Laptop Xiaomi dostępny w mocno ograniczonej ilości?

Daniel Górecki

2016-07-25 12:00

laptop notebook Windows

Do konferencji Xiaomi, na której spodziewamy się prezentacji pierwszego laptopa tego chińskiego producenta, pozostały już tylko dwa dni i co oczywiste w sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat urządzenia. Najnowsze z nich sugerują, że sprzęt znany obecnie jako Mi Notebook dostępny będzie w tym roku w bardzo ograniczonej ilości.

Cyanogen szykuje zwolnienia 20% swojej załogi

Daniel Górecki

2016-07-25 08:58

Android aplikacje zwolnienia

Cyanogen to twórcy jednego z najpopularniejszych Custom ROMów dla Androida, ale firma nie może się pochwalić zbyt wieloma sukcesami jeśli chodzi o przekonywanie producentów smartfonów do sięgania po zmodyfikowaną wersję mobilnego OS od Google - teraz z kolei czekają ją spore zmiany.

Samsung kontratakuje Huawei własnym pozwem

Daniel Górecki

2016-07-25 08:18

Samsung Chiny patenty

W maju tego roku donosiliśmy, że Huawei wniosło pozew przeciwko Samsungowi w związku z domniemanym naruszeniem praw patentowych chińskiego koncernu  w zakresie łączności 4G. Teraz zaś nadszedł czas na kontrofensywę Koreańczyków, ponieważ jak donosi agencja Reuters ci wnieśli własny pozew przeciwko Huawei i to z tych samych powodów.

Square Enix szykuje grę RPG na Apple Watch

Daniel Górecki

2016-07-22 15:00

gra rpg zegarek

Square Enix wydaje gry na niemal wszystkie możliwe platformy, ale firma wciąż poszukuje nowych, które pozwoliłyby im dotrzeć do jeszcze większej ilości użytkowników. Mimo wszystko zapowiedź tytułu z gatunku RPG, który wydany zostanie ekskluzywnie na zegarkach Apple Watch, uznać trzeba za spore zaskoczenie.

Brak nowego Apple Watch = pierwszy spadek sprzedaży smartwatchy

Daniel Górecki

2016-07-22 13:00

Samsung sprzedaż raport

Od kilku lat producenci urządzeń mobilnych próbują wmówić nam, że smartwatche są kolejnym niezbędnym nam gadżetem, jednak jak do tej pory konsumenci nie mogą do końca przekonać się do „inteligentnych zegarków”. Znajdują się one przez to w dość specyficznym stanie zawieszenia, gdzie trudno mówić o mainstreamowej popularności, ale z drugiej strony sprzedają się na tyle dobrze, że producenci nie chcą zrezygnować z nich na dobre.

Kolejne doniesienia zdają się potwierdzać notebook od Xiaomi

Daniel Górecki

2016-07-22 10:55

laptop notebook prezentacja

Z ostatnich doniesień wynika, że Xiaomi 27 lipca zaprezentuje swoje pierwsze laptopy, a do sieci wyciekła właśnie szykowana na to wydarzenie domniemana prezentacja chińskiego producenta, która zdradza wiele interesujących szczegółów na ich temat.

Mozilla Firefox domyślnie wyłączy Flasha od 2017 roku

Daniel Górecki

2016-07-21 14:31

flash przeglądarka internetowa wsparcie

Do grona producentów, którzy porzucają wsparcie dla standardu Flash możemy właśnie dodać Mozillę. Firmie tej już wcześniej zdarzało się blokować Flasha ze względu na problemy z jego bezpieczeństwem, ale teraz zapowiedziała ona, że całkowicie wygasza obsługę tak często krytykowanej wtyczki od Adobe, a pierwszy krok w tym kierunku postawi już w przyszłym miesiącu.

Mobilny GTX 1070 z większą ilością rdzeni CUDA?

Daniel Górecki

2016-07-21 13:00

nvidia karta graficzna notebooki

Przeszło miesiąc temu w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia na temat mobilnych kart graficznych z rodziny Pascal, w których jeden z modeli otrzymać miał 2048 rdzeni CUDA. W tym czasie nie wiadomo było jeszcze o jaki model chodzi i często sugerowano, że może to być GTX 1080M, jednak najnowsze przecieki od BenchLife wyraźnie wskazują na mobilną wersję GTXa 1070 i wygląda na to, że jego konfiguracja będzie różnić się od stacjonarnej wersji, co ciekawe niekoniecznie na niekorzyść laptopowego wariantu.

Corning ujawnia Gorilla Glass 5 z lepszą ochroną przed upadkiem

Daniel Górecki

2016-07-21 12:00

smartfony tablety gorilla glass

Mijają już blisko 2 lata od premiery czwartej generacji ochronnego szkła od Corning i producent zdecydował się w końcu zaprezentować jego następcę. Przy okazji amerykańska firma pochwaliła się, że ich Gorilla Glass chroni już ok. 4,5 mld urządzeń na całym świecie, jeśli więc Wasz telefon przetrwał niedawno upadek na chodnik, to zapewne zawdzięczacie to Corning.

 

Messenger ma już ponad 1 mld aktywnych użytkowników

Daniel Górecki

2016-07-21 09:30

komunikator messenger aplikacja

W lutym tego roku ogłoszono, że będący własnością Facebooka komunikator WhatsApp przekroczył już 1 mld aktywnych użytkowników miesięcznie. Tym samym był to już drugi należący do Facebooka podmiot, który pochwalić mógł się tak imponującym kamieniem milowym - pierwszym był oczywiście sam serwis społecznościowy.

Krótka historia e-czytnika

Kamil Pieczonka

2016-07-20 22:12

ArtaTech

DRM ebook e-Ink

Pierwszy czytnik e-booków kosztował krocie, a wgrane na niego książki znikały po dwóch miesiącach. Dziś korzystanie z e-czytników jest równie proste jak z tabletów, a e-booki są niedrogie i dostępne na jedno kliknięcie. Technologia elektronicznego papieru, podobnie jak idea cyfrowej książki, narodziła się na początku lat 70-tych. Michael S. Hart, w ramach Projektu Gutenberg, stworzył pierwszego e-booka – cyfrową wersję Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Nad pierwowzorem e-papieru pracowała wtedy firma Xerox, licząc na to, że zrewolucjonizuje on monitory komputerowe. O niewielkich urządzeniach, które byłyby w stanie zastąpić papierowe książki, marzyli wtedy nie naukowcy, ale pisarze i twórcy filmów science-fiction. Dopiero trzy dekady później, w 2004 roku, udało się połączyć mobilność, e-papier i cyfrowe książki w jeden wątek. Tak powstał pierwszy czytnik e-booków.

Samsung może zapowiedzieć Galaxy Tab S3 i Gear S3 1 września

Daniel Górecki

2016-07-20 13:00

Samsung zegarek tablety

Jeśli wyczekujecie prawdziwego następcy tabletów Galaxy Tab S2 (a nie jedynie odświeżonego modelu z nowym procesorem), to już wkrótce możecie doczekać się zapowiedzi Galaxy Tab S3. Tak przynajmniej podaje rosyjski dziennikarz technologiczny, Eldar Murtazin, który często był źródłem sprawdzonych przecieków.

Wyniki finansowe Microsoftu - chmura w górę, telefony w dół

Daniel Górecki

2016-07-20 12:00

Microsoft raport chmura

Microsoft opublikował właśnie swój raport finansowy za drugi kwartał tego roku, a wyniki firmy za ten okres bardzo dobrze pokazują na jakich aspektach koncentruje się ona pod okiem Satyi Nadelli. Usługi związane z chmurą zaliczyły bowiem najmocniejszy kwartał w historii firmy, a biznes telefonowy wciąż notuje spadki.

Szykuje się kolejna wysoka kara dla Qualcomm

Daniel Górecki

2016-07-19 10:30

Qualcomm kara FTC

Qualcomm nie ma w ostatnim czasie szczęścia i po tym, jak w ubiegłym roku musiał zapłacić naprawdę wysoką karę w Chinach, a Komisja Europejska oskarżyła go o nieuczciwe praktyki,  podobne zastrzeżenia co do działalności amerykańskiej firmy ma koreańska Komisja ds. Uczciwej Konkurencji (FTC).

Opera renegocjuje umowę przejęcia przez Chińczyków

Daniel Górecki

2016-07-18 17:51

przeglądarka internetowa Chiny Opera

W lutym tego roku Opera poinformowała, że otrzymała propozycję wykupienia za kwotę 1,2 mld USD od chińskiego konsorcjum Kunlun Tech (zajmuje się mobilnymi grami) i Qihoo 360 (chiński lider wśród dostawców antywirusów) wspartą przez Golden Brick Silk Road oraz Yonglian investment. Wtedy wydawało się, że przejęcie jest już tylko formalnością, ponieważ akceptację oferty wyrazili udziałowcy, co z resztą rekomendowało samo kierownictwo firmy. Do pełni szczęścia zabrakło jednak zgody odpowiednich władz krajowych, zarówno amerykańskich, jak i chińskich, którzy takowej nie wydali.


GeekWeek poleca