Pierwsza strona internetowa ma już 25 lat

Daniel Górecki

2015-12-21 10:00

WWW sieć Tim Berners-Lee

Pierwsza na świecie strona internetowa ma już 25 lat - stworzony przez brytyjskiego fizyka, Tima Bernersa-Lee, w ramach współpracy z Europejskim Ośrodkiem Badań Jądrowych (CERN) projekt o nazwie World Wide Web ruszył bowiem 20 grudnia 1990 roku, ale warto odnotować, że upubliczniono go kilka miesięcy później, bo w sierpniu 1991 roku.

Średnia prędkość internetu na świecie wynosi obecnie 5,1 Mb/s

Daniel Górecki

2015-12-20 11:08

polska raport dane

Średnia prędkość połączenia internetowego na świecie wzrosła w trzecim kwartale tego roku o dwucyfrowy wynik w porównaniu z ubiegły rokiem, jednak tylko 5% użytkowników korzysta z połączeń szerokopasmowych o prędkości co najmniej 25 Mb/s. Opublikowany przez firmę Akamai raport dostarcza także bardziej szczegółowych informacji, w tym odnoszących się do Polski.

Sony pracuje nad wydajniejszymi o 40% bateriami dla smartfonów

Daniel Górecki

2015-12-19 10:23

Sony wydajność smartfony

Urządzenia mobilne to jeden z tych segmentów rynku technologicznego, na którym możemy zaobserwować najszybszy rozwój, ale od dłuższego czasu jeden element pozostaje tu bez zmian,  a mianowicie czas pracy smartfonów na baterii. Co prawda co chwilę słyszymy o nowych przełomowych pomysłach w tym zakresie, jednak jak do tej pory żaden z nich nie został skomercjalizowany - może rozwiązanie Sony przyniesie długo wyczekiwane zmiany?

[PR] Goclever City Board - deskorolka na baterie

Kamil Pieczonka

2015-12-18 08:59

Goclever

cena deskorolka Goclever

Każdy z nas marzy o szybkim miejskim pojeździe - deskorolce, która podczas weekendowej przejażdżki sprawi dzieciom, jak i dorosłym mnóstwo frajdy. Już dziś możemy przekonać się, że niepotrzebny nam wehikuł czasu. GOCLEVER proponuje, bowiem miłośnikom futurystycznych gadżetów samobalansującą deskę City Board w niezwykle konkurencyjnej cenie.

Google ujawnia czego szukaliśmy w ich wyszukiwarce w 2015 roku

Daniel Górecki

2015-12-17 10:30

Google polska wyszukiwarka

Google jak co roku postanowiło podzielić się z nami zestawieniem haseł najszybciej zyskujących na popularności, które generowały największy ruch w Internecie w dłuższym okresie 2015 roku (w porównaniu do 2014 roku). „Rok w wyszukiwarce", bo tak nazywa się ten raport, pozwala nam więc sprawdzić co Polacy, a także mieszkańcy innych krajów i całego świata, sprawdzali w wyszukiwarce Google w minionym roku.

Bloomberg: Apple pracuje nad własnymi panelami OLED

Daniel Górecki

2015-12-16 09:17

Apple oled iPhone

W ostatnim czasie w sieci kilkukrotnie pojawiały się doniesienia na temat możliwości zastosowania przez Apple wyświetlaczy OLED w przyszłych iPhone’ach. Teraz swoje trzy grosze w tej sprawie postanowiła dołożyć agencja Bloomberg, która twierdzi, że gigant z Cupertino otworzył na Tajwanie laboratorium produkcyjne, gdzie pracuje przynajmniej 50 inżynierów.

UE chce ograniczyć nastolatkom dostęp do usług internetowych

Daniel Górecki

2015-12-15 12:30

Unia Europejska serwisy społecznościowe ograniczenia

Jeśli najnowszy pomysł urzędników Unii Europejskiej wejdzie w życie, to już niedługo nastolatkowe poniżej 16. roku życia mogą mieć ograniczony dostęp w zakresie korzystania z usług internetowych. Unia chce bowiem wprowadzić nowe regulacje podnoszące z 13 do 16 lat wiek swobodnego korzystania z serwisów, które zbierają personalne dane dotyczące użytkowników.

Technologia AMOLED szybko zyskuje na popularności

Daniel Górecki

2015-12-14 12:00

Samsung LG amoled

Według ostatnich przecieków Apple zamierza w 2018 roku zaimplementować w swoich iPhone’ach wyświetlacze AMOLED, które dostarczane mają być przez Samsunga, LG lub JDI (w zależności od tego, kogo zapytamy). Wygląda jednak na to, że nawet bez wsparcia ze strony amerykańskiego giganta panele tego typu radzą sobie w ostatnim czasie coraz lepiej.

HTC przesuwa premierę gogli Vive na kwiecień przyszłego roku

Daniel Górecki

2015-12-09 09:24

HTC data premiery headset

Jeszcze niedawno słyszeliśmy zapewnienia ze strony HTC, że wszystko idzie zgodnie z planem i premiera headsetu wirtualnej rzeczywistości Vive odbędzie się w tym roku. Co prawda w międzyczasie pojawiły się głosy, że gogle dostępne będą na starcie w mocno ograniczonej ilości, ale i tak liczyliśmy na debiut przed końcem 2015.

Google patentuje urządzenie do bezigłowego pobierania krwi

Daniel Górecki

2015-12-08 13:00

Google patenty patent

Każdy, kto cierpi na przypadłość wymagającą częstego pobierania krwi, jak np. cukrzycy kilkukrotnie w ciągu dnia sprawdzający poziom glukozy, wie, że czynność ta nie należy do najprzyjemniejszych. Nie dość, że jest czasochłonna, to jeszcze może być bolesna. Wygląda jednak na to, że Google może szykować rozwiązanie tego problemu albo przynajmniej jego znaczne ułatwienie, a przynajmniej tak wynika z zarejestrowanych przez koncern patentów opisujących urządzenie pobierające krew bez konieczności użycia igły.

JDI także inwestuje w OLED pod kątem przyszłych iPhone'ów?

Daniel Górecki

2015-12-08 12:00

Apple oled iPhone

JDI, czyli japoński joint-venture składający się z Sony, Hitachi i Toshiby, jest jednym z największych producentów wyświetlaczy na rynku. Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, jakoby firma otrzymała od Apple potężny zastrzyk gotówki (blisko 1,7 mld USD) na budowę nowej fabryki i jeśli informacje te są prawdziwe, to wskazywałyby na długotrwałą współpracę pomiędzy tymi dwoma koncernami.

Francja chce zablokować sieć Tor oraz publiczne WiFi

Daniel Górecki

2015-12-08 08:00

sieć Francja WiFi

Tragiczne wydarzenia z Paryża sprzed kilku tygodni, na skutek których życie straciło wiele niewinnych osób, sprawiły, że władze tego kraju rozważają wprowadzenie nowych środków, mających na celu większą kontrolę tego, co dzieje się w sieci. Jak podaje gazeta Le Monde, powołując się na przecieki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, jednym z takich pomysłów ma być zakazanie korzystania sieci Tor oraz zablokowanie dostępu do publicznych sieci WiFi.

HSBC twierdzi, że TSMC wyprodukuje 100% układów Apple A10

Daniel Górecki

2015-12-03 13:00

A10 Samsung Apple

Po tegorocznych kontrowersjach związanych z produkcją układu A9 przez dwie różne firmy, co skutkowało nieco odmienną wydajnością, Apple może zdecydować się w przyszłym roku na zamówienia tylko u jednego z dostawców, a przynajmniej tak twierdzą analitycy pracujący dla HSBC

Sony zapowiada swoją konferencję w ramach CES 2016

Daniel Górecki

2015-12-02 15:00

smartfon Telewizor xperia

Targi CES 2016 rozpoczną się za niewiele ponad miesiąc, w związku z czym pierwsi producenci elektroniki zaczynają już anonsować swoją obecność w Las Vegas. Jednym z nich jest japoński gigant Sony, który opublikował plakat sugerujący, czego możemy się po nim spodziewać w ramach amerykańskich targów.

Zuckerberg odda 99% swoich akcji Facebooka na cele dobroczynne

Daniel Górecki

2015-12-02 12:00

FaceBook serwis społecznościowy akcje

Ogłoszenie narodzin dziecka to na Facebooku powszechna praktyka, jednak w przypadku Marka Zuckerberga wyglądało to nieco inaczej niż opublikowanie zdjęcia na swojej tablicy. Twórca największego serwisu społecznościowego wraz ze swoją żoną Priscillą Chan postanowili bowiem przywitać na świecie swoją córkę Maximę deklaracją oddania 99% swoich udziałów w Facebooku, które na obecną chwilę są warte 45 mld USD.