CES 2015 - najciekawsze produkty pokazane na targach

Daniel Górecki

2015-01-11 13:32

Redakcja

LG oled USB

Tegoroczna edycja targów CES nie przyniosła zbyt wielu zaskakujących nowości, które miałyby szansę zrewolucjonizować oblicze rynku technologicznego w najbliższym czasie, co nie oznacza oczywiście, że w Las Vegas w ogóle zabrakło interesujących nas produktów. Postanowiliśmy więc wybrać najciekawsze z nich, a przynajmniej takie, które mają szansę namieszać nieco na rynku lub też z innych powodów wydają się intrygujące.

Poznań Game Arena 2014 - relacja

Kamil Pieczonka

2014-10-27 17:36

LG nvidia Creative

Poznań Game Arena to niewątpliwie największe targi gier komputerowych w Polsce, choć o miano największej imprezy dla graczy skutecznie może z nimi konkurować finał IEM, który odbył się w tym roku w Katowicach. Dzisiaj wiemy już jednak, że poznańska impreza jest potrzebna, a pewnie potwierdzi to 59 400 osób, które w ciągu 3 dni odwiedziły hale targowe. Tegoroczna edycja targów miała nie tylko rekordową widownię, ale również powierzchnię wystawową, liczbę wystawców czy liczbę dostępnych stanowisk dla graczy. Mieliśmy też okazje zagrać w gry, które nie są jeszcze oficjalnie dostępne na rynku, a także szanse na przeróżne nagrody w setkach konkursów i turniejów. Jak zatem było? Odpowiedzieć na to pytanie postaram się w poniższej krótkiej relacji.

Poznań Game Arena 2012 - relacja

Błażej Owsiany

2012-10-28 19:12

Redakcja

arena komputery targi

Poznań Game Arena 2012 – impreza reklamowana hasłem „powrót legendy”. Nie da się ukryć, że zniknięcie eventu z kalendarza na 2010 rok było sporym zaskoczeniem, tym bardziej, że w Polsce zwyczajnie nie ma imprez na taką skalę skierowanych bezpośrednio do graczy. Co dostaliśmy w zamian? Organizowane w Warszawie Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video ON/OFF, którym wystarczyły dwie edycje, aby zyskać miano porażki. Jak się okazało, samo zorganizowanie wydarzenia w stolicy wcale nie gwarantuje sukcesu, jednak nie o tym mam zamiar mówić.

CeBIT 2012 - relacja

Kamil Pieczonka

2012-03-10 09:37

FrazPC

nowości relacja zdjęcia

Na targach CeBIT byłem w tym roku pierwszy raz, podobno impreza w ostatnich latach staczała się po równi pochyłej, tracąc na znaczeniu w kontekście liczby wystawców i prezentacji nowych produktów. Pod tym względem znacznie ważniejszy jest Consumer Electronics Show, a na pewno nie pomaga też fakt, że większość nowych rozwiązań mobilnych prezentowanych jest kilka dni wcześniej w czasie Mobile World Congress w Barcelonie. Ciężko z tymi tezami się wojować, szczególnie, że brakuje mi nieco perspektywy, ale wygląda na to, że komentatorzy w większości mają rację. CeBIT nie jest już rewolucyjny, jest to raczej impreza, na której można nawiązać nowe kontakty biznesowe, wśród wystawców jest ogromna rzesza azjatyckich firm, które produkują praktycznie wszystko, począwszy od pokrowców na iPada, przez bezprzewodowe przesyłanie dźwięku i obrazu, a kończąc na ekranach dotykowych. Nie mniej jednak większość znanych marek też się prezentuje, choć duża ich część na zamkniętej dla zwykłych zwiedzających przestrzeni, do której wstęp mają tylko partnerzy biznesowi i dziennikarze, i to samo w sobie potwierdza jaki status zyskuje ta impreza. Czy było zatem po co tam jechać? Oczywiście, że tak, bo nawet biorąc pod uwagę regres, nadal jest to jedne z największych tego typu targów.

Relacja z targów IFA 2011

Kamil Pieczonka

2011-09-09 15:41

smartfon Lenovo Samsung

Organizatorzy targów IFA chwalą się, że jest to największa impreza tego typu na świecie i tak nawet być może jest, ale od kilku lat odnosiliśmy wrażenie, że jednak to nie IFA jest miejscem premier najnowszych produktów, a inne imprezy branżowe jak choćby CES w Stanach Zjednoczonych, Computex na Tajwanie czy CeBIT w Hanowerze. Nie mniej jednak nie da ukryć, że 51. edycja berlińskich targów została zorganizowana z rozmachem, na rekordowej powierzchni 140 000 metrów kwadratowych zaprezentowało się ponad 1400 wystawców ze 100 krajów z całego świata. Po raz pierwszy obecni byli między innymi tacy gigancie jak Dell czy Ford i wygląda na to, że IFA zaczyna mieć coraz większe znaczenie. W poniższej relacji skupiłem się głównie na rynku elektroniki konsumenckiej i typowym RTV, ale na targach można było również zobaczyć nowości z rynku AGD (wystawiała się nawet nasza rodzima Amica) i samochodowego. Obejście wszystkich hal wymagałoby co najmniej 3 całych dni, mi się to niestety nie udało, ale chyba to co najciekawsze możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Zapraszam zatem do lektury.

Relacja z Toshiba World 2011

Maciej Guguł

2011-04-14 19:00

notebook LED FullHD

5 kwietnia 2011 rozpoczyna się dla mnie od dźwięku głośnego dzwonka, który wybudza mnie z głębokiego snu. Moje powieki delikatnie unoszą się, a oczom ukazuje się nie ludzka godzina – piąta rano. Chwilę później jestem już na nogach, gotowy do opuszczenia miejsca zamieszkania. Drogi bez korków wyglądają bardzo nienaturalnie, a przejazd przez miasto nie trwa długo, wszak niebo spowija jeszcze ciemność, a wszyscy szczęściarze smacznie śpią w swoich łóżkach. Lotnisko również wygląda na opustoszałe, widzę tam zaledwie garstkę ludzi, a większość z nich to pracownicy. Wzdycham głęboko, ale już po chwili na moich ustach pojawia się uśmiech, który został wywołany wyobrażeniem nadchodzących zdarzeń...

GeekWeek poleca