Microsoft zapowiada odświeżoną wersję Wireless Display Adapter

Daniel Górecki

2016-02-18 15:00

Microsoft cena strumieniowanie

We wrześniu 2014 roku Microsoft zaprezentował swoją odpowiedź na Chromecasta, czyli dongle HDMI do strumieniowania obrazu ze smartfona, tabletu, laptopa czy też telewizora. Teraz amerykański gigant zdecydował się na odświeżenie urządzenia o mało oryginalnej nazwie Wireless Display Adapter, przy okazji obniżając jego cenę.

Orion - kontroler ruchowy dla VR od Leap Motion

Daniel Górecki

2016-02-18 13:30

gesty VR wirtualna rzeczywistość

Leap Motion zaprezentowało swój kontroler oparty na gestach w maju 2012 roku i od tego czasu firma nieustannie rozwija tę technologię. Z czasem stało się dość oczywiste, że rozwiązanie to bardzo dobrze mogłoby sprawdzić się w wirtualnej rzeczywistości i producent zdaje się myśleć podobnie, ponieważ właśnie zaprezentował technologię o nazwie Orion dedykowaną VR.

Naukowcy opracowali płyty 5D o pojemności do 360 TB

Daniel Górecki

2016-02-17 12:00

naukowcy pojemność trwałość

Naukowcy Optical Research Center z Uniwersytetu Southampton opracowali technologię, którą może okazać się rewolucją na rynku archiwizowania danych. Chodzi tu o technikę nagrywania danych w pięciu wymiarach na nośnikach optycznych, które w przyszłości mogą zastąpić płyty Blu-ray. Nośniki te są w stanie przechowywać do 360 TB danych na jednej płycie i wytrzymują temperatury do 1000°C, a w temperaturze pokojowej żywotność danych jest praktycznie nieograniczona (twórcy podają, że w temperaturze do 160°C nośniki wytrzymać mogą nawet 13,8 mld lat).

WSJ: Google pracuje także nad samodzielnymi goglami VR

Daniel Górecki

2016-02-12 15:00

Google headset VR

Od kilku tygodni w sieci pojawiają się doniesienia na temat szykowanego przez Google headsetu VR, ale jak donosi Wall Street Journal gigant z Mountain View pracuje nad dwoma urządzeniami wirtualnej rzeczywistości. W odróżnieniu od gogli, o których informowały ostatnie przecieki, drugi headset ma być w pełni samodzielnym urządzeniem, które nie będzie wymagać telefonu czy PC.

Rosja szykuje ofensywę przeciwko obcym firmom technologicznym

Daniel Górecki

2016-02-11 14:00

Google Windows Apple

Rosyjski rząd przymierza się do całkowitej rezygnacji z systemów Windows, a także nałożenia nowego podatku na zagraniczne firmy technologiczne, który w największym stopniu odbije się na Google oraz Apple. Nasz wschodni sąsiad zamierza opracować własny system i wspomóc lokalne firmy technologiczne w rozwoju, a przy okazji zwiększyć kontrolę nad Internetem, który jest przecież „projektem CIA” (a przynajmniej tak sądzi Władimir Putin).

TSMC jedynym producentem procesorów do kolejnych iPhone'ów

Daniel Górecki

2016-02-11 12:00

A10 Samsung Apple

Koreańskie media podają (a konkretniej The Electronic Times), że to Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, znane lepiej jako TSMC, będzie jedynym producentem następnej generacji procesorów wykorzystywanych w iPhone’ach. Na podobny scenariusz niedawno wskazywała także firma analityczna HSBC, a jeśli informacje te się potwierdzą, to Samsung będzie musiał pogodzić się z bolesną utratą bardzo dużego klienta. 

Kickstarter i 100 000 kampanii zakończonych sukcesem

Daniel Górecki

2016-02-09 15:00

statystyki kickstarter crowdfunding

Najpopularniejszy serwis finansowania społecznościowego, czyli Kickstarter, pochwalił się osiągnięciem ważnego kamienia milowego, czyli liczbą 100 000 kampanii zakończonych sukcesem. Co prawda potrzebowano na to 7 lat, ale tempo fundowania projektów jest obecnie zdecydowanie szybsze niż na początku.

Nvidia wygrywa w bitwie patentowej z Samsungiem

Daniel Górecki

2016-02-09 11:00

Samsung nvidia pamięci

We wrześniu 2014 roku Nvidia rozpoczęła sądową batalię na patenty z Samsungiem - jak do tej pory zielona ekipa zdecydowanie przegrywała wszystkie bitwy, ale wygląda na to, że w końcu sytuacja się nieco odwróciła i firma w końcu może cieszyć się z pierwszego zwycięstwa. Sąd federalny w Richmond uznał bowiem, że Nvidia nie naruszyła patentu koreańskiego rywala.

[PR] Public Cloud firmy OVH na czele klasyfikacji CloudScreener

Kamil Pieczonka

2016-02-08 23:55

OVH

monitoring usługa amazon web services

Uruchomiona w październiku 2015 roku i dostępna na całym świecie usługa Public Cloud firmy OVH zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji CloudScreener na terenie Francji i drugie miejsce w Europie i Ameryce Północnej. Cechy uwzględniane przez CloudScreener podczas oceny jakości usług to m.in. wydajność, bezpieczeństwo i elastyczność.

Randkowe aplikacje a ryzyko gwałtu na pierwszym spotkaniu

Daniel Górecki

2016-02-08 14:00

Wielka Brytania raport dane

Często zwracamy uwagę na niebezpieczeństwo, jakie stwarza swobodny dostęp dzieci do Internetu i nowoczesnych technologii, warto jednak pamiętać, że dorośli także powinni mieć się na baczności. Z danych brytyjskiej agencji NCA (National Crime Agency) wynika bowiem, że w ostatnich 5 latach odnotowano duży wzrost gwałtów dokonanych na pierwszym spotkaniu osób, które umawiają się przez coraz popularniejsze aplikacje randkowe.

Czy to już koniec zagranicznych sklepów internetowych w Polsce?

Daniel Górecki

2016-02-08 13:25

sieć Internet Amazon

Wygląda na to, że szykowana właśnie przez rząd ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej mocno dotknie nie tylko polskich sprzedawców, ale i zagraniczne sklepy, które prowadzą w Polsce handel elektroniczny (a w konsekwencji nas, czyli ich klientów).

Intel może stracić jednego ze swoich największych klientów

Daniel Górecki

2016-02-08 13:00

Google Intel Qualcomm

Jeśli najnowsze doniesienia okażą się prawdziwe, to już niedługo Intel może stracić jednego ze swoich największych klientów. Agencja Bloomberg podaje bowiem, że Google zamierza zmienić swojego dostawcę serwerowych procesorów na Qualcomm - co prawda nie zrujnowałoby to finansów Intela, ale niewątpliwie byłoby dla firmy dużym ciosem.

Foxconn prawdopodobnie zostanie nowym właścicielem Sharpa

Daniel Górecki

2016-02-05 13:30

Sharp foxconn Chiny

Foxconn jest obecnie głównym faworytem do wykupienia Sharpa, a przynajmniej tak wynika z najnowszych informacji The Wall Street Journal. Gazeta podaje, że tajwańska firma proponuje podupadającemu Sharpowi 5,5 mld USD, dzięki czemu rozpoczęto już nawet „ekskluzywne rozmowy” obu podmiotów, w których ustalone mają być szczegóły transakcji.

Wykryto groźną lukę w zabezpieczeniach eBaya

Daniel Górecki

2016-02-04 12:12

eBay sklep internetowy JavaScript

Zajmująca się bezpieczeństwem w sieci firma Check Point Software odkryła groźną lukę w serwisie eBay, która może być wykorzystywana do phishingu oraz infekowania naszych urządzeń złośliwym oprogramowaniem. Cyberprzestępcy wykorzystują tu technikę programowania znaną jako JSFUCK, która pozwala im na obchodzenie zabezpieczeń uniemożliwiających użytkownikom umieszczanie kodu JavaScript na stronach aukcji.

Alphabet detronizuje Apple jako najbardziej wartościową spółkę

Daniel Górecki

2016-02-02 09:17

Google Apple wyniki finansowe

W ubiegłym roku Google zdecydowało się na utworzenie nowej firmy matki dla siebie oraz wszystkich jednostek zależnych. Alphabet, bo tak nazywa się firma, rozpoczął nowy rok od naprawdę mocnego uderzenia, ponieważ po ogłoszeniu wyników za czwarty kwartał 2015 roku ceny akcji wzrosły o tyle, że koncern stał się najbardziej wartościową spółką na świecie, detronizując tym samym Apple.


GeekWeek poleca