ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 127.

Kamil Pieczonka

2014-10-27 17:50

Microsoft Samsung nvidia

Dzisiejszy odcinek zaczynamy od kilku słów na temat Poznań Game Arena 2014 (relacja), największych targów gamingowych w Polsce, które w tym roku odwiedziło blisko 60 000 osób. Na targach można było między innymi dowiedzieć się więcej na temat Wiedźmina 3 ale także zagrać w niedostępne jeszcze gry - PES 2015 na stoisku Enermaxa oraz Assasins Creed Unity na Xbox One. Poza tym też działo się całkiem sporo, w Krakowie podpisano umowę na budowę najwydajniejszego superkomputera w Polsce, który według aktualnej listy światowej, załapałby się na 30 miejsce na świecie. Powiemy też nieco na temat Microsoftu i jego wyników finansowych, a co za tym idzie sprzedaży Xbox One i smartfonów Lumia, a także o wynikach sprzedaży Galaxy Note 4. Na koniec kilka ciekawostek, w postaci aplikacji, która policzy za Was nawet skomplikowane równania, sprzętowym zabezpieczeniu konta Google oraz o podatku internetowym na Węgrzech, który wywołał nie lada burzę i demonstracje na ulicach Budapesztu. Zapraszamy do oglądania!

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 120. - IFA 2014

Kamil Pieczonka

2014-09-08 14:30

Samsung Apple LG

Dzisiejszy odcinek wideo newsów to w głównej mierze podsumowanie trwających jeszcze targów elektroniki konsumenckiej IFA 2014 w Berlinie. Pokazano tam wiele nowych produktów z kategorii telewizorów, smartfonów czy wreszcie inteligentnych zegarków i nie sposób wymienić wszystkiego w tym krótkim podsumowaniu. Mamy między innymi zdjęcia i filmy z Galaxy Note Edge od Samsunga, z Zenwatchem ASUSa czy Xperią Z3. Nie zabrakło też krótkiej wzmianki na temat głośnej afery zdjęciowej ;-). Zainteresowanych zapraszamy do oglądania!

Gamescom: Relacja z konferencji EA

Daniel Górecki

2014-08-13 09:58

EA

gry EA relacja

EA to już ostatni koncern, który zdecydował się na dużą konferencję prasową w ramach targów Gamescom (po Microsofcie i Sony), liczymy więc na to, że oprócz materiałów z corocznych "tasiemców", jak wszystkie gry sportowe, firma przyszykowała dla nas także kilka niespodzianek. Z pewnością zobaczymy nowe materiały z nadchodzącego Battlefielda, Dragon Age'a czy The Sims 4, ale nie do końca o nie nam chodzi. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji, start za kilka minut.

Polska premiera Samsung Galaxy S 4 - dużo zdjęć i hostessy

Redakcja

2013-04-19 15:48

Własne

Samsung Lifestyle polska premiera

Samsung w tej chwili należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych firm produkujących elektronikę, a to za sprawą swojej bardzo udanej serii smartfonów Galaxy. Nic więc dziwnego, że premiera najnowszego flagowego modelu była sporym wydarzeniem. Wczoraj odbyła się polska premiera Galaxy S 4 i mając w pamięci show z Radio City Music Hall, spodziewałem się niezłych "fajerwerków". A jak było?

Spacer po Antarktydzie z Google Street View

Zbigniew Jezior

2012-07-21 17:22

Google Google Street View Street View

Nie będzie przesadą określenie, że Google jest już właściwie wszędzie - nie tylko w naszych domach, na ulicach czy w muzeach, ale od niedawna również na Antarktydzie. To właśnie dla miłośników podróży przez ekran monitora przygotowano i udostępniono w usłudze Street View nową, całkiem pokaźną pulę zdjęć, umożliwiającą zwiedzanie najciekawszych fragmentów Bieguna Południowego. Zobaczyć można m.in  chatę Shackletona, miejsca lęgowe pingwinów, stacje badawcze oraz uroczyste pole Bieguna Południowego z flagami.

Banki musiały ratować debiut Facebooka

Kamil Pieczonka

2012-05-19 15:02

cena debiut FaceBook

Najgłośniejszy debiut giełdowy ostatnich lat, spółka, która miała największą kapitalizację w historii podczas debiutu i trzecia największa oferta w historii amerykańskiej giełdy, tymi słowami można opisać debiut Facebooka, który miał miejsce wczoraj na rynku spółek technologicznych, NASDAQ. Oprawa całego wydarzenia była oczywiście bardzo uroczysta, łącznie z rozpoczęciem notowań z siedziby Facebooka w Menlo Park przez samego Marka Zuckeberga. Notowania Facebooka rozpoczęły się jednak nieco później, zgodnie z planem miało to być 1,5h po starcie samej giełdy, ale ostatecznie z powodu problemów technicznych, dopiero około 17:30 naszego czasu, 2h po starcie rozpoczął się handel. Początkowo kurs wzrósł do blisko 42 USD, ale jak się później okazało, była to najwyższa wartość osiągnięta tego dnia. Im sesja dłużej trwała, tym kurs Facebooka osuwał się niżej i niżej...

Social Media Day 8 - 22 maja we Wrocławiu

Kamil Pieczonka

2012-05-14 13:53

Publicon

ipla wrocław SMD

Social Media Day - po raz ósmy we Wrocławiu. Tematem edycji będzie „Social Video”, czyli wszystko to, co związane z tworzeniem, oglądaniem i oddziaływaniem treści wideo w sieci. Konferencja odbędzie się 22 maja w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej i będzie połączona ze specjalnymi pokazami filmów "PressPause Play" i "Something Ventured". W przerwie pomiędzy emisjami, będzie można wysłuchać prelekcji dotyczących najnowszych trendów, związanych z tworzeniem treści wideo w internecie – zarówno amatorskich jak i profesjonalnych. Konferencja rozpoczyna się o 16:30 i potrwa niemal do północy.

Relacja na żywo ze Startup Weekend Trójmiasto

Kamil Pieczonka

2012-04-28 11:23

FrazPC

Trójmiasto rywalizacja Startup Weekend

Od wczoraj w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni trwa Startup Weekend Trójmiasto, impreza w której dziewięć zespołów w ciągu weekendu postara się zrealizować swoje pomysły na biznes internetowy. FrazPC nie specjalizuje się co prawda w tego typu przedsięwzięciach, ale postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej zjawisku startupów, które jak widać na przykładzie chociażby Instagrama, z czasem mogą ewoluować w biznesy, które przynoszą właścicielom potężne pieniądze. Impreza potrwa do jutra, do godzin wieczornych i do tego czasu będziemy też aktualizować naszą relację. Zapraszamy!

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 1

Kamil Pieczonka

2012-04-18 19:50

Microsoft Nokia YouTube

Dzisiaj mamy bez wątpienia dzień dużych zmian na FrazPC, rano zaprezentowaliśmy Wam nowy regulamin, pod którym obecnie trwa zagorzała dyskusja, do której serdecznie zachęcamy, bo wspólnie pozwoli nam to na wyjaśnienie i uporządkowanie wszystkich wątpliwości. W tym samym czasie zostały wprowadzone też poprawki w funkcjonalności funkcji prywatnych wiadomości, które szerzej opisałem już na boardzie, w tym miejscu. Jest jeszcze trzecia nowość, dzisiaj zainaugurowaliśmy cykl wideo newsów, które docelowo będą pojawiały się w każdy poniedziałek i będą podsumowaniem poprzedniego tygodnia. Przypomnimy, a pewnie część z Was dopiero zaznajomimy z najważniejszymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w tym czasie. Co prawda brakuje nam atrakcyjnej prezenterki (:-)), ale myślę, że informacje podane w przystępnej, ciekawej formie, też wzbudzą zainteresowanie. Zapraszam do obejrzenia pierwszego odcinka.

Rozpoczęła się rejestracja na pre-Startup Weekend Trójmiasto

Kamil Pieczonka

2012-04-15 14:56

Trójmiasto rywalizacja Startup Weekend

26 kwietnia o godzinie 18.00 w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni odbędzie się spotkanie pre-Startup Trójmiasto, które będzie doskonałym wprowadzeniem przed właściwym, pierwszym Weekendem Startup w Trójmieście. Spotkanie, w stu procentach bezpłatne, zorganizowane jest przy współpracy z Bootcamp i Google Technology User Group Trójmiasto. Zostanie poprowadzone równocześnie w dwóch konwencjach: technicznej oraz biznesowej. Pierwszą z nich poprowadzi Łukasz Kuczera, Architekt Oprogramowania w ITIGO Sp. z o.o., podczas której wprowadzi słuchaczy w tematykę IaaS, PaaS, SaaS oraz opowie o tym, dlaczego chmury są fajne. W szczególności zostaną omówione także usługi Amazon Web Services. Część biznesową poprowadzi natomiast Sebastian Brzuzek, Manager ds. Innowacji w Meritum Bank ICB S.A., który odkryje przed uczestnikami tajniki sprawdzonych strategii oraz narzędzi monetyzowania aplikacji androidowych, a także wyjaśni kilka sposobów na osiągnięcie równowagi pomiędzy popularnością
i przychodowością.

Startup Weekend już za 5 tygodni w Trójmieście

Kamil Pieczonka

2012-03-27 13:01

Trójmiasto rywalizacja Startup Weekend

W dniach 27-29 kwietnia br. odbędzie się pierwsze trójmiejskie wydanie Startup Weekend, znanej na całym świecie imprezy, w trakcie której powstają innowacyjne pomysły internetowe. W ostatni weekend kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni spotka się 100 pasjonatów internetu, którzy po stworzeniu kilkuosobowych grup poświęcą 54 godziny na przygotowanie pomysłu oraz fundamentu startupu. Ideą jest wspólna praca zespołów składających się ze specjalistów różnych dziedzin: programowania, marketingu oraz grafiki. Uczestników wspierać będą mentorzy, będący międzynarodowymi specjalistami i praktykami w dziedzinach IT, marketingu i komunikacji.

Gadżety na Dzień wagarowicza - dla ucznia i rodzica

Redakcja

2012-03-20 13:43

FrazPC

gadżety dla ucznia Dzień wagarowicza

Dzisiaj mamy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, a jutro wszystkim uczniom dobrze znany Dzień wagarowicza. W tym dniu, szczególnie gdy towarzyszy nam ładna pogoda, sale lekcyjne w wielu szkołach jeśli nie świecą pustkami to na pewno są mocno przerzedzone, a niesforni uczniowie najczęściej spędzają czas na wędrówkach, w parkach czy innych miejscach gdzie można się rozerwać. Powstaje zatem pytanie co zabrać ze sobą aby się w tym czasie nie nudzić? My prezentujemy Wam podejście geeka, który nie rozstaje się ze swoimi zabawkami niemal nigdy i wiele z nich jest w stanie wykorzystać przy takich okazjach. Z drugiej strony natomiast, mamy kilka propozycji dla rodziców, którzy jednak woleliby aby ich pociechy trafiły w tym dniu do szkoły, albo przynajmniej aby chociaż mogli wiedzieć, gdzie w tym czasie będą przebywać. Może lepszym pomysłem będzie też zatrzymanie ucznia w domu? Wtedy obowiązkowo trzeba znaleźć mu jakąś rozrywkę więc i na to przygotowaliśmy radę. Mam nadzieję, że przynajmniej część pomysłów przypadnie Wam do gustu ;-).

Macie pomysł na Ponga? Atari daje 100k $

Janusz Kaban

2012-03-01 01:00

Atari konkurs gry

Kultowa gra Pong, do której można chyba zastosować nieco wyświechtany slogan - "od tego wszystko się zaczęło" - w tym roku świętuje czterdzieste urodziny. Z tej okazji Atari zorganizowało konkurs Pong Indie Developer Challenge, w którym do zgarnięcia jest 100 tysięcy dolarów. Zadanie jest bardzo proste - należy "przerobić" tę prostą jak budowa cepa grę tak, aby pasowała do dzisiejszych czasów oraz iGadgetów (gra ma być bowiem stworzona na platformę iOS). Oprócz pieniędzy Atari gwarantuje publikację zwycięskiej propozycji...

Rozdajemy bilety na targi CeBIT 2012

Kamil Pieczonka

2012-02-20 13:18

FrazPC

konkurs natec targi

Za dokładnie 2 tygodnie rozpoczynają się bodaj największe targi elektroniki konsumenckiej jakie mają miejsce w Europie - CeBIT 2012, w związku z tym wydarzeniem, chcieliśmy sprezentować kilku chętnym wejściówki na jeden dzień targów o wartości 34/39 euro. Sama wyprawa do Hanoweru to dosyć spora wycieczka, stąd też darmowe bilety na jeden dzień to całkiem smakowity kąsek. Jako, że targi rozpoczynają się już za 2 tygodnie, to nie będziemy Was męczyć długimi konkursami. Do rozdania jest 5 wejściówek i chcielibyśmy aby trafiły one do osób, które naprawdę z nich skorzystają. Dlatego też nie ma prawie żadnych szczególnych warunków, które trzeba spełnić aby otrzymać bilet, wystarczy w komentarzu poniżej przekonać nas do tego, że to właśnie Wam należy się wejściówka. Wszelkie obietnice własnej małe relacji z targów są jak najbardziej mile widziane.

Blizzcon 2011 – krótkie podsumowanie

Krzysztof Żołyński

2011-10-23 16:35

Blizzard

Mac gry PC

Tegoroczna edycja Blizzcon za nami, a więc można ją krótko podsumować. Poniżej znajdziecie zestaw najważniejszych informacji dotyczących gier Blizzarda, o których mówiono na lub przy okazji Blizzconu.   ...