ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Softbank przejmuje ARM za 24 mld GBP

Daniel Górecki

2016-07-18 10:30

ARM cena układy mobilne

Japoński koncern telekomunikacyjny i medialny Softbank, który posiada pod sobą wiele innych firm, przejmie brytyjskiego projektanta chipów ARM Holdings za 24 mld GBP. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i przejęcie zostanie zatwierdzone przez odpowiednie władze, to będzie to największe przejęcie europejskiej firmy technologicznej w historii.

Grafenowa bateria o pojemności 4800 mAh ładowana w 15 minut

Daniel Górecki

2016-07-12 12:00

Chiny ładowanie bateria

Nie da się ukryć, że baterie są piętą achillesową branży elektronicznej, szczególnie jeśli mówimy o urządzeniach mobilnych. Mamy jednak dobrą wiadomość, ponieważ chińskie Dongxu Optoelectronics zaprezentowało pierwszą baterię wykorzystującą grafen, co przełożyło się na niespotykane dotychczas osiągi.

Bitcoin przeszedł kolejny halving, kopanie trudniejsze

Daniel Górecki

2016-07-11 10:00

BitCoin opłacalność wartość

Jeśli posiadacie komputer do kopania Bitcoinów, to zapewne odnotowaliście już zmiany wprowadzone w miniony weekend. Jak bowiem donosi Reuters, kod wbudowany w system tej cyfrowej kryptowaluty został zmieniony w ten sposób, że od 9 lipca odnotowano spadek nagrody za blok aż o połowę

LG i Volkswagen ogłaszają partnerstwo

Daniel Górecki

2016-07-07 14:00

LG współpraca Volkswagen

LG i Volkswagen to najnowszy mariaż firmy technologicznej i producenta samochodów, oba koncerny poinformowały o nawiązaniu współpracy, czego owocem ma być inteligentna samochodowa platforma umożliwiająca łączność z zewnętrznymi urządzeniami. Możemy spodziewać się tu typowego upgrade’u systemu infotainment, ale jeszcze ciekawsza wydaje się być integracja z domowymi serwisami.

Facebook prezentuje projekt OpenCellular

Kamil Pieczonka

2016-07-06 23:20

FaceBook dostęp do Internetu Internet

OpenCellular to najnowszy projekt Facebooka, który ma w zamyśle ułatwić dostęp do internetu mieszkańcom słabo rozwiniętych krajów oraz w miejscach o niskiej gęstości zaludnienia. Według ostatnich raportów, na koniec 2015 roku na świecie mieszkało ponad 4 miliardy ludzi bez stałego dostępu do internetu, a nawet ponad 700 milionów, nie ma nawet dostępu do sieci komórkowej. Projekt OpenCellular ma na celu zmniejszenie tych liczb, z racji standaryzacji rozwiązań i udostępniania im operatorom i wszystkim chętnym na licencji OpenSource.

Chiny właśnie zatankowały satelitę... na orbicie

Kamil Pieczonka

2016-07-05 22:37

podbój kosmosu Chiny kosmos

Chiny coraz śmielej poczynają sobie na polu podróży kosmicznych i jest to z pewnością temat na szerszy felieton. Wystarczy wspomnieć, że w połowie czerwca na orbitę wyniesiony został już 23. satelita systemu BeiDou, czyli nawigacji satelitarnej, stworzonej na potrzeby Państwa Środka. W tej chwili BeiDou nie obejmuje swoim zasięgiem całej kuli ziemskiej jak GPS, ale w takim tempie w jakim postępuje rozbudowa systemu, jest to już tylko kwestią czasu. Natomiast pod koniec czerwca wystartowała rakieta Long March 7, która między innymi wyniosła na orbitę urządzenie do uzupełniania paliwa w starych satelitach.

Intel pomoże BMW wprowadzić na drogi autonomiczne auta

Daniel Górecki

2016-07-04 10:00

Intel BMW Technologia

BMW przyznało jakiś czas temu, że do 2021 roku chce posiadać na drogach własne samojeżdzące samochody, ale niemiecki koncern nie posiada technologicznego know-how, by samodzielnie zrealizować te plany. Firma postanowiła więc skorzystać z doświadczenia Intela oraz Mobileye.

Dron Yuneec Typhoon H sam ominie przeszkody

Kamil Pieczonka

2016-06-30 20:23

Intel

Intel specyfikacja cena

Ruszyła przedsprzedaż dronów Yuneec Typhon H, które kozystają z technologii Intel® RealSense™. To pierwsze bezzałogowe statki powietrzne pozwalające na w pełni autonomiczny, bezkolizyjny lot oraz inteligentną nawigację między przeszkodami. Yuneec Typhoon H to 6-silnikowy dron z 360-stopniowym gimbalem z kamerą o matrycy 12 megapikseli, rejestrującą obraz w jakości 4K. Podwozie drona chowa się w trakcie lotu, dzięki czemu jego elementy nie wchodzą w kadr podczas rejestracji wideo. Urządzenie  wyposażono w kamerę Intel RealSense R200, procesor Intel Atom™ oraz kontroler ST16 z pilotem Typhoon Wizard Stick, pozwalające na obsługę drona przez dwie osoby – jedną sterującą lotem, drugą kontrolującą pracę kamery.

Wyraźny wzrost średniej prędkości Internetu na świecie

Daniel Górecki

2016-06-30 10:00

Belgia Internet IPv6

Akamai to jedna z większych firm na świecie zajmujących się przechowywaniem danych i przyspieszeniem pracy w Internecie, która zarządza ok. 30% całego ruchu. Podmiot ten postanowił podzielić się z nami najnowszymi danymi dotyczącymi prędkości Internetu i jak można było się domyślać odnotowywane są tu nieustanne wzrosty.

Elektryczność pomoże zmniejszyć ilość tłuszczu w czekoladzie

Daniel Górecki

2016-06-27 16:37

naukowcy tłuszcz dieta

Grupa fizyków z Temple University, czyli amerykańskiej uczelni z siedzibą w Filadelfii, poinformowała właśnie, że ich zdaniem za pomocą prądu można znacznie obniżyć zawartość tłuszczu w czekoladzie i to bez wpływu na jej smak, co wydaje się tu kluczową informacją.

Internetowi giganci automatycznie kasują ekstremistyczne treści

Daniel Górecki

2016-06-27 08:13

Microsoft YouTube wideo

Jak donosi agencja Reuters, YouTubeFacebook i inni technologiczni giganci korzystają ze zautomatyzowanych systemów do wyszukiwania i usuwania treści o terrorystycznym charakterze w Internecie. Dotychczas polegali oni głównie na użytkownikach, którzy zgłaszali tego typu ekstremistyczne materiały, które następnie oceniane były przez pracowników firm i ewentualnie usuwane, a dzięki wprowadzeniu nowej metody mają szybciej i skuteczniej przeciwdziałać terroryzmowi.

Mi Qicycle - składany elektryczny rower od Xiaomi

Daniel Górecki

2016-06-24 08:17

cena rower silnik

Xiaomi koncentruje swoje siły głównie na rynku smartfonów, ale od czasu do czasu ten chiński producent zaskakuje nas jakimś ciekawym produktem z innej kategorii. Tym razem padło na elektryczny rower, za który na rodzimym rynku producenta zapłacić trzeba tylko 2999 CNY, czyli równowartość 460 USD.

Hyperloop One chce połączenia Europy z Chinami

Daniel Górecki

2016-06-22 12:38

Rosja transport moskwa

Hyperloop One postanowiło nawiązać współpracę z Moskwą i lokalną firmą, by zbadać możliwość powstania Hyperloop na ternie Rosji - ma to na celu sprawdzenie jak i ewentualnie gdzie taki ekstremalnie szybki środek transportu mógłby zostać zintegrowany z istniejącą sieć transportową. Biorąc pod uwagę, że sama stolica naszych wschodnich sąsiadów według niektórych źródeł liczy nawet 16 mln mieszkańców, to dodatkowy tani, szybki i niezawodny środek masowego transportu jest na pewno wart rozważenia, ale Hyperloop One widzi to już w szerszej perspektywie jako początek budowy linii pomiędzy Europą a Chinami.

Chiny mają nowy najwydajniejszy superkomputer

Daniel Górecki

2016-06-21 10:02

superkomputer Chiny TOP500

Mamy nowego lidera w rankingu Top500 i Chińczycy trzeci rok z rzędu mogą cieszyć się posiadaniem najwydajniejszego superkomputera na świecie. Tym razem pierwsza pozycja przypadła Sunway TaihuLight, który składa się z 40960 nowych chińskich procesorów (260-rdzeniowe ShenWei 26010). 

Poznajcie KiloCore, procesor z 1000 rdzeni

Daniel Górecki

2016-06-20 13:45

procesor CPU IBM

Niedawno Intel zaprezentował swój pierwszy konsumencki 10-rdzeniowy procesor z rodziny Bradwell-E, ale pod względem liczby rdzeni daleko mu do opracowanego przez Uniwersytet Kalifornijski w Davis układu KiloCore. Jak sama nazwa wskazuje w tym przypadku mamy do czynienia z CPU wyposażonym w aż 1000 indywidualnie programowalnych rdzeni.