Video Speed Class - superszybki standard kart SD

Daniel Górecki

2016-03-07 09:00

8k karty pamięci SD

Stowarzyszenie twórców kart SD zdecydowało się na wprowadzenie nowego standardu o nazwie Video Speed Class. Ten wykorzystywany ma być w tych przypadkach, gdzie liczy się przede wszystkim duża prędkość transferów, czyli nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielczości (4K lub 8K), materiałów 3D lub sferycznych.

Zmarł Ray Tomlinson, twórca e-maila

Daniel Górecki

2016-03-07 08:48

email poczta elektroniczna E-mail

Ray Tomlinson, czyli amerykańska legenda branży komputerowej, który zasłynął głównie jako wynalazca e-maila, zmarł wczoraj w wieku 74 lat - przyczyną zgonu był najprawdopodobniej atak serca. Tomlinson na zawsze wpisał się jednak w historię branży komputerowej za sprawą stworzenia w 1971 roku sieciowej poczty elektronicznej, która bazowała na sieci ARPANET (bezpośredni przodek Internetu).

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 164.

Kamil Pieczonka

2016-03-06 23:22

Microsoft SSD Samsung

Tak, 3. raz z rzędu jesteśmy o czasie! I to nawet pomimo tego, że tak wam się nie podoba wymowa Xiaomi ;-). W dzisiejszym odcinku powiemy całkiem sporo o goglach VR, w tym między innymi o sukcesie przedsprzedaży HTC Vive, deweloperskiej edycji HoloLens od Microsoftu oraz pierwszych kroków z VR w... McDonaldzie! Poza tym szykują nam się kolejne premiery smartfonów, w tym oczekiwany HTC 10 (już nie One i nie M10), Huawei P9 z dwoma obiektywami oraz Oppo R9, który ma być stworzony do robienia zdjęć. W czasie antenowym zmieściła się też premiera Raspberry Pi 3, pogłoski i możliwym upgrade specyfikacji Xbox One, a także dysk Samsunga o pojemności 16 TB. W kategorii odgrzewane kotlety kolejny raz dostarcza nam rozrywki AMD ze swoją kartą Radeon R7 350, a w kategorii fart roku, pewna pisarka, która w spamie znalazła 100 000 zielonych... Zapraszamy do oglądania!

The Dreem - sprzęt do aktywnego monitorowania naszego snu

Daniel Górecki

2016-03-04 11:12

cena sen EEG

Jeśli macie problemy ze snem, to może zainteresuje Was The Dreem, czyli pierwszy produkt firmy Rythm zajmującej się neurotechnologią. Mamy tu do czynienia z urządzeniem typu wearable zakładanym na głowę w trakcie snu, które wyposażony jest w sensory EEG.

Google testuje Android Pay w wersji Hands Free

Daniel Górecki

2016-03-03 14:00

Google USA sklep

Android Pay, czyli platforma płatności mobilnych od Google, wciąż jeszcze nie zawitało do Europy (według przecieków pod koniec marca pojawi się w Wielkiej Brytanii), tymczasem Amerykanie mogą już testować jego nową funkcję o nazwie Hands Free.

Samsung widzi zastosowanie dla paneli 4K w smartfonach

Daniel Górecki

2016-03-03 12:00

Samsung telefony 4K

W ubiegłym roku Sony dostarczyło na rynek pierwszy smartfon z wyświetlaczem 4K, ale zdaje się, że japoński producent nieco wybiegł przed szereg i inni producenci nie podążyli jego śladem. Obecne flagowe modele wciąż bazują na panelach 1400p, a nawet 1080p i zapewne jeszcze przez jakiś czas taki stan rzeczy się utrzyma. Nie oznacza to jednak, że liderzy rynku, jak Samsung, nie zamierzają przejść na ekrany 4K w przyszłości i koreański gigant uważa nawet, iż technologia ta ma przed sobą przyszłość i może odegrać kluczową rolę w ich ofercie.

VESA ogłasza standard Display Port 1.4

Daniel Górecki

2016-03-03 08:17

audio specyfikacja standard

VESA (Video Electronics Standards Association) zatwierdziła najnowszy standard DisplayPort audio/wideo, który oznaczony został numerem 1.4. Nowa generacja stanowi spory krok naprzód w stosunku do DisplayPort 1.3, które zatwierdzone zostało we wrześniu 2014 roku, bo wykorzystuje nowsze funkcje oraz wyższą rozdzielczość przy większej liczbie kl./s.

Deweloperska edycja HoloLens już dostępna w przedsprzedaży

Daniel Górecki

2016-03-01 08:52

Microsoft

Microsoft specyfikacja cena

Jesteśmy już blisko premiery gogli VR od HTC i Oculusa, łatwo więc zapomnieć o headsecie rozszerzonej rzeczywistości od Microsoftu, czyli HoloLens. Gigant z Redmond postanowił jednak przypomnieć nam o tym sprzęcie i uruchomił przedsprzedaż jego wersji deweloperskiej, przy okazji ujawniając kolejne szczegóły odnośnie tego innowacyjnego urządzenia.

Foxconn chce renegocjować umowę z Sharpem

Daniel Górecki

2016-02-29 15:00

Sharp foxconn umowa

W ubiegłym tygodniu donosiliśmy, że Foxconn praktycznie dogadał się już z Shaprem i zdecydował się wykupić japońską firmą za 6,2 mld USD. W sprawie nastąpił jednak zwrot, który spowodował, że tajwański koncern postanowił poważnie przemyśleć całą transakcję, a niewykluczone, że zdecyduje się zrezygnować z zakupu. 

Francja może żądać od Google 1,6 mld EUR zaległych podatków

Daniel Górecki

2016-02-25 15:00

Google Francja podatki

Jak można było się spodziewać po tym, jak Google poszło na ugodę z rządem Wielkiej Brytanii, także inne kraje, w których amerykański koncern uprawiał tzw. kreatywną księgowość, upomną się o swoje należności. Tym razem padło na Francję, która jak donosi Reuters żąda od Google zapłacenia aż 1,6 mld EUR zaległych podatków.

WSJ: Sharp przyjął ofertę złożoną przez Foxconn

Daniel Górecki

2016-02-25 10:00

Sharp foxconn Japonia

Jak podaje Wall Street Journal, Sharp zaakceptował ofertę w wysokości 6,24 mld USD złożoną przez Foxconn, co zdaje się potwierdzać, że już wkrótce japoński koncern oficjalnie przejdzie pod skrzydła tajwańskiego giganta. WSJ twierdzi, podobnie zresztą jak poprzednie przecieki na ten temat, iż Foxconn wyraźnie przebił konkurencję ze strony Network Corp. of Japan.

Oppo przygotowało nowy system stabilizacji obrazu

Daniel Górecki

2016-02-24 13:25

Oppo na targach MWC nie zaprezentowało żadnych nowych smartfonów, jednak chiński producent nie przyjechał do Barcelony z pustymi rękami. Zapowiedział technologię ultraszybkiego ładowania (cała bateria w zaledwie 15 minut) i nowe rozwiązanie w zakresie optycznej stabilizacji obrazu w smartfonach, które ma być najmniejszym, najszybszym i co najważniejsze najbardziej precyzyjnym tego typu sensorem dostępnym w smartfonach

Oppo SuperVOOC - w pełni naładowana bateria w zaledwie 15 minut

Daniel Górecki

2016-02-24 11:12

smartfon OPPO bateria

Oppo zdaje sobie sprawę, że coraz trudniej jest rywalizować na rynku smartfonów, szczególnie w Chinach, gdzie nieustannie pojawiają się nowe firmy oferujące ciekawe produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Producent ten zyskał jednak nowy argument, który przekonać może niezdecydowanych klientów do jego telefonów.

Apple walczy z władzami USA o prywatność swoich użytkowników

Daniel Górecki

2016-02-19 09:19

Apple iPhone FBI

Po tragicznych wydarzeniach z 2 grudnia ubiegłego roku, kiedy to para terrorystów zastrzeliła 14 osób w San Bernardino w USA, władze zabezpieczyły ich telefon, a konkretnie iPhone’a 5c. Od tego czasu FBI stara się złamać jego zabezpieczenia szyfrujące dane, jednak jak się okazuje bezskutecznie. Federalne Biuro Śledcze zażądało w związku z tym od Apple nie tylko odblokowania informacji znajdujących się w tym konkretnym smartfonie, ale i stworzenia backdoora, który pozwoliłby w przyszłości na obejście zabezpieczeń w iPhone’ach.

Microsoft zapowiada odświeżoną wersję Wireless Display Adapter

Daniel Górecki

2016-02-18 15:00

Microsoft cena strumieniowanie

We wrześniu 2014 roku Microsoft zaprezentował swoją odpowiedź na Chromecasta, czyli dongle HDMI do strumieniowania obrazu ze smartfona, tabletu, laptopa czy też telewizora. Teraz amerykański gigant zdecydował się na odświeżenie urządzenia o mało oryginalnej nazwie Wireless Display Adapter, przy okazji obniżając jego cenę.


GeekWeek poleca