ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Polecane zestawy komputerowe - grudzień 2014

Kamil Pieczonka

2014-12-04 21:00

artykuł ceny komputery

Mamy już grudzień, za chwilę święta, więc tym razem publikujemy nasz poradnik z zestawami komputerowymi nieco wcześniej. Mamy też nowego partnera naszego poradnika, a tym samym także nowe bonusy, za skorzystanie z jego oferty. Na inaugurację przygotowaliśmy również mały konkurs, więc mamy nadzieje, że tym chętniej zajrzycie do naszego zestawienia, które na pewno pomoże podjąć decyzję co do wyboru poszczególnych komponentów.  Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że wszystkich wątpliwości nie rozwiejemy, ale jeśli macie pytania to serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszego forum (aka board), tam na każde pytanie znajdziecie odpowiedź :-).

Polecane zestawy komputerowe - październik 2014

Kamil Pieczonka

2014-10-24 14:00

artykuł ceny komputery

Za nami połowa miesiąca, czas zatem opublikować kolejną edycję naszego poradnika, w którym wybieramy dla Was zestawy komputerowe w różnych cenach, które charakteryzują się największą wydajnością, przy optymalnym zestrojeniu podzespołów, wszystko po to aby łatwiej było Wam się poruszać w gąszczu sklepowych stron internetowych czy półek ;-).  Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że wszystkich wątpliwości nie rozwiejemy, ale jeśli macie pytania to serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszego forum (aka board), tam na każde pytanie znajdziecie odpowiedź :-).

Polecane zestawy komputerowe - wrzesień 2014

Kamil Pieczonka

2014-09-23 16:46

artykuł ceny komputery

Za nami połowa miesiąca, czas zatem opublikować kolejną edycję naszego poradnika, w którym wybieramy dla Was zestawy komputerowe w różnych cenach, które charakteryzują się największą wydajnością, przy optymalnym zestrojeniu podzespołów, wszystko po to aby łatwiej było Wam się poruszać w gąszczu sklepowych stron internetowych czy półek ;-).  Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że wszystkich wątpliwości nie rozwiejemy, ale jeśli macie pytania to serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszego forum (aka board), tam na każde pytanie znajdziecie odpowiedź :-).

PCP&C Silencer MK III 750W i Silverstone Strider Plus 600W

Marcin Wilczak

2013-05-06 18:20

recenzja ocz zasilacz

W dniu dzisiejszym zapraszamy Was do lektury testu dwóch ciekawie zapowiadających się zasilaczy. Pierwszy z nich to twór PC Power & Cooling, marki należącej do OCZ. Model Silencer MK III 750W wyróżnia nie tylko nietypowa biała obudowa ale i funkcja pracy w trybie półpasywnym. Drugi z zasilaczy - Strider Plus 600W - jest z kolei określany przez producenta, firmę SilverStone, jako najmniejszy i najmocniejszy zasilacz wyposażony w pełni modularne okablowanie. Niniejsza publikacja odpowie na zasadnicze pytanie - jak oba zasilacze spisują się w praktyce.

BeQuiet! Dark Power Pro 10 550W - test

Marcin Wilczak

2012-07-17 19:00

power zasilacz 550W

Bohaterem niniejszej publikacji jest zasilacz firmy BeQuiet!, przedstawiciel najwyższej (i najdroższej) linii tego producenta - Dark Power Pro 10. Droga jednostka dysponująca mocą 550W z certyfikatem 80Plus Gold skierowana jest do najbardziej wymagających użytkowników i według deklaracji ma zapewniać doskonałą wydajność przy jednocześnie bardzo cichej pracy. Czy konstrukcja faktycznie jest warta kwoty w granicach 550 PLN? O tym przekonacie się po zapoznaniu z poniższą recenzją - zapraszamy do testu zasilacza BeQuiet Dark Power Pro 10 550W!

Test zasilaczy Silver Power - SP-S460FL i SP-S850M

Marcin Wilczak

2012-06-13 20:00

recenzja test zasilacze

Silver Power nie jest powszechnie rozpoznawaną marką, choć część z Was zapewne kojarzy ich produkty z serwisów aukcyjnych - to właśnie tam najczęściej pojawiały się zasilacze, które wyróżniała jedna istotna cecha, ich producent. W większości przypadków zasilacze z logo Silver Power wyprodukowane były w fabrykach Seasonica a to duży plus, producent ten ma bowiem nieposzlakowaną opinię i słynie z zasilaczy wysokiej jakości. Firma Silver Power jest tego świadoma i nie ukrywa pochodzenia swoich produktów, wręcz przeciwnie - pochodzenie zasilaczy jest wymieniane jako jeden z ich głównych atutów, tuż obok ceny - niższej niż w przypadku produktów wyprodukowanych i sprzedawanych Seasonica. Oferta wydaje się być atrakcyjna - zasilacze Seasonica w niższej cenie tylko ze względu na inny napis na naklejce. O tym czy faktycznie jednak tak jest przekonacie się zapoznając z poniższą publikacją - do naszej redakcji trafiły bowiem dwa zasilacze Silver Power w cenie ok. 500 PLN, model o mocy 850W oraz pasywna jednostka o mocy 460W.    

Test zasilacza Thermaltake Smart M750W

Marcin Wilczak

2012-05-21 19:00

recenzja zasilacz test

Firma Thermaltake wprowadziła ostatnio do swojej oferty nowe zasilacze z linii Smart. W zamyśle producenta mają to być jednostki dedykowane użytkownikom, którzy poszukują mocnych i wydajnych zasilaczy w rozsądnej cenie. Jeden z przedstawicieli tej linii produktów dotarł również do naszej redakcji. W poniższym tekście znajdziecie odpowiedź, czy jednostka z modularnym okablowaniem, dysponująca mocą nominalną 750W jest warta swojej ceny, tj. około 400 PLN. Zapraszam do lektury testu zasilacza Thermaltake Smart M750W.

Rzut okiem: Zasilacze LC-Power 500W i 550W

Kamil Pieczonka

2012-04-22 21:15

recenzja zasilacz test

Jakiś czas temu na boardzie FrazPC pojawił się bardzo emocjonalny wątek, w którym nie pozostawiono suchej nitki na jednym z zasilaczy firmy LC Power. Publikacja ta trafiła do przedstawiciela tej firmy w Polsce, który zaproponował nam sprawdzenie na własnej skórze, czy z produktami tej firmy jest naprawdę tak źle i czy naprawdę nie można ich nikomu polecić. Z propozycji oczywiście skorzystaliśmy i tak powstała ta krótka recenzja, która przybliży Wam dwa modele zasilaczy LC Power, LC6550 o mocy 550W oraz LC7500 o mocy 500W. Jeśli jesteście zainteresowani jak z bliska prezentują się te konstrukcje to serdecznie zachęcamy do lektury.

Enermax Revolution87+ 550W

Marcin Wilczak

2012-03-25 11:00

zasilacz 550W enermax

Gdy ostatnio przystępowałem do testów zasilacza o mocy nominalnej 550W na konfiguracji wyposażonej w podkręcony do 5 GHz procesor Core i5 2500K i pracującą z zegarem 850MHz dla rdzenia kartą GeForce GTX 470 efektem były zmiany napięcia podawanego przez zasilacz na granicach norm przewidzianych w standardzie ATX. Tym razem jednak sytuacja miała wyglądać inaczej, do testów otrzymałem bowiem jednostkę o tej samej mocy nominalnej (550W) wyprodukowaną przez Enermaxa - producenta, który znany jest z produkcji zasilaczy wysokiej jakości. Czy faktycznie najsłabszy model z nowej serii Revolution87+ poradzi sobie zdecydowanie lepiej z konfiguracją pobierającą ok. 500W pod obciążeniem niż Cougar CMX550? O tym przekonacie się podczas lektury poniższej publikacji! 

Test zasilaczy Cougar - CMX 550 i GX 800

Marcin Wilczak

2012-03-06 11:00

recenzja test zasilacze

Debiut nowej firmy na rynku podzespołów komputerowych nie jest łatwy, w szczególności wśród produktów, których jakość jest jednym z kluczowych elementów decydujących o ich realnej wartości na tle konkurentów. A jakość często utożsamiana jest z konkretną marką, która wyrobiła sobie na przestrzeni lat odpowiednią renomę. Tak jest w przypadku zasilaczy, w odpowiedzi na pytanie o dobry polecenia zasilacz rzadko pojawiają się produkty firm krótko obecnych na rynku, a nawet jeśli to przeważnie są to sytuacje, gdzie faktycznym producentem zasilacza jest rozpoznawalna i ceniona firma (tak jest np. w przypadku zasilaczy XFX, których producentem jest Seasonic). Antec, BeQuiet, Enermax, Seasonic, Silverstone - to firmy o ugruntowanej pozycji, które na rynku obecne są od lat. Raz na jakiś czas do grona dołącza producent znany z produkcji innych podzespołów, który korzysta z doświadczenia firm trzecich - za każdym razem jednak te udane debiuty to właśnie znana i rozpoznawalna marka, która wprowadza do sprzedaży zasilacze wyprodukowane w fabrykach renomowanego i doświadczonego producenta. Tak było w przypadku Corsaira czy też XFX'a. Dziś mam okazję przedstawić Wam dwa zasilacze firmy dotąd szerzej nieznanej na naszym rynku, Cougar. Producent ten chce zagościć na półkach polskich sklepów na stałe z ofertą m.in. zasilaczy, które od pewnego czasu sprzedaje m.in. za naszą zachodnią granicą. Czy ma faktycznie szanse by zaistnieć w tym specyficznym i hermetycznym segmencie? Przekonajcie się sami zapoznając z lekturą testu dwóch zasilaczy Cougar - CMX 550 oraz GX 800!     

Przegląd zasilaczy Thermaltake - TR2 oraz Toughpower XT i Grand

Marcin Wilczak

2012-01-16 09:00

zasilacz Thermaltake zasilacze

Bohaterami kolejnego testu na łamach naszego serwisu są trzy zasilacze firmy Thermaltake dysponujące zbliżoną mocą (600, 650 i 675W) i posiadające jedną mocną linię +12V, różniące się jednak znacząco ceną. Zaczynając od kosztującego niespełna 300 PLN modelu TR2 600W, przez Toughpower XT 675W wyceniony na ok. 400PLN a kończąc na najdroższym zasilaczu Toughpower Grand 650W, na który trzeba wyłożyć kwotę niemal 500 PLN. Zasilacze oczywiście różnią się specyfikacją oraz okablowaniem i wyposażeniem, z lektury poniższej publikacji dowiecie się czy różnice w cenie przekładają się również na różnice w ich możliwościach (wydajności, efektywności oraz hałasie). 

Enermax Platimax 750W - z platyną w roli głównej

Marcin Wilczak

2011-09-30 09:00

zasilacz Platinum sprawność

Certyfikaty 80Plus przyznawane zasilaczom, określają ich sprawność na podstawie pomiarów przeprowadzonych przez niezależną instytucję - jest to ułatwienie dla nas, potencjalnych nabywców. Spoglądając na graficzne oznaczenie wiemy jaką sprawnością charakteryzuje się dana konstrukcja a to istotna informacja. Wyższa sprawność oznacza mniejsze straty energii na zasilaczu a więc mniejszy pobór energii komputera oraz mniejsze ilości wydzielanego przez zasilacz ciepła, te z kolei przekładać się mogą na cichszą jego pracę. Do zeszłego roku wyróżnialiśmy cztery różne certyfikaty - zwykły 80Plus (czarne logo na białym tle), 80Plus Bronze (czarne logo na brązowym tle), 80Plus Silver (srebrne tło) i 80Plus Gold (złote tło). Ich hierarchia przypominała klasyfikację medalową, złotym certyfikatem wyróżniano jednostki o najwyższej sprawności. Producenci zasilaczy zaczęli prezentować konstrukcje, które wyraźnie przekraczały minimum wymagane dla oznaczenia 80Plus Gold, w 2010 roku wprowadzono więc dodatkowy certyfikat dla tych najefektywniejszych jednostek - 80Plus Platinum. Jest on przyznawany jedynie tym zasilaczom, które podczas pomiarów uzyskały sprawność powyżej 90% przy obciążeniu 20%, powyżej 92% przy obciążeniu 50% i ponad 89% przy maksymalnym obciążeniu. Do dziś certyfikatem tym wyróżniono zaledwie 1,6% wszystkich zasilaczy z certyfikatami 80Plus. Do tej nielicznej grupy zasilaczy zalicza się bohater niniejszej recenzji - Enermax Platimax 750W. Zapraszam do lektury pierwszego w Polsce testu najnowszego zasilacza Enermaxa!