NZXT Aer F - wentylatory z żywotnymi łożyskami FDB

Kamil Pieczonka

2017-03-13 06:30

NZXT

specyfikacja cena NZXT

Firma NZXT przedstawia wentylatory z serii Aer F. Ich cechą charakterystyczną jest wysoki przepływ powietrza oraz żywotne (60 000h) łożyska FDB. Ich łopatki zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić wysoki przepływ powietrza przy niskim poziomie hałasu. Ta właściwość sprawia, że są polecane jako wentylatory do montażu w obudowie. Dla chłodnic chłodzenia wodnego są dedykowane Aer P o podwyższonym ciśnieniu statycznym.

NZXT rozdaje darmowe zapinki AM4 dla chłodzenia Kraken

Daniel Górecki

2017-03-04 10:26

NZXT

chłodzenie cooler AMD

Firma NZXT ogłosiła, że zapewni bezpłatne zapinki AMD AM4 dla wszystkich posiadaczy zestawów chłodzenia Kraken.

 

SilentiumPC wprowadza nowego Grandisa 2 XE1436

Kamil Pieczonka

2016-10-04 22:40

SilentiumPC

chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2

SilentiumPC wprowadza na rynek drugą generację wydajnego zestawu chłodzenia procesora: Grandis 2 XE1436. To wydajna, dwuwieżowa konstrukcja wyposażona w sześć rurek cieplnych i dwa ciche wentylatory Sigma Pro. Główny, niskoobrotowy, montowany w środku ma średnicę 140 mm, a drugi 120 mm. Za odpowiedni transport energii cieplnej z procesora odpowiada dołączona pasta termoprzewodząca Pactum PT-2. 

Chłodzenie wodą w obudowie zwykłego coolera od Cooler Mastera

Kamil Pieczonka

2016-08-23 23:45

Cooler Master

Cooler Master chłodzenie powietrzem niewielkie rozmiary

Cooler Master postanowił rozwiązać wątpliwości wszystkich tych, którzy bali się, że na chłodzenie cieczą nie mają miejsca w obudowie i zaprezentował układ chłodzenia wodnego, w formacie coolera chłodzonego powietrzem. To pierwsze uchodzi za bardziej efektywne, a drugie dzięki mniejszym rozmiarom jest przeznaczone dla znacznie większego grona użytkowników. Cooler Master MasterLiquid Maker 92 ma łączyć obie te cechy.

FX-8350 i FX-6350 także mogą otrzymać nowy cooler AMD Wraith

Daniel Górecki

2016-04-19 13:30

procesor CPU Wraith

Zdaje się, że najnowszy procesorowy cooler AMD o nawie Wraith będzie dołączany do kolejnych produktów tego producenta. Według najnowszych informacji trafi on do zestawu z dwoma układami dedykowanymi podstawce AM3+, a mianowicie FX-8350 i FX-6350. Według przecieków zmiana coolera wiązać ma się ze wzrostem cen tych procesorów w stosunku do standardowej wersji o 30 USD.

AMD prezentuje nowe procesory i systemy chłodzenia

Daniel Górecki

2016-02-03 14:00

AMD

system chłodzenia ceny APU

AMD zdecydowało się nieco odświeżyć swoją ofertę w zakresie procesorów, co zaowocowało wprowadzeniem do sprzedaży kilku produktów, w tym sprawniejszych coolerów prezentowanych już na początku roku w trakcie tarów CES, a także nowych CPU i APU.

Wraith - nowy referencyjny cooler dla procesorów AMD

Daniel Górecki

2016-01-07 17:43

układ CES 2016

AMD zaprezentowało w Las Vegas nowy referencyjny system chłodzenia dla swoich procesorów - ten nazwany został przez czerwoną ekipę Wraith (Zjawa), co sugerować może na czym tym razem skupili się jego twórcy. Zapewnić ma on bowiem zdecydowanie lepsze osiągi niż dotychczasowe coolery stosowane przez AMD w swoich układach, a co najważniejsze jest zdecydowanie cichszy.

Thermaltake oskarżone o plagiatowanie designu produktów rywali

Daniel Górecki

2015-06-08 10:50

Thermaltake PC obudowy

Thermaltake to dobrze znana na rynku PC marka, która działa w tej branży od 1999 roku. W ostatnim czasie znalazła się ona jednak na świeczniku, a wszystko w związku z oskarżeniami o kopiowanie designu konkurencyjnych firm (przeważnie mniejszych, ale popularnych), co tyczy się głównie ich najnowszych produktów.

Zalman ma problemy, a w tle ogromna afera finansowa

Kamil Pieczonka

2014-11-06 19:36

Zalman bankructwo Korea Południowa

Wczoraj w mediach pojawiła się tylko krótka informacja, że firma Zalman, która zapewne jest dobrze znana wszystkim entuzjastom komputerowym, złożyła 3 listopada wniosek o ochronę przed wierzycielami w celu przeprowadzenia postępowania naprawczego (Reuters). Dzisiaj poznaliśmy już szczegóły tej historii, które okazują się fragmentem znacznie większego oszustwa finansowego. W wyniku oszustwa zdefraudowano ponad 1 miliard USD. Niestety Zalman wpadł w tym przypadku w ogień krzyżowy i prawdopodobnie istniejąca od 1999 roku firma, całkowicie zniknie z rynku.

[PR] Raijintek Triton - WC w cenie AC

Kamil Pieczonka

2014-09-24 17:01

Caseking

Raijintek chłodzenie wodne blok wodny

Kiedyś chłodzenie wodne było dostępne tylko dla prawdziwych ekspertów, którzy wiedzieli jak zbudować od podstaw własną konstrukcję dobierając odpowiednie bloki, złączki, płyn, chłodnicę i węże. Dzisiaj dzięki gotowym układom każdy może korzystać z plusów chłodzenia wodnego we własnym komputerze i nie trzeba mieć specjalnej wiedzy, aby je zamontować. Niemiecka firma RAIJINTEK przedstawia dzisiaj na rynku europejskim nowy zestaw watercoolingowy o nazwie TRITON. Model ten pasuje na wszystkie najnowsze procesory ze stajni AMD i Intel, łącznie z nowym socketem LGA 2011-V3.

[PR] NZXT KRAKEN X41 - chłodzenie wodne bez komplikacji

Kamil Pieczonka

2014-08-26 13:52

Caseking

Kraken X41 zwarty zestaw monitorowania na smartfona

Kiedyś marka NZXT kojarzyła się głównie z aluminiową obudową LeXa, która przez wielu uważana jest do dzisiaj najładniejszą obudową komputerową w historii. Dzisiaj producent ten specjalizuje się nie tylko w wysokiej jakości obudowach, ale także chłodzeniu wodnym. Nowy model wypuszczany na rynek polski to NZXT KRAKEN X41, który ze spokojem możemy zamontować w standardowym slocie na wentylator 140 mm, przez co zmieści się ona praktycznie do większości znanych nam obecnie na rynku obudów. Zestaw NZXT jest typu zamkniętego, więc nie będzie on nam przyprawiał koszmarów po nocach. Nikt w końcu nie chce się budzić z przerażającą myślą, że właśnie jego komputer został zalany i nadaje się do wyrzucenia.

[PR] Aqua Computer airplex GIGANT 3360 - chłodnica - gigant

Kamil Pieczonka

2014-08-13 01:00

Caseking

duża wydajność aqua computer airplex GIGANT 3360

Chłodzenie wodne staje się coraz bardziej popularne, głównie ze względu na cichszą i bardziej efektywną kulturę pracy. Dodatkowo nowe procesory i karty graficzne wypuszczają z siebie ponad dwa razy więcej ciepła niż to było jeszcze kilka lat temu, a wszystko wskazuje na to, że będzie tego ciepła jeszcze więcej w przyszłości. Wiele osób decyduje się więc na przesiadkę na watercooling, który w końcu nie bez powodu jest używany nawet w elektrowniach atomowych.

Noctua prezentuje następcę NH-D14 - NH-D15

Kamil Pieczonka

2014-04-10 18:39

Noctua

chłodzenie procesora premiera Noctua

Po ponad 4 latach od premiery modelu NH-D14, Noctua wreszcie zaprezentowała następcę swojego flagowca - NH-D15. Prace nad nowym modelem trwały ponad 3 lata, w tym czasie przetestowano ponad 100 prototypów, po to aby nowy model faktycznie zaoferował jeszcze większą wydajność niż poprzednik. W tym celu rozszerzono szerokość finów ze 140 do 150 mm, a także zwiększono rozstaw rurek HeatPipe, dzięki temu ciepło oddawane jest jeszcze skuteczniej i bardziej równomiernie na całej powierzchni radiatora.

Raijintek NEMESIS - chłodzenie z najwyższej półki

Kamil Pieczonka

2014-02-05 11:38

Caseking

wydajność schładzacz Nemesis

Raijintek modelem Ereboss sporo namieszał na rynku dzięki świetnej wydajności powiązanej z atrakcyjną ceną chłodzenia. Tym razem niemiecki producent postanowił wypuścić jeszcze wydajniejszy cooler nazwany NEMESIS. Z opatentowanej miedzianej podstawy wychodzi do góry po pięć miedzianych rurek cieplnych z każdej strony i do tego każda z nich ma średnicę 8 mm. Oddają one ciepło do dwóch aluminiowych skrzydeł, a całość jest jeszcze niklowana, co zapobiega śniedzeniu oraz zapewnia nietuzinkowy wygląd.

Konkurs Raijintek Ereboss - wyniki

Kamil Pieczonka

2014-01-17 17:00

Redakcja

konkurs wyniki wygrana

Jak część z Was pewnie pamięta, przed świętami mieliśmy mały konkurs, w którym do wygrania były dwa coolery Raijintek Ereboss. Mieliśmy nadzieje na jego rozwiązanie jeszcze przed końcem roku, ale mnogość nadesłanych, często bardzo ciekawych zgłoszeń, a później świąteczno-noworoczny okres sprawiły, że publikacja wyników mocno się opóźniła. Bardzo mi z tego powodu przykro, odpowiedzialność spada na mnie jako redaktora naczelnego i serdecznie Was za to przepraszam. W ramach rekompensaty postanowiliśmy nagrodzić jednego, dodatkowego uczestnika nagrodą niespodzianką.


GeekWeek poleca