Wyniki finansowe Microsoftu za ostatni kwartał

Daniel Górecki

2015-04-24 13:00

Microsoft Xbox surface

Microsoft opublikował swój najnowszy raport finansowy dotyczący ostatniego kwartału, w tym czasie koncern wygenerował z 21.7 mld USD przychodu blisko 5 mld USD zysku netto (4.98 mld USD). I o ile obroty firmy wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku o 6%, tak zyski spadły już o 12%. Gigant z Redmond podkreśla jednak, że ich najnowsze rezultaty obejmują 190 mln USD wydatków związanych integracją i restrukturyzacją wymuszoną umową z Nokią.

Acer prezentuje nową serię sprzętu dla graczy - Predator

Daniel Górecki

2015-04-24 08:50

laptop notebook Acer

Acer nie słynie raczej z produkcji sprzętu dla graczy, a jego wcześniejsze próby podbicia tego segmentu trudno uznać za udane. Tajwański producent nie poddaje się jednak tak łatwo i właśnie zapowiedział nową linię produktów o nazwie Predator, która skierowana jest do tego jakże wymagającego grona odbiorców. Jak na razie nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat samych produktów, ale koncern nakreślił przynajmniej z czym będziemy mieli do czynienia.

 

Samsung rozszerza swoją ofertę o tablety Galaxy Tab A

Daniel Górecki

2015-04-23 09:07

samsung

Samsung tablet specyfikacja

Samsung postanowił rozszerzyć swoją ofertę o nowe tablety z serii Galaxy Tab A, które wkrótce trafią do sprzedaży. Urządzenia te raczej nie zaskoczą nikogo pod względem specyfikacji, ale wyróżniają się przede wszystkim proporcjami ekranu 4:3 oraz w pełni metalową obudową, która zastępuje tak chętnie stosowany dotychczas przez koreańskiego producenta plastik.

Microsoft prezentuje tablet Surface 3

Daniel Górecki

2015-03-31 17:07

Microsoft tablet specyfikacja

Co prawda w ostatnim czasie dochodziły nas słuchy o szykowanym przez Microsoft nowym urządzeniu z rodziny Surface, ale nie spodziewaliśmy się, że jego oficjalna zapowiedź nadejdzie tak szybko. Gigant z Redmond zaprezentował właśnie Surface 3, który w odróżnieniu od swojego poprzednika doczekał się pełnoprawnego systemu operacyjnego Windows.

HTC szykuje nowy 8.9-calowy tablet na Androidzie

Daniel Górecki

2015-03-29 11:15

HTC Android tablet

Wiemy już, że 8 kwietnia w Pekinie odbędzie się konferencja prasowa HTC, na której spodziewamy się prezentacji smartfona HTC One M9+, jednak hasło „More than One” sugeruje, że możemy spodziewać się tu więcej urządzeń. Według nieoficjalnych doniesień firma przywiezie ze sobą także plastikowy model E9 (być może również E9+) oraz tablet – w sieci pojawiło się bowiem zdjęcie oraz specyfikacja 8.9-calowego urządzenia o nazwie T1H.

Surface 3 z pełnoprawnym Windowsem i procesorem Intela?

Daniel Górecki

2015-03-26 12:00

Microsoft tablet hybryda

Microsoft szykuje się do wypuszczenia na rynek nowego tabletu z rodziny Surface – do takich informacji dotarł serwis WinBeta, który twierdzi, że będzie to Surface 3 z energooszczędnym procesorem i relatywnie niską ceną. W odróżnieniu od swojego poprzednika, Surface 2, nowy model otrzymać ma pełnoprawną wersję systemu operacyjnego Windows (zamiast RT) oraz procesor od Intela.

HP nawiązuje współpracę z Bang & Olufsen

Daniel Górecki

2015-03-25 09:02

audio HP współpraca

Kiedy Apple w zeszłym roku wykupiło firmę Beats Electronics, HP ogłosiło, że wciąż będzie korzystać z technologii dostarczanej przez tego producenta, a przynajmniej do 2015 roku. Termin ten minął, HP nie może dłużej polegać Beats i w związku z tym koncern postanowił nawiązać współpracę z nowym partnerem.

Acer wypuszcza nowy 10-calowy tablet Iconia 10

Daniel Górecki

2015-03-21 10:40

Acer tablet specyfikacja

Acer postanowił powiększyć swoją ofertę o nowy 10-calowy tablet, który skierowany jest do osób poszukujących solidnego sprzętu w rozsądniej cenie. Mowa tu o modelu Acer Iconia 10, który dostępnych jest w dwóch wersjach różniących się specyfikacją.

Galaxy Tab A - Samsung zapowiada nową serię tabletów

Daniel Górecki

2015-03-19 13:00

Android Samsung premiera

Samsung postanowił rozszerzyć swoją ofertę o nowe tablety z serii Galaxy Tab A, które dostępne będą w dwóch rozmiarach - 8 i 9.7 cala. Urządzenia te zapowiedziane zostały w Rosji, ale pojawiły się już także w Holandii, jest więc spora szansa na szeroką dostępność.

SecuTABLET - bezpieczny tablet od Samsunga, IBM i BlackBerry

Daniel Górecki

2015-03-15 09:37

Samsung tablet IBM

BlackBerry, Samsung oraz IBM postanowiły połączyć siły, co zaowocowało urządzeniem o nazwie SecuTABLET. Mowa tu o tablecie, który bazuje na samsungowym Galaxy Tab S 10.5, jednak otrzymał on szereg zabezpieczeń, które sprawić mają, że będzie można z niego swobodnie korzystać bez obawy o to, iż nasze wrażliwe dane dostaną się w niepowołane ręce.

Dell wypuszcza nową hybrydę Inspiron 13 7000 Special Edition

Daniel Górecki

2015-03-14 10:57

laptop notebook dell

Na początku roku Dell odświeżył swojego Ultrabooka XPS 13 oraz laptopy dla graczy marki Alienware, jednocześnie obiecując nową hybrydę Inspiron 13 7000 Special Edition. W końcu doczekaliśmy się premiery nowego modelu, który może nie różni się drastycznie od swojego poprzednika, ale wprowadza kilka kluczowych zmian.

Click ARM One - modułowy tablet trafia do przedsprzedaży

Daniel Górecki

2015-03-09 08:11

tablet specyfikacja cena

Google oraz kilka innych firm pracuje obecnie nad modułowymi smartfonami, a wiadomo także, że Block przygotowuje podobne rozwiązanie dla inteligentnych zegarków – teraz okazuje się zaś, że do tego grona dołączy tablet od hiszpańskiej firmy ImasD.

12.9-calowy iPad nadejdzie później niż się spodziewano

Daniel Górecki

2015-03-05 14:00

Apple tablet iPad

O dłuższego czasu docierają do nas informacje na temat szykowanego przez Apple 12.9-calowego tabletu (iPad Plus/iPad Pro) - według ostatnich przecieków jego masowa produkcja miała rozpocząć się w tym miesiącu, jednak najnowsze doniesienia wskazują, że przesunięto ten termin, a urządzenie nie zadebiutuje szybciej niż we wrześniu tego roku.

Lenovo zapowiada nowe przystępne cenowo tablety

Daniel Górecki

2015-03-03 16:13

Lenovo Android Windows

Lenovo zabrało ze sobą do Barcelony nie tylko ciekawe smartfony, ale i nowe tablety. I tak, na targach MWC doczekaliśmy się zapowiedzi trzech przystępnych cenowo modeli, w tym dwóch na Androidzie i jednego z systemem Windows.

Archos na MWC: nowe tablety i technologia Fusion Storage

Daniel Górecki

2015-03-03 13:00

Android tablet specyfikacja

Francuski producent urządzeń mobilnych – Archos – także pojawił się na targach MWC i zaprezentował swoje nowe tablety, który wyróżniają się ilością pamięci na dane (do 256 GB) oraz technologią Fusion Storage.


GeekWeek poleca