Apple wyprzedza Samsunga w sprzedaży smartfonów

Daniel Górecki

2015-03-05 11:00

Apple sprzedaż smartfony

Najnowsze dane firmy analitycznej Gartner - za czwarty kwartał zeszłego roku na rynku smartfonów - zapewne nie zostaną ciepło przyjęte przez Samsunga. Okazuje się bowiem, że ten utracił pierwsze miejsce w tym segmencie na rzecz Apple, które jest teraz największych producentem „inteligentnych” telefonów na świecie.

Apple zgarnęło w 4. kwartale 88.7% zysków z rynku smartfonów

Daniel Górecki

2015-02-27 16:09

Android urządzenia mobilne udział w rynku

Jak wynika z najnowszego raportu za czwarty kwartał poprzedniego roku, opublikowanego przez firmę analityczną Strategy Analytics, Apple wraz ze swoim smartfonowym systemem iOS jest odpowiedzialne za aż 88.7% (18.8 mld USD) zysków operacyjnych generowanych w tym segmencie - warto tu odnotować przeszło 18% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Apple zapowiada swoją konferencję na 9 marca

Daniel Górecki

2015-02-27 08:13

zegarek smartwatch Apple Watch

Apple właśnie rozesłało do mediów zaproszenia na swoją konferencję prasową (zatytułowaną "spring forward"), która odbędzie już 9 marca. Co prawda amerykański gigant nie ujawnił oficjalnie, co zamierza zaprezentować tego dnia, ale biorąc pod uwagę wiosenną premierę ich smartwatcha, ten wydaje się najbardziej oczywistym kandydatem.

Woolet - polski portfel z modułem Bluetooth

Kamil Pieczonka

2015-02-25 14:13

Woolet

Bluetooth 4.0 portfel polski projekt

Woolet to inteligentny, niezwykle smukły portfel pomysłu trzech Polaków – został zaprezentowany w największym serwisie crowdfundingowym świata: Kickstarter.com. Wyposażony w energooszczędny, najnowszy moduł Bluetooth 4.0, Woolet komunikuje się z aplikacją dostępną dla systemów iOS i Android, alarmując, gdy znajdzie się poza kieszenią użytkownika. Dzięki temu zgubienie go wraz z cenną zawartością jest prawie niemożliwe. Przez najbliższe 35 dni kampanię można śledzić i wspierać na oficjalnej stronie projektu w serwisie Kickstarter.com.

Samochód Apple zadebiutować ma w 2020 roku

Daniel Górecki

2015-02-20 09:10

titan samochód auto

Przemysł samochodowy nie należy do najłatwiejszych, a stworzenie auta od podstaw zabiera sporo czasu, szczególnie jeśli wcześniej się tego nie robiło. Tymczasem najnowsze doniesienia agencji Bloomberg sugerują, że pierwszy samochód Apple wyjedzie na drogi już w 2020 roku. Ostatnie przecieki sugerowały, że proces R&D ruszył już w zeszłym roku, co oznacza, że amerykański koncern potrzebuje ok. 5-6 lat na realizację tego projektu.

WSJ: Apple pracuje nad elektrycznym samochodem

Daniel Górecki

2015-02-16 13:00

projekt Apple Titan Steve Zadesky

Setki pracowników Apple pracują potajemnie nad elektrycznym samochodem, który rywalizować ma na rynku z firmą Tesla oraz innymi producentami tego typu pojazdów. Tak przynajmniej wynika z ostatnich doniesień Wall Street Journal, który słynie z solidnych informacji jeśli chodzi o koncern z logo jabłuszka.

Apple sprzedało w 4. kwartale tyle samo smartfonów co Samsung

Daniel Górecki

2015-01-30 08:12

telefony Strategy Analytics

Za sprawą rekordowych wyników iPhone’ów w czwartym kwartale 2014 roku i wyraźnej zniżki formy Samsunga, Apple w końcu zrównało się ze swoim rywalem jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów, a przynajmniej tak wynika z danych zaprezentowanych przez firmę analityczną Strategy Analytics.

Rekordowy zysk Apple, iPhone sprzedaje się jak świeże bułeczki

Kamil Pieczonka

2015-01-28 01:58

iPad Mac wyniki finansowe

Apple poinformowało dzisiaj o swoich wynikach finansowych za 4. kwartał 2014 roku (1. kwartał rozliczeniowy Apple w 2015 roku), które okazały się najlepsze w historii firmy. W ciągu ostatnich 3 miesięcy 2014 roku Apple zarobiło na czysto ponad 18 miliardów USD, co jest najlepszym wynikiem w historii prywatnych firm i to nawet po uwzględnieniu inflacji. Rekordowe były też przychody na poziomie 74.6 miliarda USD, o 17 miliardów wyższe od najlepszego kwartału dotychczas, którym był ten zanotowany dokładnie rok temu. Za te rekordy odpowiada świetna sprzedaż smartfonów iPhone, których w sumie sprzedano ponad 74 miliony.

Snowden: iPhone'y umożliwiają szpiegowanie ich użytkowników

Daniel Górecki

2015-01-26 14:00

iPhone szpiegowanie spyware

Edward Snowden ponownie postanowił o sobie przypomnieć i tym razem oberwało się samemu Apple - zdaniem byłego pracownika NSA, iPhone’y posiadają bowiem specjalne ukryte oprogramowanie, które pozwala na szpiegowanie ich użytkowników.

Samsung wyprodukuje większość układów dla nowych iPhone'ów

Daniel Górecki

2015-01-26 12:00

procesory A9 układy

Wygląda na to, że w tym roku Apple zamierza powrócić do współpracy z Samsungiem, ponieważ jak podaje Maeil Business Newspaper, to koreański producent odpowiedzialny będzie za większość produkcji nowych procesorów do tegorocznych iPhone’ów.

KGI: Apple sprzedało w ostatnim kwartale aż 73 mln iPhone'ów

Daniel Górecki

2015-01-26 08:16

KGI

Wygląda na to, że Apple po raz kolejny może ogłosić ogromny sukces swoich najnowszych  iPhone’ów. Jak bowiem wynika z danych przedstawionych przez firmę KGI, a konkretniej jej analityka Ming-Chi Kuo, który słynie z trafnych prognoz dotyczących urządzeń Apple, amerykański gigant sprzedał w ostatnim kwartale 2014 roku aż 73 mln smartfonów.

Apple Watch z bardzo krótkim czasem pracy na baterii

Daniel Górecki

2015-01-23 09:14

procesor bateria czas pracy

Jedną z największych bolączek inteligentnych zegarków, podobnie zresztą jak smartfonów, jest krótki czas pracy na baterii. I wygląda na to, że nadchodzący zegarek od Apple będzie szczególnie ułomny pod tym względem, a przynamniej tak wywnioskować można z najnowszych przecieków.

Nadchodzi 12-calowy MacBook Air z układem Core M i USB 3.1

Daniel Górecki

2014-12-29 10:00

laptop notebook 12 cali

Od jakiegoś czasu dochodzą nas słuchy o szykowanym przez Apple 12-calowym tablecie z rodziny iPad, ale najnowsze przecieki wskazują, że amerykański gigant pracuje także nad nowym modelem MacBooka Air w podobnym rozmiarze. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń Apple, tak i tym razem notebook oferować ma rozdzielczość ekranu w standardzie Retina, a producent przygotowuje teżkilka innych ciekawych zmian w zakresie samego sprzętu.

Apple wraca z nowymi cenami do internetowej sprzedaży w Rosji

Daniel Górecki

2014-12-23 08:55

rubel ceny dolar

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o tym, że Apple postanowiło zaprzestać internetowej sprzedaży swoich produktów na terenie Rosji, a to za sprawą ekstremalnych spadków wartości rubla. Po kilku dniach amerykański gigant postanowił wrócić na ten rynek, jednak mocno modyfikując ceny, aby te bardziej odpowiadały obecnej wartości rubla w stosunku do dolara.

Apple zaprzestaje internetowej sprzedaży w Rosji

Daniel Górecki

2014-12-17 10:54

Rosja sprzedaż internetowa stopy procentowe

Jak podaje agencja Blooberg, Apple zaprzestało sprzedaży online swoich produktów w Rosji - wszystko za sprawą ekstremalnych spadków wartości lokalnej waluty, które skłoniły amerykańskiego giganta do podjęcia tak drastycznych środków.


GeekWeek poleca