ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Google jest zainteresowane wykupieniem Twittera

Daniel Górecki

2016-09-26 10:00

Microsoft Google verizon

W ostatnich miesiącach na Twittera spadało sporo krytyki związanej z zarządzeniem firmą - rozwój serwisu mocno przystopował, zyski regularnie spadały, a liczne negatywne reakcje od użytkowników, którzy doświadczyli dręczenia czy mowy nienawiści na tej platformie, zdawały się tylko potwierdzać opinie krytyków sugerujące, że lepiej będzie jeśli trafi ona w ręce jakiegoś większego podmiotu.

Spectacles - okulary z kamerką od Snapchata

Daniel Górecki

2016-09-24 13:11

cena okulary wideo

Pierwszy fizyczny produkt Snapchata trafi na rynek szybciej niż nam się wydaje, ponieważ zaprezentowano właśnie urządzenie związane z tą marką - co więcej, firma zapowiedziała rebranding oraz zmianę nazwy na Snap Inc.

Facebook przyznał się do zawyżania czasu oglądania wideo

Daniel Górecki

2016-09-24 10:48

filmy wideo FaceBook

Facebook pochwalić może się 1,5 mld użytkowników i tym samym jest największym na świecie serwisem społecznościowymi. Nic więc dziwnego, że twórcy zdecydowali się rozszerzyć swoją działalność m.in. o natywne wsparcie dla wideo, podejmując tym samym walkę z takimi serwisami, jak YouTube. Okazuje się jednak, że Facebook bardzo mocno zawyżał średni czas jaki jego użytkownicy spędzali na oglądaniu wideo, a błędnie podawana była także liczba odsłon.

Zuckerberg zainwestuje 3 mld USD w walkę z chorobami

Daniel Górecki

2016-09-23 13:45

wsparcie inwestycja Mark Zuckerberg

Dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg oraz jego żona Priscilla Chan obiecali, że w najbliższej dekadzie zainwestują 3 mld USD w walkę z chorobami. Inicjatywa ta będzie ufundowana przez Chan Zuckerberg Institute, który został założony przez parę po narodzinach ich dziecka, a jego celem jest  „rozwijanie ludzkiego potencjału i promowanie równości dla wszystkich dzieci przyszłej generacji”.

Yahoo przyznaje, że wykradziono dane z 500 mln kont użytkowników

Daniel Górecki

2016-09-23 09:22

Yahoo bezpieczeństwo verizon

W sierpniu tego roku pojawiły się informacje o wycieku danych z 200 mln kont Yahoo, ale jak do tej pory firma nie potwierdziła jego autentyczności. Okazuje się jednak, że pod koniec 2014 roku doszło do jeszcze większego wycieku, ponieważ Yahoo przyznało, że w tym czasie wykradziono dane z aż 500 mln kont, co sprawia, że mamy do tu do czynienia z nowym niechlubnym rekordzistą.

Przejście na 4K następuje szybciej niż w przypadku HD

Daniel Górecki

2016-09-22 15:00

TV sprzedaż 4K

Wydawać by się mogło, że przejście ze standardowych telewizorów do modeli HD wydarzyło się praktycznie w mgnieniu oka i było bezbolesne, jednak tak naprawdę proces ten trwał długie lata. Okazuje się, że w przypadku przejścia z HD na 4K sytuacja wygląda wyraźnie lepiej i nie trwa to tak długo.

Apple planuje wykupienie McLarena?

Daniel Górecki

2016-09-22 10:29

Apple samochody przejęcie

Przecieki na temat planów Apple odnośnie własnych samochodów docierają do nas już od dłuższego czasu i co prawda ostatnio pojawiły się informacje o zwolnieniach pracowników zajmujących się projektem Titan i koncentracji na technologii autonomicznych aut, ale nie wyklucza to innych śmiałych ruchów ze strony Apple. Financial Times donosi bowiem, że gigant z Cupertino jest mocno zainteresowany brytyjskim producentem supersamochodów, McLarenem.

Netflix oficjalnie w Polsce

Daniel Górecki

2016-09-20 16:10

Netflix

filmy telewizja polska

Chociaż duża część z nas już korzysta z usług tego serwisu streamującego filmy, bo dostępny jest w Polsce od stycznia tego roku, to tak naprawdę dopiero dziś doczekał się on oficjalnej premiery w naszym kraju. W związku z tym w Warszawie odbyło się specjalne spotkanie, na którym pojawił się sam dyrektor generalny firmy, Reed Hastings.

GlobalFoundries zapowiada swój 7 nm proces technologiczny

Daniel Górecki

2016-09-16 15:00

proces technologiczny IBM plany

GlobalFoundries poinformowało właśnie o swoich planach odnośnie 7 nm procesu technologicznego FinFET, dzięki czemu poznaliśmy pomysł firmy na komercjalizację procesu wytwarzania układów scalonych w tej litografii. Producent ujawnił, że masowa produkcja tego typu układów ruszy na początku 2018 roku, a już w przyszłym roku przyjmowane będą zlecenia od partnerów.

Spotify ma już 40 mln subskrybentów

Daniel Górecki

2016-09-15 11:00

muzyka streaming serwis muzyczny

Pomimo ciągle rosnącej konkrecji, w tym ze strony takiego giganta, jak Apple (Tim Cook pochwalił się ostatnio, że Apple Music posiada 17 mln płatnych subskrybentów), Spotify jest wciąż niepodważalnym liderem rynku serwisów do streamowania muzyki. Co więcej, firma nieustannie poprawia swoje statystyki, a jej dyrektor generalny, Daniel Ek, pochwalił się właśnie, że posiadają już 40 mln użytkowników opłacających abonament.

Qualcomm zapowiada system podwójnych aparatów Clear Sight

Daniel Górecki

2016-09-15 08:16

smartfon telefon Qualcomm

Qualcomm postanowił ułatwić producentom smartfonów implementację podwójnych aparatów i ujawnił nową platformę o nazwie Clear Sight. Do jej obsługi potrzeba procesora Snapdragon 820 lub Snapdragon 821, więc jest to niewątpliwie rozwiązanie skierowane do hi-endowych urządzeń.

Adblock Plus szykuje własną platformę reklamową

Daniel Górecki

2016-09-14 14:05

reklamy platforma reklamowa AdBlock Plus

Adblock Plus to obecnie najpopularniejsze na świecie narzędzie do blokowania reklam, ale już wkrótce 100 mln jego użytkowników może się zdziwić, kiedy zobaczy nowe reklamy wyświetlane na ekranach swoich urządzeń. Wszystko za sprawą nowego serwisu reklamowego uruchomionego przez twórców Adblock Plus, którzy pozwoli na przepuszczanie większej ilości „akceptowalnych reklam".

Wysyp elektrycznych aut w 2017 roku?

Kamil Pieczonka

2016-09-13 22:52

Chevrolet GM auta elektryczne

Wiele wskazuje na to, że przyszły rok będzie stał pod znakiem elektrycznych samochodów. Nie tylko za sprawą Tesli i ich Modelu 3, który zebrał już setki tysięcy zamówień, pomimo, że będzie dostarczany do klientów dopiero w przyszłym roku. Na targach motoryzacyjnych w Paryżu, które odbędą się w listopadzie swoje elektryczne samochody zapowiada cały szereg producentów, na czele z Volkswagenem, Fordem czy Chevroletem, który w Europie może wylądować pod marką Opel (należą do tego samego właściciela - General Motors).

Blue Origin włącza się do rywalizacji z SpaceX

Kamil Pieczonka

2016-09-12 22:55

nowe technologie loty w kosmos Blue Origin

Blue Origin, firma należąca do Amazon'a, którego większościowym udziałowcem jest z kolei Jeff Bezos, zamierza na poważnie konkurować z SpaceX Elona Muska jeśli chodzi o obniżenie kosztów podróży kosmicznych. Początkowo Blue Origin planował tylko zaspokoić żądze turystyki kosmicznej przy pomocy swojej rakiety New Shepard i modułu załogowego, ale teraz okazuje się, że już niedługo firma będzie dysponować nie tylko nowym silnikiem, ale także znacznie większą rakietą nazwaną New Glenn, która będzie w stanie wynosić ładunki na orbitę okołoziemską.

HP wykupuje od Samsunga dział drukarek

Daniel Górecki

2016-09-12 19:29

HP Samusng drukarki

W dobie powszechnej cyfryzacji drukarki komputerowe wydają się już nieco anachroniczne, ale najwyraźniej HP się tym nie przejmuje, ponieważ amerykański gigant zdecydował się na wydanie miliarda dolarów na rozszerzenie tego segmentu swojego biznesu.