ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Kolejne iPhone'y mogą otrzymać modemy LTE od Intela

Daniel Górecki

2015-10-18 11:11

smartfon Apple telefon

Kiedy Apple odesłało na emeryturę układy PowerPC i wybrało dla Maców procesory Core od Intela, obie firmy zaczęły stopniowo się do siebie zbliżać. Jeśli zaś potwierdzą się najnowsze doniesienia odnośnie obu koncernów, to ich wzajemne relacje już niedługo mogą się jeszcze bardziej zacieśnić.

Te androidowe smartfony mają lepsze aparaty od iPhone'a 6s

Daniel Górecki

2015-10-15 15:02

Apple aparat zdjęcia

 Apple w trakcie swojej prezentacji iPhone’ów 6s i 6s Plus dużo uwagi poświęciło ich nowym aparatom, które oferować mają wyraźny skok jakości względem poprzedników. Pierwsze recenzje smartfonów wskazują jednak, że pomimo zwiększenia ilości megapikseli (z 8 MP do 12 MP), jakość zdjęć jest praktycznie identyczna jak w przypadku zeszłorocznych modeli.

Apple wypuszcza nowe akcesoria dedykowane iMacom

Daniel Górecki

2015-10-14 10:00

apple

klawiatura Apple myszka

Nowe komputery iMac to nie jedyne nowości, o które Apple poszerzyło wczoraj swoją ofertę, ponieważ amerykański gigant wprowadził do sprzedaży także nowe akcesoria zaprojektowane z myślą o systemie OS X El Capitan. Co więcej, te pozwalają cieszyć się technologią Force Touch na urządzeniach stacjonarnych.

Apple wypuszcza nowe komputery iMac z panelami 4K i 5K

Daniel Górecki

2015-10-13 18:49

Apple komputer specyfikacja

Najbardziej wyczekiwanych w tym roku zapowiedzi od Apple doczekaliśmy się już ponad miesiąc temu, ale informacje o odświeżonych iMacach również mogą niektórych zainteresować. Mówimy tu o 21.5-calowym modelu z opcjonalnym panelem 4K, który dotąd dostępny był maksymalnie z rozdzielczością Full HD oraz 27-calowym wariancie, który doczekał się rozdzielczości 5K (wcześniej zarezerwowanej dla najdroższego modelu).

Nowe iPhone z procesorami TSMC działają dłużej na baterii

Daniel Górecki

2015-10-08 14:57

smartfon Samsung Apple

W ubiegłym miesiącu Apple zaprezentowało swoje nowe smartfony iPhone i te trafiły już na pierwsze rynki, gdzie zbierają naprawdę pozytywne oceny, co przyczyniło się do bicia przez amerykańskiego giganta kolejnych rekordów sprzedaży. Niektórzy postanowili jednak przyjrzeć się modelom 6s i 6s Plus nieco bliżej – rzut oka pod maskę i okazało się, że tym razem producent zdecydował się na zastosowanie procesorów z dwóch różnych źródeł, by sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu.

Nadchodzi nowy iMac z wyświetlaczem 4K

Daniel Górecki

2015-10-07 11:30

Apple komputer 4K

Prezentacje nowych produktów Apple, Google oraz Microsoftu mamy już za sobą, tym samym sezon jesiennych zapowiedzi powoli dobiega końca. Jednak przed nami jeszcze przynajmniej kilka ciekawych premier, a według najnowszych przecieków z obozu Apple, jedna z nich odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

Smartfony iPhone 6s oraz 6s Plus są (prawie) wodoodporne

Daniel Górecki

2015-10-04 10:57

smartfon Apple telefon

Ekipa iFixit nie zraziła się ostatnimi perypetiami z firmą Apple i wzięła pod lupę najnowsze iPhone’y, dokonując przy tym ciekawego odkrycia. Otóż okazuje się, że iPhone 6s oraz 6s Plus wykorzystują nowe rozwiązania, które sprawiają, że smartfony są praktycznie wodoodporne, a przynajmniej w dużo większym stopniu niż ich poprzednicy.

iFixit ukarane przez Apple w związku z rozbiórką Apple TV

Daniel Górecki

2015-10-01 14:15

Apple Apple TV aplikacja

Zespół iFixit słynie z rozbierania wszelkiego rodzaju elektroniki na części pierwsze oraz sprawdzania całości, jak i konkretnych komponentów, pod kątem ich naprawialności. Ekipa mocno podpadła jednak koncernowi Apple i będzie musiała pogodzić się z konsekwencjami tego faktu - gigant z Cupertino zdecydował się bowiem na zbanowanie deweloperskiego konta iFixit, a także usunięcie ich aplikacji z Apple Store.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 157.

Kamil Pieczonka

2015-09-30 09:59

Android nvidia Lifestyle

W dzisiejszym odcinku powiemy między innymi o kilku grach, w tym premierze FIFA 2016, która zbiegła się w dziwnych okolicznościach z rekordem Roberta Lewandowskiego, problemach z dostępem do internetu na całym świecie i niebezpiecznych zdjęciach selfie. Poza tym znalazło się też kilka słów na temat nowych Nexusów, które nie podbiły niestety naszych serc, oraz smartfonach od LG - V10, Xiaomi - Mi4c oraz Blackberry - Priv. Ucieszy was też pewnie wiadomość, że Apple wprowadza swój zegarek do polskich sklepów, a za 4 lata podobno wprowadzi do swojej oferty samochód elektryczny (tak jest bezpieczniej, biorąc pod uwagę aferę Volkswagena), a skoro już było o zegarkach to nie można zapomnieć o Pebble Time Round. Na polu PC mamy ciekawą premierę pełnoprawnego GTX 980 przeznaczonego dla notebooków, kolejne informacje o Radeonie R9 380X oraz o procesorach Zen od AMD. Na konieco zostawiliśmy nieco rozrywki, czyli filmy 360 stopni na Facebooku i zapewnienia fimy Konami, że nie porzuci rynku PC. Zapraszamy do oglądania!

iPhone 6s i 6s Plus ustanawiają nowy rekord sprzedaży Apple

Daniel Górecki

2015-09-28 17:50

smartfon Apple telefon

Trzeba przyznać, że trudno uznać to za zaskoczenie, ponieważ Apple zdążyło nas już do tego przyzwyczaić, ale … iPhone 6s i 6s Plus są nowymi rekordzistami koncernu z Cupertino. W zaledwie trzy dni od premiery tych smartfonów Amerykanie sprzedali bowiem aż 13 mln egzemplarzy i tym samym sprzedaż przebiła wszystkie dotychczasowe rezultaty uzyskiwane przez smartfony Apple.

Apple Watch oficjalnie w Polsce od 7 października - znamy ceny

Daniel Górecki

2015-09-26 09:04

Apple ceny data premiery

Co prawda zegarek Apple Watch zadebiutował na rynku pod koniec kwietnia, ale urządzenie wciąż nie jest oficjalnie dostępne w naszym kraju. To się jednak zmieni, ponieważ smartwatch w październiku, czyli pół roku po swojej premierze, zawita w końcu do kraju nad Wisłą. Apple w związku z tym podzieliło się z nami dokładną datą premiery oraz cenami poszczególnych modeli swojego zegarka.

Złośliwe oprogramowanie w aplikacjach z AppStore

Daniel Górecki

2015-09-22 17:30

iPhone AppStore oprogramowanie

W sieci pojawiły się  doniesienia, jakoby Apple zmuszone było do błyskawicznego „sprzątania” swojego oficjalnego sklepu z aplikacjami, bo w tym znalazło się kilkaset potencjalnie niebezpiecznych aplikacji. A wszystko zaczęło się od informacji Reutersa, który – powołując się na badania Palo Alto Networks – sugerował, że AppStore padło ofiarą potężnego ataku, czego efektem jest wręcz inwazja złośliwego oprogramowania.

iOS 9 trafił już na przeszło 50% urządzeń mobilnych Apple

Daniel Górecki

2015-09-22 14:00

smartfon system operacyjny Apple

Apple pochwaliło się, że użytkownicy smartfonów iPhone i tabletów iPad jeszcze nigdy tak szybko nie aktualizowali swoich urządzeń jak w przypadku iOS 9. System ten został udostępniony publicznie 16 września i w zaledwie 3 dni do 19 września zainstalowany został na przeszło 50% urządzeń bazujących na tej platformie.

Apple iPad Mini 4 rozebrany na części pierwsze

Daniel Górecki

2015-09-18 11:00

Apple tablet iPad

iPad Pro, czyli największy tablet w ofercie Apple, był niewątpliwie główną gwiazdą ostatniej konferencji amerykańskiego giganta, ale nie można także zapominać o modelu iPad Mini 4. Jest to bowiem największy upgrade w tej serii tabletów od kilku lat, dlatego też wydaje się kuszącą propozycją dla osób, które chciałby wymienić swojego kompaktowego iPada.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 155.

Kamil Pieczonka

2015-09-18 08:16

Android Apple Canon

Regularnością nie grzeszymy, ale zawsze ciekawe newsy dostarczymy ;-). Dzisiaj powiemy o architekturze Zen od AMD, która zalicza kolejne opóźnienie, nowych produktach Apple - iPhone 6S/6S Plus oraz iPad Pro, a także o coraz większej popularności Lollipopa. Poza tym przyjrzymy się porażce Amazona na polu smartfonów i kontrowersyjnej informacji zamieszczonej na stronach Sony dotyczącej smartfonów Xperia Z. Powiemy wam też jak to Windows 7 potrafi sam  z siebie pobrać pliki aktualizacyjne do Windows 10, zapowiemy aktualizację Xbox One, która przyniesie kompatybilność z gram z Xbox 360 oraz powiemy o kilku grach, w tym między innymi dodatku do Wiedźmina - Serca z kamienia. Na koniec zostawiliśmy kilka newsów od Canona, a w nich miedzy innymi nowe gogle VR oraz sensor APS-H o rozdzielczości bagatela 250 MPix. Zapraszamy do oglądania!