Jim Keller został zatrudniony przez Tesla Motors

Daniel Górecki

2016-01-31 10:59

Apple AMD procesory

Jeśli ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, czy Tesla podchodzi poważnie do tematu samojeżdzących aut, to ich najnowszych nabytek powinien je rozwiać. Koncern potwierdził bowiem, że zatrudnił weterana branży technologicznej, który specjalizuje się w projektowaniu procesorów - tym samym nie potwierdziły się wcześniejsze plotki sugerujące, że  Jim Keller trafił do Samsunga.

Dobra sprzedaż PS4 napędza wyniki Sony

Daniel Górecki

2016-01-29 14:59

Sony wyniki finansowe PlayStation

Sony opublikowało swoje wyniki finansowe za kwartał kończący ubiegły rok i trzeba przyznać, że te wypadają bardzo przyzwoicie, szczególnie mając na uwadze kondycję japońskiej firmy w ostatnich latach. W tym okresie udało się bowiem uzyskać 1,69 mld USD dochodu operacyjnego i 21,5 mld USD przychodu. Zysk netto pomiędzy październikiem a grudniem wyniósł zaś 1 mld USD, co oznacza wzrost o 33% względem analogicznego okresu poprzedniego roku.

Oracle zapowiada koniec przeglądarkowej wtyczki Java

Daniel Górecki

2016-01-28 12:30

przeglądarki internetowe Oracle Java

Oracle zapowiedziało, że dni przeglądarkowej wtyczki Java są policzone i jej rola zostanie już pomniejszona w nadchodzącym Java Development Kit 9, który wypuszczony zostanie 22 września, by następnie całkowicie zniknąć z następnych wydań. Twórcy wprost podają powód tej decyzji, wskazując na odsunięcie się twórców przeglądarek od tej wtyczki.

Wyniki finansowe Samsunga za czwarty kwartał 2015 roku

Daniel Górecki

2016-01-28 10:30

Samsung smartfony telewizory

Samsung, podobnie jak Apple czy LG, postanowił podzielić się z nami swoimi najnowszymi wynikami finansowymi dotyczącymi czwartego kwartału ubiegłego roku. Ten, jak wskazywały to już wcześniejsze prognozy, był stosunkowo ciężki dla koreańskiego giganta, ale są i dobre wieści.

Te firmy wydały najwięcej na prace badawczo-rozwojowe w 2015 r.

Daniel Górecki

2016-01-27 12:45

Microsoft Google Intel

Właśnie otrzymaliśmy najnowsze zestawienie firm, które przeznaczają największe kwoty na prace badawczo-rozowjowe. I tak, w 2015 roku, podobnie zresztą jak w kilku poprzednich latach, Samsung pochwalić może się drugą pozycją, praktycznie zaraz za Volkswagenem. Koreański gigant przeznaczył bowiem na ten cel w ubiegłym roku aż 14,1 mld USD, czyli nieco mniej niż niemiecki koncern motoryzacyjny (15,3 mld USD).

Słaba sprzedaż smartfonów ciągnie LG w dół

Daniel Górecki

2016-01-27 08:02

LG oled sprzedaż

Spowolnienie na rynku smartfonów odbija się na wynikach nie tylko takich gigantów, jak Apple czy Samsung, ale okazuje się być wyjątkowo trudne również dla mniejszych graczy, np. LG. W trzecim kwartale ubiegłego roku koreańska firma odnotowała stratę działu mobilnego, a w kolejnym kwartale zdaje się kontynuować ten trend notując 36 mln USD pod kreską.

Google zamierza stworzyć własny sprzęt VR

Daniel Górecki

2016-01-26 08:01

Wiele wskazuje na to, że 2016 będzie rokiem wirtualnej rzeczywistości i najwyraźniej Google nie zamierza pozostawać tu w tyle. Portal Road to VR zauważył bowiem kilka interesujących ofert pracy zamieszczonych przez koncern, który poszukuje przede wszystkim inżynierów i specjalistów od hardware’u VR (w międzyczasie Google zmieniło opis na „sprzęt konsumencki”), co wskazywać może na planowany headset.

Foxconn oferuje ponad 5 mld USD za wykupienie Sharpa

Daniel Górecki

2016-01-21 15:00

Sharp foxconn cena

Jak donosi agencja Bloomberg, Foxconn, czyli jeden z największych dostawców i producentów elektroniki na świecie, oferuje 5,2 mld USD za wykupienie japońskiej firmy Sharp. Koncern miał zamiar przejąć Sharpa już w 2012 roku, jednak firmy nie porozumiały się ze względu na rozbieżność zdań w zakresie kadry menadżerskiej. Foxconn próbował swoich sił po raz kolejny w ubiegłym roku, kiedy to zamierzał przejąć dział LCD Sharpa, ale również bezskutecznie.

2015 rok oficjalnie najcieplejszym w historii pomiarów

Daniel Górecki

2016-01-21 14:20

NASA rekord temperatury

Otrzymaliśmy właśnie potwierdzenie, że 2015 został najcieplejszym rokiem w historii pomiarów. Tym samym naukowcy potwierdzili wcześniejsze prognozy i przypuszczenia wskazujące na taki scenariusz, a co więcej oznacza to, że odnotowaliśmy 19 rok z rzędu, w którym średnia temperatura jest wyższa niż w poprzednim roku, co powinno przekonać sceptyków teorii globalnego ocieplenia.

Apple, Samsung i Sony powiązani z zatrudnianiem dzieci

Daniel Górecki

2016-01-20 09:06

kobalt baterie litowo-jonow Demokratyczna Republika Konga

Sieć obiegła dziś informacja dotycząca podzespołów w naszych smartfonach, a konkretniej baterii w sprzętach od AppleSamsunga Sony. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że producenci ci zaopatrują się u dostawców, którzy zatrudniają nawet 7-letnie dzieci, a przynajmniej tak twierdzi Amnesty International.

TSMC zapowiada swoje 5 nm układy na 2020 rok

Daniel Górecki

2016-01-20 08:01

proces technologiczny TSMC Taiwan Semiconductor Manufacturing Company

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, czyli tajwański producent specjalizujący się w produkcji układów scalonych, ogłosił, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze 7-nanometrowe układy zadebiutują na rynku już 2018 roku, a dwa lata później spodziewać mamy się pierwszych układów produkowanych w 5 nm procesie technologicznym.

Samsung rozpoczął masową produkcję pamięci HBM2

Daniel Górecki

2016-01-19 12:30

pamięć moduły pamięci masowa produkcja

Samsung poinformował właśnie, że jako pierwszy rozpoczął masową produkcję modułów pamięci HBM2 (High Bandwidth Memory). Te znaleźć mają zastosowanie przede wszystkim w komputerach HPC, zaawansowanych kartach graficznych i różnego rodzaju rozwiązaniach sieciowych.

Lista najpopularniejszych haseł ubiegłego roku

Daniel Górecki

2016-01-19 11:30

bezpieczeństwo QWERTY Internet

SplashData po raz piąty opublikowało roczne zestawienie haseł najczęściej stosowanych przez internautów. Jak można było się tego spodziewać, niewiele zmieniło się w tym temacie i wśród ok. 2 mln haseł, które w ubiegłym roku wyciekły do sieci, największą popularnością wciąż cieszą się te najłatwiejsze do odgadnięcia. 

Microsoft zdradza nowe szczegóły na temat HoloLens

Daniel Górecki

2016-01-18 09:00

Windows headset VR

Microsoft chętnie chwali się możliwościami headsetu rozszerzonej rzeczywistości HoloLens, ale pomimo tego, że urządzenie zaprezentowane zostało rok temu, wciąż nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na jego temat – na szczęście najnowsza prezentacja sprzętu w Izraelu przyniosła nam nieco świeżych informacji.

SpaceX ląduje na barce - część 4.

Kamil Pieczonka

2016-01-17 18:19

SpaceX Falcon 9 relacja na żywo

Za niespełna 1.5 godziny SpaceX ponownie wyśle rakietę Falcon 9 w przestrzeń kosmiczną, tym razem z satelitą meteorologicznym Jason-3, który ma monitorować między innymi poziomy oceanów oraz ostrzegać przed huraganami, tsunami i podobnymi zjawiskami pogodowymi. Drugi celem misji będzie ponowny test związany z lądowaniem pierwszego członu rakiety na ruchomej barce na oceanie. Jak do tej pory, Falcon 9 przegrywał albo z barką (dwie próby zakończyły się zniszczeniem rakiety z różnych przyczyn, pomimo tego, że "mniej więcej" udało się wycelować w samą barkę wielkości boiska piłkarskiego) albo z własną konstrukcją, jak podczas ostatniej misji zaopatrzeniowej na ISS, kiedy to rakieta wybuchła kilka minut po starcie.


GeekWeek poleca