Nokia sprzedała 5.6 mln Lumii w I kwartale 2013 roku

Daniel Górecki

2013-04-19 11:12

smartfon Windows Phone Windows Phone 8

Nokia również dołączyła do firm, które w ostatnim czasie upubliczniły swoje wyniki finansowe i pomimo straty operacyjnej w pierwszym kwartale, wyniki fińskiego producenta sukcesywnie się poprawiają. Tylko w tym roku sprzedano już 5.6 mln smartfonów z rodziny Lumia, co daje 30% wzrost w stosunku do ostatniego kwartału 2012 roku, kiedy to sprzedano 4.4 mln tych urządzeń.

[PR] Ascend W1 - pierwszy smartfon Huawei z WP8 w Polsce

Kamil Pieczonka

2013-04-13 13:57

Huawei

specyfikacja cena polska premiera

HUAWEI ogłosił dziś polską premierę swojego pierwszego smartfonu z systemem Windows Phone 8 - HUAWEI Ascend W1. Ascend W1 ma 10,15 mm grubości i wyposażony jest w 4-calowy ekran dotykowy LCD IPS o rozdzielczości 480 x 800. Dzięki technologii OGS ekran Ascend W1 jest bardzo czuły oraz lepiej przepuszcza światło, co pozwala na doskonałą widoczność niezależnie od oświetlenia. Dwurdzeniowy procesor 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon™ S4 MSM8230 i układ graficzny Adreno 305 zapewniają szybkość i komfort codziennego użytkowania.

Nokia Lumia 920 najpopularniejszym smartfonem z Windows Phone

Daniel Górecki

2013-04-09 09:35

system operacyjny Lumia 920 mobilny system operacyjny

Android i iOS niewątpliwe zdominowały rynek mobilnych systemów operacyjnych i wiele osób zastanawia się, czy jest na nim jeszcze miejsce dla trzeciego dużego gracza. Swoich sił wciąż próbują jednak zarówno BlackBerry, jak i Windows Phone, a w ostatnim czasie to właśnie OS Microsoftu cieszy się rosnącą popularnością, wyprzedzając m.in. w Polsce system od Apple.

Windows Phone coraz popularniejszy

Daniel Górecki

2013-03-28 09:28

Microsoft OS iPhone

Wiemy już, że w Polsce Windows Phone cieszy się dużym zainteresowaniem i jest drugim systemem po Androdzie pod względem popularności. Najwyraźniej smartfony z WP na pokładzie radzą sobie coraz lepiej również w innych krajach, o czym nie omieszkał poinformować nas Microsoft, a dokładniej Frank Shaw (wiceprezes ds. komunikacji), który twierdzi, że ich mobilny system operacyjny wyprzedził już iPhone’a na 7 rynkach na świecie, a Blackberry na 26.

Microsoft wstrzymuje update do Windows Phone 7.8

Daniel Górecki

2013-03-11 20:07

aktualizacja Windows Phone 7.8 update

Pod koniec stycznia Nokia zapowiedziała dostępność długo wyczekiwanego update'u do Windows Phone 7.8 dla swoich smartfonów, jednak teraz okazuje się, że Microsoft ma z oprogramowaniem pewne problemy i zdecydował się wstrzymać aktualizacje, więc osoby, które jeszcze nie zdążyły go pobrać będą musiały poczekać jeszcze trochę.

Windows Phone bije rekordy popularności w Polsce

Kamil Pieczonka

2013-03-01 13:29

Android sprzedaż Lifestyle

Polska jest bastionem Microsoftu, tak przynajmniej wynika z raportu IDC, który dotyczy sprzedaży smartfonów w Polsce w 2012 roku. Drugim najpopularniejszym systemem operacyjnym po Androidzie okazał się Windows Phone, który znalazł się na 16,3% sprzedanych w zeszłym roku smartfonów, to rekord na skalę światową. Dla porównania udział w rynku Windows Phone na świecie to zaledwie 2,5%. Zapewne też spore znaczenie dla tego wyniku miała marka Nokia, która w naszym kraju nadal bardzo pozytywnie się kojarzy.

HTC Tiara - nowy smartfon z Windows Phone 8

Daniel Górecki

2013-02-27 08:55

telefon HTC HTC Tiara

HTC zdecydowało się na wsparcie system operacyjnego Windows Phone 8 poprzez wydanie dwóch smartfonów - 8X i 8S. Co prawda, trudno uznać je za flagowe modele tego OS, ponieważ tu prym wiedzie raczej Nokia ze swoimi Lumiami, jednak najwyraźniej tajwański producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym temacie.

Nokia Lumia 720 i 520 na MWC 2013? Mamy zdjęcia

Kamil Pieczonka

2013-02-23 15:45

tani smartfon nowy model Lumia 720

Nokia podczas targów Mobile World Congress pokaże prawdopodobnie dwa kolejne modele z serii Lumia wyposażone w system operacyjny Windows Phone 8. Będą to Lumia 720 i Lumia 520, które uzupełnią lukę w obecnej ofercie fińskiego producenta, która obejmuje modele Lumia 920, 820 i 620. Evleaks, który ma już długą historię publikacji przedpremierowych zdjęć różnych smartfonów, opublikował właśnie zdjęcia obu wspomnianych wyżej modeli.

Windows Blue ponownie potwierdzony, na komputery i smartfony

Kamil Pieczonka

2013-02-17 00:00

nowy interfejs aktualizacja systemu Windows8

Mamy kolejne potwierdzenie na to, że Microsoft odchodzi od dużych aktualizacji co 3 lata na rzecz mniejszych, udostępnianych co roku, ale za to w mniejszej cenie. Co więcej, kolejna aktualizacja znana pod kodową nazwą Blue, będzie też dotyczyła Windows Phone 8 dla smartfonów i w pewnym stopniu wprowadzi podobne zmiany jak w Windows 8 dla komputerów. Według najnowszego ogłoszenia na stronach Microsoftu, w którym poszukiwani są programiści do zespołu rozwoju systemu Windows, największy nacisk zostanie położy na interfejs użytkownika, który ma być jeszcze wygodniejszy w użyciu, przy pomocy dotyku.

Dobre wyniki finansowe i zysk Nokii w 4. kwartale 2012

Zbigniew Jezior

2013-01-24 14:01

smartfony Symbian Asha

Nokia opublikowała właśnie swoje wyniki finansowe i sprzedażowe za 4. kwartał 2012 roku. Firma uzyskała wyższy przychód niż we wcześniejszym kwartale i po raz pierwszy od prawie dwóch lat zdołała odnotować zysk. W tym okresie Nokia sprzedała 86,3 miliona telefonów komórkowych, o 4,1 procent więcej niż we wcześniejszym kwartale (82,9 mln). Z liczby tej 6,6 miliona stanowiły smartfony, w tym 4,4 miliona było smartfonami serii Lumia. Z drugiej strony, w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego sprzedaż była niższa o 24%.

Windows Phone radzi sobie coraz lepiej w Europie

Daniel Górecki

2013-01-23 09:42

Europa mobilny system operacyjny Microsoftu WindowsPhone 7 Marketplace

Raport opublikowany przez Kantar Worldpanel ComTech pokazuje, że Windows Phone ma się w Europie coraz lepiej, a szczególnie we Włoszech i Wielkiej Brytanii. W samych Włoszech mobilny system operacyjny Microsoftu osiągnął już 13.9% udziałów w rynku (w analogicznym okresie zeszłego roku posiadał zaledwie 2.8%), radzi sobie bardzo dobrze również na Wyspach i w ostatnim czasie niemalże potroił swoje udziały osiągając wynik 5.9% (z 2.2%).

Windows Phone 7.8 dla Nokii pojawi się 31 stycznia

Zbigniew Jezior

2013-01-21 16:54

GSM telefony

Microsoft zapowiadał, że aktualizacja Windows Phone 7.5 do wersji 7.8 pojawi się na początku tego roku, i wygląda na to, że uda mu się dotrzymać słowa. Według najnowszych informacji update zostanie wydany pod koniec tego miesiąca, prawdopodobnie 31 stycznia. Niestety w tym terminie aktualizacja pojawi się tylko dla telefonów firmy Nokia. Taka data początkowo pojawiła się w nieoficjalnych doniesieniach, ale szybko została potwierdzona przez kolumbijski oddział Microsoftu. Aktualnie debiut Windows Phone 7.8 pod koniec stycznia potwierdzają liczni operatorzy, a tym m.in. australijski Telestar i siec O2 w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

ASUS stworzy Padfone z Windows Phone 8?

Zbigniew Jezior

2013-01-17 21:01

Asus tablet tablety

ASUS już od jakiegoś czasu oferuje urządzenia modułowe o nazwie Padfone, będące połączeniem smartfona i tabletu. Wygląda na to, że kolejna wersja Padfone może pracować pod kontrolą systemu operacyjnego od firmy Microsoft. Przedstawiciel firmy ASUS, Benson Lin, w wywiadzie dla The Wall Street Journal zdradził, że jego firma prowadzi z Microsoftem rozmowy dotyczące zastosowania systemu operacyjnego Windows Phone 8 w swoich urządzeniach mobilnych, dając wyraźnie do zrozumienia, że chodzi o Padfone.

LG też będzie mieć smartfony z Windows Phone 8

Zbigniew Jezior

2013-01-16 20:30

LG LG Optimus 7

Niedawno firma Lenovo zdradziła, że pracuje nad swoim smartfonem z systemem Windows Phone 8, który miałby trafić na rynek prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Wygląda na to, że na podobne posunięcie może zdecydować się także LG. Według źródeł pochodzących z Korei tamtejszy koncern zamierza w tym roku powrócić do smartfonów z systemem operacyjnym Microsoftu, i wprowadzi na rynek model z najnowszą wersją Windows Phone.

Lenovo potwierdza smartfony z Windows Phone 8

Zbigniew Jezior

2013-01-12 16:33

Lenovo Ideaphone

Lenovo to firma kojarzona głównie z komputerami osobistymi. Producent od jakiegoś czasu próbuje swoich sił na rynku smartfonów ze swoją serią IdeaPhone, w skład której wchodzą średniej i niższej klasy modele z procesorami Intel Atom lub MediaTek i systemem Android, przeznaczone głównie dla krajów rozwijających się i średnio rozwiniętych. Od jakiegoś czasu spekulowało się, że niebawem oferta producenta poszerzy się o smartfony z Windows Phone 8. Teraz informacje znalazły swoje potwierdzenie u samego producenta.


GeekWeek poleca