Microsoft zdradza nowe szczegóły na temat HoloLens

Daniel Górecki

2016-01-18 09:00

VR Microsoft Windows

Microsoft chętnie chwali się możliwościami headsetu rozszerzonej rzeczywistości HoloLens, ale pomimo tego, że urządzenie zaprezentowane zostało rok temu, wciąż nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na jego temat – na szczęście najnowsza prezentacja sprzętu w Izraelu przyniosła nam nieco świeżych informacji.

SpaceX ląduje na barce - część 4.

Kamil Pieczonka

2016-01-17 18:19

SpaceX Falcon 9 relacja na żywo

Za niespełna 1.5 godziny SpaceX ponownie wyśle rakietę Falcon 9 w przestrzeń kosmiczną, tym razem z satelitą meteorologicznym Jason-3, który ma monitorować między innymi poziomy oceanów oraz ostrzegać przed huraganami, tsunami i podobnymi zjawiskami pogodowymi. Drugi celem misji będzie ponowny test związany z lądowaniem pierwszego członu rakiety na ruchomej barce na oceanie. Jak do tej pory, Falcon 9 przegrywał albo z barką (dwie próby zakończyły się zniszczeniem rakiety z różnych przyczyn, pomimo tego, że "mniej więcej" udało się wycelować w samą barkę wielkości boiska piłkarskiego) albo z własną konstrukcją, jak podczas ostatniej misji zaopatrzeniowej na ISS, kiedy to rakieta wybuchła kilka minut po starcie.

Samsung potwierdza produkcję układów Snapdragon 820 dla Qualcomm

Daniel Górecki

2016-01-14 10:00

Samsung poinformował właśnie, że rozpoczął masową produkcję układów wykorzystujących drugą generację jego 14 nm procesu technologicznego, który wykorzystywany będzie zarówno w przypadku autorskich procesorów Exynos 8 Octa, jak i jego największego rywalu w tym segmencie, czyli Qualcomm - tym samym Snapdragon 820 produkowany będzie przez Samsunga z wykorzystaniem procesu 14nm LPP.

Tegoroczna edycja Google I/O odbędzie się w dniach 18-20 maja

Daniel Górecki

2016-01-13 16:00

Android Google data

Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, poinformował właśnie, że tegoroczna edycja konferencji deweloperskiej I/O odbędzie się w Shoreline Amphitheatre w Mountain View w dniach 18-20 maja. Biorąc pod uwagę, że będzie to 10 edycja I/O spodziewamy się, że koncern przygotuje jakieś niespodzianki.

Naukowcy stworzyli baterię zabezpieczoną przed przegrzewaniem

Daniel Górecki

2016-01-12 15:00

bateria litowo-jonowa bateria zabezpieczenie

Kiedy baterie litowo-jonowe się przegrzewają, mają tendencję do zwiększania swojej objętości, a czasami nawet gwałtownego zapalania się, co kończy się tragicznie dla urządzenia, a może być także bardzo niebezpieczne dla użytkownika. Jest to powód głośnego w ostatnim czasie wybuchania słabszej jakości hoverboardów, co spowodowało, że część linii lotniczych zakazała wnoszenia ich na pokład samolotów - sprawa dotyczy również smartfonów oraz innych sprzętów korzystających z tego typu akumulatorów.

Rząd zamierza opodatkować e-sklepy

Daniel Górecki

2016-01-12 12:30

rząd budżet Sklepy internetowe

Jak wynika z rządowych informacji, nowe podatki obejmą nie tylko banki i sklepy wielkopowierzchniowe, ale i tak popularne w naszej branży e-sklepy. Podatek obrotowy, który dotyczyć ma sklepów internetowych, może zostać wprowadzony w ciągu kilku miesięcy.

Najnowsze wyniki finansowe Samsunga poniżej oczekiwań

Daniel Górecki

2016-01-11 08:00

Samsung telefony sprzedaż

Samsung ma spore problemy z powrotem do nie tak odległych czasów świetności swojego działu mobilnego, ale wygląda na to, że ostatnie działania koreańskiego giganta zaczynają przynosić pierwsze rezultaty. Koncern opublikował prognozowane wyniki finansowe za ostatni kwartał, w których zaobserwować można pewną poprawę.

Amazon rozpoczyna sprzedaż własnych układów ARM

Daniel Górecki

2016-01-08 09:00

ARM router procesor

Amazon przeszedł naprawdę długą drogę od swoich skromnych początków jako księgarnia internetowa i obecnie sprzedaje już niemal wszystko - od artykułów spożywczych, po swój własny sprzęt w postaci e-czytników czy tabletów, prowadzi serwis streamingowy z własnymi produkcjami i biznes związany z usługą chmury. Na tym jednak nie kończą się ambicje tego amerykańskiego giganta, ponieważ do swojej oferty dołączył właśnie procesory.

Sennheiser Ambeo - technologia dźwięku 3D dedykowana VR

Daniel Górecki

2016-01-07 11:00

CES 2016 dźwięk przestrzenny wirtualna rzeczywistość

Warto pamiętać, że wirtualna rzeczywistość to nie tylko wizualna strona i aby w pełni cieszyć się immersyjnymi doświadczeniami, o których tak często wspominają producenci tego typu sprzętu, potrzeba również odpowiedniego dźwięku - bez tego iluzja wejścia do zupełnie innego świata szybko może zostać zepsuta.

Wi-Fi Alliance zapowiada HaLow, konkurenta dla Bluetooth

Daniel Górecki

2016-01-05 16:09

bluetooth Wi-Fi standard

Wi-Fi Alliance ogłosiło nowy energooszczędny standard WiFi o dużym zasięgu, który nazwany został HaLow. Ten powstał głównie z myślą o niskonapięciowych urządzeniach wykorzystywanych w „inteligentnych” domach, samochodach, sportowych gadżetach czy też „inteligentnym” środowisku miejskim, czyli tam gdzie króluje Internet Rzeczy (Internet of Things), w którym najczęściej wykorzystywana jest łączność Bluetooth.

Intel wykupił Ascending Technologies - niemiecką firmę od dronów

Daniel Górecki

2016-01-05 12:30

Intel dron UAV

Intel poinformował właśnie, że wykupił Ascending Technologies, tj. niemiecką firmę od dronów specjalizującą się w systemach „wykrywania i unikania” dla bezzałogowych statków powietrznych. W trakcie prezentacji w ramach CES Ascending Technologies pomogło Intelowi zaprezentować grę w „dronowego ping ponga”, która polegała na tym, że pojazdy automatycznie omijały zbliżające się przeszkody (np. ludzi).

LG zaprezentuje na CES ultracienki zwijany panel OLED

Daniel Górecki

2016-01-04 11:00

LG oled ekran

W 2014 roku LG poinformowało, że udało mu się stworzyć 18-calowy panel OLED, który zwija się jak gazeta. Teraz koreański koncern jest w końcu gotowy, by zaprezentować ten niezwykle cienki wyświetlacz szerszej publiczności - ten pokazany zostanie bowiem w trakcie rozpoczynających się w tym tygodniu targów CES 2016.

Samsung ujawnia pierwsze projekty Creative Lab

Daniel Górecki

2015-12-30 14:00

kontroler pasek smartwatch

Samsung w końcu zamierza zaprezentować owoce pracy swojego sekretnego laboratorium Creative Lab. Jak można było się spodziewać, nastąpi to już w trakcie zbliżających się targów CES, ale koreański gigant już teraz zdradził, jakie gadżety C-Lab zaprezentuje w Las Vegas i trzeba przyznać, że te zapowiadają się intrygująco.

Gra o Tron po raz kolejny najbardziej piraconym serialem roku

Daniel Górecki

2015-12-28 14:52

piractwo seriale bittorrent

Gra o Tron czwarty rok z rzędu zdobywa niechlubny tytuł najbardziej piraconego serialu w Internecie - szacuje się, że zwieńczenie piątego sezonu zostało ściągnięte w sieci BitTorrent aż 14,4 mln razy, co pozwoliło wyraźnie zdystansować się od rywali. Po najpopularniejszy odcinek tegorocznego sezonu The Walking Dead (Żywe Trupy) sięgnięto bowiem 6,9 mln razy, a po The Big Bang Theory (Teoria Wielkiego Podrywu) 4.4 mln razy.

Nowe chińskie prawo daje władzom dostęp do kluczy szyfrowania

Daniel Górecki

2015-12-28 12:00

Apple Chiny szyfrowanie

Raczej trudno uznać to za zaskoczenie, ale Chiny właśnie zdecydowały się na ograniczenie prywatności swoich obywateli, co tłumaczone jest walką z terroryzmem. W Państwie Środka wprowadzono bowiem prawo, które nakazuje firmom przekazywanie władzom kluczy szyfrowania, jeśli tylko odpowiednie służby zażądają takowych, by szpiegować dane osoby.


GeekWeek poleca