JDI także inwestuje w OLED pod kątem przyszłych iPhone'ów?

Daniel Górecki

2015-12-08 12:00

oled Apple iPhone

JDI, czyli japoński joint-venture składający się z Sony, Hitachi i Toshiby, jest jednym z największych producentów wyświetlaczy na rynku. Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, jakoby firma otrzymała od Apple potężny zastrzyk gotówki (blisko 1,7 mld USD) na budowę nowej fabryki i jeśli informacje te są prawdziwe, to wskazywałyby na długotrwałą współpracę pomiędzy tymi dwoma koncernami.

Francja chce zablokować sieć Tor oraz publiczne WiFi

Daniel Górecki

2015-12-08 08:00

blokowanie sieć Francja

Tragiczne wydarzenia z Paryża sprzed kilku tygodni, na skutek których życie straciło wiele niewinnych osób, sprawiły, że władze tego kraju rozważają wprowadzenie nowych środków, mających na celu większą kontrolę tego, co dzieje się w sieci. Jak podaje gazeta Le Monde, powołując się na przecieki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, jednym z takich pomysłów ma być zakazanie korzystania sieci Tor oraz zablokowanie dostępu do publicznych sieci WiFi.

HSBC twierdzi, że TSMC wyprodukuje 100% układów Apple A10

Daniel Górecki

2015-12-03 13:00

Samsung A10 TSMC

Po tegorocznych kontrowersjach związanych z produkcją układu A9 przez dwie różne firmy, co skutkowało nieco odmienną wydajnością, Apple może zdecydować się w przyszłym roku na zamówienia tylko u jednego z dostawców, a przynajmniej tak twierdzą analitycy pracujący dla HSBC

Sony zapowiada swoją konferencję w ramach CES 2016

Daniel Górecki

2015-12-02 15:00

smartfon aparat Telewizor

Targi CES 2016 rozpoczną się za niewiele ponad miesiąc, w związku z czym pierwsi producenci elektroniki zaczynają już anonsować swoją obecność w Las Vegas. Jednym z nich jest japoński gigant Sony, który opublikował plakat sugerujący, czego możemy się po nim spodziewać w ramach amerykańskich targów.

Zuckerberg odda 99% swoich akcji Facebooka na cele dobroczynne

Daniel Górecki

2015-12-02 12:00

FaceBook Mark Zuckerberg serwis społecznościowy

Ogłoszenie narodzin dziecka to na Facebooku powszechna praktyka, jednak w przypadku Marka Zuckerberga wyglądało to nieco inaczej niż opublikowanie zdjęcia na swojej tablicy. Twórca największego serwisu społecznościowego wraz ze swoją żoną Priscillą Chan postanowili bowiem przywitać na świecie swoją córkę Maximę deklaracją oddania 99% swoich udziałów w Facebooku, które na obecną chwilę są warte 45 mld USD.

Nokia wyceniła swoją kamerę VR na 60 000 USD

Daniel Górecki

2015-12-02 08:54

cena kamera Nokia

Po sprzedaży swojego działu urządzeń mobilnych Nokia nie zrezygnowała zupełnie z wypuszczania nowego sprzętu, ale zmieniła strategię w tym zakresie. Jej pierwszy androidowy tablet N1 produkowany jest przez Foxconn, a podobnego rozwiązania spodziewać mamy się też w przypadku nowego smartfona, który zadebiutować ma w przyszłym roku.

The Pirate Bay nie będzie blokowany w rodzimym kraju

Daniel Górecki

2015-11-30 14:05

piractwo The Pirate Bay Szwecja

Dostawcom usług internetowych w wielu krajach nakazano zablokowanie strony The Pirate Bay, jednak rodzimy kraj tego serwisu postanowił nie dołączać do tego grona … przynajmniej na razie. Szwedzki sąd orzekł bowiem, że władze w tym kraju nie mogą nakazać dostawcom zablokowania pirackiej strony, ponieważ firmy te nie są odpowiedzialne za to, co robią ich klienci. Same sieci nie uczestniczą w żadnym przestępstwie, a jedynie dostarczają medium.

Gates, Zuckerberg i Bezos inwestują w czystą energię

Daniel Górecki

2015-11-30 12:23

Richard Branson Bill Gates klimat

Za sprawą konferencji ONZ w Paryżu temat klimatu będzie jednym z wiodących w tym tygodniu - swoją rolę chcą odegrać tu również jedne z największych nazwisk branży technologicznej, a to za sprawą specjalnej koalicji o nazwie Breakthrough Energy Coalition, której celem jest inwestycja w firmy mające największe szanse na udostępnienie bezemisyjnej energetyki za rozsądną cenę.

Amazon oferuje nielimitowany dostęp do chmury za 5 USD na rok

Daniel Górecki

2015-11-30 07:50

promocja Amazon chmura

Przed paroma miesiącami Amazon rozszerzył swoją ofertę usług wirtualnego dysku Cloud Drive o dwie nielimitowane propozycje, jedną do zdjęć i drugą do wszystkich rodzajów plików. Teraz amerykańska firma postanowiła mocno przecenić tę drugą opcję, która obecnie dostępna jest za jedyne 5 USD za rok. Warto się tu jednak pospieszyć z wykupieniem usługi, ponieważ mamy do czynienia z czasową promocją.

LG Electronics ogłasza sporą restrukturyzację

Daniel Górecki

2015-11-27 14:00

LG zyski CEO

LG Electronics ogłosiło sporą restrukturyzację, w ramach której dokonano zmian na najwyższych szczeblach kierownictwa, co pozwolić ma firmie umocnić swoją pozycję i usprawnić zarządzanie. W tym celu wybrano trzech nowych dyrektorów: Jo Seong-jin został prezesem i CEO działu odpowiedzialnego za sprzęt AGD, Juno Cho pełnić będzie rolę prezesa i CEO działu mobilnego, a David Jung został prezesem i jednocześnie dyrektorem finansowym firmy.

Ekrany w przyszłych smartfonach mogą nie potrzebować energii

Daniel Górecki

2015-11-24 14:00

ekran bateria energia

Wyświetlacz to bez wątpienia najbardziej energochłonny komponent naszych smartfonów, dlatego też zmniejszanie jego jasności potrafi zdziałać zdecydowanie więcej niż inne zabiegi „oszczędnościowe”. Brytyjska firma Bodle Technologies przygotowuje jednak rozwiązanie, które ma rozwiązać ten problem i przy okazji zapewnić nam zdecydowanie dłuższy czas pracy na baterii.

Facebook at Work otrzymał własną wersję Messengera

Daniel Górecki

2015-11-22 11:37

Android komunikator komunikacja

Facebook at Work to oferta adresowana na rynek biznesowy, która pozwala pracownikom firm na komunikację oraz dzielenie się dokumentami na prywatnych kanałach - w tym tygodniu rozszerzono jej funkcjonalność o nową opcję, a mianowicie Work Chat.

Sharp "zachęca" pracowników do kupowania swoich produktów

Daniel Górecki

2015-11-20 10:19

Sharp finanse rabat

Sharp od jakiegoś czasu boryka się z poważnym kryzysem finansowym i trzeba przyznać, że włodarze koncernu zdecydowali się na dość osobliwy sposób podreperowania swojej kondycji - jego pracownicy proszeni są bowiem o kupowanie produktów firmy.

Samsung stworzył 10 nm moduły pamięci S-RAM

Daniel Górecki

2015-11-20 09:30

pamięć proces technologiczny moduły

Samsung poinformował, że jako pierwszy stworzył moduły pamięci S-RAM bazujące na 10 nm procesie technologicznym FinFET, co w konsekwencji przełożyć ma się na mniejsze układu SoC w smartfonach. Tym samym koreański gigant wyszedł na prowadzenie w wyścigu na nm, wyprzedzając nie tylko TSMC, ale i Intela, który ze względu na koszty produkcji opóźnił swoje 10 nm układy z 2016 na 2017 rok.

Samsung ujawnia sensor BRITECELL do smartfonowych aparatów

Daniel Górecki

2015-11-19 10:00

matryca sensor BRITECELL

Nie da się ukryć, że nawet w przypadku aparatów w hi-endowych smartfonach, trudno o dobrej jakości zdjęcia wykonywane przy słabym oświetleniu. Samsung może jednak mieć rozwiązanie tego problemu, ponieważ w trakcie konferencji z inwestorami zapowiedział nowy sensor o nazwie BRITECELL, który radzić ma sobie nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych.


GeekWeek poleca