ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Prezentowy poradnik komunijny 2017

Daniel Górecki

2017-05-04 17:21

Redakcja

smartfon laptop klawiatura

Chociaż aura za oknem na to nie wskazuje, właśnie rozpoczął się sezon maturalny, a w najbliższy weekend startują też komunie. W związku z tym ostatnim warto pomyśleć o odpowiednich prezentach, a w wyborze upominku pomoże Wam przygotowany przez nas poradnik. Przedstawione tu technologiczne propozycje nadadzą się także na inne okazje, więc jeśli szukacie prezentu, który będzie nie tylko modny i udany, ale i rozwijający i choć trochę praktyczny, to zapraszamy do lektury.

Polecane tablety - listopad 2014

Daniel Górecki

2014-11-05 17:16

Android Samsung Windows

Podobnie jak ma to miejsce w całym sektorze urządzeń mobilnych, na rynku tabletów nieustannie przybywa nowych propozycji, mamy więc dla Was kolejne zestawienie, które może okazać się pomocne przy wyborze odpowiedniego dla siebie modelu. Tradycyjnie już urządzenia podzielone są na grupy cenowe, aby każdy mógł znaleźć sprzęt na własną kieszeń - nie zabrakło zatem tańszych modeli, których cena nie przekracza 300 PLN, tabletów o najkorzystniejszym stosunku ceny do wydajności, a także nieco droższych propozycji o cenie przekraczającej 1000 PLN.

10 największych sukcesów branży technologicznej ostatnich lat

Daniel Górecki

2014-03-30 19:30

FrazPC

Android ranking iPhone

Ostatnim razem zaprezentowaliśmy Wam 10 największych wpadek branży technologicznej ostatnich lat, więc teraz dla równowagi postanowiliśmy wybrać 10 największych naszym zdaniem sukcesów. Skupiliśmy się na produktach, które w znacznym stopniu odmieniły czy też nawet zrewolucjonizowały nasze codzienne życie lub okazały się po prostu ogromnym sukcesem komercyjnym. Prym wiodą tu bez wątpienia Google i Apple ze swoimi urządzeniami, ale nie zabraknie także popularnych serwisów społecznościowych, gier online czy usług typu „chmura”. Na koniec tradycyjnie już zapraszamy do komentowania.

Apple iPad mini - wideo recenzja

Maciej Guguł

2012-11-22 12:10

Apple tablet tablet apple

Pierwsze pogłoski o tym, że Apple szykuje się do wypuszczenia mniejszej wersji iPada pojawiły się niemal natychmiast po premierze pierwotnego tabletu z logo nadgryzionego jabłuszka. Jednakże firma z Cupertino (a właściwie to jej prezes, Steve Jobs) była przeciwnikiem fragmentacji urządzeń i z każdym kolejnym debiutem kolejnej generacji iPada, wydawało się, że zostanie zachowany status quo. Niemniej jednak były to jedynie pozory, które być może miały zwodzić konkurencję, bo po zapowiedzi konferencji pod tytułem "We've got a little more to show you" było oczywiste, że iPad mini nadchodzi i 23 października 2012 roku został on pokazany całemu światu. Jaki jest iPad mini od Apple? Zapraszam do wideo recenzji, w której przedstawimy wam zalety i wady mini tabletu z logo nadgryzionego jabłuszka.

Recenzja tabletu Apple iPad 2

Maciej Guguł

2011-07-06 00:00

Apple recenzja test

Pierwsze informacje na temat tworzenia nowego produktu przez firmę Apple, pojawiły się już w drugiej połowie 2009 roku. Wówczas reakcje konkurencji oraz potencjalnych nabywców były nieco powściągliwe, bo dotychczasowe tablety nie zyskiwały większych sukcesów sprzedażowy, więc pojawiło się pytanie, dlaczego gigant z Cupertino wkracza na rynek niszowego sprzętu? Steve Jobs stosunkowo krótko trzymał świat w niepewności i na początku 2010 roku zaprezentował iPada. Odzew był bardzo skrajny od zachwytu po obojętność, ale wyniki sprzedażowe jednoznacznie przypieczętowały sukces bardzo udanego, choć niepozbawionego wad, tabletu Apple. Potwierdziła to również konkurencja, która szybko rzuciła się w wir pracy, aby stworzyć własny sprzęt, który stanąłby do rywalizacji z iPadem. Konstruktorzy kreślili nowe projekty, fabryki pracowały na pełnych obrotach, a kampanie marketingowe wykorzystywały największe działa. Blisko rok od premiery tabletu Apple, w mediach zaczęły napływać coraz to częstsze informacje o konkurencyjnych produktach, które lada dzień miały pojawić się na półkach sklepowych i właśnie wtedy Steve Jobs pokazał, jaki ma do tego stosunek. 2 marca 2011 roku w San Francisco odbyła się premiera iPad 2, który jednoznacznie pokazała, że nadchodząca rywalizacja jest o rok do tyłu w rozwoju i może jedynie stanąć w szranki z poprzednim modelem. Postanowiłem sprawdzić, czy powyższe stwierdzenie jest prawdziwe. W moje ręce trafił nowiutki iPad 2 w najmocniejszej konfiguracji i wreszcie mogłem zaznajomić się z „cudownym” produktem Apple, czego rezultatem jest poniższa recenzja.

Recenzja Apple iPad

Maciej Guguł

2011-03-01 09:46

Apple recenzja gry

Gdybym użył stwierdzenia, że pierwsze tablety pojawiły się na świecie blisko pół wieku temu, to większość uznałaby takie zdanie za nieprawdziwe. Jednakże historia pokazuje nam, że to właśnie wtedy zrodziła się idea obsługi komputera przy użyciu specjalnej podkładki, która odbierała impulsy magnetyczne ze specjalnego stylusa. Niestety takie rozwiązanie było niezwykle kosztowne i mało mobilne, dlatego pomysł ten musiał zaczekać na rozwój technologii. Oczywiście tego typu rozwiązanie początkowo zrodziło powstanie tabletów graficznych, a dopiero w latach 90 udało się stworzyć pierwsze tablety PC...