ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Polecane tablety - marzec 2015

Daniel Górecki

2015-03-05 19:09

tablet specyfikacja cena

W ostatnim czasie zaobserwować możemy lekkie spowolnienie na rynku tabletów, co spowodowane jest w głównej mierze nasyceniem tego sektora. Nic więc dziwnego, że na sklepowych półkach pojawia się nieco mniej nowych modeli i od naszego ostatniego zestawienia z listopada nie doczekaliśmy się zbyt wielu ciekawych produktów, które byłyby w stanie solidnie namieszać. Dlatego też postanowiliśmy zaprezentować inne ciekawie propozycje warte uwagi w swojej kategorii cenowej, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Najlepsze smartfony z 2014 roku

Kamil Pieczonka

2015-01-26 20:46

Redakcja

ranking smartphone smartfony

Przełom roku to zawsze czas podsumowań i nie inaczej jest również u nas. Jakiś czas temu stworzyliśmy własną, dosyć subiektywną listę 10 najlepszych gier zeszłego roku, a dzisiaj mamy dla Was listę najlepszych smartfonów, które zadebiutowały w 2014 roku. Siłą rzeczy musi tu być sporo drogich urządzeń, tzw. flagowców, ale myślę, że lista i tak nieco Was zaskoczy, a każdy znajdzie ciekawą propozycję dla siebie. Trudno uznać rok 2014 jako rewolucyjny, producenci raczej niczym nas nie zaskoczyli, a głównie skupili się na spokojnej ewolucji, która przyniosła masowe stosowanie ekranów 720p/1080p, większe baterie czy kolejne rdzenie w procesorach. Wszyscy jednak wiemy, że nie tylko to się liczy, na czym zatem warto skupić uwagę? Zapraszamy do lektury.

Polecane smartfony - wrzesień 2014

Daniel Górecki

2014-09-08 18:41

Android Apple LG

Już jutro poznamy zapewne wszystkie szczegóły na temat nadchodzącego iPhone 6 (od 19:00 zapraszamy na naszą relację z konferencji :-)), ale jeśli nie planujecie wydać ponad 3000 PLN na smartfona, to pewnie zainteresuje Was nasz poradnik, w którym sprawdziliśmy czym warto się zainteresować w przedziale cenowym od 400 do 2000 PLN. Naszym zdaniem to najciekawsze propozycje, ale liczymy też na Wasze komentarze i dodatkową listę ciekawych modeli, tak aby każdy zainteresowany mógł znaleźć coś dla siebie.

Apple iPhone 5 - wideo recenzja

Maciej Guguł

2012-10-26 18:10

smartfon Apple telefon

Chyba żaden inny gadżet elektroniczny nie wzbudza tyle emocji, co iPhone i czasami zastanawiam się, na czym polega fenomen tego smartfona? Dochodzę do wniosku, iż firma głównie bazuje na wizerunku, który zdobyła kilka lat temu pierwszą generacją iPhona i przyznaje, że był to produkt unikatowy oraz wychodzący przed szereg. Sprzedażowy sukces smartfona z logo nadgryzionego jabłuszka przyczynił się do błyskawicznej odmiany rynku telefonii komórkowej, gdzie wszystkie firmy rozpoczęły masowy atak dotykowymi urządzeniami, które do złudzenia przypominały rozwiązanie firmy Apple. Dziś smartfony stały się pewnego rodzaju normą i każda licząca się firma posiada w swojej ofercie przynajmniej kilkanaście zróżnicowanych modeli o różnych parametrach i systemach. Natomiast Apple wciąż stoi przy jednym produkcie, którym jest iPhone i można wyjść z założenia, że brak dywersyfikacji dobrze się sprzedaje, czego dowodem były liczne kolejki oraz wycieczki ludzi do innych krajów w celu zdobycia najnowszego iPhona, co mogliśmy obserwować w pierwszych dniach od premiery „piątki”. Czy rzeczywiście jest to na tyle wyjątkowy produkt? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w tej oto wideo recenzji iPhone 5. Zapraszam do oglądania.

Jakiego smartfona kupić? - kwiecień 2012

Kamil Pieczonka

2012-04-18 18:45

HTC Samsung Apple

Niemal dokładnie pół roku temu opublikowaliśmy nasz pierwszy poradnik, w którym próbowaliśmy Wam pomóc przy wyborze smartfona do określonej kwoty. Mamy już za sobą wszystkie najważniejsze dla rynku mobilnego imprezy w tym roku i sporo nowych modeli pojawiło się już na rynku, dlatego chyba najwyższa pora aby odświeżyć tą publikacją i sprawdzić jak bardzo zmienił się rynek i czy faktycznie można zauważyć postęp, czyli czy smartfony nadal tanieją, a wraz z tym, czy mają coraz większe możliwości. Poniżej prezentujemy Wam modele w kilku przedziałach cenowych, wybrane w drodze selekcji przez redakcję FrazPC.pl nie tylko na podstawie czystych specyfikacji, ale także na podstawie opinii jakie można znaleźć w sieci i waszych poleceń, jakie niemal codziennie pojawiają się w wątkach z pytaniem o wybór smartfona. Na pewno nikt nie ma już wątpliwości, że smartfony zdobędą rynek telefonów komórkowych, co zresztą doskonale będzie widać na poniższych wykresach, dlatego warto zaopatrzyć się w ten najlepszy, który nie będzie nas ograniczał. Zanim jednak przejdziemy do samych poleceń, zapraszam na krótki wstęp z analizą, obejmującą zmiany na rynku jakie zaszły przez ostatnie pół roku.

Kupujemy smartfona - czym się kierować poza ceną?

Kamil Pieczonka

2011-11-21 20:00

Microsoft HTC Android

Smartphone, czy może już bardziej po polsku smartfon, to urządzenie które szturmem zdobywa coraz większą popularność, wśród coraz większej rzeszy użytkowników i to nie tylko osób młodych i lubujących się w nowych technologiach, ale także wśród tzw. mainstreamu, czyli szerokiego grona odbiorców. Bardziej po polsku, można napisać, że teraz smartfona ma każdy Kowalski i  nie jest to nic nadzwyczajnego. Trudne się temu dziwić, jeśli ze smartfonami związany jest szereg akcji marketingowych, jak choćby ta którą zorganizował Play, a która pozwoliła zapoznać się z dotykowymi telefonami grupie ponad 150 000 osób. Tu jednak - nomen omen - dotykamy kolejnego problemu, a mianowicie jaki telefon można tak naprawdę nazwać smartfonem? To znaczy co czyni go "smart"? Czy wystarczy dotykowy ekran? A może jednak chodzi o coś całkiem innego, funkcje komunikacyjne, obsługę technologii 3G? Obawiam się, że jednej, pełnej definicji nie ma, ale rozgraniczenie pomiędzy smartfonami, a zwykłymi telefonami komórkowymi na pewno istnieje, z tym że te różnice coraz bardziej się zacierają, bo przecież na dobrą sprawę każdy telefon z kolorowym ekranem posiada już przeglądarkę internetową i pozwala na korzystanie z sieci, a przecież o to głównie chodzi. Na potrzeby tego poradnika zmodyfikuję jednak nieco tę zasadę i mianem smartfona, będę określał telefony wyposażone w dotykowy ekran i tylko takie propozycje znajdziecie poniżej. Oczywiście nie wyklucza to modeli z fizycznymi klawiaturami, czy to tylko numerycznymi czy alfanumerycznymi. Mam nadzieję, że po poniższej lekturze, będzie Wam łatwiej wybrać model, który spełni oczekiwania.