ITC stwierdziło, że Nvidia naruszyła patenty Samsunga

Daniel Górecki

2015-12-24 10:00

Samsung nvidia USA

Chciałoby się rzec „kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”, ponieważ po tym jak Nvidia przegrała sprawę o użycie jej patentów przez Samsunga, ten popularny producent kart graficznych ma przed sobą perspektywę zakazu sprzedaży części swoich produktów. Sędzia Amerykańskiej Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC) wydał bowiem wyrok skazujący Nvidię za naruszenie 3 patentów Samsunga.

Samsung prawdopodobnie będzie produkował układy dla AMD

Daniel Górecki

2015-12-23 08:00

gpu produkcja AMD

Wraz ze spadkiem sprzedaży swoich smartfonów Samsung stara się w większym stopniu skoncentrować na lepiej prosperujących działach, w tym produkcji chipów. AMD tworzy natomiast CPU i GPU, jednak nie posiada już własnych fabryk. Z doniesień koreańskich mediów wynika zaś, że potrzeby obu firm sprawiły, że te postanowiły nawiązać współpracę.

Kopimashin tworzy milionowe "straty" dla rynku muzycznego

Daniel Górecki

2015-12-22 14:00

straty piractwo muzyka

Założyciel The Pirate Bay, Peter Sunde, został skazany za swoją działalność związaną z popularnym pirackim serwisem na karę dwóch lat pozbawienia wolności. Od tego czasu minął już ponad rok, jednak Sunde nie pozwala o sobie zapomnieć i tym razem stworzył on maszynę, która generować ma dziennie 10 mln „strat” dla rynku fonograficznego.

Toshiba zapowiada zwolnienie 6800 pracowników

Daniel Górecki

2015-12-22 08:15

Toshiba zwolnienia strata

Ostatni skandal związany z księgowaniem przez Toshibę dochodów może przynieść zdecydowanie dalej idące skutki niż przetasowanie na najwyższym szczeblu. Japoński koncern ogłosił bowiem, że nie tylko poniesie stratę w wysokości 4,5 mld USD, ale zmuszony będzie dokonać bardzo dużych cięć z zatrudnieniu.

Huawei może pracować nad własną pamięcią flash i GPU

Daniel Górecki

2015-12-21 14:00

smartfony pamięć procesor

Huawei w większości swoich telefonów stosuje autorskie procesory z rodziny Kirin, a najnowsze doniesienia z Państwa Środka sugerują, że trzeci największy producent smartfonów na rynku zamierza jeszcze bardziej uniezależnić się od dostawców komponentów dla urządzeń mobilnych. Według ostatnich przecieków koncern pracować ma bowiem nad własnym mobilnym GPU oraz pamięcią.

Facebook porzuca Flasha dla wideo i wprowadza odtwarzacz HTML5

Daniel Górecki

2015-12-21 12:00

flash odtwarzacz filmy

Facebook to niekwestionowany król serwisów społecznościowych, ale także jeden z liderów jeśli chodzi o platformy do oglądania wideo. Koncern przykłada do tej funkcjonalności coraz większą wagę i nie ukrywa swoich ambicji, czytaj chęci podjęcia walki z YouTubem. Aby jednak było to możliwie, funkcjonalność ta musi być stale rozwijana i właśnie to miał na celu najnowszy ruch Facebooka, który ogłosił, że wszystkie materiały wideo oglądane na stronie odtwarzane są na wszystkich przeglądarkach domyślnie za pomocą standardu HTML5.

Pierwsza strona internetowa ma już 25 lat

Daniel Górecki

2015-12-21 10:00

WWW sieć Tim Berners-Lee

Pierwsza na świecie strona internetowa ma już 25 lat - stworzony przez brytyjskiego fizyka, Tima Bernersa-Lee, w ramach współpracy z Europejskim Ośrodkiem Badań Jądrowych (CERN) projekt o nazwie World Wide Web ruszył bowiem 20 grudnia 1990 roku, ale warto odnotować, że upubliczniono go kilka miesięcy później, bo w sierpniu 1991 roku.

Średnia prędkość internetu na świecie wynosi obecnie 5,1 Mb/s

Daniel Górecki

2015-12-20 11:08

polska świat raport

Średnia prędkość połączenia internetowego na świecie wzrosła w trzecim kwartale tego roku o dwucyfrowy wynik w porównaniu z ubiegły rokiem, jednak tylko 5% użytkowników korzysta z połączeń szerokopasmowych o prędkości co najmniej 25 Mb/s. Opublikowany przez firmę Akamai raport dostarcza także bardziej szczegółowych informacji, w tym odnoszących się do Polski.

Sony pracuje nad wydajniejszymi o 40% bateriami dla smartfonów

Daniel Górecki

2015-12-19 10:23

urządzenia mobilne Sony wydajność

Urządzenia mobilne to jeden z tych segmentów rynku technologicznego, na którym możemy zaobserwować najszybszy rozwój, ale od dłuższego czasu jeden element pozostaje tu bez zmian,  a mianowicie czas pracy smartfonów na baterii. Co prawda co chwilę słyszymy o nowych przełomowych pomysłach w tym zakresie, jednak jak do tej pory żaden z nich nie został skomercjalizowany - może rozwiązanie Sony przyniesie długo wyczekiwane zmiany?

[PR] Goclever City Board - deskorolka na baterie

Kamil Pieczonka

2015-12-18 08:59

Goclever

cena deskorolka Goclever

Każdy z nas marzy o szybkim miejskim pojeździe - deskorolce, która podczas weekendowej przejażdżki sprawi dzieciom, jak i dorosłym mnóstwo frajdy. Już dziś możemy przekonać się, że niepotrzebny nam wehikuł czasu. GOCLEVER proponuje, bowiem miłośnikom futurystycznych gadżetów samobalansującą deskę City Board w niezwykle konkurencyjnej cenie.

Google ujawnia czego szukaliśmy w ich wyszukiwarce w 2015 roku

Daniel Górecki

2015-12-17 10:30

Google wyszukiwarka hasła

Google jak co roku postanowiło podzielić się z nami zestawieniem haseł najszybciej zyskujących na popularności, które generowały największy ruch w Internecie w dłuższym okresie 2015 roku (w porównaniu do 2014 roku). „Rok w wyszukiwarce", bo tak nazywa się ten raport, pozwala nam więc sprawdzić co Polacy, a także mieszkańcy innych krajów i całego świata, sprawdzali w wyszukiwarce Google w minionym roku.

Bloomberg: Apple pracuje nad własnymi panelami OLED

Daniel Górecki

2015-12-16 09:17

Apple oled iPhone

W ostatnim czasie w sieci kilkukrotnie pojawiały się doniesienia na temat możliwości zastosowania przez Apple wyświetlaczy OLED w przyszłych iPhone’ach. Teraz swoje trzy grosze w tej sprawie postanowiła dołożyć agencja Bloomberg, która twierdzi, że gigant z Cupertino otworzył na Tajwanie laboratorium produkcyjne, gdzie pracuje przynajmniej 50 inżynierów.

UE chce ograniczyć nastolatkom dostęp do usług internetowych

Daniel Górecki

2015-12-15 12:30

Unia Europejska serwisy społecznościowe ograniczenia

Jeśli najnowszy pomysł urzędników Unii Europejskiej wejdzie w życie, to już niedługo nastolatkowe poniżej 16. roku życia mogą mieć ograniczony dostęp w zakresie korzystania z usług internetowych. Unia chce bowiem wprowadzić nowe regulacje podnoszące z 13 do 16 lat wiek swobodnego korzystania z serwisów, które zbierają personalne dane dotyczące użytkowników.

Technologia AMOLED szybko zyskuje na popularności

Daniel Górecki

2015-12-14 12:00

LG amoled ekran

Według ostatnich przecieków Apple zamierza w 2018 roku zaimplementować w swoich iPhone’ach wyświetlacze AMOLED, które dostarczane mają być przez Samsunga, LG lub JDI (w zależności od tego, kogo zapytamy). Wygląda jednak na to, że nawet bez wsparcia ze strony amerykańskiego giganta panele tego typu radzą sobie w ostatnim czasie coraz lepiej.

HTC przesuwa premierę gogli Vive na kwiecień przyszłego roku

Daniel Górecki

2015-12-09 09:24

HTC data premiery headset

Jeszcze niedawno słyszeliśmy zapewnienia ze strony HTC, że wszystko idzie zgodnie z planem i premiera headsetu wirtualnej rzeczywistości Vive odbędzie się w tym roku. Co prawda w międzyczasie pojawiły się głosy, że gogle dostępne będą na starcie w mocno ograniczonej ilości, ale i tak liczyliśmy na debiut przed końcem 2015.


GeekWeek poleca