Wyraźny wzrost średniej prędkości Internetu na świecie

Daniel Górecki

2016-06-30 10:00

Belgia Internet IPv6

Akamai to jedna z większych firm na świecie zajmujących się przechowywaniem danych i przyspieszeniem pracy w Internecie, która zarządza ok. 30% całego ruchu. Podmiot ten postanowił podzielić się z nami najnowszymi danymi dotyczącymi prędkości Internetu i jak można było się domyślać odnotowywane są tu nieustanne wzrosty.

Elektryczność pomoże zmniejszyć ilość tłuszczu w czekoladzie

Daniel Górecki

2016-06-27 16:37

naukowcy tłuszcz dieta

Grupa fizyków z Temple University, czyli amerykańskiej uczelni z siedzibą w Filadelfii, poinformowała właśnie, że ich zdaniem za pomocą prądu można znacznie obniżyć zawartość tłuszczu w czekoladzie i to bez wpływu na jej smak, co wydaje się tu kluczową informacją.

Internetowi giganci automatycznie kasują ekstremistyczne treści

Daniel Górecki

2016-06-27 08:13

Microsoft YouTube wideo

Jak donosi agencja Reuters, YouTubeFacebook i inni technologiczni giganci korzystają ze zautomatyzowanych systemów do wyszukiwania i usuwania treści o terrorystycznym charakterze w Internecie. Dotychczas polegali oni głównie na użytkownikach, którzy zgłaszali tego typu ekstremistyczne materiały, które następnie oceniane były przez pracowników firm i ewentualnie usuwane, a dzięki wprowadzeniu nowej metody mają szybciej i skuteczniej przeciwdziałać terroryzmowi.

Mi Qicycle - składany elektryczny rower od Xiaomi

Daniel Górecki

2016-06-24 08:17

cena rower silnik

Xiaomi koncentruje swoje siły głównie na rynku smartfonów, ale od czasu do czasu ten chiński producent zaskakuje nas jakimś ciekawym produktem z innej kategorii. Tym razem padło na elektryczny rower, za który na rodzimym rynku producenta zapłacić trzeba tylko 2999 CNY, czyli równowartość 460 USD.

Hyperloop One chce połączenia Europy z Chinami

Daniel Górecki

2016-06-22 12:38

Rosja transport moskwa

Hyperloop One postanowiło nawiązać współpracę z Moskwą i lokalną firmą, by zbadać możliwość powstania Hyperloop na ternie Rosji - ma to na celu sprawdzenie jak i ewentualnie gdzie taki ekstremalnie szybki środek transportu mógłby zostać zintegrowany z istniejącą sieć transportową. Biorąc pod uwagę, że sama stolica naszych wschodnich sąsiadów według niektórych źródeł liczy nawet 16 mln mieszkańców, to dodatkowy tani, szybki i niezawodny środek masowego transportu jest na pewno wart rozważenia, ale Hyperloop One widzi to już w szerszej perspektywie jako początek budowy linii pomiędzy Europą a Chinami.

Chiny mają nowy najwydajniejszy superkomputer

Daniel Górecki

2016-06-21 10:02

superkomputer Chiny TOP500

Mamy nowego lidera w rankingu Top500 i Chińczycy trzeci rok z rzędu mogą cieszyć się posiadaniem najwydajniejszego superkomputera na świecie. Tym razem pierwsza pozycja przypadła Sunway TaihuLight, który składa się z 40960 nowych chińskich procesorów (260-rdzeniowe ShenWei 26010). 

Poznajcie KiloCore, procesor z 1000 rdzeni

Daniel Górecki

2016-06-20 13:45

procesor CPU IBM

Niedawno Intel zaprezentował swój pierwszy konsumencki 10-rdzeniowy procesor z rodziny Bradwell-E, ale pod względem liczby rdzeni daleko mu do opracowanego przez Uniwersytet Kalifornijski w Davis układu KiloCore. Jak sama nazwa wskazuje w tym przypadku mamy do czynienia z CPU wyposażonym w aż 1000 indywidualnie programowalnych rdzeni.

Czwarty udany test Blue Origin z rakietą wielokrotnego użytku

Daniel Górecki

2016-06-20 10:37

test turystyka kosmiczna system bezpieczeństwa

Firma Blue Origin po raz czwarty z rzędu  przeprowadziła udany test startu i lądowania tą samą rakietą wielokrotnego użytku New Shepard. Tym razem Jeff Bezos i spółka poczuli się już na tyle pewnie, że całość  po raz pierwszy streamowano na żywo w Internecie. Co prawda start opóźnił się o 21 minut ze względu na duże upały, ale po starcie rakiety wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 176.

Kamil Pieczonka

2016-06-19 14:40

Lenovo Samsung nvidia

W dzisiejszym odcinku powiemy o planach Samsunga w kwestii elastycznych smartfonów oraz o prototypach takichże urządzeń, jakie już pokazało Lenovo. Ciekawie zapowiada się też model Phab 2 i Phab 2 Pro, które oferują spore możliwości przy spodziewanej atrakcyjnej cenie. Lenovo nie odpuszcza też marki Moto, nowe modele Z i Z Force, poza ciekawą specyfikacją, oferują też szereg dodatkowych "modów" na wzór LG G5, które zwiększają możliwości urządzenia. Mowa tu między innymi o dodatkowym głośniku czy przenośnym projektorze. Warto wspomnieć też o Meizu M3s, który będzie kolejną niezłą propozycję w segmencie tanich smartfonów. Na polu technologii też dzieje się ciekawie, organizacja Bluetooth SIG szykuje specyfikacją BT 5.0, która zwiększa zasięg, transfery i możliwości komunikacji, głównie z myślą o urządzeniach IoT czy beaconach. Natomiast były pracownik NASA, przedstawił pomysł na procesor neuronowy. Na koniec mamy kilka słów na temat NVIDIA Shield TV oraz Playstation 4 Neo. Zapraszamy do oglądania!

Samsung kontroluje 95% rynku paneli OLED

Daniel Górecki

2016-06-14 11:30

Samsung oled TV

Stosowanie wyświetlaczy OLED jest coraz częstsze i jak wynika z najnowszych danych w pierwszym kwartale tego roku sprzedano już 91.3 mln takich paneli. Te trafiły głównie do smartfonów, ale coraz większe zapotrzebowanie odnotowywane jest też na rynku telewizorów. Jak nietrudno się domyślić dominującą siłą w tym segmencie rynku jest Samsung Display.

Microsoft kupił LinkedIn za ponad 26 mld USD

Daniel Górecki

2016-06-13 16:38

Microsoft biznes serwis społecznościowy

Microsoft poinformował właśnie o wykupieniu serwisu społecznościowego LinkedIn - gigant z Redmond musiał wyłożyć aż 26,2 mld USD (lub 196 USD za akcję), co oznacza, że mamy do czynienia z bardzo dużą transakcją, która może okazać się być największym przejęciem tego roku. Jak wynika z oświadczenia koncernu, podpisano już stosowne umowy, ale finalizacja transakcji spodziewana jest wraz z końcem bieżącego roku.

Lenovo prezentuje elastyczny smartfon i składany tablet

Daniel Górecki

2016-06-10 09:00

smartfon Lenovo tablet

Lenovo w trakcie Tech World 2016 zaprezentowało nie tylko kilka gotowych już produktów, ale także prototypy niezwykle ciekawych mobilnych urządzeń, które reprezentować mają wizję przyszłości chińskiego koncernu. Te wykorzystują elastyczne wyświetlacze, o których nadejściu słyszymy już od kilku lat, ale wciąż czekamy na debiut pierwszych produktów bazujących na tym pomyśle.

Nadchodzi Bluetooth 5 z lepszym zasięgiem i szybszym transferem

Daniel Górecki

2016-06-09 11:30

zapowiedź łączność bezprzewodowa Bluetooth SIG

Organizacja Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG) jest w ostatnim czasie mocno zapracowana, ponieważ przygotowuje następną generację standardu bezprzewodowej transmisji danych. Ten nazywać będzie się Bluetooth 5, a jego oficjalna prezentacja nastąpi już 16 czerwca, co zostało potwierdzone przez Marka Powella, dyrektora wykonawczego Bluetooth SIG.

Mitsubishi Outlander zhakowany za pomocą mobilnej aplikacji

Daniel Górecki

2016-06-08 13:00

Mitsubishi WiFi bezpieczeństwo

Producenci samochodów coraz śmielej wdrażają nowoczesne technologie do swoich pojazdów -  te potrafią znacznie ułatwić nam życie, ale jeśli są źle zaimplementowane mogą być także bardzo niebezpieczne. Zajmująca się bezpieczeństwem firma Pen Test Partners odkryła lukę pozwalającą na zdalne kontrolowanie przez cyberprzestępców Mitsubishi Outlander, czyli auta typu PHEV (plug-in hybrid electric vehicle).

Robot Zenbo – domowy asystent od Asusa

Daniel Górecki

2016-05-30 20:03

Asus

Asus robot asystent

Targi Computex przyniosły nam właśnie zaskakującą zapowiedź, bo prezes Asusa, Jonney Shih, zaprezentował domowego robota wycenionego na 600 USD. Co takiego dostaniemy za tę kwotę? Domowego asystenta, ochroniarza, pomoc kuchenną, rodzinnego fotografa, kompana do zabawy i pomocnika osób starszych, a przynajmniej tak twierdzi producent Zenbo.


GeekWeek poleca