ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Boeing opóźnia załogowe loty na ISS do 2018 roku

Kamil Pieczonka

2016-10-16 13:41

NASA opóźnienia ISS

Boeing i SpaceX to dwie firmy, które jeszcze w 2012 roku podpisały z NASA kontrakt na stworzenie pojazdów kosmicznych zdolnych do transportu ludzi z i na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Po wycofaniu ze służby wahadłowców, cała międzynarodowa społeczność musi polegać na rosyjskich statkach Sojuz, za loty których Rosyjska Agencja Kosmiczna liczy sobie podobno "kosmiczne" opłaty. Według pierwotnych założeń, oba amerykańskie pojazdy miały odbyć próbne loty już w 2015 roku, ale jak dobrze wiemy, ani Dragon 2 od SpaceX, ani Starliner od Boeinga nie są jeszcze gotowe.

Allegro zmieniło właściciela za ponad 12 mld PLN

Kamil Pieczonka

2016-10-14 15:30

sprzedaż transakcja Allegro

Według nieoficjalnych informacji do jakich dotarł money.pl, Grupa Allegro została właśnie sprzedana za bagatela 3.25 mld USD. Nabywcą jest grupa funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners, a sprzedający grupa Naspers pochodząca z RPA, która wycofuje się ze swoich biznesów w Europie Środkowej i zamierza skupić się na inwestycjach w Brazylii czy Chinach. Na ten moment żadna ze stron nie potwierdza finalizacji transakcji, ale nie jest tajemnicą, że rozmowy toczą się już od dłuższego czasu.

Polacy liderem w blokowaniu internetowych reklam

Daniel Górecki

2016-10-13 10:30

badania polska Internet

Blokowanie reklam przez internautów staje się coraz powszechniejsze, a na rynku pojawiają się już nawet przeglądarki, które posiadają taką opcją bazowo i nie potrzebują żadnych dodatkowych wtyczek.

Sharp prezentuje wyświetlacz pod VR z ppi na poziomie 1000

Daniel Górecki

2016-10-10 14:00

Sharp VR wirtualna rzeczywistość

W trakcie japońskich targów CEATEC Sharp zaprezentował kilka naprawdę ciekawych urządzeń, w tym monitor 8K o odświeżaniu 120 Hz i z obsługą HDR oraz bezramkowy smartfon Corner R. To jednak nie wszystko, ponieważ firma pokazała także imponujący prototyp wyświetlacza dedykowanego wirtualnej rzeczywistości o niesamowitym zagęszczeniu pikseli na poziomie powyżej 1000 ppi.

Niemcy chcą zabronić sprzedaży samochodów spalinowych od 2030

Kamil Pieczonka

2016-10-09 18:36

samochód elektryczny samochód VW

Niemiecki Bundesrat przegłosował w zeszłym tygodniu uchwałę, w której wzywa do zaprzestania sprzedaży samochodów spalinowych od 2030 roku. Oznaczałoby to, że za 14 lat w Niemczech nie można by było kupić już nowego samochodu z silnikiem innymi niż elektryczny zasilany z baterii lub ogniw paliwowych. Co więcej, Bundesrat chciałby przedłożyć podobną rezolucje Komisji Europejskiej, która podobny wymóg mogłaby zastosować dla całej Unii Europejskiej. Patrząc na te plany z dzisiejszej perspektywy wydaje się to niemal niemożliwe, ale z drugiej strony patrząc na zapowiedzi producentów podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, niemal każdy z głównych graczy do 2020 roku będzie miał w swojej ofercie przynajmniej jeden samochód elektryczny.

Verizon chce renegocjować umowę z Yahoo

Daniel Górecki

2016-10-07 15:00

cena Yahoo verizon

W lipcu tego roku dowiedzieliśmy się, że amerykańska firma Verizon zgodziła się wykupić większość Yahoo za 4,83 mld USD i normalnie moglibyśmy mówić o zakończeniu tego tematu. W międzyczasie jednak pojawiły się nowe okoliczności, które jak wynika z najnowszych doniesień z obozu amerykańskiego operatora, skłoniły do renegocjowania warunków umowy.

Apple czwarty rok z rzędu najbardziej wartościową marką

Daniel Górecki

2016-10-06 13:00

Microsoft Google Samsung

Sprzedaż ich smartfonów spada, iPhone 7 jest krytykowany za zbyt duże podobieństwo do poprzednika (i brak portu minijack), a analitycy prognozują również słabszą sprzedaż smartwatchy niż przed rokiem, ale mimo wszystko Apple czwarty rok z rzędu pochwalić może się tytułem najbardziej wartościowej marki na świecie.

Samsung kupuje Viv, asystenta cyfrowego od twórców Siri

Daniel Górecki

2016-10-06 11:00

Samsung telewizory smartfony

Samsung nie zamierza biernie przyglądać się poczynaniom konkurentów, którzy coraz mocniej stawiają na technologię sztucznej inteligencji (dobrze widoczne było to na konferencji Google, gdzie firma dużo czasu poświęciła na omówienie swojego asystenta wbudowanego w telefony Pixel i głośnik Home). W związku z tym koreański gigant postanowił wykupić Viv Labs, producenta zatrudniającego osoby odpowiedzialne za stworzenie Siri dla Apple.

Samsung ma wyprodukować 10 nm procesory Snapdragon 830

Daniel Górecki

2016-10-05 13:00

Samsung Qualcomm proces technologiczny

Współpraca pomiędzy Samsungiem Qualcomm nie zawsze układała się wzorcowo (warto przypomnieć choćby o ubiegłorocznej rezygnacji azjatyckiego koncernu z procesorów Snapdragon w swoich flagowcach), ale wygląda na to, że ostatnio jest coraz lepiej. A przynajmniej na to wskazują najnowsze przecieki, które podają, że koreański gigant podpisał umowę z amerykańskim twórcą procesorów mobilnych, dzięki której będzie wyłącznym producentem ich przyszłorocznych układów Snapdragon 830.

Google Home zadebiutuje w listopadzie w cenie 129 USD

Daniel Górecki

2016-10-05 09:52

Google

Google głośnik Home

Oprócz nowych smartfonów i gogli VR Google na swojej wczorajszej konferencji zaprezentowało także kilka innych produktów, które trafić mają do naszych salonów. Tutaj również obyło się bez zaskoczenia, ponieważ doniesienia z ostatnich tygodni zdradzały, czego możemy spodziewać się w tym zakresie i Amerykanie ujawnili m.in. nowego Chromecasta z obsługą 4K czy router WiFi, ale chyba najciekawszym z domowych produktów firmy jest Google Home, czyli odpowiedź na Amazon Echo.

Mastercard wprowadza selfie-weryfikację do Europy

Daniel Górecki

2016-10-04 14:30

rozpoznawanie twarzy zakupy mastercard

Marzyła Wam się możliwość weryfikacji wszystkich zakupów za pomocą selfie? Nam też nie, ale Mastercard jest najwyraźniej innego zdania i kontynuuje swój pomysł na zatwierdzanie transakcji finansowych o nazwie MasterCard Identity Check, który lepiej znany jest jako „płatności selfie”.

USB typu C doczekało się nowej specyfikacji audio

Daniel Górecki

2016-10-02 09:57

słuchawki USB audio

Czy nam się to podoba, czy też nie, pozbywanie się przez producentów sprzętu słuchawkowego gniazda minijack już wkrótce może okazać się bardzo powszechne. USB Implementers Forum opublikowało długo wyczekiwaną specyfikację Audio Device Class 3.0, dzięki któremu mogą oni bezproblemowo zastąpić popularne 3,5 mm złącze portem USB-C na wszystkim, od telefonów po PC.

 

Nvidia zapowiada SoC Xavier z rodziny Tegra

Daniel Górecki

2016-09-28 17:51

nvidia TEGRA układ

Nvidia zapowiedziała dziś w trakcie GTC Europe 2016 swój nowy układ SoC z rodziny Tegra, którego nazwa kodowa to Xavier (firma trzyma się nazw kojarzących się z komiksowymi bohaterami). Ten następca Parkera dostępny będzie dopiero pod koniec 2017 roku, ale zapowiada się naprawdę ciekawie, m.in. za sprawą GPU z rodziny Volta oraz autorskich rdzeni ARM. 

Moskwa wymienia produkty Microsoftu na rodzime oprogramowanie

Daniel Górecki

2016-09-28 14:13

Microsoft wymiana Rosja

Microsoft już wkrótce może stracić naprawdę dużą liczbę użytkowników w Rosji, ponieważ jak donosi agencja Bloomberg, Moskwa zamierza zastąpić rozwiązania giganta z Redmond rodzimym oprogramowaniem. Ma to być rezultat presji prezydenta Władimira Putina, który chce uniezależnić swój kraj od obcej technologii.

Huawei i Leica tworzą wspólne centrum badawczo-rozwojowe

Daniel Górecki

2016-09-26 11:00

Leica smartfony Aparaty

Firmy Huawei oraz Leica są najwyraźniej na tyle zadowolone ze swojej współpracy, że postanowiły ją jeszcze bardziej zacieśnić i zapowiedziały powstanie wspólnego centrum badawczo-rozwojowego, które znajdować będzie się w siedzibie głównej niemieckiego producenta w mieście Wetzlar.