PlayStation Plus dostępny za darmo - Sony uruchomiło promocję

Daniel Górecki

2017-02-08 12:16

Sony PlayStation Plus promocja

Jeśli chcielibyście przekonać się jak dokładnie wygląda program lojalnościowy japońskiego producenta, to właśnie macie okazję, bo Sony darmowym dostępem stara się zachęcić nas do sprawdzenia oferty PlayStation Plus.

Denuvo zdecydowało się całkowicie przerobić swoje zabezpieczenia

Daniel Górecki

2017-02-08 11:00

PC gry DRM

W ostatnich dniach zrobiło się naprawdę głośno o firmie Denuvo, która nie ma najlepszej passy. Najpierw złamano jej zabezpieczenia antypirackie w Resident Evil 7, zaledwie w 5 dni od premiery gry, następnie podobny los spotkał grę Battefield 1, a dopiero co donosiliśmy także o wycieku danych z oficjalnej strony internetowej Denuvo.

Wyciek danych z oficjalnej strony Denuvo

Daniel Górecki

2017-02-07 12:00

Halo Wars 2 Mount & Blade 2: Bannerlord Hellblade: Senua's Sacrifice

Denuvo nie ma ostatnio najlepszej passy - po tym, jak w zaledwie kilka dni złamano ich zabezpieczenia DRM w Resident Evil 7, potwierdzono podobne osiągnięcie w przypadku gry Battlefield 1 (nie da się jednak ukryć, że w tym przypadku piraci potrzebowali zdecydowanie więcej czasu), a teraz okazuje się, że firma nie zabezpieczyła odpowiednio plików na swojej stronie, co umożliwiło hakerom stosunkowo łatwy dostęp do nich.

Psychonauts 2 znalazło wydawcę, jest nowy materiał z gry

Daniel Górecki

2017-02-07 10:36

PS4 Xbox One wsparcie

Po niezwykle udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Fig (zebrano ponad 3,8 mln USD) Double Fine postanowiło znaleźć dodatkowy zastrzyk gotówki na produkcję Psychonauts 2 - poszukiwania właśnie się zakończyły, bo producent podpisał umowę z wydawcą gry Payday 2, czyli Starbreeze.

Halo Wars 2 doczekało się premierowego zwiastuna

Daniel Górecki

2017-02-07 09:00

Microsoft

zwiastun strategia RTS

Microsoft opublikował już premierowy zwiastun z Halo Wars 2. Ten udowadnia, że historia może stanowić moc napędową dla gier z gatunku strategii czasu rzeczywistego i widać, że twórcy nie traktują kampanii  fabularnej po macoszemu i przygotowują ciekawą opowieść w popularnym uniwersum.

Call of Cthulhu i Vampyr zadebiutują pod koniec tego roku

Daniel Górecki

2017-02-06 12:00

data premiery rpg Focus Home Interactive

Zarówno Call of  Cthulhu, jak i Vampyr, nie są może najbardziej wyczekiwanymi grami tego roku, ale liczymy na to, że oba tytuły zapewnią solidny poziom i okażą się jednymi z największych niespodzianek. Jak do tej pory jednak nie wiedzieliśmy, kiedy spodziewać się ich premiery, ale wydawca, Focus Home Interactive, zaktualizował karty produktu dla obu gier, zdradzając, że zadebiutują na rynku dopiero w czwartym kwartale tego roku.

Update PS4 4.50 przynosi tryb Boost i wiele innych funkcji

Daniel Górecki

2017-02-04 10:53

PS4 Pro system aktualizacja

Sony udostępnia już aktualizację firmware’u w wersji 4.50 dla PlayStation 4 w formie beta preview i ta przynosi wiele ciekawych zmian, które powinny przypaść do gustu posiadaczom tej konsoli, a jedna z nich zapewne mocno ucieszy posiadaczy PS4 Pro. 

Sniper Elite 4 ze wsparciem dla PS4 Pro i DirectX 12

Daniel Górecki

2017-02-04 10:52

shooter konsole API

Rebellion ogłosiło, że nadchodzący Sniper Elite 4 otrzyma wsparcie zarówno dla funkcjonalności konsoli PlayStation Pro, jak i niskopoziomowego API Microsoftu DirectX 12. W obu przypadkach producent zapewnia, że ich gra zapewni najlepsze doznania jeśli skorzystamy z dobrodziejstw tych funkcji.

Komisja Europejska wszczyna śledztwo przeciw Valve i 5 wydawcom

Daniel Górecki

2017-02-03 11:30

steam Bandai Namco Unia Europejska

Komisja Europejska postanowiła bliżej przyjrzeć się nie tylko takim technologicznym firmom, jak Asus i Philips (i kilku innym), podejrzewanym o manipulowanie cenami, bo uwagę unijnego organu zwróciło także Valve i jego platforma Steam oraz 5 innych wydawców gier na PC. Tym samym Komisja uruchomiła postępowanie wyjaśniające dotyczące praktyk ograniczających konkurencję, których dopuszczać ma się Valve w ramach umów z Zenimax (firma matka Bethesdy), Capcom, Bandai Namco, Koch Media i Focus Home. Chodzi tu przede wszystkim o selektywne wprowadzanie blokad regionalnych, w tym także wewnątrz państw członkowskich Unii.

GTR 3 oficjalnie zapowiedziane na PC, PS4 i Xbox One

Daniel Górecki

2017-02-03 10:00

wyścigi symulacja GTR

Długo przyszło nam na to czekać, ale po dekadzie od premiery GTR 2, czyli jednego z najlepszych symulatorów wyścigów w historii, zapowiedziano jego sequel. Gra trafi w przyszłym roku na PC, PS4 i Xbox One, ale o ile „dwójka” stawiała przede wszystkim na wierną symulację, tak w przypadku trzeciej części producent SimBim Studios UK celuje w szersze grono odbiorców.

Denuvo reaguje na złamanie zabezpieczeń w Resident Evil 7

Daniel Górecki

2017-02-02 15:00

Resident Evil 7

Na początku tego tygodnia otrzymaliśmy wiadomość o bardzo szybkim złamaniu najnowszej wersji antypirackich zabezpieczeń Denuvo, które zastosowano w Resident Evil 7. Tym samym gra była dostępna w nielegalnej dystrybucji w 5 dni po premierze, co było o tyle zaskakujące, że jak do tej pory ten system DRM dość mocno opierał się zakusom piratów, którzy potrzebowali miesięcy na crackowanie gier korzystających z tego rozwiązania (część produkcji do dziś nie doczekała się cracka).

Humble Bundle - bardzo dobra oferta z grami od Bandai Namco

Daniel Górecki

2017-02-02 09:29

Humble Bundle Project CARS Warhammer 40

Ekipa Humble Bundle wystartowała z kolejną bardzo ciekawą ofertą, tym razem przygotowaną we współpracy wraz z firmą Bandai Namco. Za niewielkie pieniądze możemy otrzymać tu naprawdę ciekawe gry na PC z przeróżnych gatunków i nie chodzi jedynie o mniejsze niezależne produkcji, ale również tytuły AAA.

Sony prezentuje ofertę PlayStation Plus na luty

Daniel Górecki

2017-02-02 09:00

Sony

PS3 PS Vita LittleBigPlanet 3

Sony zaprezentowało swoja ofertę gier dostępnych w lutym w ramach abonamentu PlayStation Plus. Trzeba przyznać, że w tym miesiącu propozycja japońskiego producenta prezentuje się naprawdę ciekawie i co prawda w ostatnim czasie Japończycy nieco odstają od Microsoftu i jego usługi Games with Gold, ale tym razem nie powinniśmy narzekać.

EA zapowiada nową grę Bioware i kolejnego Need For Speeda

Daniel Górecki

2017-02-01 13:17

gra akcji EA fps

EA w trakcie prezentacji swoich ostatnich wyników finansowych za czwarty kwartał 2016 roku podzieliło się z nami także planami odnośnie przyszłych gier i trzeba przyznać, że te zapowiadają się niezwykle ciekawie. Mowa jest tu bowiem o nowej grze BioWare, kolejnej odsłonie Need For Speed czy sequelu Star Wars Battlefront.

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands - wymagania PC wersji beta

Daniel Górecki

2017-02-01 10:46

Beta ubisoft TPP

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands to obok For Honor najważniejsza premiera Ubisoftu pierwszej połowy tego roku, więc producent dba o to, żeby odbyła się bez większych zgrzytów i szykuje zamknięte beta testy. Warto jednak najpierw odpowiednio się do nich przygotować i zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi wersji PC.


GeekWeek poleca