Ninebot mini - Segway dla mas od Xiaomi

Daniel Górecki

2015-10-20 08:02

cena Mini Xiaomi

Trzeba przyznać, że Xiaomi wie jak nas zaskoczyć, bo na wczorajszej konferencji zamiast kolejnego smartfona zapowiedziało urządzenie o nazwie Ninebot mini, czyli swoją wersję popularnego dwukołowego pojazdu Segway. Xiaomi jest jednym z większych inwestorów w Ninebot, czyli chińskiej firmie, która niedawno wykupiła Segwaya i właśnie doczekaliśmy się pierwszego produktu producenta po tym przejęciu.

Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających youtuberów

Daniel Górecki

2015-10-16 11:48

Forbes YouTube zarobki

Forbes opublikował nowy ranking najlepiej zarabiających gwiazd YouTube’a w okresie od 1 czerwca 2014 do 1 czerwca 2015 i trzeba przyznać, że wyniki jakimi mogą się pochwalić osoby umieszczone na liście sprawiają, że wiele osób będzie chciało przebranżowić się na vlogera.

Wykryto nową groźną lukę w Flash Player

Daniel Górecki

2015-10-16 09:52

flash flash player Adobe Flash

Pytanie o bezpieczeństwo standardu Adobe Flash powraca do nas regularnie i wszyscy są chyba zgodni, że dawno powinniśmy z niego zrezygnować. Już w 2010 roku Steve Jobs napisał list otwarty na temat tego oprogramowania, w którym przekonywał, że Flash nie jest przystosowany do ery mobilnej, niedawno zaś oliwy do ognia dodał Alex Amos, nowy szef ds. bezpieczeństwa Facebooka, który stwierdził, że Adobe powinno czym prędzej zakończyć życie tego oprogramowania.

SanDisk rozważa wystawienie się na sprzedaż

Daniel Górecki

2015-10-15 10:40

SSD Micron wd

Za sprawą swoich kart pamięci oraz dysków SSD, SanDisk pozostaje jednym z kluczowych graczy na rynku nośników pamięci, jednak jak twierdzi Bloomberg już niedługo nazwa ta może zniknąć z horyzontu. Według źródeł agencji SanDisk rozważa bowiem możliwość wystawienia się na sprzedaż - obecnie trwać mają rozmowy na temat potencjalnego wykupienia przez Micron oraz Western Digital.

Qualcomm sprzedaje swój biznes rozszerzonej rzeczywistości

Daniel Górecki

2015-10-13 09:57

Qualcomm sprzedaż AR

W ostatnim czasie możemy zauważyć spore zainteresowanie technologią rozszerzonej rzeczywistości (AR), co spowodowane jest w głównej mierze przez Microsoft i jego gogle HoloLens. Najwyraźniej jednak nie każdy jest tak entuzjastycznie nastawiony do tematu, a już na pewno nie Qualcomm, który podjął decyzję o sprzedaniu swojego biznesu AR firmie PTC specjalizującej się w rozwiązaniach Internet of Things (IoT).

Facebook testuje nowe emotikony zamiast "nie lubię"

Daniel Górecki

2015-10-09 11:00

testy FaceBook serwis społecznościowy

Kiedy Mark Zuckerberg zapowiedział w ubiegłym miesiącu, że Facebook pracuje nad rozszerzeniem możliwości wyrażania swoich opinii, spodziewaliśmy się, że w końcu doczekamy się przycisku „Nie lubię”. Okazuje się jednak, że największy serwis społecznościowy nieco wystraszył się chyba takiej możliwości i postanowił nie ryzykować tego kontrowersyjnego rozwiązania, podchodząc do tematu bardziej bezpiecznie.

Google przyspieszy przeglądanie stron na urządzeniach mobilnych

Daniel Górecki

2015-10-08 12:00

Google amp open source

Bardzo rozbudowane strony internetowe, ze skomplikowanym designem, toną artykułów i dodatkowych mediów, często sprawiają wiele problemów urządzeniom mobilnym i  dlatego wiele portali decyduje się na specjalne odchudzone (i często zubożone) wersje swoich serwisów.

HoloLens - Development Edition już w pierwszym kwartale 2016 r.

Daniel Górecki

2015-10-06 17:36

Microsoft

Microsoft gra cena

W trakcie swojej dzisiejszej konferencji Microsoft zaprezentował także gogle HoloLens, które zrobiły tak duże zamieszanie na początku tego roku - koncern tym razem skoncentrował się na prezentacji możliwości tego sprzętu jako platformy do gier.

HTC notuje coraz słabsze wyniki finansowe

Daniel Górecki

2015-10-06 14:00

HTC smartfony wyniki kwartalne

Sytuacja finansowa HTC jest od jakiegoś czasu bardzo nieciekawa i w ostatnich miesiącach tajwański koncern regularnie notuje duże spadki zysków. Podobnie wygląda sprawa cen akcji firmy, która w sierpniu tego roku stała się dla udziałowców praktycznie bezwartościowa. Niestety czarna seria wciąż trwa, co potwierdzają najnowsze wyniki finansowe za trzeci kwartał opublikowane przez HTC.

Rosja nakazuje Google zaprzestanie antykonkurencyjnych praktyk

Daniel Górecki

2015-10-06 11:00

Android Google system operacyjny

Rosyjskie władze się przekonane, że polityka Google w zakresie preinstalowania własnych aplikacji na systemie Android stanowi nadużywanie dominującej pozycji, dlatego też stosowne organy nadzorujące nakazały amerykańskiemu gigantowi usunięcie zakazu dołączania do smartfonów z tym OS programów niezależnych producentów.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 158.

Kamil Pieczonka

2015-10-06 09:05

Microsoft Google nvidia

W dzisiejszym odcinku powiemy nieco więcej na temat ostatnich premier Google, czyli smartfonów Nexus 5X i 6P, taletu Pixel C oraz Androida 6.0, który dzisiaj trafia na niemal wszystkie Nexusy (poza modelem 7 z 2012 roku). Poza tym poruszymy temat Microsoftu i jego dzisiejszej premiery smartfonów Lumia 950/XL i Lumia 550, a także powiemy o kroku milowym jaki wykonał Windows 10. Powiemy też pare słów o LG V10, HTC One A9 oraz LeTV Max 2 z 6 GB pamięci RAM. Na koniec został Oculus Rift, nowy firmware do PS4 oraz propozycje dla graczy od NVIDIA i Humble Bundle. Zapraszamy do oglądania!

Nowy certyfikat HDMI zapewnia, że kabel obsługuje 4K

Daniel Górecki

2015-10-06 08:08

HDMI 4K kabel

Pomimo tego, że spora część kabli dostępnych na rynku reklamuje się jako kompatybilna ze standardem 4K, to jednak w praktyce rezultaty mogą być różne w zależności od jakości czy długości takiego produktu. Dlatego grupa HDMI Licensing, która zarządza popularnym interfejsem, opracowała nowy system certyfikacji, który zapewnić ma nas, że dany kabel jest rzeczywiście w stanie poradzić sobie z tak wysoką rozdzielczością.

 

Interbrand prezentuje najbardziej wartościowe marki tego roku

Daniel Górecki

2015-10-05 17:12

Microsoft Lenovo Google

Interbrand opublikował swoją coroczną listę najbardziej wartościowych marek świata i jak nietrudno się domyślić zestawienie z 2015 roku niewiele różni się od tego z ubiegłego roku. Apple i Google po raz kolejny uplasowały się na czołowych pozycjach, a lista zdominowana jest przez technologiczne koncerny obejmujące więcej niż połowę miejsc w najlepszej dziesiątce.

Instagram zakazuje nagości ze względu na Apple

Daniel Górecki

2015-10-05 10:00

Apple CEO aplikacja

Jeśli śledzicie najnowsze trendy w Internecie, to być może doszły Was słuchy o kampanii #FreeThe Nipple. Jej celem jej walka z podwójnymi standardami stosowanymi do męskich sutków bez skrępowania pokazywanych w mediach oraz żeńskich, które są zakazane nawet na zdjęciach bez żadnego podtekstu erotycznego/pornograficznego.

Google patentuje headset z holograficznym wyświetlaczem

Daniel Górecki

2015-10-05 09:08

Google patenty wyświetlacz

Google Glass jest jak na razie porażką amerykańskiego giganta i pomimo tego, że okulary można było nabyć w wersji Explorer Edition (1500 USD), to jednak nigdy nie doczekaliśmy się premiery konsumenckiego wariantu. Od jakiegoś czasu wiemy, że Google przygotowuje ten projekt praktycznie od podstaw, a najnowsze wnioski patentowe zdradzają czego możemy się po nim spodziewać.


GeekWeek poleca