ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Turing Phone Cadenza, czyli marzenie ściętej głowy

Daniel Górecki

2016-09-05 07:59

smartfon telefon specyfikacja

Kiedy zapoznaliśmy się z materiałem prasowym odnośnie nowego smartfona od Turing Robotics Industries (TRI), który zadebiutować ma na rynku już w przyszłym roku, wydawało się nam, że to musi być żart z okazji pierwszego kwietnia. Specyfikacja modelu, który nazywać ma się Turing Phone Cadenza, wydaje się bowiem tak absurdalna, że trudno w nią uwierzyć i podchodzić inaczej niż do zabiegu marketingowego, który ma na celu przyciągnąć większą uwagę do tego producenta. O co tyle szumu?

Huawei pracuje nad własnym mobilnym OS

Daniel Górecki

2016-06-23 10:00

system operacyjny telefony smartfony

Niedawno w sieci pojawiły się informacje, jakoby Samsung rozważał całkowite przejście na własny system operacyjny Tizen, rezygnując tym samym z Androida. Co ciekawe, wygląda na to, że trzeci największy producent smartfonów na świecie także postanowił się zabezpieczyć na wypadek, gdyby nie układało mu się najlepiej z Google.

Tak właśnie ma wyglądać Samsung Gear Fit 2

Kamil Pieczonka

2016-05-23 22:44

Samsung amoled zegarek

Na Twitterowym koncie serwisu Tizen Cafe pojawiło się zdjęcie przedstawiające rzekomo kilka ujęć najnowszego smart zegarka z oferty Samsunga, który ma zadebiutować już w czerwcu i zastąpić wysłużony model Gear Fit, którego premiera miała miejsce jeszcze w 2014 roku. Samsung Gear Fit 2 będzie podobnych rozmiarów jak jego poprzednik, chociaż wydaje się nieco zgrabniejszy. Ma został wyposażony w wygięty wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,84 cala i zaoferuje nam wyraźnie więcej niż protoplasta.

Facebook porzuca wsparcie dla platformy BlackBerry

Daniel Górecki

2016-03-23 11:30

system operacyjny wsparcie smartfony

Użytkownicy smartfonów BlackBerry nie mają w ostatnim czasie najlepszej passy. Najpierw pod koniec lutego dowiedzieli się, że popularny komunikator WhatsApp porzuca wsparcie dla systemu operacyjnego BlackBerry, a teraz tą drogą postanowiła pójść jego firma matka, czyli Facebook, co dla wielu osób może być jeszcze większym ciosem.

Meizu szykuje kolejny smartfon z systemem Ubuntu

Daniel Górecki

2016-02-15 13:00

smartfon system operacyjny telefon

Popularny chiński producent smartfonów, Meizu, zaprezentuje na rozpoczynających się w przyszłym tygodniu mobilnych targach Mobile World Congress swój nowy smartfon z systemem operacyjnym Ubuntu na pokładzie. Firma opublikowała plakat potwierdzający to wydarzenie, jednak nie zdradziła żadnych szczegółów na temat samego urządzenia.

Samsung Z3 z Tizenem na pokładzie zmierza do Europy

Daniel Górecki

2016-01-15 08:01

Co prawda Android wciąż pozostaje główną smartfonową platformą Samsunga, ale koreański producent dość nieśmiało próbuje promować także własny OS Tizen, który dostępny jest z telefonami z serii Z. Jak do tej pory funkcjonował on głównie na azjatyckim rynku, jednak już niedługo się to zmieni, ponieważ firma zapowiedziała, że ich flagowy smartfon na Tizenie, czyli Z3, trafi do Europy.

Mozilla uśmierca Firefox OS dla smartfonów

Daniel Górecki

2015-12-09 10:30

system operacyjny telefony smartfony

Mozilla ogłosiła, że nie będzie dłużej opracowywać lub sprzedawać smartfonów z systemem Firefox OS i tym samym zakończyła 2,5-roczny okres, w którym próbowała odnaleźć swoje miejsce na rynku budżetowych telefonów.  Warto jednak podkreślić, że producent nie rezygnuje zupełnie z tej platformy i rozważa jej zmianę w taki sposób, by wykorzystać ją w innych obszarach.

Samsung Z3 z Tizenem na pokładzie już oficjalnie

Daniel Górecki

2015-10-14 15:00

smartfon Samsung telefon

Niecały rok po wypuszczeniu na rynek swojego pierwszego smartfona z systemem operacyjnym Tizen  na pokładzie, czyli Z1, Samsung zdecydował się na zapowiedź kolejnego modelu z własnym OS. Co ciekawe, koreański producent przeskoczył w nazewnictwie od razu do Z3, co sugerować może także wyraźny skok w specyfikacji w stosunku do poprzednika.

GranitePhone zadba o naszą prywatność i bezpieczeństwo

Daniel Górecki

2015-10-12 09:00

smartfon telefon specyfikacja

Siedem miesięcy po pierwszej zapowiedzi na targach MWC smartfon GranitePhone w końcu doczekał się swojej premiery. Urządzenie to jest dedykowane osobom oraz instytucjom, dla których liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i ochrona prywatności. Sprzęt opracowany został przez specjalistów IT z firmy Sikur, a za jego produkcję odpowiada francuski Archos.

BlackBerry w przyszłym roku może zrezygnować z produkcji sprzętu

Daniel Górecki

2015-10-09 12:00

Android telefony smartfony

BlackBerry jeszcze nie tak dawno temu pochwalić mogło się pozycją jednego z wiodących producentów telefonów, dziś natomiast kanadyjski koncern zmuszony jest walczyć o przetrwanie na tym rynku. Dyrektor generalny, John Chen, postanowił jasno postawić sprawę przyszłości  firmy i zdaje się, że BlackBeery nie zamierza kurczowo trzymać się interesu, który nie przynosi zysków.

Androidowy slider od BlackBerry na nowych renderach

Daniel Górecki

2015-08-11 10:00

smartfon Android slider

Teoretycznie BlackBerry nie potwierdziło jeszcze oficjalnie planów odnośnie androidowego smartfona, jednak CEO kanadyjskiej firmy niedawno sugerował taką możliwość. Jeśli więc dodamy do tego liczne przecieki na temat telefonu typu slider, znanego pod nazwą kodową Venice, to coś musi być na rzeczy.

Meizu MX4 Ubuntu Edition dostępny w UE bez zaproszeń

Daniel Górecki

2015-07-21 11:00

smartfon sprzedaż cena

Meizu MX4 Ubuntu Edition to niewątpliwie najwydajniejszy smartfon z mobilnym systemem Ubuntu na pokładzie - ten trafił do sprzedaży w Europie w ubiegłym miesiącu, ale dostępny był tylko w tak „uwielbianym” przez wszystkich systemie zaproszeń, na szczęście teraz można go już nabyć na Starym Kontynencie w tradycyjny sposób.

Jolla dzieli się na dwie firmy - software'ową i hardware'ową

Daniel Górecki

2015-07-08 12:00

hardware software CEO

Od narodzin Jolla minęły zaledwie dwa lata, co oznacza, że firma w naszej branży dopiero raczkuje. Koncern został utworzony niedługo po tym, jak ówczesny CEO Nokii, Stephen Elop, rozwiązał zespół Meego i zdecydował się na skoncentrowanie fińskiej marki na systemie Windows Phone. Jak wiemy z perspektywy czasu, nie skończyło się to dla Nokii najlepiej, natomiast byli pracownicy firmy, którzy uformowali Jollę, powoli zyskują swoje miejsce na rynku mobilnym, chociaż jest ono niewielkie.

Samsung zapowiada więcej smartfonów z Tizenem jeszcze w tym roku

Daniel Górecki

2015-06-30 09:00

smartfon Samsung system operacyjny

Wygląda na to, że pierwszy smartfon Samsunga z jego własnym systemem operacyjnym Tizen, czyli Z1, odniósł niespodziewany sukces. Koreański gigant pochwalił się bowiem, że sprzedał już ponad milion egzemplarzy tego modelu.

Signature for Bentley - nowy telefon Vertu kosztuje ponad $22000

Daniel Górecki

2015-06-26 08:07

telefon specyfikacja cena

Brytyjski producent Vertu słynie z dostarczania na rynek luksusowych telefonów, których ceny są po prostu zawrotne. Mówimy tu o kwotach liczonych w tysiącach dolarów, ale tym razem firma wyraźnie przebiła swoje dotychczasowe propozycje, zapowiadając model Signature for Bentley, który kosztować będzie ponad 22 000 USD.