokia, która sprzedała o 14,8% mniej telefonów niż w drugim kwartale 2011 roku, osiągając 19,9% udział w rynku (spadek o 2,9 pp

Apple zbadało dlaczego klienci wolą smartfony z Androidem

Zbigniew Jezior

2012-08-20 18:09

smartfon Android Google

Fakt, że producenci sprawdzają w czym konkurent jest lepszy nie jest niczym nadzwyczajnym. Na pozór dziwić może, że czyni to firma Apple, której produkty sprzedają się jak powszechnie wiadomo, bardzo dobrze. Wyniki takich badań zazwyczaj pozostają w tajemnicy, jednak dość nieoczekiwanie rezultaty najnowszych z nich ujrzały światło dzienne. W ramach badania ankietowanym osobom zadawano pytania dotyczące kilkunastu powodów, dla których wybierają oni smartfony z Androidem zamiast iPhone. Rezultaty są bardzo ciekawe.

Zdjęcia głównej płytki iPhone 5

Zbigniew Jezior

2012-08-13 14:44

smartfon Apple telefon

Jeden z użytkowników chińskiego forum Weiphone, który wcześniej zaprezentował zdjęcia obudowy i kilku wewnętrznych części nowego iPhone 5, wyniesionych z fabryk Foxconna (gdzie już trwa produkcja smartfonów), tym razem opublikował fotografie przedstawiające główną płytkę nowego telefonu Apple. Moduł zawierający m.in. główny procesor, pamięć RAM i Flash oraz inne układy elektroniczne pasuje do otworów montażowych we wcześniejszych zdjęciach wnętrza obudowy smartfonu. iPhone 5 (choć nie wiadomo czy model który trafi na rynek będzie się tak faktycznie nazywał) ma zadebiutować wraz z iPadem Mini w dniu 12 września tego roku.

iPhone 5 sfotografowany i zmierzony - tylko 7,6 mm grubości

Zbigniew Jezior

2012-08-08 12:25

smartfon Apple telefon

Do redakcji jednej z chińskich gazet dostał się mający debiutować za miesiąc najnowszy iPhone 5. Telefon został prawdopodobnie wyniesiony z fabryki Foxconna, gdzie już trwa jego produkcja. Gazeta poświęca mu jedną stronę swojego wydania, na której zaprezentowano zdjęcia smartfonu w porównaniu do aktualnie oferowanego iPhone 4S, a także zdjęcia przedstawiające nowy dock oraz mierzenie wymiarów telefonu suwmiarką. Jak się okazuje, wymiary nowego iPhone to dokładnie 123,8 x 58,5 x 7,6 mm, podczas gdy aktualny model mierzy kolejno 115,2 x 58,5 x 9,3 mm. Oznacza to, że telefon jest niezwykle cienki - aż 1,7 mm (18%) cieńszy od iPhone 4S i o cały milimetr cieńszy niż Samsung Galaxy S III, którego grubość wynosi 8,6 mm.

iPhone 5 będzie kosztował więcej?

Zbigniew Jezior

2012-08-02 17:24

smartfon Apple telefon

iPhone 5, który wraz z iPadem Mini zadebiutuje prawdopodobnie w dniu 12 września według spekulacji może kosztować więcej niż dotychczasowe modele tej firmy. Do tej pory producent z Cupertino oczekiwał 649 USD za swoje smartfony najnowszej generacji w wersji z pamięcią flash o najmniejszej możliwej pojemności, dostępne w wolnej sprzedaży (bez zawierania umowy z operatorem). W przypadku zawarcia 2-letniej umowy cena wynosiła natomiast 199 USD. To jednak wkrótce może się zmienić - według najnowszych pogłosek cena iPhone 5 z najmniejszą ilością pamięci w wolnej sprzedaży wynosić będzie aż 799 USD.

iPhone 5 oraz iPad Mini - wspólna premiera już 12 września?

Zbigniew Jezior

2012-07-30 16:53

smartfon Apple iPhone

Według najnowszych informacji Apple oficjalnie zaprezentuje najnowszą generację smartfonów iPhone oraz tablety iPad Mini w dniu 12 września tego roku. Oba urządzenia trafią do sprzedaży dziewięć dni później - w piątek 21 września. iPhone 5 (choć nie wiadomo czy model który trafi na rynek będzie się tak faktycznie nazywał) będzie wyposażony w najnowszą odsłonę systemu iOS oznaczoną cyferką 6, oraz jak już wiemy większy ekran o bardziej panoramicznych proporcjach i przekątnej zbliżonej do 4 cali.

Apple pokazuje wcześniejszy projekt iPhone

Janusz Kaban

2012-07-30 08:50

Samsung Apple Sony

Ostatnio sporo szumu w sieci zrobiły ujawnione podczas jednego z procesów między Apple, a Samsungiem wczesne projekty iPhone'a, które zdaniem powołujących się na nie Koreańczyków miały wskazywać na to, że Apple podczas projektowania swojego hitowego smartfonu wykorzystało pomysł na design od Sony. Apple broniąc się przed tym zarzutem dostarczyło właśnie do sądu fotografie przedstawiające wcześniejszy projekt iPhone'a nazwany "Purple", który datowany jest na 2005 rok, a więc rok przed projektem stylizowanym na Sony...

Nowe zdjęcia Apple iPhone 5, podobno to finalna wersja

Kamil Pieczonka

2012-07-30 01:09

obudowa Apple nowy iPhone

W sieci pojawiło się dzisiaj kilkanaście zdjęć telefonu, który podobno będzie zaprezentowany przez Apple jako iPhone 5. Musimy napisać podobno, bo jednak z firmą z Cupertino nigdy nic nie wiadomo, ale bardzo podobne zdjęcia tej samej obudowy pojawiły się w sieci już wcześniej, a od tego czasu wiele innych źródeł potwierdziło między innymi nowy, mniejszy dock w tym smartfonie.

iPhone 5 - produkcja ruszyła, premiera już 7 sierpnia?

Zbigniew Jezior

2012-07-23 23:51

smartfon Apple telefon

Branżowy portal DigiTimes, powołując się na swoje jak zawsze dość pewne źródła donosi, że rozpoczęła się już masowa produkcja kolejnej generacji smartfonu firmy Apple, bardziej znanego jako iPhone 5 (choć nie wiadomo czy model który trafi na rynek będzie się tak faktycznie nazywał). Nowy iPhone będzie wyposażony w najnowszą odsłonę iOSu - iOS 6, oraz jak już wiemy większy ekran o bardziej panoramicznych proporcjach i przekątnej zbliżonej do 4 cali.

Nowy iPhone z wyświetlaczem in-cell o mniejszej grubości

Zbigniew Jezior

2012-07-19 18:45

smartfon Apple telefon

Jak informuje Wall Street Journal, przygotowywany właśnie przez Apple iPhone 5 będzie wyposażony nie tylko w większy, ale również cieńszy ekran. Nowy wyświetlacz będzie wykonany w technologii o nazwie in-cell, dzięki której czujniki dotykowe zostaną umieszczone bezpośrednio w warstwie LCD, co pozwoli poprawić jakość obrazu oraz zmniejszyć grubość wyświetlacza o około 0,5 milimetra. Produkcją nowego wyświetlacza jak już wiemy zajmą się firmy Sharp, Japan Display i LG. Nie wiadomo na co Apple zdecyduje się przeznaczyć miejsce uzyskane dzięki odchudzeniu ekranu.

Premiera nowego iPhone'a już za 3 tygodnie?

Błażej Owsiany

2012-07-16 10:20

smartfon Apple iPhone

Ostatnio nieco głośniej zrobiło się na temat nowego iPhone'a, pojawiły się nawet "wycieknięte" zdjęcia obudowy, która wygląda na taką, która rzeczywiście pasuje do designu produktów Apple i nawet jesteśmy w stanie uwierzyć, że tak właśnie będzie wyglądać kolejna odsłona smartfonu. 


GeekWeek poleca