ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

iPady wyraźnie tracą udziały w rynku

Daniel Górecki

2012-11-29 10:08

Android Google Apple

ABI Research opublikowało najnowszy raport za trzeci kwartał tego roku dotyczący rynku tabletów. Pomimo tego, że iPady wciąż dominują w tym segmencie, to Apple może mieć powody do niepokoju, ponieważ urządzenia na Androidzie zaczynają powoli atakować pierwszą pozycję. Urządzenia od Apple stanowiły w ostatnim kwartale 55% udziałów w rynku, co stanowi spadek o blisko 15% względem poprzedniego okresu i najniższy poziom od momentu debiutu iPadów na początku 2010 roku.

Galaxy S III najbardziej popularnym smartfonem w 3. kwartale

Zbigniew Jezior

2012-11-08 17:31

smartfon Android Samsung

Według firmy analitycznej Strategy Analytics iPhone nie jest już najbardziej popularnym smartfonem na rynku. W trzecim kwartale tego roku został nim Samsung Galaxy S III, który od 1 lipca do 30 września został sprzedany na całym świecie w liczbie 18 milionów egzemplarzy, mając 11% udział w ogólnej sprzedaży smartfonów w tym okresie. W tym samym czasie nabywców znalazło "tylko" 16,2 miliona konkurencyjnych iPhone 4S, co oznacza, że po raz pierwszy od kilku lat to nie smartfon Apple ale innej firmy może cieszyć się mianem najbardziej popularnego i najlepiej sprzedającego się modelu na rynku.

Gartner: 1.2 miliarda sprzedanych smartfonów i tabletów w 2013

Daniel Górecki

2012-11-07 09:50

Android Windows smartfony

Firma Gartner, specjalizująca się w zagadnieniach strategicznego wykorzystania technologii oraz zarządzania technologiami, opracowała nowy raport dotyczący urządzeń mobilnych. Zgodnie z zawartymi w nim danymi 70% urządzeń sprzedanych w tym roku będą stanowiły tablety oraz smartfony. Do końca bieżącego roku Gartner spodziewa się łącznej sprzedaży tabletów i smartfonów na poziomie 821 milionów, a w 2013 roku rynek odnotować ma znaczny wzrost ilości urządzeń mobilnych i do rąk klientów trafić ma aż 1.2 miliarda tego typu sprzętu.

Już 10% użytkowników internetu łączy się z urządzeń mobilnych

Daniel Górecki

2012-11-05 08:10

Android badania przeglądarka internetowa

Ostatnie badania przeprowadzone przez NetMarketShare pokazują, że ilość użytkowników korzystających z internetu za pomocą smartfona lub tabletu wzrosła w ubiegłym miesiącu do 10.3%, warto zauważyć, iż jeszcze pół roku temu było to 7.3%. Ten rosnący trend pokazuje, jak bardzo zmieniły się przeglądarki mobilne, które obecnie umożliwiają już bezproblemowe przeglądnie sieci.

Nowa data premiery Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Daniel Górecki

2012-11-03 15:10

Android Mac rpg

Baldur’s Gate: Enhanced Edition, remake kultowego już RPG studia Bioware, którego podjęło się Overhaul Games, otrzymał właśnie nową datę premiery. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami i gra otrzyma odpowiednie akceptacje ze strony właścicieli poszczególnych platform, to rozszerzona wersja Baldura zadebiutuje już 28 listopada.

Android niekwestionowanym liderem rynku smartfonów

Daniel Górecki

2012-11-02 12:23

Android Symbian OS

Jak wynika z kwartalnego raportu opublikowanego przez International Data Corporation, Google ze swoim system operacyjnym Android pozostaje niekwestionowanym liderem rynku, co więcej regularnie umacnia się na tej pozycji.  Z podanych informacji dowiadujemy się bowiem, że pośród 181 milionów smartfonów sprzedanych w ostatnim kwartale aż 136 milionów (co daje 75%) wyposażonych było w OS Android.

Wada aparatu w iPhone 5? Apple: wszystko jest w porządku

Zbigniew Jezior

2012-10-02 16:17

smartfon Apple telefon

O tym, że najlepszymi testerami sprzętu elektronicznego są sami użytkownicy kolejny raz przekonują najnowsze informacje na temat iPhone 5. O ile aparat fotograficzny w iPhone 4S był ogólnie chwalony przez użytkowników, tak posiadacze iPhone 5 informują o pewnej wadzie wbudowanego aparatu. Okazuje się, że nie radzi on sobie ze źródłami ostrego światła, zabarwiając fotografie wykonywane w takich warunkach na różowo. Co gorsza, serwis Apple nie chce zgodzić się z argumentami użytkowników, i zapewniając, że wspomniany efekt  to całkiem normalne zjawisko, konsekwentnie odmawia usunięcia usterki kolejnym posiadaczom iPhone 5.

Kolejki po iPhone'a 5 83% dłuższe niż rok temu

Daniel Górecki

2012-09-22 10:27

smartfon Apple premiera

Zdecydowanie więcej osób stanęło w kolejce po najnowszy smartfon Apple niż miało to miejsce w przypadku jego poprzednika – iPhone'a 4S. Takie informacje podał właśnie analityk Gene Munster, którego firma - Piper Jaffray Cos (PJC) – podjęła się zadania policzenia potencjalnych klientów amerykańskiego giganta. Pracownicy firmy liczyli osoby czekające w kolejkach po iPhone’a 5 w kliku sklepach Apple, a szczególnie w tym flagowym znajdującym się na 5th Avenue w Nowym Jorku.

Produkcja iPhone 5 jednak droższa?

Zbigniew Jezior

2012-09-20 18:08

smartfon Apple telefon

Kilka dni temu specjaliści z firmy Techinsights określili, że koszt wszystkich podzespołów i części niezbędnych do wyprodukowania jednego egzemplarza iPhone 5 z 16 GB zintegrowanej pamięci flash wynosi 167,50 USD. Teraz podobne oszacowanie wykonali również analitycy z IHS iSuppli. Według nich kosztów zakupu wszystkich elementów służących do wyprodukowania jednego iPhone 5 wynosi kolejno: 199, 209 lub 230 USD, w zależności od pojemności pamięci wewnętrznej (16, 32 lub 64 GB).

iPad mini już w produkcji

Daniel Górecki

2012-09-18 11:22

Apple foxconn tablet

Wcześniejsze doniesienia na temat iPada mini można było traktować jedynie jako plotki, bo nie zostały one w żaden sposób potwierdzone. Teraz sytuacja ulegnie zmianie, bo jedna z tajwańskich gazet codziennych - Taiwan Economic Daily News - zapowiedziała, że zna już nazwy firm, które zajmą się produkcją urządzenia. Ich zdaniem za większość produkcji odpowiadać będzie Pegatron – to jemu powierzono 50-60% zadania, pozostała część zlecona zostanie natomiast firmie Foxconn, która była do tej pory jedynym producentem tabletów Apple.

Sharp wreszcie dostarcza wyświetlacze do iPhone 5

Zbigniew Jezior

2012-09-14 23:40

smartfon Apple telefon

O tym, że wytwarzanie wyświetlaczy do nowego iPhone 5 sprawia firmie Sharp pewne problemy, wiadomo nie od dziś. W ich efekcie japoński producent długo nie mógł uruchomić masowej produkcji ekranów do nowego smartfonu Apple. Jak informuje CNET firmie w ostatnich dniach udało się jednak przezwyciężyć trudności i rozpocząć produkcję oraz dostawy ekranów do odbiorcy. Wyświetlacze do iPhone 5 są wytwarzane przez trzy firmy - Japan Display, LG oraz właśnie Sharp. Ze względu na bardziej skomplikowaną budowę Ich produkcja jest trudniejsza niż ekranów do iPhone 4S.

Foxconn dementuje: uczniowie nie produkują iPhone 5

Zbigniew Jezior

2012-09-13 21:54

Apple iPod iPhone

Nie milkną kontrowersje związanych z warunkami, w jakich pracują i żyją osoby zatrudnione w fabrykach firmy Foxconn w Chinach, gdzie montowane są między innymi MacBooki, iPody, iPhony oraz iPady dla Apple, oraz pozostały sprzęt elektroniczny dla wielu innych producentów. Kontrowersje wywołał materiał opublikowany przez magazyn Shanghai Daily, z którego wynika, że do pracy przy produkcji iPhone 5 zatrudnieni (zabrani siłą) zostali nieletni uczniowie i studenci.

Koszt materiałów do produkcji iPhone 5 16 GB wynosi 167 USD

Zbigniew Jezior

2012-09-13 19:56

smartfon Apple telefon

Specjaliści z firmy Techinsights pokusili się o określenie kosztów niezbędnych do produkcji jednego egzemplarza flagowego smartfonu Apple - debiutującego wczoraj iPhone 5. W tym celu określili koszt zakupu wszystkich elementów u podwykonawców. Jak się okazuje, tzw. koszt BOM (bill of materials) czyli wszystkich podzespołów i części niezbędnych do wyprodukowania jednego egzemplarza smartfonu w wersji z 16 GB zintegrowanej pamięci flash wynosi 167,50 USD.

Android wciąż popularniejszy od iOS

Daniel Górecki

2012-09-05 08:45

Android Apple iPhone

Jak pokazują ostatnie badania, Android posiada ponad 50 % udziałów w rynku smartfonowym w Stanach Zjednoczonych. Co prawda Apple przegrywa dość wyraźnie pod tym względem, jednak nie ma powodu do narzekań, ponieważ również odnotował wzrost i kontroluje 1/3 rynku. Trzeba również uczciwie zauważyć, że firma Apple sama rozgrywa walkę o palmę pierwszeństwa przeciwko wielu innym producentom, którzy zdecydowali sie na system Android. Pozostałe OS łącznie nie osiągają nawet wyniku 15 %, co potwierdza dominującą pozycję Androida i iOS.

Apple zbadało dlaczego klienci wolą smartfony z Androidem

Zbigniew Jezior

2012-08-20 18:09

smartfon Android Google

Fakt, że producenci sprawdzają w czym konkurent jest lepszy nie jest niczym nadzwyczajnym. Na pozór dziwić może, że czyni to firma Apple, której produkty sprzedają się jak powszechnie wiadomo, bardzo dobrze. Wyniki takich badań zazwyczaj pozostają w tajemnicy, jednak dość nieoczekiwanie rezultaty najnowszych z nich ujrzały światło dzienne. W ramach badania ankietowanym osobom zadawano pytania dotyczące kilkunastu powodów, dla których wybierają oni smartfony z Androidem zamiast iPhone. Rezultaty są bardzo ciekawe.