ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Prezentowy poradnik komunijny 2017

Daniel Górecki

2017-05-04 17:21

Redakcja

smartfon laptop klawiatura

Chociaż aura za oknem na to nie wskazuje, właśnie rozpoczął się sezon maturalny, a w najbliższy weekend startują też komunie. W związku z tym ostatnim warto pomyśleć o odpowiednich prezentach, a w wyborze upominku pomoże Wam przygotowany przez nas poradnik. Przedstawione tu technologiczne propozycje nadadzą się także na inne okazje, więc jeśli szukacie prezentu, który będzie nie tylko modny i udany, ale i rozwijający i choć trochę praktyczny, to zapraszamy do lektury.

Epson L850 - tanie drukowanie fotografii z systemem ITS

Kamil Pieczonka

2015-12-22 21:15

recenzja test artykuł

Drukarki atramentowe są z nami już prawie 40 lat. Pierwsze modele różnią się znacznie od współczesnych ich odpowiedników, jednak zasada druku jest wciąż taka sama. Tusz przenoszony na papier za pośrednictwem głowicy drukującej tworzy obraz, który ma cieszyć oko odbiorcy. Epson, bo o nim dziś będzie mowa, dołączył do atramentowego wyścigu w październiku 1984 roku, z modelem SQ-2000. Lata mijały, a firma rozwijała swoje technologie, by w 1996 roku przedstawić pierwszą drukarkę fotograficzną.  Stylus Color Photo bo tak została nazwana, używała aż sześciu kolorów! Prawie 20 lat później, czyli pod koniec roku 2015, do naszej redakcji trafiła wielofunkcyjna drukarka L850 z systemem ITS. Czy ten model spełni oczekiwania i dostarczy nam wydruki bardzo dobrej jakości, konkurującej z laboratoriami fotograficznymi? Przekonajcie się sami czytając dalszą część recenzji drukarki EPSON L850.

Dobre bo chińskie? Czemu nie!

Daniel Górecki

2015-08-03 20:36

smartfon słuchawki tablet

Chyba każdy z nas wie, że „dobre, bo polskie” - czasem warto jednak odłożyć ten narodowy patriotyzm nieco na bok i wyjrzeć za granicę, a mówiąc konkretniej za wiele granic, bo daleko na wschodzie znaleźć można prawdziwe skarby za nieduże pieniądze. Tak, mówię tu o Chinach, które powoli przestają kojarzyć się z największą tandetą i dostarczają na rynek ciekawe urządzenia w rozsądnych cenach.

Rzut okiem: Epson Perfection V370 Photo

Kamil Pieczonka

2015-02-28 23:45

recenzja test skaner

Epson, marka wśród profesjonalistów znana bardzo dobrze, oferuje szeroką gamę urządzeń związanych z fotografią. Firma ta w swej ofercie posiada również urządzenia digitalizujące, zwane potocznie skanerami. Każdy z nas zapewne choć raz w życiu zetknął się z tego typu urządzeniem. Skaner znajdziemy zarówno w faksach, kserokopiarkach, drukarkach wielofunkcyjnych, jak i w wersji samoistniejącej. Na rynku dostępne są skanery  w postaci inteligentnych piór, pasków skanujących całe wersy, skanerów małogabarytowych A4/A3 (flatbed oraz ADF), a także wielkich skanerów dla formatów A0 przypominających plotery drukujące. Zostawmy wszelkie rozwiązania, które na co dzień się nam nie przydadzą i skupmy się na skanerze formatu A4, który może dodatkowo skanować negatywy. Krótko,  zwięźle i na temat postaram się opisać model Epson Perfection V370 Photo.

Plecak dla kreatywnego fotografa - Thule Covert DSLR

Kamil Pieczonka

2015-01-15 16:33

recenzja test zdjęcia

Firma Thule przez większość z was zapewne kojarzona jest z bagażnikami samochodowymi na rowery, jednak ten producent ma w swojej ofercie dużo więcej ciekawych rzeczy. Począwszy od wcześniej wymienionych bagażników (nie tylko na rowery), toreb i walizek wszelkiego rodzaju, plecaków, futerałów na laptopy, wózków dziecięcych, a kończąc nawet na obudowach ochronnych dla telefonów. Dzisiaj chcemy przedstawić wam jeden z ich produktów - a mianowicie plecak Covert DSLR. Ciekawi jesteście czy to dobra inwestycja? Zapraszamy do lektury.

10 urządzeń, których zakup może okazać się stratą pieniędzy

Daniel Górecki

2014-04-22 17:10

Redakcja

Blu-ray mp3 smartfony

Branża technologiczna jest bez wątpienia jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu, dlatego też często zamiast podążać za kuszącymi nowościami, producenci starają się sprzedać nam nieco starsze urządzenia w promocyjnych cenach. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że współczesne gadżety stają się coraz wydajniejsze oraz wielozadaniowe, zastępując tym samym kilka innych sprzętów, zakup niektórych może okazać się zbędnym wydatkiem.

MT4035 @ctive Cam – Kamera dla aktywnych

Maciej Guguł

2011-06-15 00:00

kamera recenzja test

Rynek pracy nieustanie ewoluuje, dlatego możemy naocznie doświadczać zanikania niektórych zawodów oraz powstawania zupełnie odmiennych, nowych stanowisk. Wystarczy cofnąć się pamięcią kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, aby uświadomić sobie jak znacząco gospodarka różniła się od dzisiejszej. Nasi dziadkowie dokładnie pamiętają czasy, gdy najbardziej ceniona była praca fizyczna, bo ludzkie mięśnie zastępowały obecną elektronikę oraz zaawansowany sprzęt. Maszyny jednakże okazały się znacznie bardziej wydajne, a także tańsze w eksploatacji, dlatego rynek musiał się przekwalifikować i został on zdominowany przez posady biurowe. Ciągłe siedzenie przed biurkiem i wpatrywanie się w ekran komputera wymuszają na nas używanie jedynie mózgu, oczu oraz mięśni dłoni, co ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Wynikiem tego był rozkwit sportu, który miał przyczynić się do poprawienia naszej wydolności fizycznej. Aktywność ruchowa stała się obecnie niezwykle popularna. W miastach możemy dostrzec rosnące jak grzyby po deszczu siłownie oraz kluby fitness. Jednakże to jedynie namiastka prawdziwego sportu, który możemy głównie doświadczyć na...

Tablety graficzne Geniusa - G-Pen M609X i EasyPen M610

Antoni Woźniak

2011-02-18 00:01

Genius tablet graficzny EasyPen M610

Produkty tego typu, choć nie biją rekordów popularności, to jednak znajdują spore grono nabywców, którzy niekoniecznie zajmują się profesjonalnie grafiką czy fotoedycją. Wielu klientów, którzy kupują graficzny tablet pragnie go wykorzystać do edycji zdjęć, prostych prac graficznych, a nawet jako zamiennika myszki komputerowej. Gryzoń niekoniecznie sprawdzi się w każdych okolicznościach i alternatywa w postaci tabletu może być kusząca. Do naszej redakcji trafiły dwa, dość urządzenia tego typu. Nie będą to odpowiedniki świetnych tabletów Wacoma, ale nie taka ich rola... to urządzenia idealnie wpisujące się w to, co napisano powyżej...

Relacja z IFA 2010. Okrągła rocznica z garstką nowinek

Antoni Woźniak

2010-09-14 10:40

Plazma LCD audio

Jadąc do Berlina miałem w pamięci zeszłoroczną, nudną edycję jakby nie patrzeć największej imprezy poświęconej elektronice konsumenckiej w Europie. Zastanawiałem się gdzie tkwi błąd...