iPad Air Plus - informacje na temat 12-calowego tabletu Apple

Daniel Górecki

2014-12-01 11:00

Apple tablet specyfikacja

12-calowy iPad pojawia się w branżowych przeciekach już od dłuższego czasu i wygląda na to, że w końcu doczekamy się jego premiery. A przynajmniej na to wskazują doniesienia japońskiego serwisu Mac Fan, który wcześniej zasłynął już sprawdzonymi informacjami z obozu Apple - tym razem dotarł on do szczegółów specyfikacji urządzenia oraz jego schematu.

Jolla dodaje kolejne cele w kampanii swojego tabletu

Daniel Górecki

2014-11-29 09:50

MicroSD tablet 3.5g

Kiedy Jolla wystartowała z kampanią własnego tabletu na serwisie Indiegogo, koncern stosunkowo nisko zawiesił sobie poprzeczkę, prosząc jedynie o 380 000 USD. Szybko okazało się, że zainteresowanie wyraźnie przekroczyło oczekiwania twórców i urządzenie uzbierało już ponad 1 mln USD, co najwyraźniej uświadomiło Finom, że pomysł się spodobał, w związku z czym postanowili dodać kolejne cele obiecujące jeszcze większą funkcjonalność tabletu.

Archos zapowiada budżetowy tablet na Windowsie - 80 Cesium

Daniel Górecki

2014-11-28 14:00

tablet specyfikacja Archos

Archos w sierpniu tego roku zaprezentował swój pierwszy smartfon z systemem Windows Phone 8.1 o nazwie 40 Cesium, obiecując jednocześnie, że jeszcze w tym roku doczekamy się tabletu firmy z systemem Microsoftu. Właśnie otrzymaliśmy stosowną zapowiedź urządzenia o nazwie 80 Cesium, które podobnie jak telefon należy do budżetowej półki cenowej.

LG wymienia szefa działu mobilnego

Daniel Górecki

2014-11-28 13:00

LG smartfony CEO

Niejednokrotnie mogliśmy już dostrzec, że Samsung i LG, czyli dwaj koreańscy rywale, bardzo często powielają swoje ruchy. Do tej pory objawiało się to wypuszczaniem niemal w tym samym czasie bardzo podobnych urządzeń (szczególnie na rynku telewizorów, ale także w przypadku urządzeń mobilnych – patrz G FLex i Galaxy Round), jednak nie spodziewaliśmy się, że dotyczy to również spraw kadrowych.

LG przygotowuje konkurenta dla serii Surface od Microsoftu

Daniel Górecki

2014-11-28 09:05

SSD notebook LG

LG ma nadzieję w przyszłym roku nieco namieszać na rynku konwertowalnych urządzeń, a to za sprawą przygotowywanej przez siebie nowej hybrydy z odczepianą klawiaturą. Sprzęt ten rywalizować ma z takimi urządzeniami, jak seria Surface Microsoftu, co oznacza, że możemy się spodziewać funkcjonalności supercienkiego tabletu, który w razie potrzeby możemy zamienić w pełnoprawny notebook do pracy.

Linshof zapowiada hi-edowy smartfon i tablet w atrakcyjnej cenie

Daniel Górecki

2014-11-26 11:58

smartfon tablet cena

Wygląda na to, że już niedługo na rynku urządzeń mobilnych pojawi się nowy gracz, który ma ambicje namieszać podobnie, jak zrobiło to OnePus. Mowa tu o niemieckiej firmie Linshof, która właśnie zapowiedziała smartfon i8 oraz tablet, które określane są jak „hi-endowe urządzenia w cenie średniej półki”.

IDC: Apple w tym roku odnotuje spadek sprzedaży iPadów

Daniel Górecki

2014-11-26 10:00

Apple Spadek sprzedaży tablety

Apple wciąż zalicza rekordowe wyniki sprzedaży jeśli chodzi o swoje smartfony i raczej szybko się to nie zmieni, jednak zdaniem IDC przyszły rok nie będzie już tak dobry dla tabletów jak poprzednie, co zdaniem firmy analitycznej mocno odbije się również na iPadach koncernu z Cupertino.

Smartfon myPhone Luna z internetem z Biedronki

Kamil Pieczonka

2014-11-24 13:11

myPhone

tablet darmowy internet Biedronka

myPhone LUNA to pierwszy phablet polskiego producenta, wyposażony w sześciordzeniowy procesor ARM Cortex-A7 6x1,5 GHz, który ponadto wyposażony jest w 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci na dane, a także slot na karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB. Do dyspozycji użytkownika jest ekran IPS o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1280x720 pikseli, aparat 8 MPix (OmniVision OV8830), łączność WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0 oraz HSPA+ (21.4 Mbps). Smartfon jest od dzisiaj dostępny w sieci Biedronka w promocyjnej cenie 599 PLN z starterem sieci tuBiedronka i darmowym internetem (1 GB co miesiąc przez pierwsze 4 miesiące, 3 GB za 20 PLN przez następne 8 miesięcy).

Snapdragon 810 doczekał się referencyjnego smartfona i tabletu

Daniel Górecki

2014-11-24 11:00

smartfon Qualcomm tablet

Referencyjne platformy dla procesora Qualcomm Snapdragon 810 w postaci tabletu i smartfona są już dostępne w przedsprzedaży (sprzedaż ruszy w grudniu), a to za sprawą kanadyjskiej firmy Intrinsyc. Co prawda nie są one przeznaczone dla regularnych konsumentów, tylko dla deweloperów, ale dają nam niezły obraz tego, czego możemy spodziewać się po przyszłorocznych flagowych urządzeniach mobilnych.

Goclever rozszerza ofertę o dwa nowe tablety na Windowsie

Daniel Górecki

2014-11-21 13:00

goclever

tablet specyfikacja cena

Polska firma Goclever postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o dwa nowe tablety z systemem operacyjnym Windows na pokładzie - pierwszy z nich to 8-calowy model Insignia 800 WIN, skierowany do osób szukających kompaktowego i lekkiego sprzętu, a drugi to 10-calowa Insignia 1010, będącą typową hybrydą typu 2w1.

Jolla ujawnia swój tablet z systemem Sailfish OS 2.0

Daniel Górecki

2014-11-19 15:04

specyfikacja crowdfunding finansowanie społecznościowe

Zgodnie z obietnicą Jolla zaprezentowała dziś swój nowy sprzęt i podobnie jak Nokia, która dla wielu pracowników firmy była poprzednim miejscem pracy, postawiła na tablet. W tym wypadku nie mamy wprawdzie do czynienia z gotowym produktem, ale kampanią crowdfundingową w serwisie IndieGoGo, jednak cel osiągnięty został błyskawicznie i potrzebne 380000 USD udało się zebrać w kilka godzin.

Nokia zapowiada androidowy tablet N1

Daniel Górecki

2014-11-18 13:55

Android Nokia tablet

Trzeba przyznać, że Nokia wie, jak nas zaskoczyć - ostatnio koncern wykluczył powrót do produkcji własnych telefonów, więc tym bardziej nie spodziewaliśmy się zapowiedzi androidowego tabletu firmy. N1 to pierwszy sprzęt koncernu po tym, jak ten odsprzedał swój dział urządzeń mobilnych Microsoftowi i wygląda na to, że Finowie nie zamierzają tym razem ograniczać się do Windowsa.

Hybryda Lenovo ThinkPad Helix 2 trafia do sprzedaży

Daniel Górecki

2014-11-17 11:00

Lenovo specyfikacja cena

Lenovo ThinkPad Helix 2 został oficjalnie zaprezentowany we wrześniu tego roku, jednak dopiero teraz doczekaliśmy się jego premiery, dzięki czemu możemy poznać wszystkie szczegóły odnośnie tego konwertowalnego urządzenia. Podobnie jak jego poprzednik, Helix 2 to sprzęt klasy premium, który skierowany jest przede wszystkim na rynek biznesowy, jednak każdy, kto poszukuje kompaktowego, wydajnego i długo działającego na baterii urządzenia typu 2 w 1, może po niego sięgnąć.

Tablet Project Tango pojawił się w sklepie Google Play

Daniel Górecki

2014-11-14 13:00

Google tablet specyfikacja

Project Tango to tablet od Google skierowany przede wszystkim do deweloperów, który posłużyć ma do mapowania i nawigacji wewnątrz pomieszczeń, grania z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości lub jako wizualny asystent, np. dla osób z wadami wzroku.

Aktualizacja Shield Tablet przyniesie Androida 5.0 i GRID

Daniel Górecki

2014-11-14 10:40

nvidia aktualizacja update

Nvidia Shield Tablet to naprawdę udany 8-calowy sprzęt, który skierowany jest przede wszystkim do graczy, a za sprawą najnowszych aktualizacji wydaje się on jeszcze bardziej atrakcyjny. Producent zapowiedział właśnie, że tablet będzie jednym z pierwszych, które doczekają się systemu Android 5.0 Lollipop.


GeekWeek poleca