Apple sprzedało w 4. kwartale tyle samo smartfonów co Samsung

Daniel Górecki

2015-01-30 08:12

Apple sprzedaż Samsung

Za sprawą rekordowych wyników iPhone’ów w czwartym kwartale 2014 roku i wyraźnej zniżki formy Samsunga, Apple w końcu zrównało się ze swoim rywalem jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów, a przynajmniej tak wynika z danych zaprezentowanych przez firmę analityczną Strategy Analytics.

Rekordowy zysk Apple, iPhone sprzedaje się jak świeże bułeczki

Kamil Pieczonka

2015-01-28 01:58

iPad sprzedaż iPhone Mac

Apple poinformowało dzisiaj o swoich wynikach finansowych za 4. kwartał 2014 roku (1. kwartał rozliczeniowy Apple w 2015 roku), które okazały się najlepsze w historii firmy. W ciągu ostatnich 3 miesięcy 2014 roku Apple zarobiło na czysto ponad 18 miliardów USD, co jest najlepszym wynikiem w historii prywatnych firm i to nawet po uwzględnieniu inflacji. Rekordowe były też przychody na poziomie 74.6 miliarda USD, o 17 miliardów wyższe od najlepszego kwartału dotychczas, którym był ten zanotowany dokładnie rok temu. Za te rekordy odpowiada świetna sprzedaż smartfonów iPhone, których w sumie sprzedano ponad 74 miliony.

Snowden: iPhone'y umożliwiają szpiegowanie ich użytkowników

Daniel Górecki

2015-01-26 14:00

iPhone szpiegowanie spyware

Edward Snowden ponownie postanowił o sobie przypomnieć i tym razem oberwało się samemu Apple - zdaniem byłego pracownika NSA, iPhone’y posiadają bowiem specjalne ukryte oprogramowanie, które pozwala na szpiegowanie ich użytkowników.

Samsung wyprodukuje większość układów dla nowych iPhone'ów

Daniel Górecki

2015-01-26 12:00

A9 procesory układy

Wygląda na to, że w tym roku Apple zamierza powrócić do współpracy z Samsungiem, ponieważ jak podaje Maeil Business Newspaper, to koreański producent odpowiedzialny będzie za większość produkcji nowych procesorów do tegorocznych iPhone’ów.

KGI: Apple sprzedało w ostatnim kwartale aż 73 mln iPhone'ów

Daniel Górecki

2015-01-26 08:16

iphone 6 iOS iPhone 6 Plus

Wygląda na to, że Apple po raz kolejny może ogłosić ogromny sukces swoich najnowszych  iPhone’ów. Jak bowiem wynika z danych przedstawionych przez firmę KGI, a konkretniej jej analityka Ming-Chi Kuo, który słynie z trafnych prognoz dotyczących urządzeń Apple, amerykański gigant sprzedał w ostatnim kwartale 2014 roku aż 73 mln smartfonów.

Apple Watch z bardzo krótkim czasem pracy na baterii

Daniel Górecki

2015-01-23 09:14

procesor bateria zegarek

Jedną z największych bolączek inteligentnych zegarków, podobnie zresztą jak smartfonów, jest krótki czas pracy na baterii. I wygląda na to, że nadchodzący zegarek od Apple będzie szczególnie ułomny pod tym względem, a przynamniej tak wywnioskować można z najnowszych przecieków.

Nadchodzi 12-calowy MacBook Air z układem Core M i USB 3.1

Daniel Górecki

2014-12-29 10:00

laptop notebook 12 cali

Od jakiegoś czasu dochodzą nas słuchy o szykowanym przez Apple 12-calowym tablecie z rodziny iPad, ale najnowsze przecieki wskazują, że amerykański gigant pracuje także nad nowym modelem MacBooka Air w podobnym rozmiarze. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń Apple, tak i tym razem notebook oferować ma rozdzielczość ekranu w standardzie Retina, a producent przygotowuje teżkilka innych ciekawych zmian w zakresie samego sprzętu.

Apple wraca z nowymi cenami do internetowej sprzedaży w Rosji

Daniel Górecki

2014-12-23 08:55

rubel ceny dolar

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o tym, że Apple postanowiło zaprzestać internetowej sprzedaży swoich produktów na terenie Rosji, a to za sprawą ekstremalnych spadków wartości rubla. Po kilku dniach amerykański gigant postanowił wrócić na ten rynek, jednak mocno modyfikując ceny, aby te bardziej odpowiadały obecnej wartości rubla w stosunku do dolara.

Apple zaprzestaje internetowej sprzedaży w Rosji

Daniel Górecki

2014-12-17 10:54

Rosja sprzedaż internetowa stopy procentowe

Jak podaje agencja Blooberg, Apple zaprzestało sprzedaży online swoich produktów w Rosji - wszystko za sprawą ekstremalnych spadków wartości lokalnej waluty, które skłoniły amerykańskiego giganta do podjęcia tak drastycznych środków.

Samsung rusza z produkcją 14 nm procesorów A9 dla Apple

Daniel Górecki

2014-12-14 10:34

TSMC produkcja 14 nm

Apple i Samsung to dwaj najwięksi rywale na rynku urządzeń mobilnych, co często skutkuje wzajemnymi pozwami o naruszenie praw patentowych. Nie od dziś wiadomo jednak, że nie przeszkadza to obu firmom we wzajemnej współpracy i to właśnie koreański gigant produkuje większość układów mobilnych dla Amerykanów, a jak ujawnia Etnews - Samsung rozpoczął już nawet wytwarzanie procesora A9.

Apple kasowało z iPodów muzykę pochodzącą od konkurencji

Daniel Górecki

2014-12-05 14:00

iPod mp3 iTunes

Nad Apple ponownie zawisły czarne chmury, ponieważ jak właśnie ujawniono, w latach 2007-2009 koncern usuwał z iPodów wszelką muzykę pochodzącą od konkurencji. Jeśli w tym czasie zakupiliśmy piosenkę, np. ze sklepu Amazon MP3 i wrzuciliśmy ją do biblioteki na naszym iPodzie, to próba synchronizacji urządzenia powodowała błąd wymuszający przywrócenie fabrycznych ustawień. Jak się jednak okazywało, zabieg ten powodował także zniknięcie ze sprzętu wszelkiej muzyki, która nie pochodziła z serwisu iTunes.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 130.

Kamil Pieczonka

2014-12-01 18:24

specyfikacja Microsoft HTC

W dzisiejszym odcinku powiemy o kolejnych ciekawych pomysłach Unii Europejskiej, liczbie Internautów na całym świecie i planach Microsoftu związanych z systemem Windows 10. Na rynku PC mamy coraz więcej plotek o nowej serii kart graficznych AMD, a także przeprosiny Ubisoftu za Assassin's Creed Unity, w ramach których wszyscy dostaną za darmo dodatek Dead Kings, a nabywcy Season Passa, jeszcze jedną grę do wyboru, między innymi Far Cry 4. Powiemy też parę słów o projekcie naszych kolegów z Planszoweczka.pl, o sprzedaży iPhone'ów i przewidywaniach dotyczących OnePlus Two i Xperii Z4/Ultra. Na koniec zaś kilka słów o Snapdragon 810, który zadebiutuje w przyszłym roku, zapewne w kilku flagowych produktach. Zapraszamy do oglądania!

iPad Air Plus - informacje na temat 12-calowego tabletu Apple

Daniel Górecki

2014-12-01 11:00

tablet rozmiar iPad Air Plus

12-calowy iPad pojawia się w branżowych przeciekach już od dłuższego czasu i wygląda na to, że w końcu doczekamy się jego premiery. A przynajmniej na to wskazują doniesienia japońskiego serwisu Mac Fan, który wcześniej zasłynął już sprawdzonymi informacjami z obozu Apple - tym razem dotarł on do szczegółów specyfikacji urządzenia oraz jego schematu.

IDC: Apple w tym roku odnotuje spadek sprzedaży iPadów

Daniel Górecki

2014-11-26 10:00

prognozy Spadek sprzedaży tablety

Apple wciąż zalicza rekordowe wyniki sprzedaży jeśli chodzi o swoje smartfony i raczej szybko się to nie zmieni, jednak zdaniem IDC przyszły rok nie będzie już tak dobry dla tabletów jak poprzednie, co zdaniem firmy analitycznej mocno odbije się również na iPadach koncernu z Cupertino.

Apple sprzedać ma ponad 70 mln iPhone'ów w 4. kwartale

Daniel Górecki

2014-11-25 13:00

analizy rekordowe wyniki

Apple sprzeda w czwartym kwartale tego roku aż 71.5 mln egzemplarzy iPhone’ów – tak przynajmniej wynika z prognoz analityka firmy KGI Securities, Ming-Chi Kuo. Ten bardzo celnie przewidywał w przeszłości wyniki amerykańskiego giganta, więc zakładać można, że i tym razem udało mu się trafnie oszacować liczby, a trzeba przyznać, że te robią wrażenie, tym bardziej w świetle wzrostu sprzedaży względem poprzedniego kwartału aż o 82%.


GeekWeek poleca