ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

MWC 2016 - najciekawsze urządzenia zaprezentowane na targach

Daniel Górecki

2016-02-25 20:50

Redakcja

targi Mobile World Congress HTC Vive

Tegoroczna edycja targów Mobile World Congress już za nami, tradycyjnie więc przygotowaliśmy dla Was podsumowanie z najciekawszymi naszym zdaniem produktami zaprezentowanymi w Barcelonie. Trzeba przyznać, że obyło się tu bez większych niespodzianek, no chyba, że za takowe uznamy znikomą ilość tabletów oraz smartwatchy zaprezentowanych na targach. Wyraźnie widać, że spowolnienie sprzedaży zaowocowało w przypadków tych pierwszych zupełnie innym cyklem wypuszczania nowych urządzeń przez ich producentów. 

Microsoft Lumia 640 LTE - recenzja

Daniel Górecki

2015-09-22 19:00

Microsoft smartfon recenzja

To już kolejna Lumia, jaką mamy okazję testować dla Was w ostatnim czasie - po modelach 630 i 830 przyszła pora na coś nowszego, czyli Lumię 640 LTE. Pierwszy z wymienionych smartfonów jest o tyle istotny, że po popularnej Lumii 620 okazał się być sporym rozczarowaniem (w niektórych aspektach oferując mniej niż poprzednik, np. brak przedniej kamerki), a recenzowany przeze mnie model jest jego następcą. Czy tym razem będzie podobnie? A może znaczący upgrade specyfikacji dostrzegalny już na pierwszy rzut oka, a przynajmniej na papierze, zrobi swoje i gigant z Redmond dostarczy nam urządzenie wysokiej klasy? Przekonajmy się.

MWC 2015 w pigułce - najciekawsze urządzenia mobilne

Daniel Górecki

2015-03-07 12:00

Redakcja

Samsung podsumowanie Barcelona

Tegoroczna edycja targów Mobile World Congress (MWC) już za nami, przyszedł więc czas na małe podsumowanie tego, co zaprezentowano przez ostatni tydzień w Barcelonie. Nie brakowało tu zapowiedzi nowych flagowych smartfonów i tabletów, a także urządzeń mobilnych, które przykuwały uwagę nie tylko specyfikacją, ale i zastosowanymi technologiami - trzeba jednak przyznać, że w tym roku zabrakło jakichś większych zaskoczeń, bo o te przecież trudno, kiedy zewsząd docierają do nas liczne przecieki.

10 najciekawszych telefonów od Nokii - historia marki

Daniel Górecki

2014-04-29 14:39

FrazPC

Nokia Symbian telefony

Teraz, kiedy Microsoft zakończył operację przejęcia działu urządzeń i serwisów Nokii, fiński koncern w dotychczasowej postaci zniknie z rynku. Co prawda, sama marka przetrwa i ciągle będzie źródłem technologicznych nowinek, ale koncentrować się będzie głównie na biznesie związanym z infrastrukturą telekomunikacyjną, NSN oraz rozwijaniu i licencjonowaniu serwisu mapowego HERE. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że kolejne urządzenia z rodziny Lumia czy Asha wyjdą już spod ręki działu mobilnego giganta z Redmond - Microsoft Mobile.

Nokia Lumia 820 - wideo recenzja i test

Maciej Guguł

2012-12-07 19:48

smartfon recenzja Nokia

Czasy kiedy Nokia była potęgą na rynku telefonii komórkowej przeminęły, ale czy bezpowrotnie? Wszystko na to wskazuje, bo wszelkie dotychczasowe próby podjęcia walki z konkurencją kończyły się fiaskiem i można było odnieść wrażenie, że Finowie nie bardzo mają koncepcję na nowe urządzenia. Nawet połączenie sił z Microsoftem pogrążyło Nokię jeszcze bardziej, choć ich Lumia 800 była bardzo udanym smartfonem, ale specyfikacja była o rok przestarzała, co paradoksalnie wymusił system operacyjny Windows Phone 7, który nie wspierał wielordzeniowych procesorów, nie obsługiwał kart micro SD, a co ważniejsze był wykonany na starym jądrze Windows CE. Minął rok, a na rynek wkroczyła kolejna wersja Windows Phone, która uporała się z wszystkimi wyżej wymienionymi problemami. To pozwoliło Noki rozwinąć skrzydła i w ten sposób zadebiutowały nowe Lumie o numerkach 820 oraz 920 i muszę przyznać, że pod względem specyfikacji wyglądają całkiem obiecująco. Do naszej redakcji trafił nieco słabszy egzemplarz niż flagowa „920-stka”, a mianowicie Nokia Lumia 820. Zapraszam do wideo recenzji.

ZTE Tania - wideo recenzja i test

Maciej Guguł

2012-08-22 16:00

smartfon recenzja test

Chińska firma ZTE w naszym kraju nie jest marką ogólnie rozpoznawalną, ale najnowsze raporty dotyczące sprzedaży urządzeń mobilnych ukazują, że ich produkty znajdują uznanie na całym świecie. Taki stan rzeczy może być spowodowany faktem, że Polacy obawiają się chińskich producentów kierując się wyłącznie stereotypami i uważają ów markę za typowe podróbki, jakie do niedawana zalewały stadion dziesięciolecia w Warszawie. Aczkolwiek jeden z największych targów w Europie jest już tylko wspomnieniem i może ludzie powoli zaczną zmieniać swój pogląd na chińskich produktów.

Jakiego smartfona kupić? - kwiecień 2012

Kamil Pieczonka

2012-04-18 18:45

HTC Samsung Apple

Niemal dokładnie pół roku temu opublikowaliśmy nasz pierwszy poradnik, w którym próbowaliśmy Wam pomóc przy wyborze smartfona do określonej kwoty. Mamy już za sobą wszystkie najważniejsze dla rynku mobilnego imprezy w tym roku i sporo nowych modeli pojawiło się już na rynku, dlatego chyba najwyższa pora aby odświeżyć tą publikacją i sprawdzić jak bardzo zmienił się rynek i czy faktycznie można zauważyć postęp, czyli czy smartfony nadal tanieją, a wraz z tym, czy mają coraz większe możliwości. Poniżej prezentujemy Wam modele w kilku przedziałach cenowych, wybrane w drodze selekcji przez redakcję FrazPC.pl nie tylko na podstawie czystych specyfikacji, ale także na podstawie opinii jakie można znaleźć w sieci i waszych poleceń, jakie niemal codziennie pojawiają się w wątkach z pytaniem o wybór smartfona. Na pewno nikt nie ma już wątpliwości, że smartfony zdobędą rynek telefonów komórkowych, co zresztą doskonale będzie widać na poniższych wykresach, dlatego warto zaopatrzyć się w ten najlepszy, który nie będzie nas ograniczał. Zanim jednak przejdziemy do samych poleceń, zapraszam na krótki wstęp z analizą, obejmującą zmiany na rynku jakie zaszły przez ostatnie pół roku.

Recenzja Nokia Lumia 800

Maciej Guguł

2012-04-12 20:05

smartfon amoled recenzja

Zawieranie biznesowych sojuszy stało się ostatnimi czasy bardzo modne, a ich podstawowym zamysłem jest detronizacja producenta, który może poszczycić się największą sprzedażą. Jedną z większych koalicji, jaka miała miejsce na rynku GSM, było połączenie sił Noki oraz Microsoftu. Pierwsze pogłoski pojawiły się z początkiem 2010 roku, ale mało osób dawało temu wiarę, że dwóch gigantów jednoczy się w celu zdobycia rynku telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych, gdzie niepodważalnie królował Apple i jego iPhone. Jednakże patrząc na poczynania obu firm, taki krok był całkowicie logiczny. Finowie tracili kontrolę nad systemem Symbian, który przestawał być konkurencyjny, zaś Microsoft odniósł fiasko produkując własne urządzenia.

Kupujemy smartfona - czym się kierować poza ceną?

Kamil Pieczonka

2011-11-21 20:00

Microsoft HTC Android

Smartphone, czy może już bardziej po polsku smartfon, to urządzenie które szturmem zdobywa coraz większą popularność, wśród coraz większej rzeszy użytkowników i to nie tylko osób młodych i lubujących się w nowych technologiach, ale także wśród tzw. mainstreamu, czyli szerokiego grona odbiorców. Bardziej po polsku, można napisać, że teraz smartfona ma każdy Kowalski i  nie jest to nic nadzwyczajnego. Trudne się temu dziwić, jeśli ze smartfonami związany jest szereg akcji marketingowych, jak choćby ta którą zorganizował Play, a która pozwoliła zapoznać się z dotykowymi telefonami grupie ponad 150 000 osób. Tu jednak - nomen omen - dotykamy kolejnego problemu, a mianowicie jaki telefon można tak naprawdę nazwać smartfonem? To znaczy co czyni go "smart"? Czy wystarczy dotykowy ekran? A może jednak chodzi o coś całkiem innego, funkcje komunikacyjne, obsługę technologii 3G? Obawiam się, że jednej, pełnej definicji nie ma, ale rozgraniczenie pomiędzy smartfonami, a zwykłymi telefonami komórkowymi na pewno istnieje, z tym że te różnice coraz bardziej się zacierają, bo przecież na dobrą sprawę każdy telefon z kolorowym ekranem posiada już przeglądarkę internetową i pozwala na korzystanie z sieci, a przecież o to głównie chodzi. Na potrzeby tego poradnika zmodyfikuję jednak nieco tę zasadę i mianem smartfona, będę określał telefony wyposażone w dotykowy ekran i tylko takie propozycje znajdziecie poniżej. Oczywiście nie wyklucza to modeli z fizycznymi klawiaturami, czy to tylko numerycznymi czy alfanumerycznymi. Mam nadzieję, że po poniższej lekturze, będzie Wam łatwiej wybrać model, który spełni oczekiwania.

Recenzja LG Swift 7 i Windows Phone 7

Maciej Guguł

2011-02-21 00:01

Microsoft smartfon LG

Wystarczy sięgnąć pamięcią wstecz, aby przypomnieć sobie czasy, gdy na rynku smartfonów panował jedynie system Windows Mobile. Przez lat platforma Microsoftu doczekała się zaledwie kilka aktualizacji, które nawiasem mówiąc wprowadzały jedynie zmiany kosmetyczne. Jednakże na horyzoncie pojawiła się konkurencja, która udowodniła, że interfejs może być przyjazny użytkownikowi przy jednoczesnym zwiększeniu funkcjonalności samego systemu operacyjnego. Był to początek schyłku panującego króla, który obecnie jest już raczej ciekawostką...