ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

HTC Vive będzie działać w chmurze, bez konieczności podłaczenia do PC

Daniel Górecki

2017-09-20 13:01

HTC VR wirtualna rzeczywistość

Jedną z głównych przeszkód stojących na drodze popularyzacji hi-endowych gogli VR jest niewątpliwie koszt takiej platformy, ponieważ prócz drogich headsetów (choć ich ceny ostatnio sporo spadły) potrzebujemy mocnego PC, który udźwignie gry w wirtualnej rzeczywistości w odpowiedniej ilości kl./s. Wygląda jednak na to, że Chińczycy już wkrótce nie będą musieli się tym martwić.

Szef JP Morgan: bitcoin to oszustwo

Daniel Górecki

2017-09-14 11:41

CEO prezes BitCoin

Bitcoin w ostatnim czasie osiągał astronomiczne ceny, co chwilę bijąc kolejne rekordy, ale najpopularniejsza kryptowaluta wciąż wzbudza sporo kontrowersji. Niedawno Chiny zablokowały mechanizm ICO pozwalający start-upom generować kapitał poprzez wirtualne waluty, a dochodzą nas także słuchy o możliwości wprowadzenia zakazu handlu krytowalutami w Państwie Środka. Teraz w ostrych słowach na temat bitcoina wypowiedział się dyrektor banku inwestycyjnego JP Morgan.

Chiny mogą zakazać handlu kryptowalutami

Daniel Górecki

2017-09-12 13:55

Chiny blokada BitCoin

Chiny nie należą do fanów kryptowalut i wygląda na to, że władze tego kraju mogą spowodować ogromne zawirowanie na tym rynku. Ostatnio zdecydowały się na zablokowanie ICO (Initial Coin Offerings - pozwala na zbieranie funduszy na nowe kryptowaluty), a teraz z kolei Wall Street Journal donosi, że Państwo Środka chce zakazać działania giełd kryptowalut w Chinach.

Samsung: 11 nm i 7 nm układy w przyszłym roku

Daniel Górecki

2017-09-12 12:21

Samsung proces technologiczny procesory

Minie jeszcze trochę czasu zanim będziemy musieli całkowicie pożegnać z prawem Moore’a. Samsung zapowiedział bowiem, że w przyszłym roku rozpocznie produkcję 7 nm układów dla urządzeń klasy premium, ale zanim to nastąpi koreański gigant najpierw przejdzie na 11 nm proces technologiczny dla układów dedykowanych telefonom ze średniej i wysokiej półki.

[PR] Największa impreza B2B branży informatycznej w Polsce już 20 września 2017 na Stadionie PGE Narodowym!

Daniel Górecki

2017-09-12 07:07

IT Future Expo

targi program patronat

Już po raz piąty spotkamy się na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, gdzie odbędą się informatyczne targi - IT Future Expo. Wydarzenie z sukcesem wpisało się w coroczny kalendarz najważniejszych imprez branży IT. To jedyne targi informatyczne o charakterze B2B w Polsce. Dzięki tej formie wydarzenie stało się przestrzenią networkingową, jak również idealną platformą nawiązywania relacji biznesowych i wymiany doświadczeń.

Europejskie kraje chcą opodatkowania przychodów technologicznych firm

Daniel Górecki

2017-09-11 12:17

Komisja Europejska Unia Europejska EU

Nie jest żadną tajemnicą, że europejskie kraje chcą, by duże technologiczne firmy płaciły im więcej podatków, a te z kolei unikają ich jak tylko mogą, zakładając swoje siedziby w krajach oferujących korzystniejsze stawki, jak np. Irlandia. Wygląda jednak na to, że przywódcy dużych krajów europejskich nie zamierzają odpuszczać tej walki i mają nowy pomysł, który może zaboleć technologicznych gigantów.

Kapsuła Hyperloop od Tesli bije rekord prędkości

Filip Geekowski

2017-09-01 07:01

tesla USA SpaceX

Kilka dni temu odbyły się kolejne zawody kapsuł technologii Hyperloop, które były organizowane przez SpaceX. Zwycięzcami został zespół WARR, czyli studenci z University od Munich. Ich kapsuła rozpędziła się do 324 km/h. Urządzenia pozostałych 24 zespołów ledwo przekroczyły...

Zakończył się drugi konkurs SpaceX na kapsułę Hyperloop

Filip Geekowski

2017-08-28 19:41

USA polska Niemcy

Z głównej siedziby SpaceX w Los Angeles dochodzą do nas wieści o zakończeniu drugiej tury konkursu na najlepsze kapsuły Hyperloop, czyli technologii kolei przyszłości. Udział w konkursie wzięły 24 zespoły z całego świata, w tym również Hyper Poland z naszego kraju...

Elon Musk pokazał skafander kosmiczny SpaceX dla astronautów

Filip Geekowski

2017-08-24 06:33

dragon kosmos ISS

Już jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć skafander ciśnieniowy SpaceX dla przyszłych astronautów, udających się kapsułą Dragon na orbitę do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jednak dopiero teraz możemy zobaczyć go w pełnej krasie, czyli jego finalną wersję...

Motorola patentuje wyświetlacz, który sam naprawi pęknięcia

Daniel Górecki

2017-08-17 12:45

smartfony Motorola urządzenia mobilne

Tłukące się ekrany to jedna z największych bolączek użytkowników smartfonów, ale wygląda na to, że wkrótce nie będziemy musieli borykać się z tym problemem. Motorola najwyraźniej nie zamierza bowiem poprzestawać na technologii nietłukących się wyświetlaczy w swoich telefonach, a tak przynajmniej wynika z opublikowanego patentu firmy.

Supercienkie półprzewodniki mogą przedłużyć życie krzemu

Daniel Górecki

2017-08-15 13:21

procesory krzem naukowcy

Krzem od dekad stanowi podstawowy budulec procesorów, ale nieuchronnie zbliżamy się do jego fizycznych ograniczeń, które powodują, że stworzenie układów bazujących na mniejszym niż 5 nm procesie jest niemal niemożliwie bez poważnych problemów.

Cena Bitcoina po raz pierwszy przekroczyła 4000 USD

Daniel Górecki

2017-08-14 08:00

cena waluta BitCoin

Bitcoin nie przestaje nas zadziwiać i ta najpopularniejsza kryptowaluta na świecie ustanowiła właśnie nowy rekord, ponieważ po raz pierwszy w historii, od jej debiutu w styczniu 2009 roku, jej cena przekroczyła 4000 USD. Według danych CoinDesk, w momencie kiedy piszę te słowa dziś na ranem, za jednego Bitcoina trzeba zapłacić 4091,31 USD, a wczoraj cena dochodziła nawet do 4225 USD.

Francja i Niemcy chcą zmusić technologicznych gigantów do płacenia ich podatków

Daniel Górecki

2017-08-08 13:19

Google Apple Francja

Francja i Niemcy chcą zmusić technologicznych gigantów, jak Google, Apple, Facebook czy Amazon, do uczciwego płacenia podatków w krajach Unii Europejskiej, w których prowadzą działalność. Frustracja unijnych liderów narasta już od dłuższego czasu i w ostatnim czasie wiele firm z branży technologicznej miało problemy z fiskusem na Starym Kontynencie. 

Bitcoin osiąga rekordową cenę, pomimo obaw związanych z podziałem

Daniel Górecki

2017-08-06 10:05

cena BitCoin podział

Bitcoin kilka dni temu zaliczył podział i choć wiele osób obawiało się tzw. hard forku, to jak na razie kryptowaluta wciąż radzi sobie świetnie i ustanowiła nawet nowy rekord. Obecna cena jednego Bitcoina to 3252 USD, tym samym wyraźnie przebiła ona wynik z czerwca, kiedy to po raz pierwszy przekroczono 3000 USD.

Bitcoin podzielił się na dwie kryptowaluty

Daniel Górecki

2017-08-02 08:32

BitCoin podział kryptowaluta

W wyniku rozbieżności opinii pomiędzy kopaczami Bitcoina a deweloperami, którzy od jakiegoś czasu zupełnie inaczej podchodzili do tematu coraz dłuższych transakcji, nastąpił rozłam tej cyfrowej waluty. Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą na świecie i rozrósł się do tego stopnia, że w obecnej formie jest coraz trudniej go kopać i zajmuje to coraz więcej czasu.