Asus zapowiada tablet ZenPad 3S 10

Daniel Górecki

2016-07-13 13:00

Android Asus specyfikacja

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Asus na swojej wczorajszej konferencji prasowej na Tajwanie zaprezentował nowy tablet klasy premium. Trzeba przyznać, że ZenPad 3S 10 rzeczywiście zapowiada się na sprzęt z wyższej półki, ale na jego rynkową premierę będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, ponieważ ta planowana jest na rodzimym rynku producenta na początku przyszłego miesiąca.

Tak mogą wyglądać nadchodzące smartwatche Google

Daniel Górecki

2016-07-12 13:00

Google zegarek Swordfish

W ubiegłym tygodniu pojawiły się pierwsze informacje o szykowanych przez Google smartwatchach, których stworzeniem zająć ma się sam amerykański gigant, a ich rybne nazwy kodowe wskazują, że będą one przynależeć do rodziny Nexus. Wcześniej otrzymaliśmy opis funkcjonalności i wyglądu obu zegarków, a teraz mamy okazję się im przyjrzeć.

Samsung pracuje nad slotem, który obsłuży karty microSD i UFS

Daniel Górecki

2016-07-12 10:05

smartfony Samsung karty pamięci

W ubiegłym tygodniu Samsung zapowiedział pierwsze karty pamięci bazujące na standzie UFS 1.0, które zastąpić mają popularne karty microSD, oferując nawet kilkukrotnie lepsze prędkości odczytu i zapisu danych. Te zdecydowanie mogą stanowić przyszłość rynku, ale koreański producent ma tu jeden problem, ponieważ ich nowe rozwiązanie nie jest kompatybilne z obecnie wykorzystywanymi slotami microSD, które znajdują się w wielu urządzeniach.

ZenBook Flip UX360 - nowy konwertowalny Ultrabook od Asusa

Daniel Górecki

2016-07-08 14:30

notebook Ultrabook konwertowalny laptop

Asus podobnie jak Acer zdecydował się zaprezentować swój nowy konwertowalny Ultrabook z systemem Windows 10. ZenBook Flip UX360 pochwalić może się niezwykle smukłą metalową obudową mierzącą zaledwie 13,9 mm grubości, a także niską wagą wynoszącą tylko 1,31 kg. 

Samsung spodziewa się najlepszych wyników finansowych od 2 lat

Daniel Górecki

2016-07-08 12:30

finanse wyniki finansowe Galaxy S7

Drugi kwartał bieżącego roku był niezwykle udany dla Samsunga i to w głównej mierze zasługa ich nowego flagowego smartfona Galaxy S7. Koreański gigant pochwalił się przewidywanymi wynikami finansowymi za ten okres i wynika z nich, że dzięki działowi mobilnemu udało się uzyskać najlepsze rezultaty od dwóch lat. Zysk operacyjny w wysokości 7 mld USD jeszcze trochę odstaje od rekordowego 7,6 mld USD uzyskanego na początku 2013 roku, ale to wciąż 17% wyższy dochód niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przychody firmy odnotować mają zaś 3% wzrost, z 42 mld USD do 43 mld USD.

Acer prezentuje biznesowy notebook TravelMate X349

Daniel Górecki

2016-07-08 10:00

Acer

laptop Windows 10 Acer

Firma Acer wprowadziła na rynek nową serię biznesowych notebooków TravelMate X3, która zdaniem producenta jest idealna dla pracowników małych i średnich przedsiębiorstw. Pierwsze urządzenie z serii, 14-calowy notebook TravelMate X349, dzięki smukłej aluminiowej obudowie wyróżnia się  stylowym wyglądem, a także dość długim 10-godzinnym czasem pracy na baterii.

Avast wykupuje AVG za 1,3 mld USD

Daniel Górecki

2016-07-07 20:49

AVG Technologies programy antywirusowe AVG

hhAvast Software poinformowało, że wykupi swojego rywala, firmę AVG Technologies, za kwotę 1,3 mld USD (25 USD za akcję), co pozwolić ma na rozszerzenie biznesu oraz dotarcie do innych rynków. Zarówno Avast, jak i AVG, wywodzą się z Czech i są dobrze znane na naszym rynku za sprawą darmowego oprogramowania antywirusowego (chociaż oferują także płatne wersji swoich produktów, które dostarczają więcej opcji) - obie firmy rozszerzyły też swoją działalność o produkty odpowiedzialne za bezpieczeństwo urządzeń mobilnych.

Google szykuje pierwsze smartwatche z rodziny Nexus?

Daniel Górecki

2016-07-07 15:00

nexus

Jeśli najnowsze przecieki się potwierdzą, to w tym roku otrzymamy nie tylko 2 nowe smartfony Nexus od Google, ale również pierwsze smartwatche z tej rodziny. Jak podaje portal Android Police, który jest bardzo pewny istnienia takowych urządzeń, co potwierdzone miało być w kilku źródłach, Google zamierza w tym roku wypuścić własne zegarki bazujące na platformie Android Wear.

Samsung zapowiada superszybkie karty pamięci w standardzie UFS

Daniel Górecki

2016-07-07 10:00

samsung

wydajność pojemność prędkość

Samsung zapowiedział pierwsze karty pamięci w standardzie UFS (Universal Flash Storage) o pojemności 256 GB i sekwencyjnej prędkości odczytu na poziomie dysków SSD, ponieważ wynoszącej 530MB/s, czyli blisko pięciokrotnej szybszej niż topowe karty microSD obecnie dostępne na rynku. Ich prędkość sekwencyjnego zapisu wynosi zaś 170MB/s, czyli blisko 2 do 3 razy szybciej w porównaniu do tradycyjnych kart microSD.   

 

Asus zapowiada plecak dla graczy ROG Ranger Backpack

Daniel Górecki

2016-07-05 15:00

ROG wideo transport

W trakcie targów Computex 2016 kilku dużych producentów PC, w tym Aorus, HP, MSI i Zotac, zapowiedziało specjalne plecaki ze zintegrowanymi komputerami, które dedykowane są headsetom VR. Asus jak na razie nie ujawnił takowego urządzenia, co nie oznacza, że go nie przygotowuje, ale na razie tajwański producent zaprezentował bardziej tradycyjny plecak dla graczy o nazwie ROG Ranger Backpack. 

Intel rozdaje darmowe gry i programy do komputerów z RealSense

Daniel Górecki

2016-07-05 12:30

PC Intel gry

Intel wystartował z nową promocją, która ma nas zachęcić do sięgnięcia po komputery wyposażone w technologię RealSense. Tym samym kupując sprzęt wyposażony w tę kamerkę oraz procesor Intel Core i7 możemy zgarnąć pakiet gier i programów o wartości 1500 PLN. Należy się jednak spieszyć, ponieważ akcja trwa od 1 lipca do wyczerpania zapasów.

Kolejna groźna luka w komputerach Lenovo

Daniel Górecki

2016-07-05 11:30

Windows Lenovo komputery

Lenovo kilkukrotnie podpadało już w zakresie niebezpiecznych luk w swoich urządzeniach, ale najwyraźniej chiński producent nie wyciągnął z tych sytuacji należytych wniosków. Zajmujący się bezpieczeństwem Dymtro "Cr4sh" Oleksiuk twierdzi, że odkrył kolejną groźną lukę w produktach Lenovo, a konkretniej w System Management Mode, która pozwala atakującym na łatwe obejście podstawowych protokołów bezpieczeństwa Windows.

Sony Mobile ogranicza swoją działalność na dużych rynkach

Daniel Górecki

2016-07-04 15:00

Sony USA Chiny

W trakcie ostatniego spotkania z inwestorami Sony nie tylko pochwaliło się najnowszymi wynikami platformy PlayStation, ale i ujawniło swoje plany dotyczące zdecydowanie gorzej radzącego sobie działu mobilnego. Od jakiegoś czasu wiemy już, że jeśli chodzi o urządzenia mobilne, japoński koncern koncentruje się na segmencie premium, co przełożyło się na mniejszą ilość smartfonów, a teraz postanowił zmienić strategię geograficzną. Co to oznacza?

Laptop od Xiaomi uchwycony na zdjęciu

Daniel Górecki

2016-07-04 13:00

MacBook zdjęcie Xiaomi

Laptop od Xiaomi pojawia się w przeciekach od naprawdę długiego czasu, ale jak dotąd chiński producent nie zdecydował się na ujawnienie takowego produktu. Wydaje się to o tyle dziwne, że firmie nie jest obce sprawdzanie się z naprawdę przeróżnymi urządzeniami, daleko wykraczającymi poza ich naturalne smartfonowe środowisko (patrz elektryczny rower, dron czy klon Segwaya). Zdaje się jednak, że wkrótce możemy się doczekać prezentacji notebooka, a przynajmniej tak sugerują najnowsze doniesienia z prosto z Chin.

Dell rezygnuje z androidowych tabletów

Daniel Górecki

2016-07-01 10:30

dell rezygnacja tablety

Firma Dell poinformowała, że rezygnuje z androidowych tabletów i zamiast tego zamierza skoncentrować się na hybrydach typu 2w1 na Windowsie. Oznacza to, że nie uświadczymy już nowych modeli z rodziny Venue czy też takich urządzeń, jak bazujący na Androidzie Wyse Cloud Connect.


GeekWeek poleca