8-portowy przełącznik GSD-808HP2 od Planet Technology

Czesław Turski

2012-08-27 10:55

Plantet Technology

ethernet zasilanie splitter

Firma Planet Technology wprowadziła do sprzedaży nowy przełącznik sieciowy. Urządzenie to ułatwi rozbudowę lokalnej sieci kablowej w tych pomieszczeniach, gdzie nie ma sieci energetycznej. Nowy model to 8-portowy przełącznik GSD-808HP2. Obsługuje on wszystkie obowiązujące standardy sieci  przewodowej (10/100/1000 Mbps). Ważną funkcją urządzenia jest także technika PoE (Power over Ethernet). Dzięki niej model oprócz przesyłania danych do urządzeń sieciowych, dostarcza im także energie. Maksymalna łączna moc pozwala na zasilanie maksymalnie ośmiu urządzeń w standardzie IEEE 802.3af i dostarczenie pojedynczemu urządzeniu 15,4 W mocy. W przypadku, gdy przełącznik pracuje w standardzie IEEE 802.3at - potrafi zasilić 8 urządzeń dostarczając każdemu z nich 30 W.

Wodoodporna klawiatura Logitech Washable Keyboard K310

Zbigniew Jezior

2012-08-22 23:18

Logitech

Logitech klawiatura premiera

Codzienne i aktywne korzystanie z komputera to niejednokrotnie dość wymagający test dla klawiatur. Nawet jeśli dysponujemy nową klawiaturą to już po kilku miesiącach jej używania w różnych zakamarkach zbierają się kurz, brud i inne zanieczyszczenia. O tym, że ich usunięcie spod klawiszy wcale nie jest proste zapewne wie każdy. Receptę na to postanowił znaleźć Logitech prezentując całkowicie wodoodporną klawiaturę, którą zwyczajnie można myć pod bieżącą wodą. Produkt nazywa się Washable Keyboard K310 i kosztuje 39,90 USD.

Szybkie karty SDHC i SDXC od Verbatim

Czesław Turski

2012-08-22 13:31

Verbatim

UHS-I pamięć Verbatim

Firma Verbatim wprowadza do sprzedaży nową rodzinę kart SDHC i SDXC, które oferują zgodność ze specyfikacją UHS-I. Szybkość magistrali kart wynosi 105 MB/s. Karty UHS-I SDHC i SDXC  mogą się pochwalić ultra-szybką prędkością odczytu (90 MB/s) oraz zapisu (25 MB/s). Ważna jest też opcja zabezpieczająca przed przypadkowym usunięciem danych.

Dwupasmowa karta TP-Link TL-WDN4800

Czesław Turski

2012-08-03 09:51

szyfrowanie karta sieciowa TP Link

TP – Link może się pochwalić nowym produktem – TL-WDN4800. Jest to dwupasmowa karta sieciowa, która może przesyłać dane do 450 Mb/s w standardzie N. Model korzysta także z szyfrowania WPA/WPA2. Opcja Dual Band umożliwia wybór pomiędzy pasmami o częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz. Pasmo 5 GHz jest wolne od telefonów komórkowych, nadaje się więc zwłaszcza do transmisji materiałów wideo o wysokiej jakości. Ponadto TL-WDN4800 dysponuje portem PCI Express x 1.

WN100RP WiFi Booster - urządzenie do wzmocnienia sygnału WiFi

Czesław Turski

2012-07-25 14:29

d-link router Belkin

Dla internautów wciąż narzekających na słaby sygnał sieci bezprzewodowych pojawiło się pewne udogodnienie. Firma Netgear właśnie wprowadza do swojej oferty WN100RP WiFi Booster. Urządzenie o bardzo małej wielkości służy do wzmocnienia sygnału WiFi i jest kompatybilne z wieloma markami routerów wliczając w to Belkin, Linksys czy D-Link. 

[PR] Tracer Sniper i Pert - myszki dla graczy

Kamil Pieczonka

2012-07-23 18:56

Tracer

myszka tracer atrakcyjna cena

Tracer, producent akcesoriów komputerowych i urządzeń peryferyjnych, prezentuje dwa nowe modele myszy zaprojektowane z myślą o graczach. Tracer Sniper, wyposażony w jeden z najlepszych sensorów laserowych na świecie, AVAGO 9500, oraz Tracer Pert z wysokiej klasy sensorem optycznym.

Microsoft Wedge Touch - mysz o nietypowym kształcie

Czesław Turski

2012-07-19 09:37

Microsoft Windows 8 mysz dotykowa

Premiera Windows 8 zbliża się wielkimi krokami ale nie znaczy to, że Microsoft spoczął na laurach w innych segmentach swojej działalności. W internecie pojawiły się zdjęcia nowej myszy o nazwie Microsoft Wedge Touch. Być może będzie ona zoptymalizowana pod najnowszą wersję Windowsa. Chyba każdy przeglądający zdjęcia, zwróci uwagę na jej nietypowy kształt, który zapewne wyróżni ten produkt na rynku.

 

[PR] SteelSeries Sensei [RAW] wchodzi do sprzedaży

Kamil Pieczonka

2012-07-18 15:57

SteelSeries

dla graczy steelseries tańsza wersja

SteelSeries, renomowany producent profesjonalnego sprzętu dla graczy, poinformował o rozpoczęciu sprzedaży myszy SteelSeries Sensei [RAW] (dostępnej w dwóch wersjach - z gładką lub matową obudową). Urządzenie jest dostępne w cenie 59,99 euro i można je zamawiać m.in. na stronie producenta. Mysz SteelSeries Sensei [RAW] to model przeznaczony dla użytkowników, którzy nie zamierzają na co dzień korzystać ze wszystkich zaawansowanych funkcji podstawowego modelu SteelSeries Sensei.

Wersja Customer Preview nowego Microsoft Office do pobrania

Błażej Owsiany

2012-07-16 22:01

prezentacja Office CEO

Zakończyła się właśnie prowadzona przez Steve'a Ballmera oraz Kirka Koenigsbauera prezentacja firmy Microsoft, podczas której zaprezentowane zostały możliwości nowego pakietu Office 2013. Musimy przyznać, że sami jesteśmy pod wrażeniem tego, co potrafi najnowszy zestaw aplikacji giganta z Redmond, szczególnie jeśli pakiet wykorzystywany jest na urządzeniu z dotykowym ekranem.

Kontroluj diody LED w swoim PC, czyli NZXT Hue

Błażej Owsiany

2012-07-05 07:00

kontroler LED obudowa

Firma NZXT zaprezentowała nowe urządzenie dla entuzjastów moddingu obudów komputerowych - panel sterujący, dzięki któremu możliwe jest kontrolowanie w szerokim zakresie zainstalowanych w naszym blaszaku diod LED.

[PR] Transcend prezentuje kartę SDHC Class 10 32GB

Kamil Pieczonka

2012-07-03 12:25

Transcend

flash karta pamięci SDHC

Firma TRANSCEND wzbogaca swoją serię kart SDHC Class 10 UHS-I o wersję o pojemności 32 GB.  SDHC Class 10 UHS-I 32 GB pomieści 8 godzin materiału wideo w rozdzielczości 1920x1080 lub ponad 2000 zdjęć w formacie RAW (14 MB). Format ten umożliwia dowolną korektę zdjęć poprzez zachowanie największej ilości informacji o obrazie. Duża pojemność eliminuje potrzebę stosowania kilku kart pamięci przy rejestracji znacznej ilości materiału najwyższej jakości. Prezentowane karty dzięki zastosowaniu klasy szybkości UHS-I osiągają transfery dochodzące aż do 85 MB/s przy odczycie oraz 45 MB/s przy zapisie.

Połączenie myszy i touchpada, czyli Gigabyte Aivia Xenon

Błażej Owsiany

2012-07-01 01:55

mysz Gigabyte bezprzewodowy

Zastanawiacie się czasami, co jeszcze nowego może na jeszcze zaskoczyć? Firma Gigabyte zaprezentowała bezprzewodowe urządzenie stanowiące połączenie standardowej myszy komputerowej oraz touchpada. Powierzchnię czułą na dotyk stanowi zupełnie gładka góra produktu, która w "trybie myszy" pozwala nam także na sterowanie niektórymi funkcjami komputera za pomocą gestów palców. Pomiędzy trybami pracy urządzenia możemy przełączać się dzięki przyciskowi umieszczonemu z boku obudowy.

Tt Black Element Cyclone - mysz z wentylatorem dla graczy

Janusz Kaban

2012-06-29 12:28

akcesoria Thermaltake Tt eSPORTS

Tajwańska firma Thermaltake przygotowała nową mysz do swojej serii dla graczy Tt eSPORTS - Black Element Gaming Mouse (MO-BLE001DTF) Cyclone Edition. Sama mysz jest w zasadzie standardowym gryzoniem dla graczy, lecz tym co ją wyróżnia jest dołączony przez producenta zewnętrzny wentylator, który ma chłodzić naszą dłoń podczas grania i nie dopuszczać do pocenia się. Mysz ta posiada laserowy sensor o rozdzielczości 6500 DPI, który można regulować w zakresie 100-6500, przełączniki OMRON© zdolne do wytrzymania 5 milionów kliknięć...

[PR] Force M9 Ice i Force M9 - dwie nowe myszki Gigabyte

Kamil Pieczonka

2012-06-26 00:09

Gigabyte

bezprzewodowa Force M9 Force M9 Ice

GIGABYTE ma przyjemność poinformować o wprowadzeniu do sprzedaży dwóch nowych, bezprzewodowych myszy – FORCE M9 ICE i FORCE M9. Pierwszy z debiutujących produktów, na tle konkurencji, wyróżnia się zastosowaniem innowacyjnej technologii GIGABYTE ICE. Pozwala ona precyzyjne odczytywanie wskazań laserowego sensora praktycznie na każdej, nawet szklanej, powierzchni. Dzięki temu mysz FORCE M9 ICE umożliwia swobodne korzystanie z laptopa w biurze, kawiarni czy w domu. Ponadto FORCE M9 ICE oferuje użytkownikom szereg przydatnych funkcji, takich jak GIGABYTE Free-Scrolling, do wygodnego i efektywnego przeglądania plików i stron internetowych oraz opcję wyboru jednej z czterech predefiniowanych rozdzielczości DPI (800/1200/1600/2000).

Logitech G600 - nowa mysz dla graczy MMO

Janusz Kaban

2012-06-15 10:27

gry MMO G600

Logitech zaprezentował właśnie najnowszą mysz ze swojej serii G - G600 MMO Gaming Mouse, która zgodnie z nazwą została zaprojektowana z myślą o graczach w tytuły MMO. Świadczy o tym głównie ilość przycisków, których mysz ta posiada aż 20 - z czego 12 spoczywa pod naszym kciukiem.  Zostały one podzielone na dwie grupy i różnią się rozmiarem, tak żeby gracze po kilku chwilach przyzwyczajenia mogli z nich korzystać bez patrzenia na gryzonia. Mysz posiada trzy predefiniowane tryby...


GeekWeek poleca