ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

NPD: DVD oraz Blu-ray przed wideo ściąganym z sieci

Antoni Woźniak

2011-04-20 09:32

Blu-ray DVD badania

 

Wynik może wydawać się dość zaskakujący, biorąc pod uwagę ogromne ilości treści multimedialnych dostępnych w Internecie, ale tylko wtedy gdy w grę wchodzi "drugi", niekoniecznie legalny obieg. Jeżeli porówna się filmy i seriale sprzedawane na nośnikach fizycznych z plikami dostępnymi z oficjalnych źródeł w sieci dominacja DVD oraz Blu-ray specjalnie nie dziwi. NPD przyjęło, że w przypadku materiałów nie zapisanych na płytach, do cyfrowej dystrybucji zlicza się także sieci kablowe, satelitarne (oraz rzecz jasna wszelkie legalne formy oglądania wideo z sieci). Okazuje się, że nadal płyty cieszą się sporym zainteresowaniem. 77% Amerykanów lubi oglądać filmy w domu z nośnika (kino domowe), tyle osób deklarowało korzystanie z DVD/Blu-ray w ciągu 3 miesięcy. Sporym zainteresowaniem cieszy się kino - prawie połowa osób decyduje się na wycieczkę do kina, co należy uznać za bardzo dobry wyniki (w Polsce, jak pokazują badania nie jest to nawet 25%). Wniosek jest następujący - na razie nowe formy dystrybucji...

Philips sprzedaje swój dział HDTV!

Antoni Woźniak

2011-04-19 10:36

HDTV Philips sprzedau017c oddziau0142u TV

Philips robił telewizory "od zawsze" i nie ma w tym przesady, bo pierwsze odbiorniki tego producenta pojawiły się wtedy, gdy o telewizji mówiło się w kategoriach eksperymentu... 80 lat temu. Niestety od dłuższego czasu dział produkcji HDTV przynosił firmie straty. Nowy CEO podjął bolesną decyzję o sprzedaży telewizorowego biznesu firmie TPV Technology z Hong-Kongu. Pod azjatyckie skrzydła trafia cały oddział z 4000 zatrudnionych przy produkcji TV pracowników. To wysoko wykwalifikowana kadra, tym boleśniejsza to decyzja. Warto dodać, że w pierwszym kwartale 2011 roku, Philips stracił na produkcji telewizorów 87 milionów €. Patrząc na strukturę własnościową, nowy podmiot produkujący HDTV będzie w 70% należał do TPV, 30% zachowa Philips. Firma zapowiada, że będzie prowadzić pełne wsparcie dla sprzedanych już odbiorników swojej produkcji...

Nowy Meizu MX zapowiedzią iPhone 5?

Antoni Woźniak

2011-04-18 14:30

ZZapowiedzią tego, co znajdzie się w specyfikacji nowego smartfona firmy Apple. Patrząc na specyfikację nowego telefonu firmy, która zaczynała od klonów iPhone, faktycznie nasuwa się taki wniosek - ten sprzęt może być wyposażony w podobne elementy, które znajdą się w nowym iPhone 5. Meizu MX przede wszystkim otrzymał nowy, 4 calowy ekran Retina (rozdzielczość się nie zmieniła, wynosi 960x640 pikseli). Poza tym telefon otrzymał dwurdzeniowy układ, Androida 2.3 oraz 16GB pamięci. Zamontowano 1GB pamięci RAM. Jak widać, wszystko to przypomina nieoficjalne wieści na temat nowego modelu Apple. Poniższe zdjęcie prezentuje prototyp (sprzęt występuje także pod oznaczeniem M9-II). Jak widać smartfon jest wyraźnie cieńszy od iPhone 4, przypomina w ogólnym zarysie iPoda touch 4 gen. Meizu MX trafi na rynek dopiero pod koniec br. Jego cena będzie wynosić 548$.

Duży wzrost sprzedaży w branży AV

Antoni Woźniak

2011-04-18 10:43

prognoza wzrost rynek AV

ABI Research podaje, że w ciągu najbliższych pięciu lat można spodziewać się sporego wzrostu zainteresowania elektroniką użytkową, przede wszystkim nowym sprzętem AV. Do 2016 roku ten segment zanotuje wzrost rzędu 21%. Wyższa sprzedaż będzie dotyczyła głównie telewizorów oraz odtwarzaczy Blu-ray. W końcu dojdzie do wymiany urządzeń na te kompatybilne z obrazem 3D. Szczególnie dotyczy to odtwarzaczy BD (3D), które już w tym roku mają zdominować rynek, co w sumie nie jest dziwne - dzisiaj prawie każdy jest kompatybilny z technologią trójwymiarowego obrazu. Ogółem w omawianym okresie sprzeda się trzy miliardy odbiorników HDTV/3DTV oraz odtwarzaczy BD. To gigantyczne pieniądze do zarobienia. Nie dziwi zatem ślamazarne tempo wprowadzania nowych technologii wizyjnych (OLED). Co innego będzie generowało zyski.