Nowe przecieki wskazują na zapowiedzi nowych iPadów Pro w marcu

Daniel Górecki

2017-02-21 14:02

Apple iPad iOS

Spodziewamy się, że Apple zorganizuje w przyszłym miesiącu konferencję, na której zaprezentuje nowe tablety z rodziny iPad Pro. Z ostatnich przecieków wynika, że doczekamy się wtedy zapowiedzi trzech nowych urządzeń, czyli drugiej generacji 12,9-calowego iPada, hi-endowego iPada z wyświetlaczem w rozmiarze 10,5 cala oraz mniejszego 9,7-calowego modelu również z rodziny Pro.

Apple szykuje usprawniony czytnik Touch ID i ulepszony 3D Touch

Daniel Górecki

2017-01-23 12:00

iPhone wyświetlacz czytnik linii papilarnych

Wydaje się, że po nieco rozczarowującym modelu iPhone 7, Apple przygotowuje nieco więcej zmian w swoich kolejnych smartfonach niż tylko spodziewany zakrzywiony wyświetlacz. Analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, który często pochwalić może się trafnymi informacjami na temat kolejnych modeli firmy, twierdzi, że gigant z Cupertino przygotowuje zupełnie nowy czytnik linii papilarnych Touch ID.

iPhone'y doczekają się funkcji bezprzewodowego ładowania

Daniel Górecki

2017-01-20 13:00

smartfon iPhone 8 Lite-On

Co prawda branża mobilna koncentruje się obecnie na nadchodzących flagowcach od takich producentów, jak Samsung, LG czy Huawei, ale powoli dociera do nas coraz więcej ciekawych szczegółów na temat nowego iPhone’a. Najnowsze doniesienia zdają się natomiast potwierdzać, że smartfony Apple w końcu doczekają się funkcji bezprzewodowego ładowania.

Sharp planuje dużą inwestycję w OLEDy dla iPhone'ów

Daniel Górecki

2017-01-10 13:00

wyświetlacze foxconn smartfony

Japoński producent Sharp, znany choćby ze swoich telewizorów, jest obecnie jednym z głównych dostawców wyświetlaczy LCD dla Apple. Poprzednie doniesienia sugerowały, że to Samsung będzie dostarczał panele OLED dla giganta z Cupertino dla jego iPhone’ów, ale wygląda na to, że Sharp nie zamierza biernie przyglądać się ruchom konkurentów.

iPhone 7 może nie sprzedawać się tak dobrze jak zakładano

Daniel Górecki

2017-01-02 10:00

iPhone 7 iPhone 7 Plus sprzedaż

Przez lata przyzwyczailiśmy się do tego, że kolejne iPhone’y sprzedają się rewelacyjnie w pierwszych miesiącach swojej obecności na rynku, pobijając rezultaty uzyskiwane przez swoich poprzedników. W przypadku najnowszych smartfonów Apple sytuacja może wyglądać jednak zgoła inaczej, a tak przynajmniej sugeruje portal Nikkei.

Szerokie zastosowanie OLEDów w iPhone'ach dopiero w 2018 roku

Daniel Górecki

2016-12-10 11:04

telefon oled WSJ

Przyszły rok zapowiada się wyjątkowo dla iPhone’ów ponieważ będziemy mieć do czynienia z 10 rocznicą rewolucyjnych smartfonów Apple. Oczywiście oznacza to dużą presję ciążącą na gigancie z Cupertino, by ten dostarczył w związku z tym wyjątkowy i przełomowy produkt i z licznych przecieków wiadomo już, że jedną z głównych nowości ma tu być przesiadka na panele OLED.

Tylko jeden model iPhone'a doczeka się OLEDa w przyszłym roku

Daniel Górecki

2016-11-18 12:06

Samsung

Doniesienia o wykorzystaniu przez Apple paneli OLED w swoich przyszłych iPhone’ach docierają do nas od dłuższego czasu i sprawa wydaje się być już przesądzona. Pytanie tylko, czy te trafią do smartfonów giganta z Cupertino już w przyszłym roku, czy może dopiero w 2018, jak sugerowało kilka wcześniejszych przecieków.

Sharp potwierdza OLEDy w przyszłych iPhone'ach

Daniel Górecki

2016-10-31 10:00

ekran Sharp

W przyszłym roku iPhone skończy 10 lat i w związku z tą okrągłą rocznicą spodziewamy się większych zmian w designie smartfona Apple. Jedną z nich ma być zastąpienie dotychczas stosowanych paneli LCD przez OLEDy, a przynaW przyszłym roku iPhone skończy 10 lat i w związku z tą okrągłą rocznicą spodziewamy się większych zmian w designie smartfona Apple. Jedną z nich ma być zastąpienie dotychczas stosowanych paneli LCD przez OLEDy, a przynajmniej tak sugerują liczne przecieki. Ostatnio pojawiły się także doniesienia jakoby gigant z Cupertono szykował na przyszły rok 3 nowe modele, gdzie oprócz standardowych 4,7-calowego i 5,5-calowego zobaczymy także 5-calowy wariant.jmniej tak sugerują liczne przecieki.

iPhone 7 z najlepszym wyświetlaczem LCD

Daniel Górecki

2016-09-20 14:42

LCD test Retina

Jeśli plotki okażą się prawdziwe, to w przyszłym, a najpóźniej w 2018 roku, Apple przejdzie na wyświetlacze OLED w swoich iPhone’ach. W międzyczasie gigant z Cupertino wyciska jednak co tylko się da z technologii LCD, ponieważ zdaniem specjalistów z DisplayMate iPhone 7 posiada obecnie najlepszy ekran LCD na rynku.

Użytkownicy donoszą o problemach z aktualizacją do iOS 10

Daniel Górecki

2016-09-14 10:00

system operacyjny aktualizacja OS

Apple udostępniło wczoraj aktualizację zarówno do iOS 10, jak i watchOS 3 - okazuje się jednak, że nie wszystko poszło zgodnie z planem i szybko zaczęły pojawiać się głosy niezadowolonych użytkowników iPhone’ów oraz iPadów, których urządzenia zostały zablokowane w trakcie dokonywania update’u systemu operacyjnego.

iPhone 7 nowym liderem w benchmarku AnTuTu

Daniel Górecki

2016-09-13 11:45

A10 Fusion wydajność benchmark

W trakcie prezentacji nowych iPhone’ów Apple pochwaliło się, że zastosowany w nich mobilny procesor A10 Fusion jest najwydajniejszym w smartfonach dostępnych na rynku i wygląda na to, że gigant z Cupertino nie przesadzał w tym aspekcie. iPhone 7 został bowiem przetestowany w popularnym benchmarku AnTuTu, z miejsca ustanawiając jego nowy rekord na poziomie 178397 pkt., czyli około jedną trzecią więcej niż jego poprzednik iPhone 6s.

Apple iPhone 7 Plus z 3 GB pamięci RAM

Daniel Górecki

2016-09-09 12:00

RAM specyfikacja

Tradycyjnie już Apple w trakcie prezentacji nowych iPhone’ow nie zagłębiało się zbytnio w szczegóły techniczne dotyczące specyfikacji, koncentrując się na designie czy nowym aparacie. Producent zdradził jedynie, że procesor  A10 Fusion jest o 40% wydajniejszy w zakresie CPU i 50% w zakresie GPU od poprzednika i wyposażony jest on w 4 rdzenie (dwa wysokowydajne i dwa przeznaczone do pracy przy mniej wymagających zadaniach).

Apple potwierdza konferencję prasową 7 września

Daniel Górecki

2016-08-30 09:15

iPhone 6 SE zaproszenia konferencja

Apple w końcu oficjalnie potwierdziło datę swojej wrześniowej konferencji prasowej, na której tradycyjnie spodziewamy się prezentacji nowych iPhone’ów. Ta odbędzie się stosunkowo wcześnie, ponieważ już siódmego dnia przyszłego miesiąca i oprócz iPhone’ów 7 lub 6 SE (albo jakkolwiek gigant z Cupertino zdecyduje się je nazwać) oczekiwać można kilku innych zapowiedzi.

Nowe iPhone'y mogą zostać zaprezentowane już 7 września

Daniel Górecki

2016-08-11 13:00

data prezentacji iPhone 7 Pro

Jak zwykle dobrze poinformowana agencja Bloomberg twierdzi, że Apple zaprezentuje nowe iPhone’y (iPhone 7 lub iPhone 6 SE w zależności od tego, kogo spytamy) na konferencji prasowej 7 września. Pokrywa się to z doniesieniami od @evleaks, który twierdził, że smartfony trafią do sprzedaży już 16 września i zostaną ujawnione na początku przyszłego miesiąca.

Nowe iPhone'y zaprezentowane na wideo

Daniel Górecki

2016-08-08 08:10

iPhone PRO widoe

Teraz, kiedy doczekaliśmy się już zapowiedzi Galaxy Note 7 od Samsunga, branżowe doniesienia koncentrować będą się zapewne na nadchodzących iPhone’ach. Taki scenariusz zdaje się potwierdzać najnowszy przeciek, który daje bardzo dobry ogląd nowych smartfonów Apple.


GeekWeek poleca