Samsung potwierdza pierwszy wzrost zysków od Galaxy S4

Daniel Górecki

2015-10-29 10:00

Samsung smartfony zyski

Samsung opublikował swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał tego roku i jak się okazuje po siedmiu kwartałach spadków koncern w końcu może się pochwalić wzrostem zysku operacyjnego. Ten wyniósł bowiem 6,46 mld USD, co jest zdecydowanie lepszym wynikiem niż 3,8 mld, które uzyskano w analogicznym okresie ubiegłego roku (jednak do 9,6 mld USD z 2013 roku jeszcze sporo brakuje).

Asus stworzył drugi router Google z serii OnHub

Daniel Górecki

2015-10-28 13:30

Google Asus router

W sierpniu tego roku Google zapowiedziało router z OnHub, który zapoczątkował nową serię wyróżniającą się stylowym designem (koncern podkreśla, że urządzenie może stanowić element wystroju naszego salonu) i prostotą obsługi. Zgodnie z obietnicą koncern zaprezentował kolejny model z tej serii, za którym stoi tajwański Asus - pierwszy router stworzony był przy współpracy z TP-Link.

Parlament Europejski uchwala koniec opłat roamingowych w UE

Daniel Górecki

2015-10-27 19:50

Komisja Europejska Unia Europejska Europa

Koniec opłat roamingowych jest już bliski, bo Parlament Europejski zatwierdził właśnie rozporządzenie, na mocy którego będziemy od nich wolni już w 2017 roku. Co więcej, już w przyszłym roku spodziewać mamy się ich znacznego obniżenia – od 30 kwietnia będą wynosić maksymalnie 5 eurocentów za minutę połączenia, 2 eurocenty za sms oraz 5 eurocentów za megabajt danych.

Samsung prezentuje nowe elastyczne baterie dla wearable

Daniel Górecki

2015-10-26 10:00

bateria zegarek stripe

Samsung zaprezentował swoje najnowsze prototypy akumulatorów, które prowadzić mogą nie tylko do dłuższej żywotności baterii w urządzeniach wearable, ale również bardziej oryginalnych form tego typu urządzeń. Pierwszy model o nazwie Band dedykowano jest smartwatchom i według zamysłu producenta przytwierdzany ma być do ich pasków, dzięki czemu zyskać mamy o 50% dłuższy czas pracy.

Toshiba zamierza odsprzedać Sony swój dział matryc do aparatów

Daniel Górecki

2015-10-25 11:34

Sony Toshiba sprzedaż

Skandal związany z fałszowaniem zysków może kosztować Toshibę znacznie więcej niż wymianę CEO i sporą sumę pieniędzy. Jak bowiem podają agencje Reuters, Bloomberg oraz gazeta Japan Times, japoński gigant zamierza sprzedać swój biznes związany z matrycami do aparatów (w tym fabrykę w Oita) firmie Sony za ok. 165 mln USD.

Trzeci kwartał bardzo udany dla Google

Daniel Górecki

2015-10-24 09:14

Google finanse wyniki finansowe

Google przeobraziło się już co prawda w Alphabet, ale amerykański gigant opublikował swoje ostatnie wyniki finansowe za trzeci kwartał tego roku jeszcze sprzed reorganizacji. I trzeba przyznać, że był to jeden z bardziej udanych kwartałów firmy w ostatnim czasie, ponieważ odnotowano w nim przychody rzędu 18,7 mld USD, co stanowi wzrost względem analogicznego okresu zeszłego roku aż o 13%.

Intel powraca do produkcji własnych pamięci

Daniel Górecki

2015-10-23 12:42

pamięć Intel NAND

Intel odniósł w ostatnich latach spory sukces na rynku dysków SSD, wykorzystujących pamięć nieulotną, a plany koncernu zakładają rozwój tego segmentu w jeszcze większym stopniu. Firma zamierza to osiągnąć koncentrując się na własnych pamięciach 3D NAND oraz technologii 3D XPoint.

Sony zamierza otworzyć nową fabrykę smartfonów

Daniel Górecki

2015-10-23 09:12

Sony fabryka telefony

Od jakiegoś czasu trwają spekulacje na temat ewentualnej rezygnacji przez Sony z działu mobilnego, który przynosi firmie spore straty. Co prawda CEO Sony Mobile nie tak dawno wyraźnie zaprzeczał takiemu scenariuszowi, ale nie przekonało to sceptyków, szczególnie po doświadczeniach z działem komputerów VIAO.

Płatna wersja serwisu YouTube wystartuje 28 października

Daniel Górecki

2015-10-22 12:00

cena YouTube abonament

Zgodnie z tym, co sugerowały ostatnie przecieki, YouTube zdecydował się w końcu na wprowadzenie płatnej miesięcznie subskrypcji o nazwie YouTube Red. Dzięki opłacaniu abonamentu w wysokości 10 USD zyskujemy możliwość oglądania ulubionych materiałów bez żadnych reklam, jak również kilka innych dodatkowych nowości.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 160.

Kamil Pieczonka

2015-10-22 08:20

nvidia EA Qualcomm

Przed wami już 160. odcinek wideo newsów, a w nim między innymi krótka relacja z targów PGA 2015, które odbyły się w zeszły weekend w Poznaniu i relacja z beta testów Star Wars Battlefront. Poza tym powiemy co nieco o nowych smartfonach od Pepsi i OnePlus, Snapdragonie 830 oraz aktualizacjach Androida dla LG G4 i kilku modeli Huawei. Rzuciliśmy też okiem na Microsoft Continuum, analizujemy sytuację rynku PC oraz przejrzymy się zmianom w dystrybucji sterowników jakie funduje nam NVIDIA. Na koniec lista najlepiej zarabiających Youtube'rów,  która działa na wyobraźnie. Zapraszamy do oglądania.

Samsung stworzy roboty, które zastąpią tanią siłę roboczą z Chin

Daniel Górecki

2015-10-20 14:31

Samsung Chiny urządzenia mobilne

Koreański rząd postanowił wesprzeć Samsunga wielomilionową inwestycją, która pomoże gigantowi rynku elektroniki tworzyć roboty potrafiące wykonywać zadania do tej pory zarezerwowane dla precyzyjnych ludzkich rąk. Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energetyki (MOTIE) w tym kraju wyłożyło na ten cel ok. 14.8 mln USD i tym samym liczy, że dzięki temu uda się nawiązać walkę z tanią siłą roboczą w Chinach.

Asus może przygotować własną wersję HoloLens

Daniel Górecki

2015-10-20 12:30

Microsoft Asus headset

Na szykowane przez Microsoft holograficzne gogle HoloLens przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale okazuje się, że nie tylko gigant z Redmond dostarczyć może nam sprzęt tego typu. Asus w rozmowie z portalem CNET ujawnił bowiem, że prowadzi obecnie rozmowy z Microsoftem na temat stworzenia własnej wersji headsetu HoloLens.

Ninebot mini - Segway dla mas od Xiaomi

Daniel Górecki

2015-10-20 08:02

cena Mini Xiaomi

Trzeba przyznać, że Xiaomi wie jak nas zaskoczyć, bo na wczorajszej konferencji zamiast kolejnego smartfona zapowiedziało urządzenie o nazwie Ninebot mini, czyli swoją wersję popularnego dwukołowego pojazdu Segway. Xiaomi jest jednym z większych inwestorów w Ninebot, czyli chińskiej firmie, która niedawno wykupiła Segwaya i właśnie doczekaliśmy się pierwszego produktu producenta po tym przejęciu.

Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających youtuberów

Daniel Górecki

2015-10-16 11:48

Forbes YouTube zarobki

Forbes opublikował nowy ranking najlepiej zarabiających gwiazd YouTube’a w okresie od 1 czerwca 2014 do 1 czerwca 2015 i trzeba przyznać, że wyniki jakimi mogą się pochwalić osoby umieszczone na liście sprawiają, że wiele osób będzie chciało przebranżowić się na vlogera.

Wykryto nową groźną lukę w Flash Player

Daniel Górecki

2015-10-16 09:52

flash flash player Adobe Flash

Pytanie o bezpieczeństwo standardu Adobe Flash powraca do nas regularnie i wszyscy są chyba zgodni, że dawno powinniśmy z niego zrezygnować. Już w 2010 roku Steve Jobs napisał list otwarty na temat tego oprogramowania, w którym przekonywał, że Flash nie jest przystosowany do ery mobilnej, niedawno zaś oliwy do ognia dodał Alex Amos, nowy szef ds. bezpieczeństwa Facebooka, który stwierdził, że Adobe powinno czym prędzej zakończyć życie tego oprogramowania.


GeekWeek poleca