ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Dwusystemowy smartfon od Geeksphone - szczegóły premiery

Daniel Górecki

2014-02-12 08:13

smartfon Android cena

Pod koniec zeszłego roku hiszpański producent Geeksphone zapowiedział smartfon o nazwie Revolution, który wyróżnia się przede wszystkim obsługą dwóch systemów operacyjnych - teraz koncern postanowił w końcu ujawnić szczegóły odnośnie europejskiej premiery.

Android posiada już 79% udziałów w rynku smartfonów

Daniel Górecki

2014-01-30 10:15

Microsoft Android Google

Android bez wątpienia zdominował rynek smartfonów, zostawiając swoich rywali daleko w tyle, jednak najnowsze dane wskazują, że należący do Google mobilny system operacyjny dochodzić może do szczytu swoich możliwości. Według firmy analitycznej Strategy Analytics, platforma ta na koniec 2013 roku posiadała już 79% udziałów w rynku „inteligentnych” telefonów, czyli o 10% więcej niż w roku poprzednim.

Samsung ZEQ 9000 - zdjęcie pierwszego smartfona na Tizenie

Daniel Górecki

2014-01-29 09:45

smartfon Samsung telefon

Na rynku smartfonów mamy obecnie do wyboru tylko kilka platform – dominującego Androida, iOS dla urządzeń Apple, Windows Phone, który powoli, ale sukcesywnie się rozwija oraz nieco już zapomniane BlackBerry. Swoich sił próbują też Mozilla wraz z Firefox OS czy Canonical z Ubuntu Touch, a nie można zapominać tu także o Tizenie, którego premiera wyczekiwana jest już od dłuższego czasu.

Samsung oficjalnie potiwerdza kolejną obsuwę Tizena

Daniel Górecki

2014-01-23 09:17

Samsung smartfony OS

Jeśli niecierpliwie wyczekujecie Tizena, traktując go jako ciekawą alternatywę dla obecnych mobilnych systemów operacyjnych, to niestety mamy złe wieści - Samsung oficjalnie potwierdził bowiem, że ten ponownie zaliczy obsuwę.

Geeksphone Revolution - dwusystemowy smartfon z układem Intela

Daniel Górecki

2013-12-24 09:33

specyfikacja GeeksPhone dual boot

Geeksphone to hiszpański producent, który ma na swoim koncie już dwa smartfony z mobilnym systemem operacyjnym Firefox na pokładzie, a teraz koncern postanowił uchylić rąbka tajemnicy na temat trzeciego telefonu z OS od Mozilli.

Samsung zaprezentuje pierwsze urządzenia z Tizenem w lutym

Daniel Górecki

2013-12-20 08:48

Samsung system operacyjny Intel

Tizen to wciąż relatywnie nowy system operacyjny, który znaleźć ma szerokie zastosowanie - od smartfonów i tabletów poprzez systemy komputerowe w samochodach. Jak do tej pory OS dostępny jest jedynie dla deweloperów, a jego specjalna wersja znalazła się również w aparacie Samsunga.

Jolla trafia do szerokiej sprzedaży w Europie

Daniel Górecki

2013-12-20 07:56

smartfon sprzedaż jolla

Smartfon Jolla z systemem operacyjnym Sailfish OS zadebiutował w Finlandii, czyli na rodzimym rynku producenta, pod koniec zeszłego miesiąca. Teraz firma Jolla Mobile poinformowała, że właśnie trafił on do pozostałych krajów Unii Europejskiej (w tym Polski), jak również Norwegii oraz Szwajcarii. Co więcej, koncern planuje premierę sprzętu także na innych rynkach, zdominowanych przez Androida oraz iOS.

Canonical znalazło producenta smartfonów dla Ubuntu Touch

Daniel Górecki

2013-12-12 09:19

smartfon system operacyjny Linux

Nie mieliśmy zbyt wielu wieści od Canonical na temat ich mobilnej wersji Ubuntu po tym, jak próba zebrania 32 ml USD na smartfon Egde poprzez finansowanie społecznościowe okazała się fiaskiem. Teraz okazuje się jednak, że producentowi w końcu udało się znaleźć partnera dla swojego systemu operacyjnego na smartfony.

Sailfish OS z możliwością instalacji na urządzeniach z Androidem

Daniel Górecki

2013-12-02 11:28

Android system operacyjny instalacja

Smartfon Jolla z systemem operacyjnym Sailfish wylądował już na rynku, jeśli jednak ktoś miałby ochotę wypróbować OS bez konieczności wydawania 399 EUR na nowy telefon, to już niedługo powinien mieć ku temu okazję. Producent potwierdził bowiem, że ma planach umożliwienie instalacji Sailfish OS na urządzeniach z Androidem na pokładzie.

Smartfon Jolla z Sailfish OS już w sprzedaży

Daniel Górecki

2013-11-28 09:35

smartfon premiera cena

Zgodnie z planem firma Jolla Mobile wypuściła już na rynek swój pierwszy smartfon nazywający się po prostu Jolla. Na chwilę obecną urządzenie zadebiutowało jedynie na rodzimym rynku producenta, czyli w Finlandii, ale wkrótce pojawić ma się w 135 krajach na całym świecie.

Jolla skorzysta z map Nokia Here oraz androidowych aplikacji

Daniel Górecki

2013-11-14 12:10

Android Nokia aplikacje

Osoby, które zdecydują się na pierwszy smartfon z systemem operacyjnym Sailfish, nie powinny narzekać na brak oprogramowania. Jolla Mobile zawarło bowiem z Nokią umowę na wykorzystanie serwisu Here i jego bazy danych o mapach (telefon doczeka się jednak własnej aplikacji), dzięki czemu pierwsi użytkownicy OS otrzymają dokładną lokalizację w 190 krajach.

BlackBerry rezygnuje z planu wykupu prze Fairfax i wymienia CEO

Daniel Górecki

2013-11-05 12:39

BlackBerry CEO transakcja

Po tym jak we wrześniu tego roku BlackBerry poinformowało, że podpisano list intencyjny w sprawie przejęcia spółki przez konsorcjum przewodzone przez Fairfax Financial Holdings Limited, wydawało się, że sytuacja kanadyjskiego producenta jest już jasna. Teraz okazuje się, że nie do końca, ponieważ koncern ogłosił właśnie, że pożegnał się ze swoim dotychczasowym CEO Thorstenem Heinsem i anulował plan wykupu przez firmę Fairfax za 4.7 mld USD.

Tizen w akcji na 10-minutowym materiale wideo

Daniel Górecki

2013-11-04 10:34

smartfon Samsung wideo

Co prawda wciąż nie wiemy, kiedy system operacyjny Tizen zadebiutuje na rynku, ale w sieci pojawił się materiał wideo dający nam obraz tego, czego możemy spodziewać się po tym OS. Filmik prezentuje w akcji smartfon Samsunga Z9005 (nazwa kodowa Redwood) z Tizenem na pokładzie.

BlackBerry znalazło kupca - w grę wchodzi 4.7 mld USD

Daniel Górecki

2013-09-24 14:28

sprzedaż BlackBerry kupno

Fakt, że BlackBerry już od jakiegoś czasu nie radzi sobie najlepiej nie jest żadną tajemnicą, a praktycznie każdy kolejny kwartał jest dla kanadyjskiej firmy coraz trudniejszy. Pogarszająca się sytuacja finansowa, spowodowana głównie ciągłym spadkiem udziałów w rynku, wymusiła nawet na Radzie Dyrektorów podjęcie decyzji o wystawieniu firmy na sprzedaż.

Jolla Mobile podaje specyfikację smartfona z systemem Sailfish

Daniel Górecki

2013-09-20 09:29

smartfon telefon specyfikacja

Kiedy w maju tego roku Jolla Mobile zapowiedziało swój pierwszy smartfon z systemem operacyjnym Sailfish, fiński producent podał tylko wstępne informacje na temat jego specyfikacji. Teraz natomiast otrzymaliśmy bardziej szczegółowe dane, dzięki czemu urządzenie nie jest już dla nas tajemnicą.