Plextor zaprezentuje na CES dyski 3D NAND i nowy model M8Se

Daniel Górecki

2016-12-29 10:00

Plextor

SSD dyski Plextor

Firma Plextor  poinformowała, że jej nowa linia dysków SSD zostanie zaprezentowana podczas styczniowych targów CES 2017 w Las Vegas. Producent pokaże też model M8Se, który ma być tańszą alternatywą dla flagowego dysku M8Pe.  

Force MP500 - najwydajniejsze dyski SSD w ofercie Corsair

Daniel Górecki

2016-12-14 10:30

specyfikacja Corsair ceny

Corsair zdecydował się rozszerzyć swoją ofertę o dyski z serii Force MP500 - otrzymujemy tu nośniki M.2 NVMe PCIe, które są najwydajniejszymi SSD od tego producenta. Tym samym nowe produkty amerykańskiej firmy skierowane są do użytkowników oczekujących jak najlepszych osiągów, a niekoniecznie zwracających uwagę na cenę.

ESD220C - nowy przenośny dysk SSD od Transcend

Daniel Górecki

2016-12-13 15:00

Transcend

cena transcend dysk

Firma Transcend zaprezentowała nowy przenośny dysk SSD z interfejsem USB, który skierowany jest do bardziej wymagających użytkowników urządzeń Android, Mac i PC. ESD220C wyróżnia się bardzo małymi rozmiarami (jest on szerokości i długości karty płatniczej), a producent zapewnia o dużej wytrzymałości swojego sprzętu, szczególnie w porównaniu z talerzowymi produktami, gdzie występują ruchome elementy, a dodatkowo obudowa ESD220C została wykonana z materiału odpornego na zarysowania.

Western Digital prezentuje dysk twardy o pojemności 14 TB

Daniel Górecki

2016-12-08 14:00

wd western digital pojemność

Western Digital jest w ostatnich miesiącach bardzo zapracowane, m.in. za sprawą swoich pierwszych dysków SSD czy też karty pamięci o pojemności 1 TB, czyli nowych produktów, które rozszerzyły jego ofertę po wykupieniu SanDiska. Teraz producent postanowił jednak skoncentrować się na swojej rdzennej działalności i przy okazji pobił nowy rekord.

Przyszłoroczne plany Intela dotyczące dysków SSD

Daniel Górecki

2016-12-07 12:30

Intel 3D XPoint 3D NAND flash

Obserwując stały wzrost popytu na dyski SSD wykorzystujące technologię NAND flash producenci tego typu nośników pamięci przyspieszają prace nad nowymi produktami, w szczególności bazującymi na ich trójwymiarowej odmianie.

MSI zapowiada M.2 Shield do chłodzenia dysków SSD

Daniel Górecki

2016-11-30 14:00

M2 chłodzenie MSI

Produkty dla entuzjastów PC często wyróżniają się tym, że rozwiązywać mają problemy, których zwykli użytkownicy nawet nie dostrzegają. Dobrym przykładem jest szykowany przez MSI produkt o nazwie M.2 Shield, którego zadaniem jest przeciwdziałanie termicznemu throttlingowi hi-endowych dysków M.2.

ADATA SD700 - pierwszy zewnętrzny dysk SSD z pamięcią 3D NAND

Daniel Górecki

2016-11-26 11:45

ADATA

dysk zewnętrzny adata SD700

Firma ADATA zaprezentowała swój nowy szybki, wytrzymały i niewielki dysk SSD o nazwie SD700, który jest pierwszym zewnętrznym nośnikiem tego typu z pamięcią 3D NAND, a poza tym wyróżnia go spełnienie warunków dla certyfikatu odporności IP68 oraz wojskowej normy MIL-STD-810G 516.6.

Seagate Backup Plus 5TB - najpojemniejszy dysk mobilny

Daniel Górecki

2016-11-15 11:00

Seagate dysk mobilny 5 TB

Seagate mocno postawił w ostatnim czasie na pojemność swoich dysków i w związku z tym mogliśmy już zobaczyć prototyp 60 TB nośnika SSD, producent wypuścił też największy dysk zasilany USB 3.1, a teraz amerykańska firma ujawniła nowy 5 TB dysk w 20 mm obudowie. Jak podkreśla Seagate, jest to najpojemniejszy mobilny dysk USB 3.0.

Intel szykuje dyski SSD z serii 610P

Daniel Górecki

2016-11-08 11:04

TLC data premiery NAND Flash

Intel przygotowuje właśnie następcę swoich wydajnościowych dysków SSD PCIe 600P. W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat nowej serii 610P, która dostępna będzie w formie M.2-2280 z interfejsem PCIe 3.0 x4 oraz wsparciem dla protokołu NVMe.

Plextor EX1 - wydajny pendrive ze złączem USB 3.1 Type C

Kamil Pieczonka

2016-11-06 07:48

Plextor

dysk SSD USB dysk przenośny

Estetyczne wykonanie, miniaturowe rozmiary, szybki transfer danych i złącze USB typu C. To cechy charakterystyczne nowego przenośnego dysku SSD zaprezentowanego przez firmę Plextor. Modelr EX1 to rozwiązanie dedykowane osobom, które cenią sobie mobilność pamięci flash, ale ich pojemność i oferowane prędkości są dla nich niewystarczające.

Transcend MTS820 - nowe, przystępne cenowo dyski SSD M.2

Daniel Górecki

2016-10-28 09:28

Transcend

wydajność MTS820

Firma Transcend zaprezentowała nową serię dysków SSD o nazwie MTS820, której główną zaletą ma być solidna wydajność w przystępnej cenie. Tym samym powinna one trafić w gusta mniej wymagających klientów, którzy nie chcą wydawać dużych pieniędzy na dysk, ale chętnie przesiądą się na nośnik SSD.

Zotac prezentuje swoje rocznicowe produkty

Daniel Górecki

2016-10-26 10:25

Zotac

karta graficzna Zotac komputer

Wczorajszy dzień firma Zotac poświęciła na świętowanie swoich 10 urodzin i w związku z tym w trakcie specjalnej konferencji prasowej w Hong Kongu producent postanowił zaprezentować aż 5 produktów przygotowanych specjalnie na tę okazję. Znalazły się wśród nich m.in. nowa karta graficzna, wydajny mini PC oraz system wirtualnej rzeczywistości w formie plecaka.

Intel 8000p - specyfikacja pierwszych produktów z 3D XPoint

Daniel Górecki

2016-10-17 08:09

pamięć Micron pamięci

Kiedy Intel wraz z Micronem po raz pierwszy ujawnili 3D XPoint, jednym z pierwszym zastosowań dla tej nowej technologii pamięci były dyski. Producenci prezentowali jednak to rozwiązanie jako pośrednie pomiędzy bazujący na pamięciach NAND nośnikami SSD a DRAM. Wkrótce powinniśmy doczekać się premiery pierwszych produktów opartych na tej technologii, a najnowsze przecieki dostarczają nam szczegółów odnośnie pamięci Optane z serii 8000p.

Western Digital prezentuje konsumenckie SSD z serii Green i Blue

Daniel Górecki

2016-10-12 10:20

blue Green

Western Digital, czyli jeden z liderów na rynku dysków twardych, w końcu postanowił spróbować swoich sił w segmencie konsumenckich nośników SSD dla PC. Właśnie doczekaliśmy się zapowiedzi pierwszych półprzewodnikowych dysków z serii Green i Blue, co jest oczywiście wynikiem wykupienia przez WD pięć miesięcy temu SanDiska za 19 mld USD, przez co firma zyskała środki i infrastrukturę pod nowe produkty.

Kilka słów o interfejsach w dyskach SSD i HDD

Kamil Pieczonka

2016-10-12 08:00

Plextor

dyski SSD interfejs możliwości interfejsu

Dyski twarde i półprzewodnikowe połączone są z komputerem za pomocą interfejsów. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, w których łatwo się pogubić. Dziś wyjaśnimy w czym tkwi różnica i w jaki sposób te rozwiązania wpływają na wydajność pracy nośnika. Jednymi z pierwszych interfejsów były złącza krawędziowe stosowane w komputerach (Atari, Commodore) i konsolach do gier (NES, Pegasus). Podłączano do nich kartridże, czyli nośniki danych z trwale zapisanym oprogramowaniem, które nie mogło być modyfikowane. Złącza krawędziowe stosowane przez producentów miały różne szerokości i długości. Ciężko było mówić o jakimkolwiek standardzie i kompatybilności. Wraz ze wzrostem popularności komputerów klasy PC, pojawiły się ustandaryzowane złącza krawędziowe, których jednak przez wiele lat nie wykorzystywano do podłączania nośników danych.


GeekWeek poleca